banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 18:22

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 91 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 27 Mar 2016, 13:08 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 09 Jun 2012, 13:13
Postovi: 1349
Procitao sam ovu temu i opet nisam pametan gdje otici urologu. Imam problema i ovi "drzavni" mi nisu nesto pomogli, buduci da daju dijagnozu kao psiholozi, razgovorom. Posto nema poboljsanja, idem dalje. Osim Laganina, ko jos ima u BL? Gdje radi taj dr Zigic?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Apr 2016, 17:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
ZU Jelena. Sta je problem ? Urocentar Zagreb je topla preporuka, ali su skupi i podaleko.

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Maj 2016, 20:37 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Nov 2013, 18:44
Postovi: 62
Kako možete da idete doktorima u Zagreb (ili uopšte bilo gdje u Hrvatsku tražiti tamo pomoć) ako ste Srbi iz Republike Srpske??? Taj neki doktor iz Hrvatske može baš namjerno da vam uradi nešto loše (npr. da vas namjerno pogrešno "liječi") kad vidi ko ste i odakle ste.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Maj 2016, 20:51 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
:lol:

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Maj 2016, 20:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
spring je napisao:
Kako možete da idete doktorima u Zagreb (ili uopšte bilo gdje u Hrvatsku tražiti tamo pomoć) ako ste Srbi iz Republike Srpske??? Taj neki doktor iz Hrvatske može baš namjerno da vam uradi nešto loše (npr. da vas namjerno pogrešno "liječi") kad vidi ko ste i odakle ste.


Jasta
U HR sve i jedan Dr Mengele

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Maj 2016, 21:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9838
Lokacija: Далеко од раја
U Zagreb samo na tenku!

Spoiler:
Slika

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Maj 2016, 21:27 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Nov 2013, 18:44
Postovi: 62
Pa stvarno, kao Srbin iz Republike Srpske u Hrvatsku ići po bilo šta jeste vrlo rizično. Što da se igrate sa svojim zdravljem i sa svojom sigurnošću... Meni nisu jasni ni oni što idu na more u Hrvatsku... Bože sačuvaj...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Maj 2016, 22:15 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17115
Lokacija: Q5HW+6W
Jeste... i preći granicu je vrlo rizično, stvarno ne razumijem ljude koji to rade...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Maj 2016, 22:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
spring je napisao:
Pa stvarno, kao Srbin iz Republike Srpske u Hrvatsku ići po bilo šta jeste vrlo rizično. Što da se igrate sa svojim zdravljem i sa svojom sigurnošću... Meni nisu jasni ni oni što idu na more u Hrvatsku... Bože sačuvaj...

A odakle si ti ziv bio? I gdje ljetujes, putujes, u kom toru zivot provodis?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2016, 00:18 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Nov 2013, 18:44
Postovi: 62
@blaf77, a što tako neprijatno pitaš? Jel to neki problem što neću da idem u Hrvatsku? Ti ideš u Hrvatsku na more?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2016, 00:22 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Nov 2013, 18:44
Postovi: 62
Evo info za ove koji vole da ljetuju u Hrvatskoj... http://www.kurir.rs/bahanalije-nad-zakl ... nak-308923


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2016, 00:27 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Nov 2013, 18:44
Postovi: 62
Mada u Hrvatsku treba ići samo da obilježimo mjesta stradanja srpskog naroda... http://jadovno.com/kategorija/kompleks- ... ykzG9J97cs


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2016, 00:33 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Nov 2013, 18:44
Postovi: 62
More je Slana... http://jadovno.com/arhiva/intervjui-rep ... simic.html


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2016, 06:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 1995
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
Iskustva sa urolozima u Bl su katastrofa. Pre nekih 3 godine ima sam bolove u desnom testisu i prvo sam otisao kod drzavnog. Naravno drzavni me odmah bez gledanja odmah poslao kod privatnika. I onda pocinje mjenjanje i saranje izmedju privatnika (jedan od njih je i dr Laganin pa MedicoS pa Jelena). Tri meseca sam isao do jednog do drugog i svaki put isto. Uradi urinokulturu, uradi spermokulturu, nikom nije palo na pamet da uradi nesto drugo. Tri mejseca sam konzumirao sve moguce antibiotike, od tableta do inekcija da bi na kraju zakljucio da su ovi u laboratoriji gde sam ostavljao uzorke svaki put kontaminirali uzorak. NAPOMINJEM da sam sam zakljucio da nesto nije u redu jel kako je moguce da 3 meseca imam bakteriju pa sam otisao u drugu laboratoriju, nijeda dr toga se nije setio. Bez obzira sto je sledeci uzorak bio uredan oni su i dalje nastavili da mi daju antibiotike.

KozarBL je napisao:
A trece, taj doktor kojeg mrzim za sav zivot, necete vjerovati, davao mi je antibiotike koji po antibiogramu koji je on tumacio nisu ucinkoviti. Imao sam Enterokok koji je bio rezistentan na odredjeni antibiotik i on mi je dao bas taj antibiotik. :angry4: I to da pijem samoubilacku duplu dozu. A pored toga, ta dupla doza je odredjene na trajanje od sedam dana iako je i laiku je iz uputstva o koristenju lijeka jasno da se taj lijek mora piti 28 dana. Pri tom mi covjek nikada nije napisao dijagnozu, potpuno pogresno je tumacio spermiogram, ma haos. Tada sam shvatio da sam izgubio 6 mjeseci. :sad5:


Identican slucaj.

Posto vise nisam hteo tablete i odlazim u BG na pregled.

KozarBL je napisao:
Kada sam otisao u Beograd kod jednog uvazenog urologa covjek je bio u cudu. Rekao mi da odmah prestanem piti taj antibiotik, da je bakterija na njega rezistentna po antibiogramu, da terapija mora trajati dosta duze, da moram biti pregledan (ultrazvuk prostate, sjemenih kesica, testisa, rektalni pregled, vizuelni pregled penisa, uretre, varikokele, preponske kile, ma sve). Duzi je jedan pregled bio kod ovog doktora u Beogradu nego svih 10 odlazaka kod Laganina zajedno.


Identicno sve. Covek je uradio preglede koji ovima nisu ni pali na pamet. Meni kao laikuje padalo stalno na pamet zasto ne urade ultrazvuk da vidimo sta je. Na kraju mi covek pokaze kako imam napuknuce fascije i misica blizu desnog testisa i da je to izazivalo bol. Kaze par meseci pauza bez treninga i zacjelice i to je bilo to.


Toliko o urolozima u BL


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2016, 07:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
Kontaminiran uzorak je standard kod državnih laboratorija u barem 90% slučajeva.
U Doboju je isto. Malom sam radio x puta urinokulturu i x puta je bila lažno pozitivna, pa onda uradim privatno i bude ok.
Napominjem da je urin uziman po propisima(pošteno opran, osušen fenom, urin sakupljen u bočicu, ne u kesu) i džaba sve. Valjda ne operu petrijevke, ili šta već koriste, dovoljno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jun 2016, 16:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
vrijednost psa mi je 1,0 a gornja granica je 1,4

ovo pitam jer kad sam radio secer vrijednost je bila na gornjoj granici pa je opet doktorka imala primjedbu da je bolje da je nizi

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2016, 19:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
KozarBL je napisao:
Ako trazite urologa procitajte, jer sam i ja citao forume kao i vi.

Ovo ne pisem zbog sebe nego zbog svih ljudi koji traze urologa, da se nebi zavarali i pogrijesili kao ja. Dakle, pisem iz licnog iskustva.
Niposto ali NIPOSTO ne idite kod Laganina. To je covjek kojeg bi rado pljunuo u facu jer sam i sam, kao laik shvatio da me pogresno lijeci, a nakon sto sam otisao u Beograd kod urologa covjek se bukvalno krstio kada sam mu ispricao kako sam lijecen od strane Laganina poslednjih 6 mjeseci.

Kao prvo, za 6 mjeseci covjek me nikada nije pregledao. U pitanju je upala prostate, a doktor Laganin (koji je samo na papiru doktor) me nikada nije pregledao, ni ultrazvuk, ni rektalni pregled, ma nije me u facu pogledao a kamoli medju noge.

Drugo, covjek mi je svaki put davao prekratke terapije tako da mi se upala stalno vracala. Gutao sam antibiotike bez ikakve koristi.

A trece, taj doktor kojeg mrzim za sav zivot, necete vjerovati, davao mi je antibiotike koji po antibiogramu koji je on tumacio nisu ucinkoviti. Imao sam Enterokok koji je bio rezistentan na odredjeni antibiotik i on mi je dao bas taj antibiotik. :angry4: I to da pijem samoubilacku duplu dozu. A pored toga, ta dupla doza je odredjene na trajanje od sedam dana iako je i laiku je iz uputstva o koristenju lijeka jasno da se taj lijek mora piti 28 dana. Pri tom mi covjek nikada nije napisao dijagnozu, potpuno pogresno je tumacio spermiogram, ma haos. Tada sam shvatio da sam izgubio 6 mjeseci. :sad5:

Kada sam otisao u Beograd kod jednog uvazenog urologa covjek je bio u cudu. Rekao mi da odmah prestanem piti taj antibiotik, da je bakterija na njega rezistentna po antibiogramu, da terapija mora trajati dosta duze, da moram biti pregledan (ultrazvuk prostate, sjemenih kesica, testisa, rektalni pregled, vizuelni pregled penisa, uretre, varikokele, preponske kile, ma sve). Duzi je jedan pregled bio kod ovog doktora u Beogradu nego svih 10 odlazaka kod Laganina zajedno.

Molim vas ne idite kod Laganina ako zelite sebi dobro.

Ako ovaj post cita neko iz klinike Laganin, neka znaju da medicinskim sestrama koje tamo rade zelim sve najbolje, a doktoru Nikoli Laganinu preporucujem da prestane trovati ljude i unazadjivati njihovo zdravstveno stanje.

Za sve sto sam rekao posjedujem dokaze u vidu nalaza :evil3:

dr Nikola Laganin sram vas bilo.


Koji doktor u BG je pomogao u tvom slucaju ?

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2017, 10:54 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Je li iko radio spermiogram i speemokulturu u državnim bolnicama kod nas?

Послато са Lenovo A6020a40 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2017, 11:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Jesam ja na paprikovcu


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2017, 11:43 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Procedura? U kom vremenu si morao donijeti uzorak, koliko si čekao nalaz, gdje si nosio uzorak, može li ona sterilna posuda iz apoteke za mokraću da posluži?

Послато са Lenovo A6020a40 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 91 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs