banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 14:23

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 162 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 29 Mar 2017, 19:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
http://www.blic.rs/vesti/republika-srps ... ne/t601mp1

Већ смо расправљали на форуму о забрињавајућем броју људи који не желе да вакцинишу дјецу. Ево сада и тачних података. Фрапантно. Слично, чак и горе, стање је у Федерацији. Шта урадити? Колико су реална страховања од епидемије болести које су до јуче биле историја? Сјећам се прије неколике године озбиљног броја омладинаца, рођених у рату, обољелих од неке од тих болести, не сјећам се тачно које, али знам да је стерилност код мушкараца једна од могућих компликација. Једна докторица ми је рекла је то сигурна посљедица недостатка вакцина у рату.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Mar 2017, 20:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
Uskoro će za naše buduće prosvjetitelje važiti kao i za njihove prethodnike prije 200 godina da će svi u monarhiju na školovanje pa se vraćati u našu zaostalu zemlju pomoći neuki narod...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Mar 2017, 20:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2008, 14:32
Postovi: 3234
Lokacija: Kod starog panja
Владимир je napisao:
http://www.blic.rs/vesti/republika-srpska/alarmantno-roditelji-u-srpskoj-izbegavaju-da-vakcinisu-decu-posledice-mogu-biti-kobne/t601mp1

Већ смо расправљали на форуму о забрињавајућем броју људи који не желе да вакцинишу дјецу. Ево сада и тачних података. Фрапантно. Слично, чак и горе, стање је у Федерацији. Шта урадити? Колико су реална страховања од епидемије болести које су до јуче биле историја? Сјећам се прије неколике године озбиљног броја омладинаца, рођених у рату, обољелих од неке од тих болести, не сјећам се тачно које, али знам да је стерилност код мушкараца једна од могућих компликација. Једна докторица ми је рекла је то сигурна посљедица недостатка вакцина у рату.

Zaušnjaci? Kod mene je bila epidemija iza rata, sav komšiluk obolio, izgleda da sam vakcinisan pa me preskočilo.

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Mar 2017, 20:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
Ја сам своју ћерку јуче водио на вакцинацију, баш ову ММР, још једна и до поласка у школу је мирна. Ни најмање сумње није било да ће бити вакцинисана, а да вакцина којим случајем није било, тражио бих гдје има, ако треба задужио се да платим. То је моја одговорност као родитеља.

Ја бих тачно ове што се противе вакцинацији послао да пар мјесеци шајцају по Африци, да виде како у појединим дијеловима људи умиру као муве од зараза, па би онда као бијеле лале стајали у реду да им дјеца приме вакцину и не би им на памет пало да причају о тим темама као да у најмању руку имају докторате из епидемиологије и фармакологије.

Док не почне са казнама неће се ништа промијенити. Треба се манути прича о слободама и правима на избор - "под иглу, бато!" :)

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Mar 2017, 20:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
ja sam svoje dijete vakcinisao....tekstovi o stetnosti su naravno izazvali strah...presudilo je to sto zaista ne znam nikog sa oboljelim djetetom a da se moze dovesti u vezu sa vakcinom.....prije sam sklon vjerovanju da se tu radi o farmakoloskom ratu


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Mar 2017, 20:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Ламбер, мислим да јесу заушњаци.
Евил, не могу ја то уопште да схватим као право избора. Право избора појединац може имати ако се тиче искључиво тог појединца, не и дјеце му. А казне, али озбиљне, морају бити прописане. Не би згорег била ни једна јавна кампања педијатара, инфектолога, епидемиолога...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Mar 2017, 20:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Sve troje djece redovno vakcinišem i nisam nikad ni imala u glavi tu raspravu da li treba ili ne. Jednostavno sam to uzela zdravo za gotovo, kao i kad sam uzela muževo prezime :D
Najviše me nervira argument da mi koji vakcinišemo djecu se ne trebamo bojati onih nevakcinisanih, kad su naša jelte vakcinisana, ali to podrazumijeva i da vakcinisani i nevakcinisani ne dolaze u kontakt, a to je teško izvodivo.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Mar 2017, 21:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Meni je ostala mmr, cekam da ozdravi.

O ovome se treba drzava i zdravstvo brinuti, roditelji su neuki, tvrdoglavi i uz internet postaju pametniji od doktora i medicine. Ako drzava smatra da se deca trebaju i moraju vakcinisati zbok prevencije sirenja zaraze i ako istrazivanja pokazuju da ne postoji rizik ili da je manji od onoga ako se vakcine ne prime, onda treba imati jasan stav.
Sutra ce deca ispastati zbog gluposti budala od roditelja, a takvima treba objasniti gde im je mesto


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Mar 2017, 22:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Bilo bi zanimljivo cuti od svih starijih od 35 godina da li se sjecaju bar jednog vrsnjaka koji je stradao od vakcinacije. A onda ih podsjetiti na kuge koje su bezmalo zbrisale svjetsku populaciju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Mar 2017, 22:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Ja znam da sam jednu vakcinu primio u poliklinici, pa napisali crvenom hemijskom i podvukli dva puta u knjižici da sam primio. Da je ne bi kojim slučajem primio još jednom. Naravno, u školi kada je bila vakcinacija prvo mi bocnuli pa onda gledali knjižicu. I nema posljedica. Osim jedne rupice više na ramenu. I još par stvari, ali nisu za foruma.
Koje su se vakcine davale oko 4-og, 5-og razreda? To sam i zaboravio.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Mar 2017, 23:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
A jos kad se na to doda kako se zbog raznih gluposti kljukamo pencilinima koje sami sebi propisujemo.

Moj deda kad se poslije rata od tuberkuloze lijecio dobio vrecicu punu pilula i jos jednu koja je trebala da sanira ono sto prvi lijek razori. Dok je kasljao prije saznanja o bolesti bilo mi je svejedno, ali kad su nam rekli sta je u pitanju, nije mi bilo prijatno, ljecili smo ga 9 mjeseci kod kuce.

:roll:
http://www.ivonazivkovic.net/TETANUS.html

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2017, 06:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Citiraj:
Čini se da ni većina lekara uopšte ne zna šta je zaista tetanus, a još manje su im poznati efekti vakcine.

То је та реченица. То је то размишљање.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2017, 07:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Feb 2008, 00:01
Postovi: 2274
Lokacija: Banja Luka
Vakcinacija ne znači da se nećemo razboleti od neke od tih bolesti, ali znači da će simptomi biti blaži. Moj klinac nije primio onu protiv dečjeg laringitisa, koji može da bude smrtonosan. Nisu tada imali tu vakcinu. I sa MMR -om smo sačekali oko 6 meseci duže, zbog neuroloških problema, koje, hvala Bogu, doktorima i vežbama, više nema.


Ali, ono što mene najviše nervira u celoj priči o štetnosti vakcina, jeste povezivanje sa bolestima ili poremećajima za koje se ne zna uzrok. Pa, kako se onda ZNA da je od vakcine?!

Nama su u Zagrebu u poliklinici za fizikalnu terapiju i rehabilitaciju rekli: vakcina ne može da bude uzročnik, već okidač za simptome, ako je osoba već bolesna.

_________________
pravila su tu da bi ih krsili, i nadredjeni i podredjeni


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2017, 08:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
74% je stvarno šokantno.
Posljedice će nažalost tek kasnije biti vidljive, pogotovo u ovakvoj državi (neko pomenu Afriku).
Razumijem da se vakcina odgodi do ozdravljenja ili ne daje djeci koja imaju hronična oboljenja ili posebne potrebe, ali to sigurno nije četvrtina ukupnog broja.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2017, 09:22 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 15 Jun 2016, 21:54
Postovi: 13
The_new_Statesman je napisao:
Bilo bi zanimljivo cuti od svih starijih od 35 godina da li se sjecaju bar jednog vrsnjaka koji je stradao od vakcinacije. A onda ih podsjetiti na kuge koje su bezmalo zbrisale svjetsku populaciju.


Bilo bi zanimljivo vidjeti cije su se vakcine koristile pre 35 godina, kako su se proizvodile, nabavljale i testirale. I kako se to radi danas. A onda upoznati nekog ko se razbolio u kratkom roku nakon vakcinacije.

Moj se brat vakcinisao sa dva mjeseca, bio prepusten Bogu od strane doktora sutradan na vece. Dugo vremena bio nepokretan, bukvalno biljka, zaostajao u razvoju, dobio epilepsiju, i na sve to od drugog mjeseca zivota uzima barem jedan lijek. Sad ima 25 godina, ima epilepsiju, pije dva lijeka, zaostaje u mentalnom razvoju, zbog ljekova gubi kosu i ima promjene raspolozenja. Vodajuci brata po raznoraznim zdravstvenim ustanovama u BL i Bg susreo sam se sa masom djece koja su se razboljela nakon vakcinacije tako da sam danas presretan zbog stanja u kojem se moj brat nalazi.
Pre 3 godine je moja kuma dobila drugog sina, vakcinisala ga i nakon dve sedmice je dijete zadrzano u bolnici na odjelu intezivne njege. Utvrdjeno je da ima rijetku bolest krvi koja se javlja kod osoba starijih od 70 godina. Eeeeeeee stariji od 70!!!!!!! Kako? Doktori nemaju pojma. Da li je od vakcine? Doktorica je rekla da "ne bi smjela dati konkretan odgovor". Inace, kuma zivi u Becu, gdje su obavezne 1-2 vakcine, a u ponudi ih je 30ak. Za svakog po nesto.

Sad je meni zanimljiva jedna stvar. U Becu svake godine reklamiraju vakcinisanje protiv krpelja. Kljucna rijec je REKLAMIRAJU. I to mi je ok, ko hoce da radi seksualne eksperimente po Donau Insel-u, nek navali. Ko nece ne mora. Nece ga doktor napasti preko tv-a ili na ulici, nece ga zabrinuti roditelji lincovati u vrticu ili na forumu. Dok je kod nas drugacija situacija. Prosle godine na RTRS-u, u Srpskoj danas, je bila reportaza o vakcinaciji. Doveli su neku zenu doktora i sad je ona pricala a ja sam slusao. Slusao sam veoma pazljivo jer je to tema na koju sam osjetljiv. I sve je bilo lijepo sroceno, totalno se ogradila i savrseno logicki pricala do jedne recnice koja je glasila ovako:"Preporucuje se vakcinacija svakog djeteta da bi se sprecila pojava bolesti koje su imale veliku stopu smrtnosti ali su se iskorjenile i da bi se zastitila djeca koja su se vakcinisala" I ja padam sa stolice. Na zalost velik broj komentara ima slicne razloge za vakcinaciju. Iz cega ja zakljucujem da je dosta ljudi kojima bi se trebale neke stvari nacrtati...ili su jednostavno placeni da daju glupe izjave.

Ali ja postujem odluku svakog roditelja da vakcinise svoje dijete. Nikad ali nikad necu reci da je neko lud, glup, zatucan, ovakav ili onakav ako se odluci na vakcinaciju svog djeteta. Cak i ne mislim to za te roditelje. To je njihova odluka i sva rasprava tu zavrsava. Kao sto je moje pravo da ne vakcinisem svoju djecu.

veverushka je napisao:
Ali, ono što mene najviše nervira u celoj priči o štetnosti vakcina, jeste povezivanje sa bolestima ili poremećajima za koje se ne zna uzrok. Pa, kako se onda ZNA da je od vakcine?!

Nama su u Zagrebu u poliklinici za fizikalnu terapiju i rehabilitaciju rekli: vakcina ne može da bude uzročnik, već okidač za simptome, ako je osoba već bolesna.


A gdje ti je dijete pokupilo tu neku bolest? Ajde razmisli malo... Od kad se rodi cuvas bebu kao malo vode na dlanu, ides kod doktora na preglede i kontrole tokom trudnoce. I niko da ne otkrije neko odstupanje u zdravstvenom stanju. Recimo utvrde bebinu krvnu grupu a ne skontaju do vakcinisanja da klinac ima staracku krvnu bolest(primjer moje kume) Da je to recimo stvarno tako kako su ti doktori rekli, ne bi li se onda radili nalazi da se utvrdi da li je osoba, tj tvoje dijete zbog kojeg bi ubila, bolesno?

Ali logicki posmatrano, pre ce ti reci to sto ti je rekao, nego da kupis prnje i ides kuci i budes srecna sto ti se djetetu nista nije desilo u vremenu kad se svasta desi posle vakcinacije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2017, 09:29 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 31 Okt 2008, 13:24
Postovi: 89
Mir je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
Bilo bi zanimljivo cuti od svih starijih od 35 godina da li se sjecaju bar jednog vrsnjaka koji je stradao od vakcinacije. A onda ih podsjetiti na kuge koje su bezmalo zbrisale svjetsku populaciju.


Bilo bi zanimljivo vidjeti cije su se vakcine koristile pre 35 godina, kako su se proizvodile, nabavljale i testirale. I kako se to radi danas. A onda upoznati nekog ko se razbolio u kratkom roku nakon vakcinacije.

Moj se brat vakcinisao sa dva mjeseca, bio prepusten Bogu od strane doktora sutradan na vece. Dugo vremena bio nepokretan, bukvalno biljka, zaostajao u razvoju, dobio epilepsiju, i na sve to od drugog mjeseca zivota uzima barem jedan lijek. Sad ima 25 godina, ima epilepsiju, pije dva lijeka, zaostaje u mentalnom razvoju, zbog ljekova gubi kosu i ima promjene raspolozenja. Vodajuci brata po raznoraznim zdravstvenim ustanovama u BL i Bg susreo sam se sa masom djece koja su se razboljela nakon vakcinacije tako da sam danas presretan zbog stanja u kojem se moj brat nalazi.
Pre 3 godine je moja kuma dobila drugog sina, vakcinisala ga i nakon dve sedmice je dijete zadrzano u bolnici na odjelu intezivne njege. Utvrdjeno je da ima rijetku bolest krvi koja se javlja kod osoba starijih od 70 godina. Eeeeeeee stariji od 70!!!!!!! Kako? Doktori nemaju pojma. Da li je od vakcine? Doktorica je rekla da "ne bi smjela dati konkretan odgovor". Inace, kuma zivi u Becu, gdje su obavezne 1-2 vakcine, a u ponudi ih je 30ak. Za svakog po nesto.

Sad je meni zanimljiva jedna stvar. U Becu svake godine reklamiraju vakcinisanje protiv krpelja. Kljucna rijec je REKLAMIRAJU. I to mi je ok, ko hoce da radi seksualne eksperimente po Donau Insel-u, nek navali. Ko nece ne mora. Nece ga doktor napasti preko tv-a ili na ulici, nece ga zabrinuti roditelji lincovati u vrticu ili na forumu. Dok je kod nas drugacija situacija. Prosle godine na RTRS-u, u Srpskoj danas, je bila reportaza o vakcinaciji. Doveli su neku zenu doktora i sad je ona pricala a ja sam slusao. Slusao sam veoma pazljivo jer je to tema na koju sam osjetljiv. I sve je bilo lijepo sroceno, totalno se ogradila i savrseno logicki pricala do jedne recnice koja je glasila ovako:"Preporucuje se vakcinacija svakog djeteta da bi se sprecila pojava bolesti koje su imale veliku stopu smrtnosti ali su se iskorjenile i da bi se zastitila djeca koja su se vakcinisala" I ja padam sa stolice. Na zalost velik broj komentara ima slicne razloge za vakcinaciju. Iz cega ja zakljucujem da je dosta ljudi kojima bi se trebale neke stvari nacrtati...ili su jednostavno placeni da daju glupe izjave.

Ali ja postujem odluku svakog roditelja da vakcinise svoje dijete. Nikad ali nikad necu reci da je neko lud, glup, zatucan, ovakav ili onakav ako se odluci na vakcinaciju svog djeteta. Cak i ne mislim to za te roditelje. To je njihova odluka i sva rasprava tu zavrsava. Kao sto je moje pravo da ne vakcinisem svoju djecu.

veverushka je napisao:
Ali, ono što mene najviše nervira u celoj priči o štetnosti vakcina, jeste povezivanje sa bolestima ili poremećajima za koje se ne zna uzrok. Pa, kako se onda ZNA da je od vakcine?!

Nama su u Zagrebu u poliklinici za fizikalnu terapiju i rehabilitaciju rekli: vakcina ne može da bude uzročnik, već okidač za simptome, ako je osoba već bolesna.


A gdje ti je dijete pokupilo tu neku bolest? Ajde razmisli malo... Od kad se rodi cuvas bebu kao malo vode na dlanu, ides kod doktora na preglede i kontrole tokom trudnoce. I niko da ne otkrije neko odstupanje u zdravstvenom stanju. Recimo utvrde bebinu krvnu grupu a ne skontaju do vakcinisanja da klinac ima staracku krvnu bolest(primjer moje kume) Da je to recimo stvarno tako kako su ti doktori rekli, ne bi li se onda radili nalazi da se utvrdi da li je osoba, tj tvoje dijete zbog kojeg bi ubila, bolesno?

Ali logicki posmatrano, pre ce ti reci to sto ti je rekao, nego da kupis prnje i ides kuci i budes srecna sto ti se djetetu nista nije desilo u vremenu kad se svasta desi posle vakcinacije.


Jes ti ikad vidio (bar na slici) kako izgledaju oboljeli od dječije paralize? Ajd malo pogledaj...

I šta ako baš to nevakcinisano dijete dobije neku bolest protiv koje postoji vakcina? Jel bi ga onda država trebala liječiti iako su roditelji zabranili vakcinaciju?

A u Americi je to fino riješeno: ako se ne vakciniše dijete NE MOŽE ići u javne vrtiće i škole. Pa ko ima para nek eksperimentiše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2017, 09:46 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10244
Niko ne moze da kaze da je odredjeno oboljenje nastupilo zbog vakcine, isto tako i u obrnutom slucaju.
Treba biti svjestan da se reakcije i komplikacije mogu pojaviti na bilo sta! Od hrane pa do lijekova i to sa fatalnim posljedicama. Od najgluplje lokalne anestezije koju dobijes kod stomatologa, pa do reakcija na antibiotike i sl. I sada treba da se napravi problem i krene u bojkot?! Slozenija je situacija kod vakcina jer se radi o djeci, ali ako uporedis, statisticki, gdje se cesce desavaju komplikacije? U procentima, koliki je broj nezeljenih dejstava nakon vakcinacije kod djece? Nemam namjeru da banalizujem stvar, ali ljudi koji su protiv to nesvjesno rade.

Razmislite da li je problem u necemu drugom?! Genetska predispozicija, stecena mana za koju neki drugi, spoljni faktor sluzi kao okidac...
Ili nacin na koji su vakcine, koje su sasvim uredno proizvedene i zapakovane kasnije transportovane i cuvane u zdravstvenim ustanovama?!
Ja sam imao ozbiljne komplikacije nakon bsg vakcine, ali problem nije bio u vakcini vec u nesterilnoj igli... Sve se dobro zavrsilo, a ovo pricam jer je je van pameti biti iskljuciv u ovakvim stvarima.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2017, 09:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
Јој, Фики, гдје нађе ову Ивону Живковић!? Жена је патолошки случај незналице и теоретичара завјере. Кад сам прије коју годину видио да су њене текстове објављивали у Вечерњим новостима као фељтоне добио сам копривњачу од шока. Она је дефиниција крекпота, значи за уџбеник психопатологије!

Колико глупости може на једном јесту извалити, то је невјероватно. Само за ово о тетанусу било би потребно пола дана да се свака глупост наведе и објасни зашто је глупост, али ево само пар:

"Tako on ostaje dovoljno otrovan da može da izazove neku reakciju organizma (!) Ovaj najmanji iskazani efekat trovačke snage su “stručnjaci” nazvali - titre.
Dakle, on i dalje mora da ima efekat toksina (da izazove reakciju organizma u koji se ubaci) ali naučnici kažu da je u toj i toj koncentraciji on bezopasan (!) I to je još jedan apsurd. Jer ako je “bezopasan “ on nema nikakav efekat, ako pak ima efekat on je znači i dalje otrov. To je valjda čita logika."

Жена прво не зна шта је титрација (волуметријска хемијска анализа одређивања непознате концентрације познатог агенса у раствору), нити титар (лабораторијски сленг за концентрацију утврђену методом титрације). Колико сам само пута на вјежбама из хемије и биохемије мућкао разне хемикалије уз помоћ бирете да одредим титар у задатом раствору као дио предиспитних колоквијума... :)
Друго, свако ко је икад попио неки лијек зна да његова ефикасност зависи од концентрације у плазми - ако нема довољно (рецимо антибиотика) у плазми онда он неће дјеловати, а ако има превише може да оштети организам. Будући да ми је у међувремену логика са методологијом научног истраживања постала професија, могу да јој кажем да јој чиста логика не иде од руке. ;)
Ето, обична кухињска со је отровна у високим концентрацијама, а у малим је неопходна за живот. Исти хлор који се у њој налази је отрован као гас, а дисоциран на јоне у воденом раствору (супа) није... итд.

@Мир
Жао ми је што ти је брат оболио, али то заиста нема никакве везе са вакцинацијом. Знам да свако ко има случај обољења код дјетета тражи узрок томе и најчешће оптужује управо вакцинацију, али то заиста нема никакве везе са једно са другим. Вријеме манифестовања првих симптома неких обољења (аутизма, епилепсије...) се поклапа са временом када се врши вакцинација (прве двије године живота) и то је једина конекција која постоји. Није вакцина узроковала ниједно од тих обољења, већ је игром случаја дошло до појаве симптома у истом временском оквиру. То је типична логичка грешка post hoc ergo propter hoc (послије тога, значи због тога) у коме се двије невезане појаве везују због тога што су се десиле једна након друге ("Сунце је зашло баш када је он покуцао на врата - дакле, куцање на врата изазива залазак Сунца").

Повезаност вакцине са појавом обољења је добро истражена и показало се да заиста нема корелације - обухват вакцинацијом опада у развијеном свијету, али инциденција аутизма (па и епилепсије) не опада. Да постоји директна веза, заједно са смањењем броја вакцинисане дјеце смањио би се и број случајева ових обољења, што није случај.

Ствари се морају гледати на популацијском нивоу, а не на појединачним случајевима. Јер на свако - знам је некога ко је оболио након вакцине, ја могу навести да знам неколико стотина пута више људи који нису (укључујући и себе).

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2017, 09:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Feb 2008, 00:01
Postovi: 2274
Lokacija: Banja Luka
Moje dete nije pokupilo nikakvu bolest. Dijagnoza je bila periventrikularna hipoksija 2. Stupnja. U prevodu: gubitak kiseonika u prednjim moždanim komorama, nastalo krvarenjem u mozgu. A sve to kao posledica teškog porođaja, koji je ispao takav greškom, tj. Nepotpunom pažnjom doktora.

Neuropedijatar je tvrdio da je sve u redu, dok pedijatar nije primetio određena odstupanja. Otišli u Zotović, neuropedijatar pregledao dete tek mesec dana posle "vežbanja" fizioterapeuta sa bebom. A pregled neuropedijatra je zapravo bio prepisivanje nalaza UZV-a, koje je urađeno sa mesec dana, u momentu kada dete već ima 3 meseca. Zo zapravo nisu bile vežbe, već tzv. baby holding.

Saznamo za polokliniku u ZG, dete već ima 4 meseca, i tek tada saznajem da je moje dete imalo krvarenje u mozgu! Taj šok nikada neću zaboraviti. A ovde niko ništa spomenuo nije. Citiram" vaše dete je imalo MEHURIĆE u mozgu, ali to je zato što ste bili prehlađeni u prvom tromesečju! Možeš misliti!

I onda smo svakih 15 dana išli u ZG na vežbe, koje prvo počinju pregledom fizijatra, defektologa i neuropedijatra. Čitav tim koji mora da bude uključen kako bi se pravilno, BEZ PROPUSTA, popravljalo stanje deteta.


Upornost se isplati! Svaki dan 2x dnevno vežbanje od najmanjeg zgloba na prstima šaka, pa sve do nožnih prstiju, kako bi slobodni neuroni preuzeli ulogu uništenih.


Izvinjavam se na dužini posta, ali sam htela da objasnim da to nikakve veze nema sa vakcinom.

Mnogo mi je žao zbog tvog brata. Možda je u pitanju posledica vakcine, možda nije..... Ja imam osećaj da je to sve lov u mutnom.

_________________
pravila su tu da bi ih krsili, i nadredjeni i podredjeni


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2017, 10:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Davno uđoh u fb grupu a tragom tekstova o autizmu i navodnog izlječenja konzumiranjem domestosa (žena prodaje hlor u Dubrovniku i s hlorom liječi svoje dvoje autistične djece).
Da ne dužim, tu sam bila svjedok tekstova (print screen) i tekstova vajnih mama koje rade sve i svašta svojoj nesrećnoj djeci. Od guranja bijelog luka u čmar do klistira nekim preparatima i "ispiranjem" žive (Hg), antifriza i abortiranih beba koje su "sastavni dio" MMR vakcina.
Nisam ni bila svjesna koliko je to uzelo maha na ovim prostorima, kako u Srbiji, tako i u Hrvatskoj, a ni BH ne zaostaje. Postoje grupe i grupe koje se bave okupljanjem istomišljenika na tu temu.
Zaista žalosno stanje (i nimalo naivno) s obzirom u kom vijeku živimo.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 162 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs