banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 10:46

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1113 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 56  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 23 Feb 2022, 14:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3551
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
https://www.facebook.com/vanja.subasic. ... 3598414791

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2022, 15:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4873
Lokacija: Tu preko puta
Jebote, i ta zena za koju prica ova med sestra umre sinoc. Strasno..

_________________
1926 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2022, 15:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
S obzirom kako je opisala njeno stanje nije iznenađenje. Saučešće porodici.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2022, 15:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4873
Lokacija: Tu preko puta
Bas. Sta ti je zivot
Neka joj je laka crna zemlja

_________________
1926 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2022, 18:17 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Dec 2021, 13:26
Postovi: 475
Lolly mangup je napisao:
Elektronska zdravstvena knjizica je smece. Prvo, jos uvijek je ne mozes upotrijebiti jer sistem nije proradio, sta god. Uglavnom u mom reg. Domu zdravlja nosim i dalje plavu "papirnu" knjizicu.
Na koverti pise i na nekom popratnom pismu, da vazi 5 godina a na kartici do juna 2025.
S obzirom da nije jos upotrebljiva, to znaci da ne vazi 5, vec u najboljem slucaju 3 ako proradi sistem do sredine 2022. I jos se pitam, hocu li ja nakon isteka snositi troskove nove obnove.
Kad sam nazvala FZO vozali su me od broja do broja, od sluzbenika do sluzbenika i rekli da nemaju odgovore na moja pitanja, da napisem zvanicno pismo i navedem ko sam, pa mi mozda odgovore.

Ja sam jednom predao tu karticu, odnosno elektronsku knjizicu, a sto se ostalih slucajeva tice, otkako sam je preuzeo prosle godine, plavu, staru sam negdje zaturio, ni jednom nisam ponio pri bilo kakvoj posjeti doktorima, a nije ni trebala. Nemam pojma, rekao bih da svakako stara papirna vise nije potrebna, pa koja god da im je metoda trenutno u upotrebi.

Pokoj joj dusi... A ostalima, blago onom kome ne zatreba pomoc na Klinickom centru. Bar nesto ozbiljnije (za prehlade su se uhodali). Jednostavno, luksuz je biti bolestan :(

_________________
Svaka mjesalica ima svoj loop.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2022, 19:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Papirnu zdravstvenu nikad nisam izgubio, za ovu se bojim, ne znam gdje da je držim.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2022, 21:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
Zaturi među guzove, samo malo jače , da ne ispadne ;-)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2022, 23:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3551
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
U Srbiji kad predas za karticu zahtjev cekas pola godine da ti bude gotova :D

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2022, 10:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
oposum je napisao:
Lolly mangup je napisao:
Elektronska zdravstvena knjizica je smece. Prvo, jos uvijek je ne mozes upotrijebiti jer sistem nije proradio, sta god. Uglavnom u mom reg. Domu zdravlja nosim i dalje plavu "papirnu" knjizicu.
Na koverti pise i na nekom popratnom pismu, da vazi 5 godina a na kartici do juna 2025.
S obzirom da nije jos upotrebljiva, to znaci da ne vazi 5, vec u najboljem slucaju 3 ako proradi sistem do sredine 2022. I jos se pitam, hocu li ja nakon isteka snositi troskove nove obnove.
Kad sam nazvala FZO vozali su me od broja do broja, od sluzbenika do sluzbenika i rekli da nemaju odgovore na moja pitanja, da napisem zvanicno pismo i navedem ko sam, pa mi mozda odgovore.

Ja sam jednom predao tu karticu, odnosno elektronsku knjizicu, a sto se ostalih slucajeva tice, otkako sam je preuzeo prosle godine, plavu, staru sam negdje zaturio, ni jednom nisam ponio pri bilo kakvoj posjeti doktorima, a nije ni trebala. Nemam pojma, rekao bih da svakako stara papirna vise nije potrebna, pa koja god da im je metoda trenutno u upotrebi.

Pokoj joj dusi... A ostalima, blago onom kome ne zatreba pomoc na Klinickom centru. Bar nesto ozbiljnije (za prehlade su se uhodali). Jednostavno, luksuz je biti bolestan :(

Kod dr ti realno i ne treba jer su uvezani i odmah vide da li su doprinosi uplaćeni. Problem je u apotekama kad dižeš lijekove na recept ako nemaš old skul knjižicu i to ovjerenu.

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2022, 17:48 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Dec 2021, 13:26
Postovi: 475
Pa da, umrezeni su napokon. To je dobra stvar (kasna, ali dobra). U apoteci mi do sad otkako imam elektronsku nisu ni trazili nikakvu knjizicu ni potvrdu.

_________________
Svaka mjesalica ima svoj loop.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Mar 2022, 17:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Citiraj:
BANJALUKA - Dragan Janjić, ginekolog JZU Bolnica Gradiška, presudom Vrhovnog suda Republike Srpske, pravosnažno je osuđen na kaznu od 15.000 KM zbog primanja mita od porodilja i njihovih porodica.


https://www.nezavisne.com/novosti/hroni ... lja/708302

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2022, 21:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Da ne bude da samo kritikujem, pohvalio bi izgradnju centra za palijativnu njegu. Moj deda je prije 20 godina umro od tumora na mozgu, otpustili su ga iz bolnice, jer se ništa nije moglo učiniti. Prvih mjesec dana po otpuštanju nije bilo nikakvih drastičnih promjena, ali drugi mjesec su krenuli bolovi, iako je izgubio moć govora mogao je da jauče, onda grčenje ruku, nogu, krv na uši. Jednom rječju horor. Zato smatram da će jedan ovakav centar biti pun pogodak, da se porodica koliko toliko poštedi trauma, a i pacijentu ublaže muke.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2022, 15:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5026
Lokacija: Gradiška
Pa u Gradišci postoji odavno odjel palijativne njege!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2022, 17:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4873
Lokacija: Tu preko puta
filozof sa vrbasa je napisao:
Da ne bude da samo kritikujem, pohvalio bi izgradnju centra za palijativnu njegu. Moj deda je prije 20 godina umro od tumora na mozgu, otpustili su ga iz bolnice, jer se ništa nije moglo učiniti. Prvih mjesec dana po otpuštanju nije bilo nikakvih drastičnih promjena, ali drugi mjesec su krenuli bolovi, iako je izgubio moć govora mogao je da jauče, onda grčenje ruku, nogu, krv na uši. Jednom rječju horor. Zato smatram da će jedan ovakav centar biti pun pogodak, da se porodica koliko toliko poštedi trauma, a i pacijentu ublaže muke.

Palijativa u Gradisci postoji vec x godina. A ako mislis na ovo sto se gradi ispod ginekologije, to ce biti zgrada onkologije.

_________________
1926 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2022, 19:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ja nikad nisam tvrdio da je BL centar svijeta.

Citiraj:
Sa druge strane, Univerzitetski klinički centar RS (UKC RS), kao najveća zdravstvena ustanova u Srpskoj, još nema odjel palijativne njege, ali kako su za Nezavisne novine kazali, prvi koraci ka realizaciji projekta izgradnje ovakvog jednog objekta su preduzeti.

- Vlada Republike Srpske je odobrila finansiranje projekta 'Izgradnja i opremanje namjenskog objekta za pružanje zdravstvene zaštite oboljelim od malignih bolesti UKC RS' - kazali su u UKC RS.

Dodali su da je u sklopu ovog objekta planirano da na jednoj od etaža bude smještena klinika za palijativnu njegu kapaciteta sa 90 kreveta, u kojoj će biti zbrinjavani onkološki pacijenti koji su u terminalnoj fazi bolesti.

https://ba.ekapija.com/news/3389935/pal ... rs-preuzeo

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jul 2022, 19:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Kada se slijegala zemlja ispred UKC nisam ništa kritikovao samo sam pitao šta će biti ako se pokrene zemlja kod roditeljske kuće?

Ta roditeljska kuća je napravljena od doborovoljnih priloga svih građana RS.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jan 2023, 15:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Od 1. januara važe samo elektronske zdravstvene knjižice: Do sada ih preuzelo više od 840.000 građana
03/01/2023 20:08 BLportal_IV
U svim zdravstvenim ustanovama u Republici Srpskoj od 1. januara ove godine prestale su da važe stare zdravstvene knjižice.
Svi građani koji u narednom periodu budu koristili zdravstvene usluge, moraju da imaju nove elektronske.

U Republici Srpskoj do sada je elektronsku karticu preuzelo više od 840.000 osiguranih lica.

Јoš prije dvije godine Fond zdravstvenog osiguranja pokrenuo je proceduru izrade novih elektronskih zdravstvenih knjižica.

U zdravstvenim ustanovama zaživjele su tek sa početkom 2022.godine.

Elektronske knjižice izrađene su s ciljem da pacijent bude lakše indentifikovan u Integrisani zdravstveni informacioni sistem i da se na osnovu toga ostvari pristup zdravstvenom kartonu pacijenta. Sa primjenom novih knjižica sistem će lakše i nesmetano moći da funkcioniše.

“U slučaju da zdravsatvena knjižica nije gotova pacijentu se daje jedna potvrda koju on koristi u zdravstvenim ustanovama. Imamo dosta pitanja i kada je riječ o promjeni ličnih podataka, takođe i oni imaju mogućnost za promjenu kartice”, navela je Darija Filipović Ostojić, portparolka Fonda zdravstvenog osiguranja.

U Republici Srpskoj do sada je elektronski knjižicu preuzelo 84 odsto stanovništva. Građani koji je već koriste kažu da im je olakšala dobijanje zdravstvene ustanove.

U potpunosti je zaživio Integrisani zdravstveni sistem. Implementiran je u svim zdravstvenim ustanova. Ljekarima je omogućio uvid u istoriju liječenja pacijenta.

“Ovaj program pruža mogućnosti ali zahtijeva i dorade da bi bio upotrebljiv za zdravstvene radnike ali i pacijentima na korist”, navela je Milijana Mrđa, specijalista porodične medicine u Domu zdravlja u Banjaluci.

Integrisanom zdravstvenom sistemu. Ako niste do sada zamijenili staru knjižicu i dalje imate pravo da podnesete zahtjev za dobijanje nove elektronske.



Ovaj sistem tačno zna šta sam od lijekova trošio prije 20 godina, a ja sam zaboravio da sam pio. Strava.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jan 2023, 16:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 02 Dec 2010, 18:19
Postovi: 4664
apaurin i bensedin
leksilijum

_________________
MANGA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jan 2023, 17:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29498
Lokacija: Banjaluka
Nisi trebao prestati piti Fikrete.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2023, 09:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
https://izis.org/lokacija-ezk

Steta sto sajt nisu povezali sa bazom podataka :D

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1113 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 56  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs