banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 09:25

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 45 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Livada?
PostPoslato: 05 Sep 2016, 11:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
ako mislis na vaspitne vrovacke mjere vjerovatno je to....dakle...primijeni na poslu na onoj glavnoj spodobi....udri letvom,samo na to reaguje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Livada?
PostPoslato: 05 Sep 2016, 11:48 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
_Krol_ je napisao:
ako mislis na vaspitne vrovacke mjere vjerovatno je to....dakle...primijeni na poslu na onoj glavnoj spodobi....udri letvom,samo na to reaguje

Taj tvoj pas... :lol:

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Livada?
PostPoslato: 05 Sep 2016, 12:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Ako nece letva, probaj sa lijeskom :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Livada?
PostPoslato: 05 Sep 2016, 14:59 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2008, 17:21
Postovi: 114
Lokacija: Banja Luka
Zavisi kako koji, uglavnom nisu povjerljivi prema strancima, doduse to im i nije namjena. Vi spomenuste da imate labradora, nekad u februaru je bio jedan mlad labrador kod mene par dana, onako slucajno dosetao kod mene u dvoriste, pa je tu i ostao dok mu nismo pronasli gazdu, i uspjesno je vracen kuci. Susta suprotnost od malinoe, taj labrador je trcao svima u susret ulicom, kad vidi djecu odmah se baca da se mazi i tako. Moj pas to ne radi. Kad setamo (povodnik i brnjicu uvjek ima na sebi) ne zarezuje apsolutno nikoga ko prolazi, ne zalijece se na druge pse, macke i ostalo. Kad ja stanem on sjedi pored mene, mogu se sasvim normalno pozdraviti s bilo kim na ulici, on nece reagovati. Mozemo bez ikakvih problema proci kroz sred Gospodske, u vrijeme kad je najveca guzva. Ne zanimaju ga drugi ljudi, i to je tako. Doduse, ja sam ga tako i ucila, jer ipak mislim da nije u redu prema drugim prolaznicima koji se mozda boje, da im se zaleti pod noge malinoa od 36kg.

Ne kazem ja da je njega nemoguce pomaziti. Samo treba imati odredjeni pristup. Ako neko dodje, nadvije se na njega, krene rukom odmah prema njemu, napasce. To shvata kao znak prijetnje, sto i jeste prijetnja u njihovom svijetu. Ne znam koliko ste upuceni u ponasanje pasa medjusobno i sve, pa necu komplikovati, a ovo i nije podforum za takvo nesto, ali uglavnom. Ali evo npr. ugrubo opisano kako izgleda jedan pas koji pokazuje da mu smeta necije prisustvo u njegovom licnom prostoru: Pokusace da se malo odmakne, ako ne uspijeva okrenuce glavu, oblizace se par puta, ako i to ne uspije, odnosno covjek ili sta vec se nalazi kod njega, prebacice se na malo agresivniji stav. Pocece da ukoceno zuri u tu osobu (naravno da nece skloniti pogled s necega sto mu predstavlja prijetnju), u vecini slucajeva ce se isprsiti ili ustati da izgleda veci, podici ce rep, nakostrijesice se, zarezace, i na kraju ako covjek ne prepozna nijedan od tih malih milion signala koje mu je pas uputio dolazi do napada. E sad, to se moze sprijeciti na vise nacina (recimo da se radi o vlasnickom psu), npr.: dobro odgojen pas, ne prilazi svim mogucim i nemogucim ljudima na ulici; vlasnik zna citati signale svog psa, te zamoli du osobu da se skloni; vlasnik je odgovoran i stavlja brnjicu svom psu, koji potencijalno moze povrijediti nekoga; pas je na povodniku; pas je pod punom kontrolom vlasnika citavo vrijeme tokom setnje. To je nesto otprilike, kad bi se svi toga pridrzavali, manje bi napada bilo.

I jos nesto npr. ja imam tablu cuvaj se psa na kapiji svog dvorista. Moj pas je namijenjen da bude cuvar, i dobro ispunjava svoj posao. Najmanje svaki drugi treci dan upadnem u raspravu s nekim, jer i pored table pokusavaju pomaziti psa, koji se s druge strane ograde nakostrijesio i rezi. To je nesto sto mi stvarno nije jasno, prevenstveno jer necu da moj pas ujede nekoga bezveze, ne treba mi to u zivotu stvarno, ali nemam pojma vise kako se boriti protiv debila koji ne citaju upozorenje.


Odoh sad bas u offtopic, ali kako sam krenula da kazem na kakav govor tijela mislim, raspisah se bas.

PS, mog psa su komsijska djec gadjala kamenjem i stosta nesto, veliku smo frku poslije oko toga digli, pa ne voli djecu vise. Nece on nikog prvi napasti, ali kad njega neko dira ne vjerujem mu u potpunosti. Ja nemam nikakav problem s djecom koja me pitaju smiju li ga pomaziti, fino kazem nemojte i objasnim zasto, uglavnom sve fino prihvate to, priupitaju me jos nesto za psa i svako na svoju stranu. A za to vrijeme on mirno sjedi ili lezi, i nikog ne dira.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Livada?
PostPoslato: 05 Sep 2016, 15:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Jebeš takvog psa za kojeg trebaš imati priručnik kako mu prići i koji ne služi ničemu osim za utjerivanje straha.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Livada?
PostPoslato: 05 Sep 2016, 16:13 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2008, 17:21
Postovi: 114
Lokacija: Banja Luka
Nije to prirucnik nikakav, nego ja citam svog psa kao knjigu. A moj pas sluzi konkretnoj svrsi za razliku od 90% pasa u BL.

A to kako mu prici, jednostavno, ili pitaj gazdu ili nikako :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Livada?
PostPoslato: 05 Sep 2016, 16:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Detaljno čitajući tvoje postove, mogu razumjeti ponašanje tog jadnog psa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Livada?
PostPoslato: 05 Sep 2016, 17:04 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2008, 17:21
Postovi: 114
Lokacija: Banja Luka
?

Niti ja znam ko ste Vi, niti Vi znate ko sam ja, ali da se bilo ko upola posveti svom psu koliko ja, dosta manje problema bi ljudi s psima imali.
Kad ste vec toliko detaljno procitali moje postove, shvatili biste, da se opis govora tijela nekog psa prije napada ne odnosi na mog psa uopste, on ne reaguje tako. Ali nebitno. Ako smatrate da ja na bilo koji nacin lose tretiram svog psa, mozete slobodno upoznati 'jadnika'.

Ne planiram se vise raspravljati na ovoj temi, ja sam dobila informaciju zbog koje sam i otvorila temu, pa sto se mene tice moze i pod lock, ja se ne trebam nikome dokazivati u vezi svog psa.
U medjuvremenu, imate pozdrav od mene i tog jadnika :D

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Livada?
PostPoslato: 05 Sep 2016, 17:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9839
Lokacija: Далеко од раја
Ghandi je napisao:
Nije to prirucnik nikakav, nego ja citam svog psa kao knjigu. A moj pas sluzi konkretnoj svrsi za razliku od 90% pasa u BL.

A to kako mu prici, jednostavno, ili pitaj gazdu ili nikako :D

Tih 90% zaista ne služe ničemu, čak ni za kurčenje.

Prijatelj za štene dao 500 maraka, za boks i kućicu sigurno još 2000 (na kućici i boksu fasada ko i na njegovoj, jedino centralno nije provukao) i za 5 godina nikad nije zalajao da upozori.

Dok sam ja imao psa niko nije mogao prići kapiji da ne zalaje, a mimo kapije je odma napadao. Kod drugog prijatelja je malo bolja situacija. Psi sami podijelili posao i sad pekinezeri laju kad bilo ko priđe na 100 metara, a šarplaninci čekaju hoće li se neko zajebati i krenuti mimo ulaznih vrata. :D

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Livada?
PostPoslato: 05 Sep 2016, 17:35 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
srda83 je napisao:
Detaljno čitajući tvoje postove, mogu razumjeti ponašanje tog jadnog psa.

Lupate gluposti redom. Skinite se curi s grbače i pročitajte malo o Belgijskom ovčaru. To nije pas za maženje i igru nego radni pas, čuvar. Nije za amatere nego za poznavaoce. Sve što je djevojka do sada napisala stoji i ispravno je.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Livada?
PostPoslato: 05 Sep 2016, 17:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Psa dresira čovjek,između ostalog i svojim ponašanjem. Ne dresira ga rasa.
Ako je već ozbiljan radni pas za ozbiljne poznavaoce, može li se znati ima li djevojka ovce?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Livada?
PostPoslato: 05 Sep 2016, 17:51 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2008, 17:21
Postovi: 114
Lokacija: Banja Luka
Hvala Zoka.

Srda83, to stoji svakako. Zato i kazem, ja svog psa ne krijem ni od koga, ko god ne vjeruje sta pisem, moze se i licno uvjeriti, nije problem. Na kraju krajeva, mozda ste nas vec i vidjeli negdje, stalno smo negdje vani.
A to za ovce, belgijski ovcar jeste ovcar, samo mu ime i kaze, ali je vise preorjentisan svuda u svijetu za neke sluzbene svrhe. Pa i to cuvanje objekata, za sta meni licno sluzi, mimo sto je moj ljubimac. A ako Vas bas zanima za ovce, imaju moji na selu oko 300 grla, gonio ih je par puta, ali nije obucavan za tu namjenu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Livada?
PostPoslato: 05 Sep 2016, 17:54 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
srda83 je napisao:
Psa dresira čovjek,između ostalog i svojim ponašanjem.

Slažem se. Al' isto tako neke stvari su uslovljene rasom. Ne možeš od ptičara očekivati da vodi stado ovaca niti od ovčara da tjera zeca u lovu. Malinoa nije pas za druženje nego prvenstveno čuvar, bar mu je to osnovna namjena zadnjih decenija. Isto kao i njemačkom ovčaru ili rotvajleru (oba u osnovi pastirski psi).

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Livada?
PostPoslato: 05 Sep 2016, 18:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Zoka,tačno tako,razumijemo se.

Ghandi, možda i tvoja napetost i strah da će nekog napasti utiču na njega. I nisam mislio na je pas jadnik,već jadan. Ja volim šćuke :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Livada?
PostPoslato: 05 Sep 2016, 18:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
Drago mi je da ste našli livadu, evo i muzička na tu temu
[video]https://www.youtube.com/watch?v=u27Ty9XTL34[/video]

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Livada?
PostPoslato: 05 Sep 2016, 18:17 
Ne znam sta da je ja ovo ne bih dirnuo dok ne dobijem odobrenje od gazde...a generalno uvijek pitam smijem li ili ne pomaziti, bez obzira na rasu...


Citiraj:
I nisam mislio na je pas jadnik,već jadan


Slika


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Livada?
PostPoslato: 05 Sep 2016, 18:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2008, 14:32
Postovi: 3234
Lokacija: Kod starog panja
Imao sam u 2 navrata njemačkog ovčara, obojici je bila agresivnost 0 bambija, ali to je do mene. Naučeni su bili da otmu štap ako neko krene sa tim na njih (naučio ih kroz igru) i da hvataju i donose stvari. Imao sam slučaj da je grupa klinaca prolazila kroz dvorište i iz čista mira pošli da zakamenuju psa koji je počeo hvatati kamenje tako da su prestali sa gađanjem a počeli mu dobacivati da hvata. :D

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Livada?
PostPoslato: 05 Sep 2016, 18:37 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2008, 17:21
Postovi: 114
Lokacija: Banja Luka
srda83 je napisao:
Zoka,tačno tako,razumijemo se.

Ghandi, možda i tvoja napetost i strah da će nekog napasti utiču na njega. I nisam mislio na je pas jadnik,već jadan. Ja volim šćuke :-)


Nisam ja napeta, niste Vi ocigledno razumjeli moje postove. Ja se nijedne sekunde nisam zalila na njegovo ponasanje, trenutno sam cak i ponosna jer je napredovao mnogo.

A to sve je pocelo negdje kad je imao 2,5 godine, trauma je u pitanju kod njega. Inace setamo par puta dnevno, navece je duza setnja ili trening, u prosjeku 1-3 sata budemo tada vani. Uglavnom je ta setnja bas bas kasno, kada skoro nema ljudi na ulicama, pa se posvetimo vjezbanju svega i svacega tokom setnje, da mi ne smetamo nikome i da niko ne smeta nama. Ali eto, belaj hoce da se desi, pa nas je jedno vece presreo neki lik, bio je pijan kako mi je tad djelovalo. Covjek je napao mene, pas je napao njega logicno (imao je brnjicu, pa nije nikog povrijedio). Od tog natezanja je totalno promijenio stav prema nepoznatim ljudima, a posto inace samo ja radim s njim, i brinem o njemu, pogotovo je zastitnicki nastrojen prema meni. Tada je gledao uzasno poprijeko svakog ko prodje, i dugo, dugo smo radili na tome da se popravi, i sada je super stvarno. Naravno, uvijek moze bolje, ali i dalje radimo svakodnevno i napredak je vidljiv.

Nadam se da sad malo bolje razumijete o cemu pisem :)


PS, ne znam na sta ste Vi mislili, ali meni je jadnik=jadan neko :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Livada?
PostPoslato: 05 Sep 2016, 18:40 
Citiraj:
ali meni je jadnik=jadan neko :D


Upravo to...ista stvar...


Ti si jedna od onih sto nalece na svakakve budale... :D


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Livada?
PostPoslato: 05 Sep 2016, 18:48 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2008, 17:21
Postovi: 114
Lokacija: Banja Luka
Milan je napisao:

Ti si jedna od onih sto nalece na svakakve budale... :D



Tako nekako, hit mi je bila situacija, ja sam bila 9. osnovne i setam psa tada kojeg sam imala, i ide neka baba, i dobacuje "Bolje dijete da setas nego tu dzukelu!", ja onako ostah pogubljena :lol:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 45 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs