banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 04 Jun 2024, 19:01

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 40 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Nov 2005, 21:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Za porast kriminala u Londonu kriv je - rap
Ken Livingstone, gradonačelnik Londona rap glazbu je okrivio za nasilje na početku kampanje kojom se pokušava djecu upozoriti na opasnosti oružja. Livingstone je rekao da je razina kriminala na rekordnim razinama i odmah je to povezao s rap glazbom. Veli da je kriminal s pištoljima u noževima u porastu, a onda se okomio na rap grupe i uzore koje rap svijet nudi. Livingstone veli da neki reperi pronoviraju ideju da je nošenje oružja moderno što je, smatra on, dovelo do porasta nasilja. "Neki preplaćeni rap umjetnici mašu pištoljima ili noževima… posljedica kojeg ponašanja je mrtvo dijete na cesti“ veli on te kaže kako takvi uzori preplavljuju medije, televiziju i filmove.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Nov 2005, 12:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Kažiprst otišao u uobičajenom pravcu
Francuske vlasti okrivljuju rap grupe za iniciranje nereda u Parizu
Francuski zakonodavci optužuju nekoliko repera i rap grupa za iniciranje nereda u Parizu. 200 zakonodavaca jučer je potpisalo peticiju i predali su je ministru pravosuđa Pascalu Clementu, a u kojoj su izdvojili sedam repera i rap grupa. Predlagatelj repere odgovornim smatra zbog njihovih tekstova, a ako do tužbe dođe, muzičari će odgovarati za poticanje rasizma i mržnje. Navode oni tekstove seksističke, rasističke i anti-semitističke prirode, a vide ih kao jedan od faktora koji je doveo do nasilja u predgrađima. Posebno je izdvojena pjesma 'FranSSe' repera Monsieur R koja opisuje Francusku kao "kuju" koju treba "tretirati poput kurve". Ostali izvođači izdvojeni u peticiji su Smala, Fabe & Salif, Lunatic, Ministere i Ministere Amer. Reperi od osamdesetih izražavaju svoje nezadovoljstvo stanjem u Francuskoj, a posljednji neredi izbili su u listopadu nakon pogibije dvojice tinejdžera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Nov 2005, 23:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jun 2004, 11:40
Postovi: 4086
Lokacija: Stone(d) Street - Mejdan BL -Republica De Tropico
Taj "rap" je jedno ogromno sranje i jedan izuzetno dobar nacin da se izmuze lova napaljenim Evropljanima.(O Amerikancima necu ni da govorim).
Prava rap muzika je nesto sasvim drugo.Definitivno ne OVO.Ko zna,razumjece o cemu pisem.

_________________
If you can`t find something TO LIVE for...
Slika
...you best find something TO DIE for!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Nov 2005, 19:04 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6857
Lokacija: BL / UK
Slazem se, big shit. Kao oni hoce da postave neku "kulturu" nosenja pistolja, ubijanja, kurvanja i yo-ovanja. :-?
I oni sami govore u svojim pjesmama da se ono, uzivis u muziku pa se raspalis. Mali primjer:
You better lose yourself in the music, the moment...
(Eminem - Lose yourself)

Ja tu vrstu muzike ne mogu nikako da svarim...
Kao ti si "kull" i mocan [pazi spelovanja :D ] ako slusas to. Ma daaj... :roll:

btw, najbolje je slusati opustajucu muziku. Kod mene upravo pali 'DJ Bobo - Chuhuahua'... :)

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Dec 2005, 22:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
U doživotni zatvor za ubojstvo nalik smaknuću iz Eminemovog spota
Na doživotni zatvor osuđen je Britanac koji je posve kopirao Eminema i svoju žrtvu ubio u stilu fiktivnog ubojstva iz Eminenovog spota za pjesmu 'Stan'. 21-godišnji Christopher Duncan odijevao se kao Eminem, imao je iste tetovaže i izvodio identični ples, a u zatvor je poslan jer je svoju žrtvu natjerao na strašne seksualne muke, izudarao je po glavi metalnom palicom za bejzbog te ju ugurao u kofer gdje je umrla nakon 90 minuta. U noći ubojstva Duncan je upoznao svoju žrtvu, 26-godišnju Jagdip Najran u karaoke baru u Londonu gdje je agresivno izvodio Eminemove pjesme. On se njoj svidio, on ju je odveo kući u istočni London gdje ju je zlostavljao i izudarao nasmrt. Ubojica je sam priznao zločin, prvo majci, a onda i policiji i sam se predao. U spotu i pjesmi 'Stan' govori se o opsjednutom obožavatelju.



Zabranjena muzika koja podstiče neverstvo
Vlasti Centralnoafričke Republike naložile su radio i TV stanicama da prestanu emitovanje pesama koje bi mogle da ohrabre muškarce da odbace supruge, ističući da takva muzika predstavlja prepreku za razvoj zemlje. Stanicama je naloženo da ne puštaju muziku koja bi mogla da posluži kao inspiracija muškarcima u ovoj zemlji da potraže nove partnerke, ukoliko žene sa kojima su u braku više ne zadovoljavaju njihove potrebe, saopštila je prelazni ministar za komunikacije Fidele Ngundgika. „Ne dolazi u obzir da muzika koja je po karakteru mizogena pregazi koncept jednakosti i poštovanja žena u Centralnoj Africi”, rekla je ona.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Dec 2005, 19:23 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2005, 16:00
Postovi: 942
Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
To samo glupim Amerikancima moze pasti napamet...

_________________
Brza likvidacija je jedino rjesenje...
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Dec 2005, 15:36 
DELETED


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Maj 2006, 22:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2004, 17:56
Postovi: 2372
Nisu naučili "don't try this at home"
Baranjski klinci gurali glave u pijesak i boli se igrama igrajući Fear Factor.
Klinci iz Baranje poigrali su se Fear Factora guranjem glava u pijesak i bockanjem iglama "jer im se emisija sviđa", rekla je učiteljica jednog od njih. "Prvi dio igre sastojao se od guranja glave u pijesak, a pobjednik je bio onaj koji je u pijesku duže zadržao glavu. Nakon glumljenja nojeva, odlučili su se na probijanje ruku iglama, odakle i potječu kraste koje sam primijetila" priča učiteljica.

( http://www.monitor.hr )
( http://www.glas-slavonije.hr/rubrika.as ... ESTI=57459 ) - detaljnije

Pa ja ne znam da smo kao klinci gledali takve nebulozne emisije. Ili?

_________________
Now you're my whole life
Now you're my whole world


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Maj 2006, 22:26 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Feb 2002, 01:00
Postovi: 57
Lokacija: laktasi
A ja se jos cudim zasto na motornoj testeri iz Amerike pise : "NE ZAUSTAVLJATI GOLIM RUKAMA"...
Glupi Ameri!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Jun 2006, 02:36 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2005, 05:36
Postovi: 353
Lokacija: Candlekeep
Ne znam gdje sam to gled'o,ali uglavnom je bilo u pitanju neko poredjenje nasilnih tekstova.i,ispostavlja se da je daleko najgori po tom pitanju(gledajuci popularnost samog izvodjacha,bar u Americi).....Johny Cash :-?

"I once shot a man just to watch him bleed"
"i killed a man in Reno and never looked back"

itd,itd.

Ovaj po marke,dolara,centi il kako god mu ne moze pera odbit' :drinking:

_________________
Let teachers and priests and philosophers brood over questions of reality and illusion. I know this: if life is an illusion, then I am no less an illusion, and being thus, the illusion is real to me. I live, I burn with life,I love,I slay, and am content.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Jun 2006, 19:57 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Jun 2003, 00:24
Postovi: 31
pa ja kontam da bi samo neko mnogo poremecen mogao ubiti nekoga jer je to cuo u pjesmi... al da kad slusas neku pjesmu dobijes odredjenu emociju to je istina... a i svi znaju feeling koji imaju posle nego sto pogledaju dobar film, ne znam kako da opisem al je jako dobar feeling :]

_________________
we're just two lost souls swimming in a fish bowl year after year!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Jun 2006, 22:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2006, 18:43
Postovi: 1951
Lokacija: Ancient Ruins
Da, ali ipak ima takvih poremećenih, još im ovo djeluje podsticajno. Čitala sam skoro intervju s Canibal Corpse gdje opisuju svoj novi spot u kojem neko brutalno muči ženu. Novinar ih je pitao u čemu je smisao gledati kako neko nekog sakati do smrti, oni su to normalno objasnili nekim svojim "izražajem" i da to sve postoji oko nas...
Koliko god da se ovakvi bendovi ograđuju da su ti njihovi spotovi snimljeni s potpuno drugom svrhom kao "kritika društva" ili šta sve navode, ne može se poreći da to direktno utiče na određen krug osoba, pogotovo ako su s nekim duševnim oboljenjem i skloni takvim stvarima. Pa kako takvome objasniti "šta tačno znači" neki spot.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Jun 2006, 01:00 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6857
Lokacija: BL / UK
Da, tacno. Problem je u tome sto se oni mogu lako izvuci za svakakve stvari na tv-u, a tako je isto i u zivotu. Dosta stvari je dvosmisleno, tako da je lako naci onu stranu price koja nikog ne vrijedja, a da se pri tom zanemaruje druga strana ili se negira da joj je to bio cilj.
Npr. kada neko udari drugu osobu, to moze imati vise "znacenja". Jedno je da osoba koja je udarila prozivi svoje "sadisticke sklonosti", drugo da pokaze "nadmoc", treca da pokaze disciplinsku mjeru, cetvrta da zadovolji svoj ego, peta da ponizi drugu osobu, itd. Naravno, u ovakvom slucaju, nikad se nece reci da je namjera udarca bila kao pod rednim brojem 5 i sl, iako jeste (a u vecini slucajeva jeste), vec ce se uvijek traziti druga, blaza strana prica, u ovom slucaju br. 3.
Evo jos jedan primjer: 2 covjeka se zestoko mrze. Pri zajednickoj voznji u autu, potuku se, prvi izvadi pistolj i ubije drugog. E sad, tu se moze govoriti da je ubistvo bilo iz samoodbrane, a takodje ga je mogao ubiti i zbog netrepeljivosti i mrznje (ovaj mrtvi mu zenu ukr'o, pa sad... :) ).

Ista stvar sa spotovima/muzikom/filmom. Neki spotovi/muzika/film/nebitno, kao taj gore navedeni mogu imati vise namjena. Prvo - da privuku paznju, da pjesma i album postane slusaniji, da se vise kupuje, izvodjac vise zaradi. Drugo - da podstice na agresiju, jer je izvodjac imao los zivot, neke traume i slicno, pa hoce da se "istrese" na gledaocima (najcesce omladini), da i njih navodi na los put i tako pokaze da nije on jedini u toj grupi, da se osjeca prihvacen, da izopaceno postane normalno. Trece (a i najmanje vjerodostojno istine) - da dodju do nekog svog "izrazaja", da se pokazu (mada je bolje da se onda ni ne pokazuju).
Eto, oni u tom slucaju mogu reci da je ovo trece, a kako se suprotno ne moze dokazati, navedeno se uzima kao tacno i istinito i spot ostaje da se vrti, bez ikakve stete za izvodjaca.

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Jun 2006, 11:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2006, 21:08
Postovi: 2693
Jaa misliiim, da je glupost optuzivati muziku i tekstove zbog toga... Ako je neko toliko labilan da mu tekst neke pjesme odredjuje ponasanje, onda ce on i bez te pjesme naci vec nesto sto ce da ga kontrolise... Jednostavno takvi ne znaju da razmisljaju svojom glavom i kad tad naprave neku glupost bilo to pod uticajem muzike ili drustva ili filma ili...ili... nisu tu puno krivi ni muzika ni tekst. kad je covjek labilan, labilan je.

_________________
Đuro je divan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Jun 2006, 18:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2006, 18:43
Postovi: 1951
Lokacija: Ancient Ruins
Naravno da ne treba optuživati generalno neku vrstu muzike, niti ona može biti jedini uzrok nečijeg ponašanja. Nisam to htjela reći. Najveći broj ubica i sličnih sigurno nije nikad pogledao neki takav film, niti je na tv dobio ideju. Ali to može biti jedan u uzroka da dovedu do posljedica o kakvima je bilo riječi u prethodnim porukama. Stvarno ne vidim svrhu (možda neko i vidi) snimanja filmova sa vrlo eksplicitnim scenama raznih iživljavanja, ako žele već da tako dubokoumno nešto izraze, valjda postoji i drugi način za to, a da mi shvatimo istu poruku. Ili je sve samo posao i nema nikakve posebne priče oko toga.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Jun 2006, 20:08 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Apr 2006, 19:03
Postovi: 816
Prvo da rjesim ovo
Citiraj:
Ne pitaj zasto mrzim r'n'r, zasto mrzim svijet pijanstva i droga...

R'n'r svijet pijanstva i droge? Daj molim te!! Ovdje se govori prvo o pjesmama a ne o licnom zivotu muzicara. Drugo r'n'r pjesme imaju najdublje znacenje od svih zanrova. Pogledaj samo:
scorpions-wind of change, bruce springsteen-born in the usa, don mclean-american pie, zabranjeno pusenje-od istorijskog avnoja, a takodje najljepse ljubavne pjesme- manfred mann-Do wah diddy diddy, monkees-i am a beleiver i mnoge druge, a ne kao ove sad turbo-statijaznam-folk, ja ga jebala on me ostavio i to je kao pjesma?

Sto se tice teme, mislim da debili i kreteni postoje i sa muzikom i bez, samo da je muzika stvar inspiracije za njih, hoce li zaklat covjeka iz postovanja satane ili cisto iz fazona. Pa nekad su i rock optuzivali za sirenje nasilja isto kao sto sad optuzuju rap, igre i sta ti ja znam vec. Svako je kriv osim roditelja jel tako?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Avg 2006, 18:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Muzika podstiče raniju seksualnu aktivnost
Novo istraživanje tvrdi da se tinejdžeri koji slušaju muziku sa seksualnim porukama ranije upuštaju u seksualne odnose nego tinejdžeri koji takvu muziku ne slušaju. U studiji se navodi da su pesme koje prikazuju muškarce kao promiskuitetne, a žene kao seksualne objekte zaslužne za intenzivnije seksualno ponašanje adolescenata za razliku od pesama koje ove teme obrađuju na diskretniji način. Tinejdžeri koji ovakvu muziku slušaju upustiće se u seksualne odnose dve godine ranije nego oni koji ovakvu muziku ne slušaju. Među umetnicima koji sadrže eksplicitne tekstove nalaze se Missy Elliot, Destinys Child, Jay-z i Ja Rule. Stiv Martino, čovek koji je vodio ovo istraživanje, tvrdi da seksualno eksplicitne numere smanjuju inhibicije kod dece i da ih podstiču da učine nešto zbog čega bi mogli da zažale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Avg 2006, 14:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2006, 18:43
Postovi: 1951
Lokacija: Ancient Ruins
Sigurno podstiče, tinejdžeri imitiraju svoje uzore ponašanjem ili oblačenjem, a često i nisu svjesni šta poručuju time okolini. Takođe tinejdžerka od 13 godina ne misli na način da je Missy Elliot odrasla žena, a da je ona dijete i da za njih dvije nije prikladno isto ponašanje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Avg 2006, 10:43 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2006, 21:22
Postovi: 31
Lokacija: banjaluka
:evil: 50 cent i Eminem su zakon,sto se ne moze reci za Noela jer je on samo retardirana nakaza koja pokusava skrenuti paznju na sebe takvim izjavama


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Nov 2006, 16:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2003, 15:42
Postovi: 3076
Lokacija: Banja Luka
Hm, ne moze me niko nagovoriti na nesto. Znaci tekstovi me ne mogu navesti da uradim nesto lose. Ali muzika, daleko od teksta, moze uticati na moje raspolozenje. I priznajem da ponekad pozelim da uz neki jeben rif bacim bombu dvije i opalim koj put iz skracene sacmare u vazduh naravno.. :)

_________________
http://www.myspace.com/bandtanker


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 40 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs