banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 04 Jun 2024, 19:24

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Nov 2006, 19:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2006, 21:08
Postovi: 2693
blue je napisao:
Citiraj:
Osjetim prostor. OGROMAN prostor od koga se uplasim. Ono, veliko kao svemir pa jos toliko i na kvadrat.


:D

Hoće to od ručka. Imam običaj poslije jela mirovati, ponekad mi se prispava. I desi se tako ponekad da se baš trznem jer počnem da 'padam' u taj veliki prostor. :D Sve je to u redu, treba naći nešto zanimljivo za čitati, ili gledati, da imaju oči za šta da se 'pridrže'.


Buraz, nije to... Ta padanja su ok, i to mi se desi, ali ono sto sam pisao ja sanjam, znaci to traje duze od trzaja. Dodje mi da puknem.

_________________
Đuro je divan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Nov 2006, 16:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2003, 15:42
Postovi: 3076
Lokacija: Banja Luka
I ja sam imao te mustre ispred zatvorenih ociju, ali ne u zadnje vrijeme. Dok sam bio mladji. Skoro sam se sjetio toga i pokusao da ih skontam ali samo se malo javi i kratko traju. Uf, ostarilo se.
Ja se sjecam da sam se u vojsci tripao nekih crnih tacki koje padaju kao snijeg, ali to je vise za drugu temu. :) :geek:

_________________
http://www.myspace.com/bandtanker


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Nov 2006, 02:40 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2006, 01:57
Postovi: 284
meni nesto ovde nije jasno ovako ko koga ovde zumira ti tu tacku ili tacka tebe,jesili malo razmisljo o tome mozda je ta tacka neko drugi koji ima isto to sto ti imas, mozda se vas dvoje negde u svemiru sretnete kao dve zvijzde sto sijaju, i sto ih neko gleda


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Dec 2006, 20:43 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 02 Nov 2006, 16:44
Postovi: 56
Prvo malo zajebancije:

- Cini mi se da trovanje Incela i Toplane jos uvijek traje u narodu :)

Drugo, normala:

To je sasvim normalan fenomen er mozak pamti svjetlost odnosno refleksiju predmeta koje vidimo dok su nam oci otvorene i onda kada zazmirimo staje "sjecanje"...

idite na http://www.metacafe.com ili http://www.youtube.com i nadjite fajlove koje ukazuju na taj fenomen pod nazivom "optical" (use search function)...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Slike u umu
PostPoslato: 18 Dec 2006, 08:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
FLASH je napisao:
Ne znam da li ste se ikad zapitali zasto, ali evo da pokrenem tu temu.
Naime, kada zatvorim oci dok sam budan, i drzim ih vise sekundi zatvorene pocinju da mi se javljaju "slike", uglavnom proporcionalnih, simetricnih oblika. Najcesce vise tijela u obliku osmougla, grupisanih zajedno, kako "lebde" u zraku i padaju ka dole, a moje oci moraju pratiti (krecu se, iako su kapci zatvoreni), da ih ne izgube iz vida. Cesto kao da se njisu od lijeva ka desno ili obrnuto, kao pod uticajem vjetra. Umjesto osmouglova, znaju se javljati i krugovi isto grupsiani i rasporedjeni u polja, medju kojima postoji prazan prostor i koje "trce" po vazduhu. Kako rekoh, oci ih prate dok padaju, ali kad vise ne mogu, pomjeraju se gore ili na sredinu, cime slike samo "prelete" na gore, popnu se.
Znalo se desavati i kad su otvorene oci, a ja ih najcesce "pratim" po zidu. :) Dok sam bio mladji cesce sam ih vidjao, i mogao ih "dozivati", ali sad kad sam pokusao - nista. Vjerovatno bas zato sto sam razmisljao o njima.
Inace, ovi se oblici mogu "resetovati" treptanjem.
Da li se to vama desava? Opisite sta vidite.
Sta mislite o ovome? :)

http://en.wikipedia.org/wiki/Entoptic_phenomenon

Zanimljivo pitanje.
To sam davno primjetila. Kad gledam (otvorenih očiju :)) npr. u vedro nebo primjetim nešto kao sitne balončiće ili jednu ''savijenu dlaku'' crne boje. I ti balončići padaju, padaju, kad ih pratim pogledom oni i dalje padaju ili opet ispočetka igraju istu igru.

Kad zatvorim oči ne vidim ništa osim bljeskova purpurnih boja, pogotovo ako su moje zatvorene oči okrenute prema nekom izvoru svjetla.

E sad, šta je ta ''dlaka'' i ti balončići.
To mi je rekao očni ljekar.
Svako oko ima staklasto tijelo, u očnoj jabučici u tečnom dijelu nastaje zamućenje, (nebitno od čega) što nam ''kvari'' sliku tako da vidimo te predmete.
Znači, taj fenomen je čisto fizičke prirode.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Slike u umu
PostPoslato: 20 Dec 2006, 06:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1605
Lokacija: Baile Atha Cliath
Talija je napisao:
FLASH je napisao:
Ne znam da li ste se ikad zapitali zasto, ali evo da pokrenem tu temu.
Naime, kada zatvorim oci dok sam budan, i drzim ih vise sekundi zatvorene pocinju da mi se javljaju "slike", uglavnom proporcionalnih, simetricnih oblika. Najcesce vise tijela u obliku osmougla, grupisanih zajedno, kako "lebde" u zraku i padaju ka dole, a moje oci moraju pratiti (krecu se, iako su kapci zatvoreni), da ih ne izgube iz vida. Cesto kao da se njisu od lijeva ka desno ili obrnuto, kao pod uticajem vjetra. Umjesto osmouglova, znaju se javljati i krugovi isto grupsiani i rasporedjeni u polja, medju kojima postoji prazan prostor i koje "trce" po vazduhu. Kako rekoh, oci ih prate dok padaju, ali kad vise ne mogu, pomjeraju se gore ili na sredinu, cime slike samo "prelete" na gore, popnu se.
Znalo se desavati i kad su otvorene oci, a ja ih najcesce "pratim" po zidu. :) Dok sam bio mladji cesce sam ih vidjao, i mogao ih "dozivati", ali sad kad sam pokusao - nista. Vjerovatno bas zato sto sam razmisljao o njima.
Inace, ovi se oblici mogu "resetovati" treptanjem.
Da li se to vama desava? Opisite sta vidite.
Sta mislite o ovome? :)

http://en.wikipedia.org/wiki/Entoptic_phenomenon

Zanimljivo pitanje.
To sam davno primjetila. Kad gledam (otvorenih oèiju :)) npr. u vedro nebo primjetim ne¹to kao sitne balonèiæe ili jednu ''savijenu dlaku'' crne boje. I ti balonèiæi padaju, padaju, kad ih pratim pogledom oni i dalje padaju ili opet ispoèetka igraju istu igru.

Kad zatvorim oèi ne vidim ni¹ta osim bljeskova purpurnih boja, pogotovo ako su moje zatvorene oèi okrenute prema nekom izvoru svjetla.

E sad, ¹ta je ta ''dlaka'' i ti balonèiæi.
To mi je rekao oèni ljekar.
Svako oko ima staklasto tijelo, u oènoj jabuèici u teènom dijelu nastaje zamuæenje, (nebitno od èega) ¹to nam ''kvari'' sliku tako da vidimo te predmete.
Znaèi, taj fenomen je èisto fizièke prirode.


e da al ti balonchici sto padaju dalisi ih ikad uspjela vratiti prema gore...vrlo teshko al moze se :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Dec 2006, 16:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2006, 21:08
Postovi: 2693
Ma ok baloncici ali tema nema veze s njima.

mr_acid je napisao:
meni nesto ovde nije jasno ovako ko koga ovde zumira ti tu tacku ili tacka tebe,jesili malo razmisljo o tome mozda je ta tacka neko drugi koji ima isto to sto ti imas, mozda se vas dvoje negde u svemiru sretnete kao dve zvijzde sto sijaju, i sto ih neko gleda


Ja zumiram, propadam, kako god... ova tvoja teorija je totalno opaljena! :lol:

_________________
Đuro je divan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Dec 2006, 21:57 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6857
Lokacija: BL / UK
@Bik, koliki ti je opticki zoom? :P

Kad je vec podforum psihologija, da jednim postom ubijem dva komarca (R.I.P. :D )
Herr Flasch sa novim problemima. Koncentracija iliti preskakanje teksta. Zadnjih par dana sam sebe uhvatio da, dok citam nesto, naglo preskacem neka slova. Nedostatak koncentracije ili sta? Vjerovatno je to. E sad, da zapocnem i ovu temu ujedno, kako je svejedno dijelom vezana za ovo. Sta nas to tjera da olako gubimo koncentraciju pri nekim stvarima? Lutanje misli ili nesto zanimljivije sto privlaci nasu paznju? Kako se toga rijesiti (nemam ja problema sa tim i nije to samo zbog par preskocenih slova :D )?

Drugo pitanje...

...zaboravio sam. Izgleda da je opala koncentracija. :lol: :lol: :lol:

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Slike u umu
PostPoslato: 22 Dec 2006, 12:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Gazda je napisao:
Talija je napisao:
Zanimljivo pitanje.
To sam davno primjetila. Kad gledam (otvorenih očiju :)) npr. u vedro nebo primjetim nešto kao sitne balončiće ili jednu ''savijenu dlaku'' crne boje. I ti balončići padaju, padaju, kad ih pratim pogledom oni i dalje padaju ili opet ispočetka igraju istu igru.

Kad zatvorim oči ne vidim ništa osim bljeskova purpurnih boja, pogotovo ako su moje zatvorene oči okrenute prema nekom izvoru svjetla.

E sad, šta je ta ''dlaka'' i ti balončići.
To mi je rekao očni ljekar.
Svako oko ima staklasto tijelo, u očnoj jabučici u tečnom dijelu nastaje zamućenje, (nebitno od čega) što nam ''kvari'' sliku tako da vidimo te predmete.
Znači, taj fenomen je čisto fizičke prirode.


e da al ti balonchici sto padaju dalisi ih ikad uspjela vratiti prema gore...vrlo teshko al moze se :lol: :lol:

Može, dovoljno je da pogledaš ''gore'' i oni se podignu i opet padaju, padaju, padaju...

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs