banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 23:41

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Prostata upala
PostPoslato: 06 Apr 2012, 16:50 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 15 Apr 2009, 17:34
Postovi: 1155
Lokacija: Canberra
Najverovatnije imam upalu prostate vec nekoliko sedmica.

Imali ko iskustva sa ovkavom bolešću.

Hvala unaprijed na odgovorima .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prostata upala
PostPoslato: 06 Apr 2012, 17:05 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Idi doktoru ali odmah. Moj stari je imao problema sa prostatom,otekla je bila i dok se on smilovao da ode doktoru ona mu je razjebala sve ostalo. Dobio dijabetes,morao nositi kateter dva mjeseca i pola godine se patio sa hipertenzijom.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prostata upala
PostPoslato: 06 Apr 2012, 18:02 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 15 Apr 2009, 17:34
Postovi: 1155
Lokacija: Canberra
jel stari imao upalu i kako je sad,jel proslo...iso sam kod 3 urologa svi razlicite dijagnoze odnosno ovaj laganin mi ni nije dao dijagnozu,od pretraga sam samo uradio ultrazvuk i palpaciju prostate,prostata je normalana i nije bolna na dodir,nezgodan pregled ali sta ces....... a na svoju ruku sam uradio i urinokulturu i spermokulturu koje su sterline,kad odes kod urologa svi ti napamet propisu antibiotike bez nalaza

kako citam na internetu osnovno je odrediti dali je upala bakterijska ili ne pa se radi seprmokultura,urinokultura,urin u 2 ili 4 case,sekret iz prostate,briseve,TRUS a pozeljni je uraditi uretrocistoskpopiju i magnetnu rezonancu ali niko nece da radi svoj posao,ili nemaju opereme ya takve preglede ili su nestrucni,najlakse je na brzinu uzeti pare i uvaliti antibiotike

nisam ni ja siguran sta mi je ali po siptomima koje sam naso na internetu lici na upalu prostate,bolovi u penisu,bolovi iznad penisa,osjecaj pecenja posle mokrenja,zarenje,otezano mokrenje,stalni nagon za mokrenjem


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prostata upala
PostPoslato: 06 Apr 2012, 18:08 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Pravo da ti kažem,ne znam da li je kod njega bila baš samo upala (provjeriću večeras) ali znam da se prostata tako uvećala da mu je skroz zatvorila mokraćne kanale i da nije mogao mokriti. Mjehur se onda maksimalno proširio i od toga su ga boljela leđa i stomak. Pošto bubrezi zbog toga nisu mogli da rade kako treba i oni su stradali,a pojavio se i dijabetes. Prvo su mu stavili kateter i njega je nosio jedno dva mjeseca da bi nakon toga radio operaciju prostate.
To što pišeš o pečenju poslije i u toku pečenja,to može biti i od upale mokraćnih kanala. Nemoj se puno oslanjati na savjete sa interneta o lječenju i bolestima.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prostata upala
PostPoslato: 06 Apr 2012, 18:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Ne mora da znači da ima ikakve veze sa prostatom ako je normalne veličine (utvrđeno prilikom palpacije).
Evo ima i ovdje, o uretritisu i cistitisu, ali ipak idi kod specijaliste.

http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/1298/

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prostata upala
PostPoslato: 06 Apr 2012, 18:21 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jan 2008, 14:55
Postovi: 152
Lokacija: BiH
Talija je napisao:
Ne mora da znači da ima ikakve veze sa prostatom ako je normalne veličine (utvrđeno prilikom palpacije).
Evo ima i ovdje, o uretritisu i cistitisu, ali ipak idi kod specijaliste.

http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/1298/


ne čekaj ravno doktoru


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prostata upala
PostPoslato: 06 Apr 2012, 18:22 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jan 2008, 14:55
Postovi: 152
Lokacija: BiH
Talija je napisao:
Ne mora da znači da ima ikakve veze sa prostatom ako je normalne veličine (utvrđeno prilikom palpacije).
Evo ima i ovdje, o uretritisu i cistitisu, ali ipak idi kod specijaliste.

http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/1298/


ne čekaj ravno doktoru


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prostata upala
PostPoslato: 06 Apr 2012, 18:23 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 15 Apr 2009, 17:34
Postovi: 1155
Lokacija: Canberra
_зока je napisao:
Pravo da ti kažem,ne znam da li je kod njega bila baš samo upala (provjeriću večeras) ali znam da se prostata tako uvećala da mu je skroz zatvorila mokraćne kanale i da nije mogao mokriti. Mjehur se onda maksimalno proširio i od toga su ga boljela leđa i stomak. Pošto bubrezi zbog toga nisu mogli da rade kako treba i oni su stradali,a pojavio se i dijabetes. Prvo su mu stavili kateter i njega je nosio jedno dva mjeseca da bi nakon toga radio operaciju prostate.
To što pišeš o pečenju poslije i u toku pečenja,to može biti i od upale mokraćnih kanala. Nemoj se puno oslanjati na savjete sa interneta o lječenju i bolestima.



stari je sigurno imao dobrocudno uvecanje prostate,to je bolest vecinom kod straijh ljudi a kod mladjih je dosta cesta upala koja moze preci i u hronicnu.zadnjih sedmica sam pretrazio internet i toliko procitao o upali prostate,uretre,besike i ostalim urinarnim infekcijama i posle najacih antibiotika ja jos trpim bolove....zanima me kako je stari sad posle operacije jel ima nekakvih bolova i kako sa mokrenjem,jel moze da iskontrolise,upala je bolest mladjih muskaraca i jako boli dok uvecanje prostate ne boli samo cesto i otezano mokrenje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prostata upala
PostPoslato: 06 Apr 2012, 18:26 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 15 Apr 2009, 17:34
Postovi: 1155
Lokacija: Canberra
ljudi vec sam napisao da sam isao kod 3 urologa jedan mi je dao dijagnozu upala besike i propisao nofocin naravno napamet i pio sam ga 7 dana ,i nista ,odem kod drugog urologa uradio uradioultrazvuk i pipao prostatu koja nije bolna i kaze prostatitis,terapija 30 dana ciprocionala,bio kod 3 urologa kaze nije prostatitis i opet mi uvalio neki antibiotik napamet


ima li gde u BL dobar urolog gde mogu uraditi sve pretrage


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prostata upala
PostPoslato: 06 Apr 2012, 18:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Avg 2011, 23:08
Postovi: 1835
Lokacija: Banja Luka
trazi Slobodana Ajdera, radi na hirurgiji, cini mi se utorkom ...sve to ide preko uputnice a njega moras "ganjati" kad je tamo, zato sam se odlucio za privatnu kliniku ... mlad, obrazovan urolog ... saslusa pacijenta sto je najvaznije

_________________
Kupus sadim a Fridrih niče


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prostata upala
PostPoslato: 06 Apr 2012, 18:47 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 15 Apr 2009, 17:34
Postovi: 1155
Lokacija: Canberra
404_forbidden je napisao:
trazi Slobodana Ajdera, radi na hirurgiji, cini mi se utorkom ...sve to ide preko uputnice a njega moras "ganjati" kad je tamo, zato sam se odlucio za privatnu kliniku ... mlad, obrazovan urolog ... saslusa pacijenta sto je najvaznije


ko ce se ganjati sa njima,na nekim forumima sam cuo dobre preporuke za urolosku kliniku iz zagreba,http://www.urocentar.hr...kazu da su dosta skupi ali odrade sve po P.S tako da cu najverovatnije sledece u zagreb


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prostata upala
PostPoslato: 06 Apr 2012, 18:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
озна шта год да радио иди доктору одмах у понедјељак. ја бих ти предложио да одеш у породичну м,едицину одмах сутра и узмеш упутницу, и први радни дан правац болница било која

није се зајебават са таквим стварима...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prostata upala
PostPoslato: 06 Apr 2012, 19:24 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Avg 2011, 07:33
Postovi: 623
da¸t kazem casne sestre dole aleksandrovac idi po caj! i pij one tablete prostran...tako nesto i to ti je za par dana sve ok!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prostata upala
PostPoslato: 07 Apr 2012, 17:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Sep 2004, 11:42
Postovi: 2355
Lokacija: Mejdan, kod Flavea na gajbi
ozna je napisao:
ljudi vec sam napisao da sam isao kod 3 urologa jedan mi je dao dijagnozu upala besike i propisao nofocin naravno napamet i pio sam ga 7 dana ,i nista ,odem kod drugog urologa uradio uradioultrazvuk i pipao prostatu koja nije bolna i kaze prostatitis,terapija 30 dana ciprocionala,bio kod 3 urologa kaze nije prostatitis i opet mi uvalio neki antibiotik napamet


ovo pravo da popizdis!!! :angry4: :angry4: :angry4:
srecno ozna u svakom slucaju i pali u zg ili bgd, ovako ne mirise na dobro. tri razlicita doktora, tri dijagnoze, tri antibiotika ... uzas!

_________________
DA, JA SAM SEXUALNO ISFRUSTRIRANA OSOBA!!!
verliebt in berlin


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prostata upala
PostPoslato: 10 Apr 2012, 14:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Nov 2004, 19:33
Postovi: 1223
Lokacija: Tu sam
Ne mora znaciti da je to upala prostate. Ako jeste, cudi me da ti ciprocinal nije pomogao.
Sto se tice simptoma, to moze i kamen biti. Mozda si ga imao i ranije,ali se sada pomjera. Isti takvi simptomi peckanje pri mokrenju,cesto mokrenje, bol u vrhu penisa.

A ovo za urologe i dijagnoze je posebna prica. Licno nisam imao iskustva sa tim, pa urologa ne mogu preporuciti. Ali nemoj odustajati, ako ne odes u Zagreb idi kod ovih nasih,dosadjuj, dok ti sve pretrage ne urade.

_________________
Be nice, I could be your lawyer someday...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prostata upala
PostPoslato: 30 Jul 2015, 12:54 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 30 Jul 2015, 09:47
Postovi: 3
Pozdrav,vidim da dosta korisnika ima istih ili slicnih problema sa prostatom pa sam odlucio da podijelim svoju dijagnozu sa vama u nadi da ce neko napisati nesto sto bi meni bilo od koristi.
Imam 31 godinu i moja dijagnoza je
HRONIČNA UPALA PROSTATE(Prostatitis chronica)
Moji problemi su poceli 21.11.2011.
U tom periodu jedini problem koji je bio prisutan je blago peckanje prilikom mokrenja,odlucio sam da posjetim urologa.
Receno mi je da imam blagu upalu i da cu to rijesiti uroloskim cajevima.
Od dana kad a sam se javio urologu peckanje je postalo intenzivnije i sve prisutnije nocno mokrenje,to je trajalo punih devet mjeseci.
25.08.2012 odlucio sam da potrazim drugo misljenje odnosno drugog strucnjaka za uroloske probleme.
On mi je dijagnosticirao PROSTATITIS
Od 25.08.2012 pa do danas lijecili su me dva urologa ali bez uspjeha.
Terapije koje sam koristio i koje jos koristim uz stalno rotiranje su:
Bazetham,Tetraciklin,Bactrim,Flosin,Nofocin,Prosterbe,Tamosin,Roxitromycin(Runac),Amoksicilin,Buscopan,Spasmox,Brufen,Niloks,Alphpres,Hemomycin,Ciprocinal,Conprosta,Vesicare,Diklofenak,Bensedin, Omnik,Tamsol,Prostamol,Detrusitol,Nefrovit kapi,Alvovamid,Inkontan,Dutaprost,Pancef,Rapten duo,Finastrid,Orvagil,Doksiciklin
A da napomenem da sam u medjuvremenu radio sledece preglede:Urofloumetrija i Cistometrija sa mokrenjem,Uretrocistografija,Uretrocistoskopija.
Kroz citav ovaj period povremeno sam radio urinokulturu,spermokulturu,spermiogram,bris uretre.
Javio sam se iz razloga zato sto sam izgubio svaku nadu da cu ozdraviti, pored svih ovih terapija i pregleda meni je stanje nepromjenjeno,ne mogu da podnesem vise ovu agoniju,psihicki sam dosta opterecen,ne vidim izlaz.
Nadam se da ce se javiti neko koje uspjeo pobjediti ovu bolest i da ce svoje iskustvo podijeliti sa mnom,hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prostata upala
PostPoslato: 30 Jul 2015, 17:28 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
ne bi rekao 1 str pokazatelj "dosta korisnika ima problema"...

sta su ti rekli na tim silnim testovima, nisi nista spomenuo..meni peckanje mokrace mirise na kamen..jel ti imas svaki dan bolove il te muci cest odlazak u wc..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prostata upala
PostPoslato: 30 Jul 2015, 21:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Bojane....
Isti problem sam imao....iste te lijekove pio plus su me tukli injekcijama garamicina.......vec sam se bio pozdravio i sa prostatom i sa kitom......tad me dr Djuranovic pozvao da dodjem kod prof Talica koji kod njega u Intermedik povremeno dolazi iz Beograda..covjek me pregledao....rekao da bacim sva ta sranja od ljekova pogotovo da vise ne primam garamicin i propisao lijek koji se zove Tavanic......od tad nikakvih bolova pri pisanju nemam....nema laznog nagona na veliku nuzdu....nema temperature i groznice..nema vise osjetljivosti na dodir kroz paksodnjak....doduse ne znam jesu li mi dr razvalili paksu ili se smirilo al nema vise osjetljivosti i bola .. prostata se od velicine jabuke smanjila na normalu....velicinu oraha.....pa eto...probaj i ti....odmoci sigurno nece
I da....moras znati da je prostata glatko tkivo u koje vrlo tesko i sporo prodire antibiotik i samim tim lijecenje dugo traje....meni rekao da 2 mjeseca pijem Tavanic....a kutija 40 mari i unutra 10 tableta....valjda ga sad ima slabo u apotekama ima neka jeftinija zamjena al je ja nisam pio....ja pio dok simptomi nisu nestali ali cim posumnjam ili pocnem pisati ko zec svako malo ja drmnem jednu dvije i sve prodje....pisaj ga kad sam nikakav pacijent pa nemam disciplinu da to pijem pun tretman


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prostata upala
PostPoslato: 30 Jul 2015, 23:19 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 30 Jul 2015, 09:47
Postovi: 3
Ovo su simptomi koje imam:
bol i peckanje pri mokrenju
poteškoće pri mokrenju
učestalo mokrenje (uglavnom noću)
bolove u trbuhu, preponama, donjem dijelu leđa i između skrotuma i rektuma
bolove i nelagodu u penisu ili testisima
bolne ejakulacije
Sve urinokulture su mi bile sterilne,radio sam ih nekoliko puta,bris uretre i spermokultura radjena 10.10.2012. pronadjen STAPHYLOCOCCUS a 12.07.2014. ENTEROCOCCUS.
Adekvatne terapije su rijesile bakterije ali sam i dalje imao iste probleme.
Uretrocistoskopiju mi je radio srbijanski urolog dr. TALIC,Nalaz:kosuljica aparat Ch. 15,5 lako pasira uretru celom duzinom.Sluzokoza uretre hiperemicna i lako edematozna,mestimicno sa naslagam fibrina.Colliculud semimalis lako uvecan.Vrat besike normalne sirine i konfiguracije.Sluzokoza besike mestimicno sa lako prosirenim krvnim sudovima.Orificija ortotpicna,normalno konfigurisana.
U Trapistima sam radio:
Urofloumetriju-Nalaz:izmokrena kolicina urina iznosi 154ml.Kriva protoka je isprekidana.Vrijeme maksimalnog protoka je snizeno i nalazi se u zoni obstrukcije po Bristolskom nomogramu.
Cistometrija sa mokrenjem-Nalaz:besika pinjena kontinuirano u sjedecem polozaju,brzinom od 25ml/min do ukupno 133ml.Prvi nagon na mokrenje prijavljuje na 67ml tecnosti u besici a jak i bolan na kraju testa.
Tokom faze punjenja nisu registrovane neinhibirane kontrakcije detrusora.Mikturaciona kontrakcija registrovana intenizitita 52 cmH20 pri otvaranju a isto toliko i pri maksimalnom protoku.MaxPdet iznosila je 57cmH20.EMG potencijali sa SSS-a ne registruje aktivnost koja bi mogla da ima uticaja na protok tokom mikcije.
ZAKKJUCAK:CISTOMETRIJSKI KAPACITET BESIKE JE MALEN.SENZIBILITET POJACAN.NAGON NA MIKCIJU JE POPRACEN BOLOM.KOMPLIJANSA ZADOVOLJAVAJUCA.U DAZI PUNJENJA DERRUSOR JE STABILAN.MIKTURACIONA KONTRAKCIJA JE VISOKOG PRITISKA.KRIVA PROTOKA JE NISKA.FAKTOR URETRALNE REZISTENCIJE JE SUSPEKTAN NA OBSTRUKCIJU.

TRENUTNO ME LIJECI NACELNIK UROLOGIJE U BANJALUCI DR. ZIGIC ALI APSOLUTNO NAPREDKA NEMA.OD 21.11.2011. IMAM ISTE PROBLEMA,NIJEDAN LIJEK MI NIJE POMOGAO.DA NAPOMENEM DA PIJEM CAJEVE OD VRBOVICE,MALE MLECIKE,BRUSNICE,REDOVNO UZIMAM I ULJE BUNDEVE,SJEMENKE BUNDEVE,POLEN I CAK SAM USPJEO NABAVITI SOLUBITRAT CAJ IZ AUSTRIJE.
NARODE POMAGAJTE :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prostata upala
PostPoslato: 30 Jul 2015, 23:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Nista ja to nisam radio.....slicne sam simptome imao sem ovih o ejakulaciji i bolu i nelagodi u testisima i kiti ali sam znao dobiti temperaturu i groznicu....otisao kod Talica....pogledao me na uzv...spicio prst u zicugu...dao da uradim nalaz urina i propisao lijek


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs