banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 15:53

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 166 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 05 Avg 2009, 08:03 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2006, 23:50
Postovi: 1073
Lokacija: Last Train Home
HeAd je napisao:
banja luka-preko manjače-pa na mlinište-glamoč-livno-aržano prelaz i samo pravac do makarske.....nema kraćeg puta iz banja luke ne postoji kraći od ovoga nije još izmišljen!!!!


Upravo tako :salute:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Avg 2009, 12:56 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2007, 14:13
Postovi: 61
Cisto jedan savjet...Izbjegavati put preko Manjache u slucaju kise!!!
Proslo ljeto krenula za Makarsku iz BL u 4,00h, taman reko lijepo ujutru stignem i onda trazim smjestaj...medjutim, kisa je padala prethodno vece i cijelu noc...i preko Manjache je bila nevidjena magla!!!
''Jurila sam 30/h'' izgubila vrijeme, oci mi ispale i bila smorena vec do puta za Glamoc...

_________________
Dugo hodam vec, kroz moj rodni grad.
Izgleda mi da vec je pao mrak.
Moj grad je lep kada je dan,al' umoran je i treba mu san.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Avg 2009, 09:56 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jan 2009, 12:54
Postovi: 785
Lokacija: Бања Лука
Jeli automobil mora biti registrivan na meni kad budem prelazio granicu. Idem autom ali mi je registrovan na oca?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Avg 2009, 10:23 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Avg 2007, 18:54
Postovi: 442
Lokacija: BL
nemz je napisao:
Jeli automobil mora biti registrivan na meni kad budem prelazio granicu. Idem autom ali mi je registrovan na oca?


Možeš slobodno preko grane ako voziš auto od starog. U obrnutom slučaju (ako stari vozi tvoje auto), ili ako voziš auto registrovano na nekog drugog, potrebna ti je međunarodna punomoć.

_________________
Signature


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Avg 2009, 11:16 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
Trazi se medjunarodna punomoc u oba slucaja...bar su meni trazili (isao sam prije desetak dana). A i nije to skupo, 20 km cini mi se, podigne se u najblizem auto-moto savezu i nemas vise brige. Za punomoc ti trebaju licne, vozacke i moraju biti prisutni - lice na koje je automobil registrovan i lice kojem se daje punomoc(znaci ti i stari).

Ja sam izbjegavao Manjacu, sto neko vec rece, kako zbog kise, tako i zbog velikih nagiba i ostrih krivina. Usput, vec sam dobro znao ovaj drugi put do Glamoca koji je ziva jednostava, pa nisam hteo sebi da komplikujem zivot jer je duzi za najvise 10km.

Dakle, iz BL u Mrkonjic(imas jedno skretanje u kanjonu - ne pravo za Jajce, nego desno za Mrkonjic), pa izadjes iz Mrkonjica prema Balkani (ako se spetljas, a ti lijepo priupitas nekog kako stici do Balkane), prodjes Balkanu i imas rakrsnicu kraj neke autopumpe s lijevo strane (jedno 2-3km poslije Balkane), tu skrenes lijevo pa putem kraj Zelenkovca u ravno Glamoc, pa u Glamocu lijevo prema Livnu, pa pored jednog veeeelikog jezera(Busko jezero) na prelaz, pa u Arzano, pa ravno do izlaza na more, spustis se na magistralu i skrenes lijevo, a onda samo picis pravo do Makarske. Nema teorije da se zagubis. Jedino kad dodjes do ulaza u Livno, imas tamo neke dvije povece raskrsnice - na prvoj skrenes desno prema Makarskoj i Splitu, pa na Drugoj ponovo desno...meni se cini da pise samo Split. Jednio to mi je bilo malo zbunjujuce, ovo ostalo je sve boza.

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Avg 2009, 12:36 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jan 2009, 12:54
Postovi: 785
Lokacija: Бања Лука
nasmjeshiti luzer je napisao:
Trazi se medjunarodna punomoc u oba slucaja...bar su meni trazili (isao sam prije desetak dana). A i nije to skupo, 20 km cini mi se, podigne se u najblizem auto-moto savezu i nemas vise brige. Za punomoc ti trebaju licne, vozacke i moraju biti prisutni - lice na koje je automobil registrovan i lice kojem se daje punomoc(znaci ti i stari).


Ček ček, jeli misliš na Zeleni karton?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Avg 2009, 12:48 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jan 2009, 12:54
Postovi: 785
Lokacija: Бања Лука
Evo tražim info po internetu i negdje piše da treba, negdje piše da ne treba ta punomoć? Auto mi je registrovano na oca?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Avg 2009, 17:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5201
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
Ne treba ti punomoc ako vozis auto od starog. Pa sto puta sam isao u HR i Srbiju i nisu trazili. Vozio sam i auto od djevojke i nisu mi trazili punomoc (koja treba u ovakvom slucaju).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Avg 2009, 21:49 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
nemz je napisao:
Evo tražim info po internetu i negdje piše da treba, negdje piše da ne treba ta punomoć? Auto mi je registrovano na oca?


Samo ti izvadi(odes u najblizi auto-moto savez i trazis medjunarodnu punomoc)...Ko zna da li ce se cefnuti nekom da te handri na grani. Meni su lagano pregledali sve papire. Mislim, pustaju oni za vrijeme sezone i bez punomoci, ali za svaki slucaj ti to fino ponesi...Dakle:
-Licnu
-Vozacku
-Saobracajnu
-Zeleni karton
-Punomoc

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Avg 2009, 22:15 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jan 2009, 12:54
Postovi: 785
Lokacija: Бања Лука
nasmjeshiti luzer je napisao:
Mislim, pustaju oni za vrijeme sezone i bez punomoci, ali za svaki slucaj ti to fino ponesi...Dakle:
-Licnu
-Vozacku
-Saobracajnu
-Zeleni karton
-Punomoc


Sve sredio.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Avg 2009, 00:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9281
Bolje sto si sredio punomoc jer zvanicno treba i mogu traziti, samo sto rijeeeetko kad traze. Luzer je izgleda s razlogom odabrao ovaj svoj nick. Ja 6 godina vozim auto koje je na buraza registrovano i nikada mi nisu trazili punomoc (ko' da gledam prvi sljedeci put ce traziti). Nikad se ne zna, ako se nekom ne svidis moze traziti pa da te vrati.
Prije je kostala 30KM, posto je sad i koliko vrijedi?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Avg 2009, 10:17 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
Pa vrijedi 20 maraka :D .
Vrijedi do isteka registracije. Mislim da je 20 km, ali ne mogu sad bas da se sjetim jer znam da sam nosio sa sobom 40km, te da sam dao manje nego sto sam ocekivao, sto me obradovalo :) .

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2009, 10:35 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jan 2009, 12:54
Postovi: 785
Lokacija: Бања Лука
Pozdrav.
E ovako. Bio sam ovaj vikend u Makarskoj i bilo je odlično. Prvi put da idem sa autom na put.
Na granici sam odmah dao sve dokumente pa tako da je bilo sve uredno, graničar me nije ništa pitao. Savjetujem da ko ide izvadi gore navedene dokumente. Kad sam se vraćao, na granici mi nisu ništa tražili, samo mahnuli rukom da prolazim :D .
Putovao sam 4 sata i 30 min lagane vožnje, dakle ni jedne sekunde nisam žurio.
Put od Banja Luke do Makarske je lako pronaći, prate se samo putokazi. Pošto sam išao prvi put, ja sam sebi napravio detaljnu mapu, popisao svako mijesto preko GoogleEartha, uslikao neke veće raskrsnice, napravio plana grada Makarska. Baš sam detaljno sve napravio, iako mi nije bilo potrebno tako detaljno.
Ako neko bude išao za Makarsku i htio ove mape i slike, mogu mu poslati na PP.
Sa njima ne može pogriješiti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2009, 11:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2009, 11:18
Postovi: 3211
nemz je napisao:
Pozdrav.
E ovako. Bio sam ovaj vikend u Makarskoj i bilo je odlično. Prvi put da idem sa autom na put.
Na granici sam odmah dao sve dokumente pa tako da je bilo sve uredno, graničar me nije ništa pitao. Savjetujem da ko ide izvadi gore navedene dokumente. Kad sam se vraćao, na granici mi nisu ništa tražili, samo mahnuli rukom da prolazim :D .
Putovao sam 4 sata i 30 min lagane vožnje, dakle ni jedne sekunde nisam žurio.
Put od Banja Luke do Makarske je lako pronaći, prate se samo putokazi. Pošto sam išao prvi put, ja sam sebi napravio detaljnu mapu, popisao svako mijesto preko GoogleEartha, uslikao neke veće raskrsnice, napravio plana grada Makarska. Baš sam detaljno sve napravio, iako mi nije bilo potrebno tako detaljno.
Ako neko bude išao za Makarsku i htio ove mape i slike, mogu mu poslati na PP.
Sa njima ne može pogriješiti.


ej daj stavi te mape i ovdje ako ih imas na komp! :cat:

_________________
V@nja je rekao da mogu da vas za*ebavam............. ko izda p*zda


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jul 2012, 20:44 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Apr 2010, 13:39
Postovi: 117
A put za Makarsku preko Kupresa?? Kakva je tu situacija?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2012, 01:35 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 21 Maj 2012, 11:24
Postovi: 207
stefan_bl_92 je napisao:
A put za Makarsku preko Kupresa?? Kakva je tu situacija?

Moc navike, ja samo i idem tako - BL -Sipovo je ok dionica, Sipovo-Kupres ima na par mjesta finih krivina, ali su rupe na putu popravljene, od Kupresa, pa do Arzana, odlican put. Sve u svemu mjerili smo da od Sipova do Makarske nam treba max 2,5 h. Do Sipova zavisi kojim putem ides i koliko brzo ides (citaj koliko je policije na putu :lol: )


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jul 2012, 08:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
Ako nekome bude od koristi, odmah na izlasku iz Glamoca, ogranicenje 60km/h, ja vozio 70ak, i radar :(
Doduse, cim sam izasao vidjelo se da braca zele da ih se pocasti, a ja sta cu kad je vec tako :)

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jul 2012, 08:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
nemz je napisao:
Pozdrav.
E ovako. Bio sam ovaj vikend u Makarskoj i bilo je odlično. Prvi put da idem sa autom na put.
Na granici sam odmah dao sve dokumente pa tako da je bilo sve uredno, graničar me nije ništa pitao. Savjetujem da ko ide izvadi gore navedene dokumente. Kad sam se vraćao, na granici mi nisu ništa tražili, samo mahnuli rukom da prolazim :D .
Putovao sam 4 sata i 30 min lagane vožnje, dakle ni jedne sekunde nisam žurio.
Put od Banja Luke do Makarske je lako pronaći, prate se samo putokazi. Pošto sam išao prvi put, ja sam sebi napravio detaljnu mapu, popisao svako mijesto preko GoogleEartha, uslikao neke veće raskrsnice, napravio plana grada Makarska. Baš sam detaljno sve napravio, iako mi nije bilo potrebno tako detaljno.
Ako neko bude išao za Makarsku i htio ove mape i slike, mogu mu poslati na PP.
Sa njima ne može pogriješiti.

kad si vec tako sve nabubao evo malo i pravopisnih:

"SA AUTOM"
"NI JEDNE"
"BANJA LUKE"
"MIJESTO" - ova je najgora po meni.

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jun 2015, 21:01 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Sep 2008, 09:25
Postovi: 133
Da malo probudim temu. Da li je neko isao za MA preko kupresa, pa na imotski, pa kroz novi tunel. Kakve su tu ceste?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jun 2015, 21:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Do Kupresa je sasvim dobar put, jedino je nekom mozda zamorno penjanje uz Kupres. Od Kupresa do Imotskog je odlican put, mozes ici k'o zmaj, za dalje ne znam.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 166 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs