banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 07:52

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2232 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 112  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 12 Jun 2017, 04:35 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 31 Jan 2013, 18:13
Postovi: 2846
Makarska rivijera..Tucepi,Baske Vode, Brela.. sta god.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2017, 06:32 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
u dalmaciji,mislim da jedino dubrovnik ispunjava sve te uslove koje si naveo...brela jesu fino mjesto,ali ne daju znakove zivota nakon 22h...imas jedan odlican riblji restoran...i tu osim mora i biokova nemas sta obici ili vidjeti,kao i u ovim ostalim mjestima makarske rivijere...s druge strane,u zadru,sibeniku,splitu,imas vidjeti dosta toga,ali plaze nisu vrijedne pomena,prljavo,pogotovo split...istru i kvarner ne poznajem,mozda gore ima neko mjesto i sa pristojnom plazom,velikim izborom restorana,i da se ima sta obici u njemu...

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2017, 07:20 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Apr 2017, 09:17
Postovi: 331
Razmisljam o Crnoj Gori, imam zelju da ponovo obidjem Kotor, Cetinje i Lovcen. Gledam smjestaj po netu, nije ni jeftin, cijene skoro kao u Hrvatskoj.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2017, 08:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2010, 00:48
Postovi: 1671
Lokacija: banja luka
Jedan agencija iz Sarajeva nudi Rimini, Lido (Italija), voznja njihovim busom 7-8 sati, kontam da može autom (5-6) koliko i do jednog dijela HR opet.

Aranžman zavisi naravno od hotela itd. al ide okvirno 750-800KM.

Ako neko razmišlja u tom pravcu može se lako googlati, ja sam ponudu gledao na flajeru pa imam okvirne informacije.


S druge strane, u HR ne idem već 4-5 godina, za isto para se može fino ljetovati u Grčkoj, samo treba više vremena i strpljenja za putovanje.

Evo npr.jedan poslovni kolega iz Prijedora, Schlager ga možda poznaje (nijeTeja) ima kuću u mjestu Agios Triada, izdaje stan po 25-30 eura za noćenje. Za neko društvo od 4 ljudi ideala, jer znam da se u HR toliko plaća noćenje po osobi.

Ne pišem često, pa onda kad se ulogujem ja o svemu malo :)

_________________
наш клуб наш град само нама припада Л '87


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2017, 08:54 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11341
Lokacija: PL / BL
Schlager je napisao:
istru i kvarner ne poznajem,mozda gore ima neko mjesto i sa pristojnom plazom


Istra je kamenita - meni to ne smeta, ali mnogi ne vole. Ali ima sta da se obilazi :)

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2017, 08:59 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Apr 2017, 09:17
Postovi: 331
Grcka je fenomenalna, pogotovo Kiklade, ali skupo je to. Do Grcke Ti treba minimum 400 maraka goriva i putarine, ako ces na trajekt jos toliko, o guzvama da Ti ne pricam. Kako god da okrenes Makarska je najjeftinija i nama najbliza. Pristojan smjestaj se moze naci od 35-60€ za studio 2+1.Gorivo dodje 60maraka, i tunel sv.Ilija 10maraka. Prosle godine se nekako potrefilo obiljezavanje godisnjice oluje, nije mi to to, ostane neki gorak ukus da si im platio 500€ i jos moras slusati o oluji...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2017, 09:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2010, 00:48
Postovi: 1671
Lokacija: banja luka
papazjanija je napisao:
Grcka je fenomenalna, pogotovo Kiklade, ali skupo je to. Do Grcke Ti treba minimum 400 maraka goriva i putarine, ako ces na trajekt jos toliko, o guzvama da Ti ne pricam. Kako god da okrenes Makarska je najjeftinija i nama najbliza. Pristojan smjestaj se moze naci od 35-60€ za studio 2+1.Gorivo dodje 60maraka, i tunel sv.Ilija 10maraka. Prosle godine se nekako potrefilo obiljezavanje godisnjice oluje, nije mi to to, ostane neki gorak ukus da si im platio 500€ i jos moras slusati o oluji...
:D

Kod Grka gužva na granici, Kod makarana na plaži :)
Šta znam, meni je najgore kad odem na odmor, a moram ustati u 8h da bacim peškir da imam mjesta. Kod Grka je to obično u sklopu plače, suncobran-ležaljke itd.
Kad spomenu Hrvate, nekad sam sa porodicom išao prema Omišu, pješčane plaže, nije loše za porodični odmor-pogotovo ko ima klince i to...

_________________
наш клуб наш град само нама припада Л '87


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2017, 15:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
mirdza je napisao:
Schlager je napisao:
istru i kvarner ne poznajem,mozda gore ima neko mjesto i sa pristojnom plazom


Istra je kamenita - meni to ne smeta, ali mnogi ne vole. Ali ima sta da se obilazi :)



Која мјеста препоручујеш?

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2017, 23:00 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11341
Lokacija: PL / BL
Za obilazak: Poreč, Rovinj, Pula, Kamenjak, Limski zaljev, Brioni.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2017, 02:49 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
Пеле Мали je napisao:
Ове године планирам кратки одмор, 4 дана максимално тако да се кроација чини као најлогичнији избор.
Е сад, иако је кратко волио бих да буде слатко.”
Тражим:
- пристојне плаже
- нисам луд за неким ноћним животом али идеја је да није све мртво у 22.00 и да се може негдје сјести, попити чаша вина, прошетати кроз град, видјети нешто
- пристојан избор ресторана са добром храном

Само једном сам био на хрватском приморју и заиста не знам каква је ситуација тамо тако да су препоруке добродошле.

Zadar je jako dobra opcija i ima sve gorenavedeno, a nije pregužvan. Prošle godine je osvojio nagradu za top evropsku destinaciju.

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2017, 10:20 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Dec 2011, 21:42
Postovi: 430
Planiram ove godine u Petrovac,jel bio iko ikada dole kakve su plaže,ima li neko neku preporuku za smještaj?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2017, 11:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
Bila prije par godina. Plaza je relativno ok, pjescana, tada nije bila isparcelisana, jako cisto, mirno i voda jako hladna na otvorenom moru u odnosu na zaliv ali to je bilo prije 4-5god.vjerujem da se sto sta promjenilo sem temperature vode :-)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2017, 13:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
Ja sam bi prije 4 godine... bio u hotelu... gradska plaža ima i dio na koji možeš doći i sa svojm suncobranom i peškirićem, ali veći dio je onaj gdje iznajmljuješ suncobran i ležaljke... ja sam više bio na plaži Lučice, malo južnije od grada... a svakako preporučujem i obilazak ostalih plaža južno od Petrovca, Buljarice ili plaža u Čanju...Na Lučice se može i pješke...sve su pješčane...e sad tu je sve otvoreno more, dakle valovi i vjetar su svakodnevica, pa može biti zanimljivo sa suncobranom (made in china)...
Petrovac je lijep, nekako odudara od ostalih mjesa u CG, imao sam osjećaj kao da sam u Dalmaciji...restorana ima, takođe i na ovim plažama ima gdje popiti i kafu i nešto prezalogajiti...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2017, 13:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Petrovac je generalno skuplji od okolnih mjesta,pretpostavljam na konto tog starog primorskog šmeka. Međutim, dosta je nagrđen taj šmek,nekim modernim građevinama koje odudaraju od kompletnog gradića. Ja kad sam bio prije koju godinu,pričao se ruski više nego naš. Moguće je da više nema tog problema :-)
U svakom slučaju,preporuke ako hoćeš neki mirniji odmor.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2017, 13:17 
nadjoh dobar sajt, moze se vidjeti cijene robe i svega, evo npr za grcku

https://www.numbeo.com/cost-of-living/c ... rrency=BAM


Vrh
  
 
PostPoslato: 27 Jun 2017, 22:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5201
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
Moze neka preporuka iz iskustva :)
Gdje sa bebom od 14 mjeseci u HR?
Da je pjescana plaza i da ima finih apartmana.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2017, 23:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Crikvenica za malu djecu. Ali pazi, nije jeftino.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2017, 00:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
ferdinand je napisao:
Moze neka preporuka iz iskustva :)
Gdje sa bebom od 14 mjeseci u HR?
Da je pjescana plaza i da ima finih apartmana.


Ne pitaš me za mišljenje, ali da malo pametujem :D Cijela makarska rivijera je dobra, jer ima puno prirodnog hlada. Nekako, meni je to prioritet. Pogotovo za spavanje. Ispod suncobrana stane vazduh, bude toplije nego bez njega.
Pijesak ne volim, ali kontam da hoćete zbog bebe, ali njoj/njemu će biti zanimljivi i kamenčići+nema uvlačenja pijeska u guzu :lol:

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2017, 06:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5201
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
Ma odgovaraju i sitni kamencic...naravno :)
Samo da nije krupno kamenje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2017, 06:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2008, 18:35
Postovi: 2895
Lokacija: još mAlo i tU smo
kutak je napisao:
ferdinand je napisao:
Moze neka preporuka iz iskustva :)
Gdje sa bebom od 14 mjeseci u HR?
Da je pjescana plaza i da ima finih apartmana.


Ne pitaš me za mišljenje, ali da malo pametujem :D Cijela makarska rivijera je dobra, jer ima puno prirodnog hlada. Nekako, meni je to prioritet. Pogotovo za spavanje. Ispod suncobrana stane vazduh, bude toplije nego bez njega.
Pijesak ne volim, ali kontam da hoćete zbog bebe, ali njoj/njemu će biti zanimljivi i kamenčići+nema uvlačenja pijeska u guzu :lol:


Upravo tako.Puno hlada na plažama, čisto more i plaže i naravno apartmana kakvih poželiš.Godinama već tu ljetujem sa malom djecom.

_________________
koga to još ZANIMA


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2232 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 112  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs