banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 05 Jun 2024, 07:46

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Apr 2006, 19:40 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 315
Lokacija: Sarajevo
Naj, to sto mnogi rade na crno i istovremeno su prijavljeni na birou kao nezaposleni - sasvim je razumljivo. Prvo, jebes ga, nije da radnici ne zele da budu prijavljeni.... ali kad vec nisu, zasto da se lise zdravstvenog osiguranja ?! Drugo, kad 2-3 godine visis na raznim spiskovima nezaposlenih, uzaludno trosis zivce na besmislene konkurse, gdje uvijek budu primljeni najzesci levati sa najjacom stelom, vremenom prestanes da vjerujes u cuda. I prestanes da odgovaras na telefonske pozive nadrkane gospodje iz biroa...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Apr 2006, 12:22 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 14 Jul 2005, 17:52
Postovi: 240
Što se tiče biroa rada, a I ministarstva rada, a I onog Fonda za razvoj I zapošljavanje, svi su zreli za otkaz,
Mislim da ljudi trebaju dignuti glas na njih, I na one koji njima upravljaju,
Tamo kad dođete pred ona vrata za nekvalifikovane koji se prijavljuju, uvijek pred vratima oko 50 ljudi u redu do 100, kako to ažurirati, I je li birou I to teško?

Država kako ubire poreze od privatnika, također na isti efektivan način mora štiti prava radnika, nipošto poslodavcu se ne smije dopustiti neljudsko ponašanje. I zaposleni I poslodavac treba da poštuju norme ponašanja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Apr 2006, 16:20 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 19 Jul 2001, 01:00
Postovi: 595
JHBX je napisao:
Država kako ubire poreze od privatnika, također na isti efektivan način mora štiti prava radnika, nipošto poslodavcu se ne smije dopustiti neljudsko ponašanje. I zaposleni I poslodavac treba da poštuju norme ponašanja.


Šta kada je radnik zaposlen na crno? Onda nema kome da se žali..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Apr 2006, 18:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2004, 00:25
Postovi: 2875
Lokacija: Klinika za privikavanje na alkohol
Hm... Rad na crno i nije toliko losh.... :lol:
Mislim, kad nema rada, jebiga, daj sta das... Od neceg mora da se zivi... Ja sam radio na crno, i pravo da vam kazem nisam ni znao da radim na crno... :oops: Ljetos sa stricem, par dana, moleraj, 200 kermi u padze... Bolje ne moze... :lol:
Tek sam kasnije skontao da to bash i nije legalno... :D
I kladim se da vas je pola tako shljakalo...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Apr 2006, 03:44 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2005, 05:36
Postovi: 353
Lokacija: Candlekeep
Rad ubija.
Nerad ubija.
Apatija tek kolje.

Have fun,y'all :drinking:

_________________
Let teachers and priests and philosophers brood over questions of reality and illusion. I know this: if life is an illusion, then I am no less an illusion, and being thus, the illusion is real to me. I live, I burn with life,I love,I slay, and am content.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Apr 2006, 12:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
simplicity je napisao:
citala sam "napreskok'ce" :D sve ove vase komentare, no potpuno se slazem da ljudi kukaju i biraju i pri tome gube vezu sa realnosti tj. onim sto su , sta znaju i sta umiju i sta se nudi.

E to je poenta mog posta, mada se nisam bas najbolje izrazila. :D
Prosto, ljudi koji realno niti imaju neku skolu, niti neke "vanskolske" dodatne sposobnosti (zasto da uce kad su skolu zavrsili, pa jedva su je se rijesili), a ocekuju neki ekstra posao i ekstra placen, daleko iznad njihovih sposobnosti.

Ko je meni kriv sto sam napustila fakultet. Ne mogu ja sad ocekivati da budem direktor.
To sto je meni zao dati 500 km da nastavim sa faksom, a nije mi zao godisnje na cigare potrositi duplo vecu sumu, to je moj problem i dokaz da sam blentava. :D
Ali ja i ne ocekujem da budem direktor.

Medjutim vidim ljude koji imaju srednju skolu, ne znaju raditi na racunaru, engleski im je gori od mog (a ni moj nije bog zna kako dobar :D ) ili ga uopste ne znaju (ne samo engleski, vec neki strani jezik), a ocekuju da im padne s neba super posao.
Ja ne znam na kakvim su oni drogama, ali sta god da konzumiraju - opako je. :D

simplicity je napisao:
Ovo sto je venti pomenula da ne moze naci nekoga za zamjenu za godisnji odmor. Svakeaa godine imam taj problem, gdje je jako tesko naci nekoga ko bi radio 2 mjeseca.
Takodje mnogo je djevojaka koje kukaju , a kada im ponudim obican rad, prodaja kozmetike , mreza, uclanjenje, popusti...nisu zainteresovani. Dok ja recimo time obezbijedim sebi gratis sminku i sve kozmeticke preparate (svaka zena da to mjesecno, nije malo para :wink: ), i josh + kupim sebi bar 2 dopune za mob mjesecno....
Dakle, uz malo truda i sav dodatni posao i okupaciju, pokrijes neke troskove.

Meni je trebao neko na 15 dana, od cega su 2 slobodna dana za tu osobu, 200 km, posto je bilo ljeto posla skoro da i nije bilo...ali niko nece, zapravo svi ne mogu :D :roll: :D , imaju nekih strasnih obaveza - iako ja nisam bas birala puno, tipa da to mora biti juni taj i taj, vec se radilo o bilo kojem terminu u junu, julu ili avgustu.
Cudo jedno kako su ti nezaposleni koji kukaju da nemaju posla u strasno velikim obavezama. :D

Sto se tice fokus grupa, ja licno sam za godinu i po (koliko radim ankete) trazila ljude za 3 fokus grupe. Budu one cesce, ali nas sto radimo honorarno ima vise, pa naizmjenicno dobijamo poslove.
Rado cu obavijestiti zainteresovane ako ja budem radila ili ako saznam da neko od mojih trazi ljude za fokus grupu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs