banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 12:07

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 51 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Jan 2002, 21:55 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Jan 2002, 01:00
Postovi: 441
Lokacija: Banjaluka
Svakim danom smo svjedoci pojave mnogobrojnih nazovi ljekara,koji se pojavljuju po kojekakvim TV stanicama u tzv. "zakupljenim terminima". Upravo takvi obecavaju i daju laznu nadu za ozdravljenjem ,a u isto vrijeme su bez moralnosti, odgovornosti prema drugom covjeku, cak i bez osnovnih medicinskih znanja.
Jedini motiv njihovog "rada" je materijalna korist.
Sta mislite o ovoj zloupotrebi zdravstva i covjeka??
Sta mislite o ljudima koji posjecuju takve osobe?
Pisite..:smile:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Jan 2002, 01:52 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1036
Lokacija: Banjaluka
Zavisi ...

Neki od njih i imaju dara, no to je mali procenat ..
vecina prodaje slamu ...

Ja idem logikom:
"Za one prave i najbolje svi znaju, a nikad se reklamirali nisu" dakle svi oni koji se reklamiraju i kolju za termine na tv stanicama su obicna komercijala...
Isto mi dodje kao da je rekao "prodajem krompir, mobilne i eksere"

Naravno ne treba grijesiti dusu i ostaviti mogucnost da ima i "pravih igraca" ali zele da unovce svoj rad pa se zato reklamiraju ...

Ne zna covjek kako bi se postavio ;))

Toliko od mene ... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Jan 2002, 05:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1605
Lokacija: Baile Atha Cliath
dok bude ovaca bice i shishanja!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Jan 2002, 09:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Kao što mIRCon reče zaista ima onih koji dobro obavljaju svoj posao pa fasuju zbog levata koji se samoreklamiraju jer se narodu proda teorija da treba izbjegavati sve one koji se bave alternativnom medicinom koja je često bolja, uspješnija, i ima prirodnije i zdravije metode liječenja nego zvanična medicina. Mislim da ckrkva uči da je bavljenje bioenergijom opasna i antipobožna stvar što je glupost. Dobar bioenergičar može mnogo pomoći čovjeku. Mamina prijateljica je imala kamen u bubregu i velike probleme zbog toga, od doktora je dobila valjda neke tablete ali to joj naravno nije pomoglo a onda je otišla bionergetičaru i on joj je za kratko vrijeme bioenergijom razbio taj kamen u bubregu u potpunosti. Čovjek joj je pomogao bez tableta (koje sve imaju štetni uticaj na organizam bez obzira da li to čovjek osjeti ili ne) i bez operacije što bi zvanična medicina na kraju predložila. Pomogao joj je energijom koja već spada u domen duhovnosti. Pomogao joj je energijom koja dokazuje da čovjek nije građen samo od materijanog već i od duhovnog a što je zvanična medicina zanemarila i tu leži njena glavna nemoć. Kad bi priznali da je čovjek prije svega duhovno biće mogli bi da objasne mnogo stvari koje im sada nisu jasne, mogli bi da objasne uzrok(e) bolesti (mada bi se moglo reći da postoji samo jedan uzrok svih bolesti) mogli bi mnogo bolje, zdravije, efikasnije i brže da liječe ljude itd.

Ali ljudi (zapadni svijet pod koji i mi spadamo) razmišljaju "šta će nam duhovnost kad imamo tehnologiju"...pa će vidjeti (a neki već vide) čemu to vodi...


<font size=-1>[ Poruku promijenio/la: Vader dana 17.01.2002. 09:55 ]</font>


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Jan 2002, 10:50 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1036
Lokacija: Banjaluka
Zaimljivo je i to da ljudski organizam ima ogromnu moc "samolijecenja" ..
gripe, upale, pa cak i teske ozbiljne bolesti se mogu otjerati (ali bas otjerati) bukvalno preko jedne noci...
za pocetak je dovoljno razgovarati sa problemom, pricati sa gripom (recimo) i jednostavno joj reci da vise nije pozeljna .. ili zamisljati kako se polako osipa... kako curi itd .. (najbojle je prije spavanja, posto tad najbolje djeluje - kad se utone u san sa jednom idejom ona se ponavlja tokom spavanja ... ja sam tako "ubijao" par bolesti kad sam bio mali .. - a sad skoro da ne pamtim kad sam bio bolestan ... dovolno je znati da si zdrav i bolest nece doci ...
iako je i to relativno .. ali necu da siljim o tome da smo i mi bolest, te da je bolest samo produkt naseg uma.... da bi se na kraju doslo do ideje "da je sve u glavi"
itd.. itd ..
ko razumije razumije ..

Toliko od mene ... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Jan 2002, 11:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE>
Dana 17.01.2002. 10:50, mIRCon je napisao:
bolesti se mogu otjerati (ali bas otjerati) bukvalno preko jedne noci...
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->

Izgleda da si ti ipak pio nekih tableta sumnjivog porijekla, nadam se da nisu bas sa teleshopa ili slicnih izvora ..
:grin: :grin: :grin:
Ja danas gripam, ali ne mogu da je nagovorim da ode, mozes li ti ? Ajd posalji joj e-mail
to : misko-gripa@banjaluka.com

:smile: :smile: :grin:
znas da je sala ali nisam mogao da odolim :smile:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Jan 2002, 12:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
mIRCon u potpunosti se slažem iako to što si rekao mnogima djeluje ludo.

Evo jedan citat iz duhovne literature: "Ne vjeruj u postojanje bolesti čak kad si bolestan. Posjetilac na koga neobraćaš pažnju otići će."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Jan 2002, 13:07 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 22 Nov 2001, 01:00
Postovi: 60
Ono o cemu mislis, to ce ti biti. Ja sam uvijek zdrava bas zbog toga sto imam stav koji je Vader citirao gore. Mnogo mi se dopada mirconov komentar o tome kako treba da zamislis da gripa curi iz organizma i stvarno ce je nestati. Sve je samo stanje uma.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Jan 2002, 13:52 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Jan 2002, 01:00
Postovi: 441
Lokacija: Banjaluka
Hm, pa fino ste vi to rekli. Veliku ulogu u ozdravljenju ima VOLJA...ako covjek sam sebi ponavlja ne boli me vise, procice, zdrav sam...moguce je da se osjeti olaksanje.
Evo primjera, boli vas zub i boli i kad na momenat zaboravis na sve, iskljucis se, okupiras se u potpunosti necim drugim, bol moze da nestane. To govorim i iz licnog iskustva a i naucno je dokazano. Aliiiii nista ne moze da izlijeci taj zub...dok ne dodje jedna fina mala busilica.:smile:
Tako i sa ovom gripom...moze sugestivno da se stvori poboljsanje ali nema nista dok upala se ne povuce, dok se sadrzaj sinusa ne isprazni ..dok se ne popije kakav dobar antibotk i sl...
Hocu reci, postujem u redu sve te duhovne metode, price i sl. Moze da pomogne donekle aliiii ne moze da dovede do izlijecenja potpunog! To je moj stav , sigurno pristrasan, ali to je tako i nema dalje!
Tradicionalna medicina , postujem ali donekle, ne smije da vrijedja i ponistava utvrdjene i priznate medicinske metode!
pozdrav svima..:smile:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Jan 2002, 15:02 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1036
Lokacija: Banjaluka
Heh da ... tipicni "naucni" stav ..
ipak se je u glavi .. to iako prosto zvuci ima duboki smisao ..
jer sve sto se desava u covjeku - desava se u njemu (glupo zvuci ali ima smisao) - sto ce reci da je i to dio njega, te da moze s tim upravljati, zavisi od svjesnosti, zavisi od volje a i od ispranog mozga (ovo nij uvreda svi mi smo svaki dan pod uticajem raznih medija koji nas uce sta valja a sta ne, sta je moguce a sta ne ... a i ti stavovi se mijenjaju) pa tako ne vjerujemo u mogucnost oporavka bez busilice, noza itd .. sto nas je samo osakatilo ...
ima mnostvo slucajeva od kojih je klasicna medicina digla ruke, a koji su "nekim cudom" sad zdravi kao dren ... neki su isli kod alternativaca, neki su citali vise, neki su ovo neki ono ...

Ipak jedno je bitno - klasicna medicina samo lijeci/sanira/sredjuje i brine se o posljedicama
Sta je sa uzrokom ???
uzrok je zanemaren, ima tu i tamo koja prevencija (sto je korisno, nikad nisam pljuvao klasicnu medicinu) ali druge metode se bave uzrokom, tj njegovom eliminacijom, kad nema uzroka nema ni posljedica .. logicno ..
Iako su i uzrok i posljedica relativne stvari i u principu se tamo negdje (ako ih posmatramo kao dvije linije) u bskonacnosti spajaju, drzacemo se klasicne podjele o uzroku i posljedicama koje on prouzrokuje :))))

No sve je ovo lako pricati, ja sam na nivou borbe sa nekom pisljivom gripom itd ... za nesto mnogo ozbiljnije prvo bih potrazio doktore ... no i tad bi gledao da sto vise pomazem samom sebi paralelno sa doktorima ;)

Misko - ma znam da je sala, simpaticna je, mail cu poslati cim smislim tekst, dok upoznam tvoju gripu, da vidim kakva je, ne smijem naglo krenuti pomislice da je zelim samo povaliti .. no potrudicu se da je izvedem sto prije :)))))))))))))))))))
heheheeh
mailto:miskova_gripa@blic.net
subject: Ola mala
Body: ej cuj mala, ajd dodji kod mene, misko nije covjek za tebe, pozdrav Miron

Jel' sad ok ??

Toliko od mene ... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Jan 2002, 20:30 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Jan 2002, 01:00
Postovi: 441
Lokacija: Banjaluka
:smile:))....mIRCon:
Inace imas zaista interesantne stavove, sve OK , imas pravo na svoje misljenje, ali ovog puta se necu sloziti.
Zaista ne kontam kako mozes reci da zbog "ispranih mozgova" pod uticajem medija ne vjerujemo u lijecenje bez busilice, noza i sl..??
Pa cemu onda tezimo? Zar svrha svega, uopste, a i medicine izmedju ostalog, nije pronaci sto bolji, efikasniji, i savremeniji nacin kako pomoci covjeku?
To sto ti izgleda ne podrzavas savr. shvatanja medicine je drugo. Evo npr. stari Etrurci su smatrali da je uzrok karijesa crv koji se nastani u zubu i tako ga izjeda i unistava.Oni su kao lijek koristili razne stvari od bijelog luka.., pa cak su opisani slucajevi da su u nekim zajednicama koristili i urin.
Eto i to je tradicionalna medicina u nekom extremnom prikazu.
No ne kazem da i tu nema dobrih fazona, koje pomognu covjeku, ali sve to ne moze da se poredi sa savremenim shvatanjima, metodama i instrumentima.
Zaista , ne kontam kako to da smatras da mediji ispiraju mozak govoreci o savremenim korisnim stvarima ???

Zatim, kako to da se savremena medicina ne bavi uzrokom?? Svako oboljenje , poremecaj i sl. se krece opisivati sa etioloskim faktorima, znaci postoji posebna nauka etiologija, koja na taj nacin izucava korijene tj. uzroke svih patoloskih poremecaja. Na osnovu etilogije, klinicke slike, odredjuje se dijagnoza i sama terapija, kao i posljedice. Na osnovu toga se dobijaju i parametri znacajni za buducu prevenciju koja i jeste cilj!

A sada da rasprava ne bi odvela u off topic..:smile:
Ne zelim reci da jedan bioenergicar , ili bilo koji sl. ljekar ne pomogne covjeku. On moze da dovede do poboljsanja ili do izlijecenja , alii sam nacin na koji oni nastupaju se kosi sa svim pravilima.
Ne zelim reci da takvi ne treba da postoje, naprotiv, treba da postoje samo oni, pojedini,dokazani i treba da rade i pomazu , ali da sve bude registrovano i po svim principima.
Hocu reci, ne treba da bude zloupotreba, onih koji nude laznu nadu(tako sto mlate rukama, bece oci, nude jedne teiste kreme za zatezanje grudi, protiv upale i za lijecenj streiliteta..npr.:smile:)) a u isto vrijeme vrijedjaju i ponistavaju ljekare , med. pretrage , dijagnoze i sl.
O tome govorim!
Toliko od mene..:smile:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Jan 2002, 22:13 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1036
Lokacija: Banjaluka
Rosy :)
hehe ma nemam ja nista protiv savremene medicine, naprotiv i ja bih je "konzumirao" kad bih ze nasao u "havariji" ..
A ni ti bioenergeticari itd .. ni njih "ne kujem u zvijezde" , ja sam govorio o pojedincu i njegovim sposobnostima, ako zeli i ako je dovoljno svjestan, da izlijeci i sanira sve probleme ...
Tradicionalna medicina (ne racunam one koje se bave "visim" pitanjima, nego one tipa "dve glavice luka oko vrata i udari tri puta nogom od pod i sve ce biti ok") ima provala mali milion ... ni nju ne gotivim ..
ja se vise oslanjam na covjeka-pojedinca i njegovoj moci "samopopravljanja" :)

Sto se ispranih mozgova tice .. to je bilo uopsteno .. svi smo isprani .. tv, radio, pa i sami ljudi medjusobno kljukaju se raznim informacijama .. otkud mi znamo sta je dobro a sta nije ??? itd.. itd..
npr. izadjes iz kuce poslije pranja kose i kako to loze, upala mozda, sinusi ovo ono .. ne mora uopste biti tako .. to mi mislio da je tako .. i onda u glavi putem autosugestije sam sebe "razbolis" jer mislis da to nije dobro ... itd itd .. da ne pricam bezveze valjda me razumijete ... :)

Naravno tu je i dalje dobri stari lijek - tableta ... no ... i to je relativno ;)
znas ja sam poprilicno neutralan i "relativno nastrojen" prema stvarima pa ni ne pravim neke velike razlike oko savremene medicine/eksperimentale/alternative itd .. no apsolutno vjerujem u onu "sve je u glavi" [ko skonta skonta .. ko ne skonta skontace mozda] ... pa samim tim i u moc oporavka "by yourself" :)
p.s. ne znam kako je kod vas, no kod mene u stanu je pakao - borik, griju kao ludi .. vruce je ne mogu izdrzati .. a napolju je hladno poprilicno .. kakav uzasan kontrast.. no to me nece zauztaviti da se veceras prosetam malo i noge protegnem .....
mozda se pitate cemu sva ova prica u "p.s." odjeljku - nicemu cisto onako da trkeljam nesto, da ispunim kvotu :))))))), ok uzivajte, palim sad ;)

Toliko od mene ... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jan 2002, 09:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE>
Dana 17.01.2002. 22:13, mIRCon je napisao:
mozda se pitate cemu sva ova prica u "p.s." odjeljku - nicemu cisto onako da trkeljam nesto, da ispunim kvotu :smile:)))))), ok </BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->

Tebi bi trebalo ograniciti broj redova na ovim forumima, pa pola baze na disku je tvoj text :smile: :grin:

A sto se tice tradicionalne/klasicne/nadri medicine, postujem najvise klasicnu, no kod nas je sve izgubilo sistem kvaliteta i vrednovanja pa i ljekari i njihove procjene pa smo mi obicni smrtnici prisiljeni vise pomagati sebi nego vjerovati doktoru.

Takodje kad covjeku ne pomogne savremena medicina, on gubi nadu i pocinje da vjeruje u sve i svasta. Tad na scenu stupaju ti nadriljekari, bio-ovo-ono ... vjerujem u energiju i njenu postojanost, kruzenje i kontrolisanje, ali opet cast pojedincima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jan 2002, 11:58 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1036
Lokacija: Banjaluka
Heh... da ...

najbolji su oni kad kaze "Majstor Milutin iz Celjgovica lijeci sve vrste bolesti, za dodatne informacije zvati na mobilni 066/666-666" :))))
(likovi i broj. tel su izmisljeni, svaka eventualna podudarnost sa pravim cinjenicama i likovima je slucajna ... (c) 2000 - 2001 by mIRCon :)))))))))))))
sto je najgore takvi imaju najvise posla ;)

Toliko od mene ... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jan 2002, 12:45 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Jan 2002, 01:00
Postovi: 441
Lokacija: Banjaluka
Hehe mIRCon ..da ovo je vec bolje..popravljas se..:smile:
Naravno da covjek prvo mora sebi pomoci...to je bez sumnje tacno.
Nije sve ba s ni u rukama ljekara, jer ako covjek ne zeli sam sebi prvo da pomogne ..ne moze moze mu niko pomoci.
A ovo je u potpunosti tacno..i ja vjerujem u postojanje energije i njenog kruzenja..u kontextu covjeka i njegovog zdravlja. Samo kazem neee zloupotrebi!

A osim tog Milutina .:smile:)) ima jedan kaze: "Dajte mi kanal na TV-u i ja cu preko televizije da izlijecim svee ljude Republike Srpske..niko nece biti bolestan Ja imam takve neopisive moci da samo pogledam covjeka i on je zdrav nista mu ne fali. I mnoge sam direktore izlijecio"..:smile:))
Tolko..bye


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jan 2002, 15:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Konačno nađoh vremena, mIRCon još juče reče nešto interesantno o čemu bih da dam svoje mišljenje.

<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE> Ipak jedno je bitno - klasična medicina samo liječi/sanira/sređuje i brine se o posljedicama
Šta je sa uzrokom ???</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->

E to je to. Slažem se u potpunosti. Savremena medicina mora da shvati da je čovjek prije svega i iznad svega duhovno biće pa tek onda materijalno. Kad se ovo shvati i prihvati medicina će da se mijenja iz korijena. Lijekovi samo ublažuju simptome ili daju privremeno izliječenje. Kad gripa prođe ona će opet doći. Zašto? Šta uraditi da nikad ne dođe? (gripu sam uzeo samo kao primjer, odnosi se i na sve ostalo)
Svaki čovjek je građen i od duhovnog tijela kao i od materijanog inače ne bi mogao biti živ. Postoje energije koje se kreću kroz i preko ljudskog tijela. Te energije se ne mogu vidjeti materijalnim očima ali mogu se vidjeti duhovnim okom koje takođe svaki čovjek ima. Ove energije se mogu uz pomoć određenih meditacija i osjetiti i usmjeravati i to je nešto što govorim i iz ličnog iskustva. Dakle svi ljudi mogu sebi samima da potvrde da su građeni i od duhovnog koje se ne vidi i ne osjeti ali se kroz duhovni rad može i vidjeti i osjetiti.

Uzrok svih bolest je prvenstveno na duhovnom i energetskom nivou koji se tek onda manifestuje na materijalnom planu. Kada dođe do određenih blokada (poremećaja) u tokovima energije one se vremenom manifestuju (materijalizuju) na matrijalnom planu u vidu oboljenja. I tako to ide. Ovo znaju pravi bionergetičari i zato liječe čovjeka na nivou uzroka bolesti tj. na energetskom nivou i baš zato pravi bionergetičari često postižu takve rezultate da se zvanična medicina zabezekne i ostane bez teksta, iznad glava im bude veliki znak upitnika kao u stripovima. Često pravi bionergetičari za kratko vrijeme izliječe čovjeka od kog je zvanična medicina digla ruke.

Šta znači treba uraditi da do oboljenja ni ne dolazi? Pa treba srediti svoju energiju, treba postići duhovnu harmoniju u sebi samima, ali i harmoniju sa svime oko nas. To se postiže kroz duhovnu izgradnju.

Uče li ovo na medicinskim školama i fakultetima? Uče li da je čovjek prvenstveno duhovno biće? Ne samo da ne uče već ni vjeruju u to. Tu leži glavni problem.

Jednom sam pročitao vrlo interesanu priču koja govori o tome kako zvanična medicina ne vidi pravi uzrok. Kaže ovako, došao ćovjek kući i vidi da je nastala poplava, voda šiklja na česmu, poplavila je nekoliko cantimatara na podu, a on uzme sunđer i stavi ga na pod i kad se natopi nosi ga napolje da ga iscijedi - umjesto da samo zavrne slavinu!!

Dakle ganjaju se neke sporedne stvari a ne vidi se uzrok.

Ovo sve govorim bez želje da vrijeđam zvaničnu medicinu ni one koji je mnogo vole već samo iznosim činjenično stanje stvari koje na moju i našu sreću ipak postaje sve jasnije sve većem broju ljudi.

Zvanična medicina nikako ne može biti potpuna, potpuno dobra, efikasna (iako to iskreno želi) dok god ne prizna da je čovjek prije svega duhovno biće i dok ne počne da ga proučava i liječi u skladu sa tim saznanjem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jan 2002, 16:19 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Jan 2002, 01:00
Postovi: 441
Lokacija: Banjaluka
Vader: ne zelim puno da filozofiram i skraticu pricu.
Imas pravo na svoje misljenje i uvazavam.
Medicina ne posmatra covjeka kao nesto materijalno...covjek je zivo bice, znaci individua sa svim svojim vrijednostima i duhovnim i moralnim i svim drugim..
I naravno sve se to uzima u obzir. Niko ne posmatra bolesne ljude kao nesto sto samo treba sjeci, shiti, puniti lijekovima i sl..
Ne znam kako samo imas takav stav...ai tvoj izbor.
pozdrav...:smile:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jan 2002, 16:21 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1036
Lokacija: Banjaluka
Vader: bas tako...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jan 2002, 16:36 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1036
Lokacija: Banjaluka
Vader: mislim bas tako za ono sto si napisao .. posto sam mislio da je moj post odmah iza tvog .. no rosy me prestigla ... za 2 minute :)))

Rosy: pa ok i ti imas svoje misljenje ... no ipak je poznato da se na covjeka u bolnici gleda kao na pokvaren aparat kojeg treba sanirati ... "dodaj mi fiksator da mu zavrnem u kosti i istegnem" ili "daj pocupaj ove zile ziv bio pa da ga zasijemo, nesto mi se pije kafa"
no tuzna cinjenica je ta da se uzrok nikad nije razmatrao ni tretirao .....

Toliko od mene ... ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jan 2002, 21:02 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Jan 2002, 01:00
Postovi: 441
Lokacija: Banjaluka
:smile:) mIRCon, Vader: ova rasprava mi mogla ici u nedogled, ali ne mogu da ne odgovorim..:smile:

Postujem vase misljenje iako se ne slazem alii mislim da se ono temelji na osnovu nekih losih iskustava nervoznih i nestrpljivih med. sestara ili dr. osoblja..sto i nije tako rijedak slucaj..na stranu sve..:smile:
Da ponovim nije tacno da se ne posmatra uzrok bolesti ili oboljenja...to je netacno tvrditi skroz..
Evo navescu jedan interesantan slucaj(iako odstupa od teme, cisto da vam docaram...:smile:)
Djevojcica je dosla blijeda, anemicna, pada u kolaps, i pretpostavlja se da ima neka krvarenja a pri tom boluje od hemofilije-poremecaj zgrusavanja krvi , ali nema spoljnih znakova krvarenja.
I nakon uradjenog UZV utvrdjemo je da ima intraabdominalno krvarenje tj. u trbusnoj duplji. I punkcijom je dobijena cista krv...Na kraju se ispostailo da je u pitanju nesto vezano za jajnike i menstruacioni ciklus( necu detaljnije opisivati da ne davim..:smile:).Na svu srecu djevojcica je dobro i sve je sredjeno. :smile:
To je jedan u nizuuuu primjera...
Sad vas ja pitam...Da li zaista smatrate da je djevojcica bila materijalni aspekt posmatrranja ljekara? Sta se trebalo tada uraditi .. sjesti pa kontati o duhovnim vrijednostima tog malog, nevinog stvorenja, razmisljati o energiji ?
Znam da zvuci glupo ali tako sam skontala Vadera.:smile:)

Nakon svega se zapravo opise i sam uzrok te pojave...kako je doslo do krvarenja, kakav je poremecaj u ciklusu, kako ga zaustaviti, prevenirati i sl.
Po Vaderu bi se izgleda trebalo sjesti i duhvonim snagama i svim silama ... nastojati otkloniti uzrok ..:smile:) ??
Eto toliko..necu vise..:smile:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 51 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 47 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs