banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 16:33

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 548 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 22 Mar 2010, 14:11 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jan 2006, 11:47
Postovi: 1094
Lokacija: tamo daleko
Cao turisti :)

e zanima me jel ima iko ovdje ko je bio zadovoljan sa morem i ljetovanjem u CG, recimo u zadnje 2-3 godine? Nisam nikada bila tamo a cudno mi je sto neki ili pljuju u fazonu prljavo more, bezveze, staklo i psi lutalice po plazi, neljubazni osoblje, skupo, nema vode itd..ili su bili opet zadovoljni? Ovisi li od polozaja? Ako ste bili zadovoljni u kojem dijelu ste bili i u kojem apartmanu/hotelu?
Igalo/HN sam skontala da je dosta prljava voda pogotovo Igalo? barem tako izgleda na video snimku od poznanika.
Najbolje mi se cini Becici i Sveti Stefan ..

I primjetila sam da je svima koji su trazili nocni zivot, provod itd bilo super u Budvi..a opet neki kazu da je seljakluk, ko vasar, glas nade topcagic i miris pljeskavica u vazduhu :))))

Ja prvenstveno volim stare gradove onako u kamenu, prirodu i visoke planine u kombinaciji sa morem..i zato mislim da bi mi se svidjela CG..

Bas me interesuju vasa iskustva

Pozdrav

_________________
Majka je ono što si, Majka je ono ko si, Majka je ona dubina u nama
Majka je ona suština sama, Majka je životu mati, Majka je da nas zauvijek prati
Majka je naša ljubav i raj
Majka je naš početak i kraj


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2010, 14:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2006, 01:07
Postovi: 3791
Bio ja proslo ljeto (igrom prilika ne svojom voljom) i mogao bi napisati manju knjigu o gafovima crnogorskog "turizma".


- Na samoj granici ti udare reket na auto od nekih 20 km jer su "ekoloska drzava"
- Naplate ti kao koristenje autoputa 4 km seosku magistralu na kojoj najnormalnije istrcavaju ovce i krave
- Oznake na putevima katastrofa, zalutati bez problema
- "Apartmani na 50m od obale" znaci da imas sa "ful plaza opremom" udarati pola kilometra pjeske uz brdo
- More je poprilicno prljavo (za onoga ko je navikao na npr. Grcku, Brac, Hvar itd.)
- Sve cijene su kao kod nas, samo u evrima (dakle 100% skuplje)
- O ljubaznosti ugostiteljskog osoblja bi se mogao snimiti citav film u duhu nadrealista
- Potrosis isto para kao da si ljetovala u Grckoj, Turskoj, Egiptu, a u stvari budes na selu koje igrom slucaja ima nesto slane vode


Ako bih birao izmedju 15 dana na Tunjicama i 7 dana ljetovanja u Crnoj Gori
sa radoscu i olaksanjem biram prvu opciju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2010, 14:34 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jan 2006, 11:47
Postovi: 1094
Lokacija: tamo daleko
Jamesdin Kurtovic je napisao:
Bio ja proslo ljeto (igrom prilika ne svojom voljom) i mogao bi napisati manju knjigu o gafovima crnogorskog "turizma".


- Na samoj granici ti udare reket na auto od nekih 20 km jer su "ekoloska drzava"
- Naplate ti kao koristenje autoputa 4 km seosku magistralu na kojoj najnormalnije istrcavaju ovce i krave
- Oznake na putevima katastrofa, zalutati bez problema
- "Apartmani na 50m od obale" znaci da imas sa "ful plaza opremom" udarati pola kilometra pjeske uz brdo
- More je poprilicno prljavo (za onoga ko je navikao na npr. Grcku, Brac, Hvar itd.)
- Sve cijene su kao kod nas, samo u evrima (dakle 100% skuplje)
- O ljubaznosti ugostiteljskog osoblja bi se mogao snimiti citav film u duhu nadrealista
- Potrosis isto para kao da si ljetovala u Grckoj, Turskoj, Egiptu, a u stvari budes na selu koje igrom slucaja ima nesto slane vode


Ako bih birao izmedju 15 dana na Tunjicama i 7 dana ljetovanja u Crnoj Gori
sa radoscu i olaksanjem biram prvu opciju.


hahah dZasmedineee :D pa jel bilo ista pozitivino bem ga ja :wink:
sto se tice "deranja" za auto i "seloput" itd..ne znam mozda nije ok ali mora se nesto ciniti za prirodu :D , i kod nas bi tako uvela barem 5km na ulazu u Gradisku, tolika auta prodje tokom ljetne sezone, i oni koji idu na more....ali dobro to je sada druga tema

Sto se tice apartmana, da toga me strah kada pise 200 m od plaze a ono 2 km :-? ali jeste brdovita zemlja, nisu oni krivi :D

najvise me strah prljavog mora i plaze, ali mislim da ovo jako ovisi od lokacije.
Gdje si ti bio tacno?

i kako je izgledala da neljubaznost osoblja, na koju se mnogi zale?

_________________
Majka je ono što si, Majka je ono ko si, Majka je ona dubina u nama
Majka je ona suština sama, Majka je životu mati, Majka je da nas zauvijek prati
Majka je naša ljubav i raj
Majka je naš početak i kraj


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2010, 14:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2009, 11:18
Postovi: 3211
pitaj Sabana,on bio prosle godine i dan danas jede hljeb i pastetu koliko ga je kostalo :lol: :lol: :lol: :lol:
udari li mu braca Crnogorci reket i na kamenje na plazi sto je zauzeo :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
V@nja je rekao da mogu da vas za*ebavam............. ko izda p*zda


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2010, 14:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2006, 01:07
Postovi: 3791
Bilo je dobro, hmmmmm..... jedno vece kad sam sa dragom za godisnjicu naletio na neki makedonski roze :)

Bio sam na potezu od Igala do Savine, sve ista prica.


Plaze su prenatrpane lezaljkama (tri evra lezaljka i jos dva za suncobran ako neces da goris na suncu),
dakle zaboravi standardno trcanje po plazi, odbojku i ostale zabave na pijesku...pardon, kamenju, pijeska nemaju.
More je djene/djene, ali da je cisto nije nigdje, buduci da se radi o zalivu i nema strujanja koje bi lako odnijelo smece i prljavu vodu.

Osoblje> cekas 20 minuta da se smiluju da te pitaju sta hoces, caska s tobom k'o da ste ovce zajedno cuvali (bez obzira i kad nisi raspolozena za razgovor),
kad ti donese pice, moze biti hladno, mlako, toplo, sve zavisi na sta naletis, a ne kako si narucila,
sto se tice hrane, bzze, od 1 do 10 ocjena je 2,5.

Moja preporuka - za iste pare idi u Tursku, Tunis, neki hrvatski otok,
a najveca preporuka za kombinaciju Pula/Rovinj - to mi je jedno od boljih ljetovanja ikad.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2010, 15:01 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jan 2006, 11:47
Postovi: 1094
Lokacija: tamo daleko
cekam shabana :D

dzasmedine, e pa bio si u najgorem dijelu to je bas igalo..tako sam cula :) a da je more i plaza u becicima i sveti stefan super, more cisto jer otvoreno.. pa sad ni sama ne znam
A razlog sto bi eventualno tamo je taj sto zelim vidjeti Hercegovinu i Trebinje..pa reko usput da steknemo i sopstveni utisak o CG moru ..

_________________
Majka je ono što si, Majka je ono ko si, Majka je ona dubina u nama
Majka je ona suština sama, Majka je životu mati, Majka je da nas zauvijek prati
Majka je naša ljubav i raj
Majka je naš početak i kraj


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2010, 15:04 
u CG bila jednom i nikad vise... bezobrazni, neljubazni, naplacuju vazdyh koji dises a zauzvrat nude prljavstinu i smece... vode nije bilo do navece, kao imaju neki problem... nocni zivot meni se licno nije svidio, sto neko rece kao vasar... naplacuju neke izmisljene partkinge, prolaze, ulaze... nebih im nikad vise ni marku ostavila... lisno nemam pozitivno misljenje ni o jednom segmentu tog ljetovanja.. i ne znam nikog koga nisu zeznuli sa pricom, 50 m od plaze a ono 2 km... bukvalno su se svi susreli sa tom prevarom
u HR idem od rodjenja, sa pauzom ratnih godina... cisto je i fino, mislim da se za cijenu koju platim stvarno isplati ici, puno ulazu u turizam u smislu usluge, ciste plaze, ulica, kafica, mora, smjestaja..


Vrh
  
 
PostPoslato: 22 Mar 2010, 15:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
joj Roze i godisnjica lele znaci bilo je ujutro pini dole pipni gore da ustanovis gdje je sta ;)

crna gora vrijedi je vidjeti samo u filmovima Milana Karadzica ili eventualno mali izlet ono ujutro iz Cavtata hotel Croatia ;) pa do Kotora na dan samo se cuvajte gdje parkirate (sjecam se ko danas ja i drug Slobo iz BL i 2 skota iz Glazgova parkirali dzip u Kotoru i kad smo izlazili poslije vise flasa crnog vina oderemo nekom jadniku ford eskorta ko bananu a dzipu nista zakacili ga onim nogostupom metalnim) i naravno razliguliguguuuuu ;)
Inace zadnje ljeto sam bio poslje skoro 10 godina u Cro na moru i odem sa boljom polovinom viken u Hotel Lav ( Meridien danas) pa jedno 7 dna u Omis i onda jos par dana na Cetinu u http://www.radmanove-mlinice.hr/ ljeto gori zemlja teletina ispod saca i ladna cetina ko nas vrbas samo cistija aaaaaa meraka u veceri rane ;)

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2010, 15:15 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jan 2006, 11:47
Postovi: 1094
Lokacija: tamo daleko
slala sam upit za jedan apartman u Becicima..na jednoj stranici (organizacija preko koje se mogu rezervisati apartmani/hoteli) ima doticni apartman i pise od kraja avgusta, apartman za 6 osoba 85 eur po danu, 4 zvjezdice ne izgleda lose..
Onda sam isla na stranicu od tog apartmana i poslala im licno upit i odgovor je za sve nas je apartman 150 eur po danu??! :roll: Koji idioti , poslala sam odgovor da mi objasne otkud skoro dupla razlika odjednom kada na drugoj stranici nude za 85 eur..cccccc

ajd da cujemo jos koga... nicoleeeeee dje si? :D :wink:

_________________
Majka je ono što si, Majka je ono ko si, Majka je ona dubina u nama
Majka je ona suština sama, Majka je životu mati, Majka je da nas zauvijek prati
Majka je naša ljubav i raj
Majka je naš početak i kraj


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2010, 15:21 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jan 2006, 11:47
Postovi: 1094
Lokacija: tamo daleko
nemojte mi tu reklamirat hr more, da je lijepo jeste..ali to nije tema niti pitanje :wink:

_________________
Majka je ono što si, Majka je ono ko si, Majka je ona dubina u nama
Majka je ona suština sama, Majka je životu mati, Majka je da nas zauvijek prati
Majka je naša ljubav i raj
Majka je naš početak i kraj


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2010, 15:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
a ti bi za DZ al kod "nasih" eeeeeeeeeeeeeeeee sto ne rece odma
nema toga patriotizam se placa pogotovo divljaspora ;)

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2010, 15:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
chils je napisao:
a ti bi za DZ al kod "nasih" eeeeeeeeeeeeeeeee sto ne rece odma
nema toga patriotizam se placa pogotovo divljaspora ;)


evo Ulqini mala plaza nije losa pogotovo za neplivace ides 300 metara u more voda do koljena a ima i ada bojana za one bez sisodrzca ;) a i pomazes nacionalne manjine u razvoju plus svako vece friske leblebije przene mjesto kokica uz pivu kus bolje

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2010, 15:32 
ja crnogorce ne smatram nasima kao ni hrvate, pa mi dodje na isto... pogotovo sto je Cg puna siptara.. a ovo pred nosom i bolji uslovi... a gdje bi ti konkretno isla? pa nek neko da konkretno misljenje iz iskustva ako je bio


Vrh
  
 
PostPoslato: 22 Mar 2010, 15:34 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jan 2006, 11:47
Postovi: 1094
Lokacija: tamo daleko
chils ne, CG trenutno ne smatram bas "nasima" sa ovom vlasti, veci je Srbin novi predsjednik Ivo Josipovic nego 60% CG.. :D
i ne znam zasto moramo na tu temu sada?? kao sto sam rekla hr primorje nije tema, sta je tu nejasno? Ne znam zasto se svaki put promovise hrvatsko more , nervira me to uzdizanje. Da super je prelijepo i najbolje..ali ima tu jos dosta boljih drzava sa morem, npr Spanija i Grcka, odavde me sa letom izadje jednako kao kad bi ljetovali u HR gdje isto nije extra povoljno :wink: Da sam namjeravala tamo pitala bih u vezi iskustva..

A CG kao sto sam rekla ev. zato jer hocu u Hercegovinu i Trebinje..Nego da cujem dalje ima li simpatizera djetica i njihovog mora :D Zanimaju me jako i "gradovi" Kotor i stari grad Budva..kao i Sveti Stefan ajd nemojte reci da tamo nije lijepo? A valjalo bi malo i do planine..

_________________
Majka je ono što si, Majka je ono ko si, Majka je ona dubina u nama
Majka je ona suština sama, Majka je životu mati, Majka je da nas zauvijek prati
Majka je naša ljubav i raj
Majka je naš početak i kraj


Poslednji put menjao breskvica dana 22 Mar 2010, 15:35, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2010, 15:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2006, 23:59
Postovi: 2100
Ala si se usrecila sa temom. :D
To ti malcice proradio avanturisticki duh i zelja za egzotikom, pa oces u CG? :)

:lol:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2010, 15:43 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jan 2006, 11:47
Postovi: 1094
Lokacija: tamo daleko
HugoLina je napisao:
Ala si se usrecila sa temom. :D
To ti malcice proradio avanturisticki duh i zelja za egzotikom, pa oces u CG? :)

:lol:


jes bas, pisi propalo :lol: proradila hrabrost izgleda, ako se usudim tamo nakon ovih komentara :lol:

nego nije mi jasno zasto, ako je tako, ipak svi tj puno njih idu tamo godinu za godinom? e da, i spremna sam i da platim ako hocu bolji provod, gadno je ako odes sa 300 km a ocekujes kvalitetan smjestaj, dobru hranu ribu sa rostilja za veceru itd :-?

_________________
Majka je ono što si, Majka je ono ko si, Majka je ona dubina u nama
Majka je ona suština sama, Majka je životu mati, Majka je da nas zauvijek prati
Majka je naša ljubav i raj
Majka je naš početak i kraj


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2010, 15:45 
HugoLina je napisao:
Ala si se usrecila sa temom. :D
To ti malcice proradio avanturisticki duh i zelja za egzotikom, pa oces u CG? :)

:lol:


:lol: :lol: :lol: :lol:

s sestro slatka, vidis da nema simpatizera Cg.. jbg, moras ih negdje drugo potraziti, mada najiskrenije sumnjam da ce se neko javiti ko ima same pohvale ili par da je pola pola...


Vrh
  
 
PostPoslato: 22 Mar 2010, 15:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
izvini breskvice nijesam ceo da ti miniram temu oca mi u vr............. ajo jesam sretno ti bilo i i dalje preporucujem Adu Bojanu (bio zzadnji put prije jedno 15ak godina u ratu al bilo vrh samo nema kupacih kostima )

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2010, 15:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Kotor je lijep, neces se pokajati (zbog tog dijela), samo imaju problem sa vodom, ili je nema po danu ili je slana. Osim ako ne nadjes dobrog domacina koji je to sam sebi rijesio kako treba. Na kupanje ces morati ici negdje dalje jer je u gradu guzva i prljavo (na Plave horizonte, Prcanj...)
Sto se tice ljudi i usluga, najkrace receno - ja tamo vise nikad.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2010, 15:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Ko je lud da se pati sa sest sati voznje do CG, i onda ti "gazda" naplati parking . . .

Bio jednom i proveo se ko da sam isao kod rodbine da kupim sijeno.

Kad bi nekim slucajem premjestili jedno dvajes crnogoraca u BL, pola banjaluke bi izgazili na pjesackim prelazima. Nema vode, nema nicega. Samo poluzavrsene zgradurine na svakom koraku, i krajputasi na svakih 200~300 metara. Koliko ih je izginulo na cesti ko da su oslobadjali kosovo . . .

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 548 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs