banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 16:23

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 36 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: amniocenteza
PostPoslato: 03 Dec 2014, 22:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
izvini elektra....
ovo sto si napisala nije moguce....kultivacija traje najmanje 18 dana ako sve gledaju...dakle nema sanse da dobro ocitaju rezultat prije 18. dana....mozda ti se samo ucinilo da je deset dana

ooooooo kako je to bilo dugih 18 dana....svaki dan sam nosio dorucak onim djevojkama u labaratoriju na paprikovcu ahahaha


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: amniocenteza
PostPoslato: 03 Dec 2014, 22:24 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 21 Maj 2012, 11:24
Postovi: 207
Pardon - 12 dana - znas kad sam pronasla papire - Uzimanje uzorka 24.11., rezultati 6.12.. Mjesto radnje - Postojna, SLO


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: amniocenteza
PostPoslato: 03 Dec 2014, 22:28 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 14 Feb 2011, 14:42
Postovi: 11
Radila sam na Paprikovcu. Vec sam luda a proslo je tek par dana. Imam razlicite informacije, neko kaze ako ako nije u redu da jave za par dana, neko mi kaze jave ti za dve sedmice. Meni su gore rekli da se interesujem za tri-cetiri sedmice za nalaz.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: amniocenteza
PostPoslato: 03 Dec 2014, 22:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
elektra onda ti nisu gledali sve hromozome vec samo ciljano....neko mi je rekao da Res tamo cilja

alexa.....nista ne brini....nista ne javljaju ranije....na paprikovcu gledaju mislim 16 hromozoma...vrijeme kultivacije minimum 18 dana...do tada pojma nemaju ni oni...jednostavno cekaju....mozda ranije saznaju mislim 21 hromozom ...Daunov sindrom...niam vise siguran prosle 2 godine od tada

mene su cak uvodili unutra...dosadjivao sam aman svaki dan
onda te pozovu i sjedes pred Ninu i saopsti rezultate....meni su sestre malo ranije sapnule ali rekle da se pravim lud jer im je strogo zabranjeno da govore....ja sjeo,Nina kaze vi znate rezultate....nemam pojma....kako kad su mi rekle da su vam javile...o jebem ih redom....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: amniocenteza
PostPoslato: 03 Dec 2014, 22:39 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 21 Maj 2012, 11:24
Postovi: 207
alexa je napisao:
Radila sam na Paprikovcu. Vec sam luda a proslo je tek par dana. Imam razlicite informacije, neko kaze ako ako nije u redu da jave za par dana, neko mi kaze jave ti za dve sedmice. Meni su gore rekli da se interesujem za tri-cetiri sedmice za nalaz.

Isto kao sto sam rekla i na prethodnoj strani "cekaj rezultate amnio i do tada ne razmisljaj sta i kako. Ja sam u prvoj trudnoci radil i dabl i tripl i nervirala se, u drugoj sam uradila samo amnio, sacekala rezultat i nisam pristala na nikakve dodatne analize do rezultata amnio - kad sam dobila rezultate bilo je "eto kao sve u redu, nije ni potrebna dodatna analiza". Ne brini "
Misljenje mi se nije ni malo promjenilo. Ti sad nista ne mozes promjeniti, a nervoza moze uticati i na tvoje zdravlje, pa tako i na plod. Pokusaj naci nacin da ne razmisaljas o tome (znam, znam, tesko je to), ali samo pokusaj.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: amniocenteza
PostPoslato: 03 Dec 2014, 22:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
i ne citaj iskustva po netu ni po koju cijenu...ja sam citao i poludio...svako jutro u 9 sam bio u podrumu paprikovca....pobudalio cekajuci.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: amniocenteza
PostPoslato: 03 Dec 2014, 22:46 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 21 Maj 2012, 11:24
Postovi: 207
_Krol_ je napisao:
i ne citaj iskustva po netu ni po koju cijenu...ja sam citao i poludio...svako jutro u 9 sam bio u podrumu paprikovca....pobudalio cekajuci.....

Meni je muz u prvoj trudnoci bacio u kontejner sve casopise koje sam kupila- kaze "Samo zlo u njima - onaj ko je imao normalnu trudnocu i porodjaj i nema sta da kaze, samo senzacionalisticki natpisi tipa #imala sam divnu trudnoci i onda....#" Poslije smo se ovome smijali, pa u drugoj trudnoci nisam ni pokusavala nista da pratim od tih naslova.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: amniocenteza
PostPoslato: 03 Dec 2014, 22:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
majke mi sta sve ljudi lupaju,a pojma nemaju,sta sve pisu ja sam mislio da ce mi saopstiti da mi zena nosi gremlina......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: amniocenteza
PostPoslato: 03 Dec 2014, 22:48 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 14 Feb 2011, 14:42
Postovi: 11
Hvala vam oboma.
Ma cvrsto se nadam da ce sve biti ok, a onda me ulove lose misli :( . Znam da sad ne mogu nista promijeniti, i da se ne vrijedi brinuti unaprijed, al hormoni su cudo.
Godine i povisena beta Hcg na dabl testu su mi bile indikacije za amnio.

Krol gdje si dosadjivao sestrama, u labaratoriji ili u genetskom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: amniocenteza
PostPoslato: 03 Dec 2014, 22:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
ne znam ko sad radi ali onu malu vidovicku,sestru sam zatrpao cokoladama a strazario pred onim zakljucanim vratima labaratorije pa kad izadju lovio po hodnicima da uvalim cevape....poslije me snime kad silazim sa vanjske strane u podrum i otvore prozor i kazu....dzaba si dolazio hahahaha


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: amniocenteza
PostPoslato: 03 Dec 2014, 22:57 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 14 Feb 2011, 14:42
Postovi: 11
hahaha...joj legenda si :-)
Cokolada i gvozdena vrata otvara.
I drugar mi je rekao da su oni imali nekoga ko im je s vremena na vrijeme javljao kako im "napreduju" rezultati.
Mislis li na labaratoriju u podrumu gdje se nalazi sad genetsko ili neku drugu? Nemam pojma gdje oni to pohranjuju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: amniocenteza
PostPoslato: 03 Dec 2014, 23:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
sve u svemu alexa...nista ne citaj po netu...laz je da bilo sta ranije javljaju....pozvace vas izmedju 18-24 dana i saopstiti....sve ce to biti ok.....mada te potpuno razumijem.....tih 20-ak dana je moje najteze iscekivanje za ovo mojih godina.....

da...dole u podrumu....cim udjes na vrata sa vanjske strane ,desno je labaratorija,ono vrata se otvaraju sifrom i te fore

ma ne vidi nista prije...ja stalno govorio aj virni majke ti,raste,ne raste,napreduje.....onda su me uveli pa rekli aj virni sam :lol: :lol:

do potpune kultivacije nema sta javiti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: amniocenteza
PostPoslato: 04 Dec 2014, 08:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5026
Lokacija: Gradiška
_Krol_ je napisao:
elektra onda ti nisu gledali sve hromozome vec samo ciljano....neko mi je rekao da Res tamo cilja

alexa.....nista ne brini....nista ne javljaju ranije....na paprikovcu gledaju mislim 16 hromozoma...vrijeme kultivacije minimum 18 dana...do tada pojma nemaju ni oni...jednostavno cekaju....mozda ranije saznaju mislim 21 hromozom ...Daunov sindrom...niam vise siguran prosle 2 godine od tada

mene su cak uvodili unutra...dosadjivao sam aman svaki dan
onda te pozovu i sjedes pred Ninu i saopsti rezultate....meni su sestre malo ranije sapnule ali rekle da se pravim lud jer im je strogo zabranjeno da govore....ja sjeo,Nina kaze vi znate rezultate....nemam pojma....kako kad su mi rekle da su vam javile...o jebem ih redom....


čuj sjedeš, ja mislim da sam cupkao u mjestu, a telefonska linija sa ženom otvorena... a ova Nina usporila... ma progovaraj izgoro... :)
hvala bogu sve OK... :)

@alexa, apsolutno razumijem kako ti je, uglavnom što manje čitanja gluposti i slušanja svačijeg pametovanja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: amniocenteza
PostPoslato: 04 Dec 2014, 08:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Cupkao bih i ja da nisam znao rezultat dan prije toga ....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: amniocenteza
PostPoslato: 18 Sep 2019, 18:50 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1076
Jeste li provalili kako sad svuda guraju "prenatal testove", pumpaju i laziraju kako od amniocenteze budu na hiljade pobačaja godisnje i slično, i nude skromne pakete, od 700 do 1500 KM, u zavisnosti koje abnormalnosti hromozoma želiš ispitati. Strašno je i prestrasno to lesinarenje, kao i ovi kryosave, fuj fuj fuj

Poznanici su nedavno radili da li tranquility ili neki treci test, osamsto eura, promasili od starosti pa do pola bebe sve, jos nasli nesto sumnjivo, na kraju morali naravno na amnio, hvala Bogu sve u redu, samo su naucili na tezi nacin kako se dere naivni narod


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: amniocenteza
PostPoslato: 18 Sep 2019, 20:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
Ne znam kako mogu promašiti starost kad se daje podatak o nedelji trudnoće u kojoj se radi test?
Radila sam My prenatal i sve je bilo ok.

Ovo za Cryo Save mi je bilo sumnjivo još prije 7 godina kad sam slušala njihovu prezentaciju, ništa me ne čudi.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 36 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs