banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 17:14

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 92 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Feb 2007, 18:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Sep 2006, 23:41
Postovi: 1597
Lokacija: banja luka
zigizmund je napisao:
Clanak 8

2. da ima otpust iz stranog državljanstva ili da podnese dokaz da će otpust dobiti ako bude primljen u hrvatsko državljanstvo;

3. da je do podnošenja zahtjeva imao prijavljen boravak najmanje pet godina neprekidno na teritoriju Republike Hrvatske;


ha kakve su ovo gluposti?????

svaki covjek na svijetu ima pravo na VISE drzavljanstava U ISTO VRIJEME!!! sta sad oni tu su posebni jel????

clanak 8 cega?

_________________
Truth indeed rather alleviates than hurts, and will always bear up against falsehood, as oil does above water.
-Miguel de Cervantes


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Feb 2007, 18:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2004, 17:56
Postovi: 2372
Citiraj:
svaki covjek na svijetu ima pravo na VISE drzavljanstava U ISTO VRIJEME!!! sta sad oni tu su posebni jel????


Otkud ti ta ideja??? Npr. U Austriji ako hoces drzavljanstvo...prvo moras da doneses ispisnicu iz onog kojeg imas.

_________________
Now you're my whole life
Now you're my whole world


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Feb 2007, 18:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Sep 2006, 23:41
Postovi: 1597
Lokacija: banja luka
Helena je napisao:
Citiraj:
svaki covjek na svijetu ima pravo na VISE drzavljanstava U ISTO VRIJEME!!! sta sad oni tu su posebni jel????


Otkud ti ta ideja??? Npr. U Austriji ako hoces drzavljanstvo...prvo moras da doneses ispisnicu iz onog kojeg imas.


zato sto je to pravilo.... koliko ja znam
tako su nas ucili u skoli :wink: (bipatridi ovo ono)

_________________
Truth indeed rather alleviates than hurts, and will always bear up against falsehood, as oil does above water.
-Miguel de Cervantes


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Feb 2007, 18:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2004, 17:56
Postovi: 2372
Mogucnost postoji da imas dvojno drzavljanstvo ukoliko si od velike vaznosti za drzavu cije drzavljanstvo trazis. Dakle, naucnik, extra sportista i slicno. Ali za obicne smrtnike ne postoji mogucnost dvojnog drzavljanstva (po zakonima internacionalnog prava). Svaki covjek nema pravo na dvono drzavljanstvo.

_________________
Now you're my whole life
Now you're my whole world


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Feb 2007, 20:26 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2006, 14:57
Postovi: 83
Ne traze sve drzve ispisnicu drzavljanstva koje imas.Znam pouzdano.

_________________
Freedom is just another word for nothing left to lose.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Feb 2007, 20:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2004, 17:56
Postovi: 2372
Kao npr.? Koje drzave? (zanima me)

_________________
Now you're my whole life
Now you're my whole world


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Feb 2007, 20:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Sep 2006, 23:41
Postovi: 1597
Lokacija: banja luka
negra je napisao:
Ne traze sve drzve ispisnicu drzavljanstva koje imas.Znam pouzdano.


eto 8)

_________________
Truth indeed rather alleviates than hurts, and will always bear up against falsehood, as oil does above water.
-Miguel de Cervantes


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Feb 2007, 22:10 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2006, 14:57
Postovi: 83
Npr. Holandija

_________________
Freedom is just another word for nothing left to lose.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Feb 2007, 13:55 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jan 2007, 13:38
Postovi: 625
Lokacija: tu i tamo
To sve ovisi o zakonu države. Holandija, Velika Britanija, Italija, Slovenija, SAD, Švedska dopuštaju dvojno državljanstvo, dok sa druge strane Njemačka (od 2004.) ili Austrija to ne dopuštaju, kod njih možeš imati samo jedno državljanstvo. 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Feb 2007, 13:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2004, 17:56
Postovi: 2372
A u nekim zemljama mozes imati dvojno drzavljansto ali do nekih godina (ne znam tacno sa koliko tj. razlicito je od drzave do drzave) moras da se odreknes jednog.

_________________
Now you're my whole life
Now you're my whole world


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Feb 2007, 14:03 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jan 2007, 13:38
Postovi: 625
Lokacija: tu i tamo
pamella_morrison je napisao:


clanak 8 cega?


Clanak 8 zakona o hrvatskom državljanstvu .....

nadopnuna članku 8:

Smatrat će se da je udovoljeno pretpostavci iz točke 2. stavka 1. ovoga članka, ako je zahtjev podnijela osoba koja je bez državljanstva ili koja će ga prema zakonu zemlje čiji je državljanin izgubiti samim prirođenjem.

Ako strana država ne dopušta otpust ili za otpust postavlja pretpostavke kojima se ne može udovoljiti, dovoljna je izjava osobe koja je podnijela zahtjev da se pod pretpostavkom stjecanja hrvatskog državljanstva odriče stranog državljanstva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Feb 2007, 17:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
zigizmund je napisao:
To sve ovisi o zakonu države. Holandija, Velika Britanija, Italija, Slovenija, SAD, Švedska dopuštaju dvojno državljanstvo, dok sa druge strane Njemačka (od 2004.) ili Austrija to ne dopuštaju, kod njih možeš imati samo jedno državljanstvo. 8)

I ja znam za ovo...

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2007, 20:56 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2007, 20:41
Postovi: 12
Lokacija: Hrvatija;)
11 minuta je napisao:
Koliko se ceka da se dobije drzavljanstvo Republike Hrvatske, a koliko onda jos treba proci vremene dok se ne dobije pasos? Ako se preda u hrvatskom konzulatu u Bl? Koje uslove traze?

ovisi za šta ti treba?
zatim dal imaš prednosti kakvih..
npr. dal ti je otac ili majka Hrvatica ili su imali ili posjedovali hrvatsko državljanstvo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Feb 2007, 21:01 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2007, 20:41
Postovi: 12
Lokacija: Hrvatija;)
Mejdan je napisao:
Dzaba im sve povlastice nebi njihov nizasta na svijetu.


to se zove čovjek sa predrasudama...

al dobro...

takvi i bolje da ne dolaze 8)
isto vrijedi i za naše nacionaliste i "patrijote"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Feb 2007, 23:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Sep 2006, 23:41
Postovi: 1597
Lokacija: banja luka
kyoatia je napisao:
Mejdan je napisao:
Dzaba im sve povlastice nebi njihov nizasta na svijetu.


to se zove čovjek sa predrasudama...

al dobro...

takvi i bolje da ne dolaze 8)
isto vrijedi i za naše nacionaliste i "patrijote"


to se zove stav.
i ima ga svako pravo imati.
i biti ono sto hoce.
p.s. avatar ti ubija :roll:

_________________
Truth indeed rather alleviates than hurts, and will always bear up against falsehood, as oil does above water.
-Miguel de Cervantes


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Feb 2007, 18:04 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2007, 23:02
Postovi: 435
Lokacija: Sarajevo
Dobijanje putovnice, ako predas dokumenta i uplatnicu u zimskom periodu se ceka 10-15 dana....ako predas ljeti, e onda ti je to cekanja oko mjesec dana...

_________________
THE PURPOSE OF A BORG QUEEN IS TO BRING ORDER TO CHAOS.

RESISTANCE IS FUTILE!


http://www.youtube.com/watch?v=4n25pdHl ... re=related


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Mar 2007, 16:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Okt 2003, 11:42
Postovi: 2802
Lokacija: grob
ne lazi ljude bezze, lupas al' bass. kakvih crnih 10-15 dana

_________________
ovan
Tretira ih kao plen, kao slabiji pol I upravo zato ga žene vole.
Imajte na umu: ne zna šta je ”predigra”
Idealan sex: brz I divalj, gde sve puca od strasti, halteri, rajsferšlusi, majice…

kaže narod ne laže valjda


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Mar 2007, 06:43 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2006, 21:38
Postovi: 126
Lokacija: Hannover
zigizmund je napisao:
To sve ovisi o zakonu države. Holandija, Velika Britanija, Italija, Slovenija, SAD, Švedska dopuštaju dvojno državljanstvo, dok sa druge strane Njemačka (od 2004.) ili Austrija to ne dopuštaju, kod njih možeš imati samo jedno državljanstvo. 8)




Sory,evo ja zivim u Njemackoj i upravo sam predala za Njemacko drzavljanstvo iuz to odobreno mi je dvojno drzavljanstvo...pa sad istina morala sam angazovati advokata i bilo je tu i neke papirologije koju sam morala dostaviti ali sve u svemu ipak moze se to i ovde u Svabiji.....a sto se tice hrvatskog drzavljanstva(domovnice)mogu je dobiti oni kojima je otac rodjen u Hrvatskoj i ako su oni upisani u knjigu drzavljana gdje i otac,ako vam je otac Hrvat ili ako ste rodjeni u Hrvatskoj poslije 1972 tad ste upisani u knjigu drzavljana u mjestu rodjenja inace sve od toga ako nemate ili nije kod vas slucaj vrlo tesko se dolazi do domovnice Hrvati koji zive i dan danas u Banjaluci i vise od godinu dana znam iz prve ruke jer jedan prijatelj je upravo u toj situaciji otac mu je Hrvat bio(umro je)majka Srpkinja i on je upisan na zadnjem popisu 1990 kao Hrvat ali dzaba nema cile mile vec cekanje.... sad ce u junu biti godinu dana da je predao zahtjev za domovnicu...ne znam dal sam ikome ovim pomogla,ali u svakom slucaju ako zelite preko grane , a to vam je trenutno jedini izlaz mislim da vam nece skoditi Hrvatska sara....


Sori,nemam vremena puno idem raditi pa nema nigdje ni tacke ni zareza snadjite se...pozdrav i sretno svima vam zelim da rjesite svoje snove....i zelje

_________________
Sta mi VELIS,
nek' mi tako BUDE.
Sta mi ZELIS,
nek' tebi tako BUDE!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Mar 2007, 01:50 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Avg 2006, 13:18
Postovi: 37
Lokacija: Banja Luka i Reutte/Austrija
znaci ako se neko rodijo 1984 u Hrvatskoj i zivijo tamo do 1991 moze da uzme domovnicu i da dobije Hrvatski Pasos??

Znaci to vazi za sve koji su zivili tamo prije rata, bez veze koje nacije??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Apr 2007, 22:01 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
RICKLINGEN je napisao:
zigizmund je napisao:
To sve ovisi o zakonu države. Holandija, Velika Britanija, Italija, Slovenija, SAD, Švedska dopuštaju dvojno državljanstvo, dok sa druge strane Njemačka (od 2004.) ili Austrija to ne dopuštaju, kod njih možeš imati samo jedno državljanstvo. 8)




Sory,evo ja zivim u Njemackoj i upravo sam predala za Njemacko drzavljanstvo iuz to odobreno mi je dvojno drzavljanstvo...pa sad istina morala sam angazovati advokata i bilo je tu i neke papirologije koju sam morala dostaviti ali sve u svemu ipak moze se to i ovde u Svabiji.....a sto se tice hrvatskog drzavljanstva(domovnice)mogu je dobiti oni kojima je otac rodjen u Hrvatskoj i ako su oni upisani u knjigu drzavljana gdje i otac,ako vam je otac Hrvat ili ako ste rodjeni u Hrvatskoj poslije 1972 tad ste upisani u knjigu drzavljana u mjestu rodjenja inace sve od toga ako nemate ili nije kod vas slucaj vrlo tesko se dolazi do domovnice Hrvati koji zive i dan danas u Banjaluci i vise od godinu dana znam iz prve ruke jer jedan prijatelj je upravo u toj situaciji otac mu je Hrvat bio(umro je)majka Srpkinja i on je upisan na zadnjem popisu 1990 kao Hrvat ali dzaba nema cile mile vec cekanje.... sad ce u junu biti godinu dana da je predao zahtjev za domovnicu...ne znam dal sam ikome ovim pomogla,ali u svakom slucaju ako zelite preko grane , a to vam je trenutno jedini izlaz mislim da vam nece skoditi Hrvatska sara....


Sori,nemam vremena puno idem raditi pa nema nigdje ni tacke ni zareza snadjite se...pozdrav i sretno svima vam zelim da rjesite svoje snove....i zelje



sve zavisi od slucaja. meni ni otac ni majka nisu rodjeni u hrvatskoj, niti zivjeli, a ni ja. pa opet imam pasos.treba se snaci na vrijeme. dobio sam ga na osnovu majke.prosle godine i seka je dobila, samo je ona cekla bas dugo, pogotovo za domovnicu, a za putovnicu da ne pricam. u pitanju je neka luda sreca ili parola da se nekako snadjes. i biti stprljiv.

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 92 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs