banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 11:49

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 251 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: 25 Mar 2011, 17:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 2006
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
PlavaMaca je napisao:
. Trebao si lijepo sačekati kraj sportske karijere, pa onda onako rascopan nos samo jednom kvalitetno uštimaš :D a ne tako svako malo da ga sjeckaš.


Nije bilo do mene vec na zahtev lekara


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: 25 Mar 2011, 23:01 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 22 Nov 2010, 14:20
Postovi: 7
E Mayo, jesi zakazala termin? Znaci ipak si se odlucila za dr Jovica... Iskreno se nadam da ces biti zadovoljna i da ces sve detalje podijeliti s nama.
Ma jooooj i ja sam dosta istrazivala, a Glumicic me privukao najvise zato sto je prije svega maksilofacijalni hirurg, i naravno zbog iskustva. Medjutim, kako sad stvari stoje, odluka je pala na BL-u.
Ja ne mogu raditi prije ljeta zbog posla. Svjesna sam da je puno teze proci oporavak kad su vrucine, ali jedino tad mogu dobiti slobodno na poslu. Odustajem jedino ako mi doktor kaze da ce vrucine utjecati na sami ishod operacije, u protivnom sam sebi rekla da cu izdrzati sve sto treba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: 25 Mar 2011, 23:42 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 26 Dec 2010, 17:58
Postovi: 2206
Pa to ti je samo sedam dana, pa gledaj nekad na prognozu kad je zahlađenje. Ti sa doktorom možeš ranije da se dogovoriš, pa onda da tačan datum zakažeš par dana ranije. Nisu oni baš holivudski nivo zaposleni. Sad me zanima kakvi su vam nosevi, poješću se. I ja ću svoj nekad da popravim, sve su šanse, čim se dograbim nekih para ;D

_________________
That looks tasty
That looks plenty
This is hungry work


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: 26 Mar 2011, 12:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
Maya90 je napisao:
boa je napisao:
dr.glumicic :D http://glumicic-dzepina.com/index.php?o ... 18&lang=hr , ja to ne bih ovdje radila, vidjela sam dva operisana i imaju nosnice naprijed kao suko uticnica,apsolutno identicno izgledaju. naravno to niko kao ne vidi, pa svi kazu "nije lose ispao".


Ja sam planirala operisati nos u Banjoj Luci ali poslije ove poruke sam se razocarala. Pa cu najvjerovatnije ici kod Glumicica u Hr. Da li poznajes nekoga da je operisao nos u BL i da je zadovoljan???

Ja poznajem. Drugarica je operisala kod dr Jovica i super je uradjeno, ko ne zna, ne bi rekao da "nije njen".

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: 29 Jul 2011, 17:04 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 29 Jul 2011, 16:48
Postovi: 2
e ovako
ja sam 27.7. 2011. operisala nos, istina ne estetski nego sam imala devijaciju septuma i nešto su mi čačkali nosne školjke. nisam operisala u Banjaluci nego na VMA u Beogradu. Operisao me dr Dušan Bijelić i to je čovjek koji je vrijedan divljenja i obožavanja! Moja operacija je koštala 28500 dinara- nešto oko 285 evrića, jer sam iz Republike Srpske. izašla sam iz bolnice dan nakon operacije, ali na vlastiti zahtjev jer kod kuće imam odlične uslove. U sobi samnom je bila djevojka koja je radila plastičnu operaciju (estetika) i platila je 140000 dinara, ali joj nisu lomili nosnu kost, nego samo hrskavičavi dio nosa sredili. Kada se lomi i kost onda je nešto skuplje pa operacija izađe oko 2000 evrića, ali vam uradi vanserijski stručnjak, esteta po prirodi koji će paziti da vam nos pristaje uz lice i da ne djeluje plastično. Doca je inače strašno cool lik koji samo nešto provaljuje i psuje, ali se jaaaaako brine o pacijentu. npr. meni je anesteziolog kasnio na operaciju, a u operacionoj sali mi je bilo jako hladno i kada je to vidio, doktor mi je izmasirao noge i ušuškao ih u prekrivač!!! Možeš misliti što bi ti to uradio neki doktor u RS!!! VMA je ipak najjači zdravstveni centar u regionu tako da ako nešto i pođe po zlu, ne možeš biti na sigurnijem mjestu. eto ako koga šta još zanima neka pita :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: 29 Jul 2011, 18:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Avg 2010, 21:51
Postovi: 1352
Moj drug je isao kod Dr. Bijelica, i opisao ga je kao apostola !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: 01 Avg 2011, 18:06 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 29 Jul 2011, 16:48
Postovi: 2
evo danas mi izvadio tampone iz nosa, ma lik je genijalac...nemam riječi...onaj ko ima probleme sa nosom kada upozna ovog doktorsita ima da se pozdravi sa problemima :DDDD ja ga obožavam, eto :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: 25 Jan 2012, 15:30 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 25 Jan 2012, 15:08
Postovi: 3
tensSa je napisao:
Ja sam operisao nos na drzavnoj klinici, ali to je islo uz devijaciju septuma...

Evo sad gledam nos i ja ga ne bi dirn'o... :D :P

Danas sam dobio predlog od ORL specijaliste da operisem septum zbog devijacije koja mi otezava disanje, on mi je rekao da se to moze odraditi na Paprikovcu i da to osiguranje plaća, pa me interesuje jel se uz moze odraditi i estetska korekcija nosa, jel se doplacuje za to ili to podrazumijeva da ce promjeniti izgled nosa?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: 26 Jan 2012, 13:06 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 26 Dec 2010, 17:58
Postovi: 2206
Mislim da može, iako te dvije operacije u principu treba da rade dva različita doktora, ali mogu oni to skupa. Upoznala sam prije nekoliko god momka koji je to na Paprikovcu radio. Što se tiče operacije samog septuma, ako ti je iskrivljenje bilo vidljivo s vana, onda će nos nakon operacije biti ravan, i to je sve što će se promijeniti. Oni ne diraju ništa drugo ako se drugačije ne dogovori. Najbolje je da odeš gore, pa se raspitaš. Znači, odi na konsultacije i pripremi sva pitanja, zapiši sebi na papir, da ne zaboraviš nešto kad se nađeš sa dr.

_________________
That looks tasty
That looks plenty
This is hungry work


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: 26 Jan 2012, 13:16 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 25 Jan 2012, 15:08
Postovi: 3
PlavaMaca je napisao:
Mislim da može, iako te dvije operacije u principu treba da rade dva različita doktora, ali mogu oni to skupa. Upoznala sam prije nekoliko god momka koji je to na Paprikovcu radio. Što se tiče operacije samog septuma, ako ti je iskrivljenje bilo vidljivo s vana, onda će nos nakon operacije biti ravan, i to je sve što će se promijeniti. Oni ne diraju ništa drugo ako se drugačije ne dogovori. Najbolje je da odeš gore, pa se raspitaš. Znači, odi na konsultacije i pripremi sva pitanja, zapiši sebi na papir, da ne zaboraviš nešto kad se nađeš sa dr.

E hvala ti puno :) Jest onako pomalo kriv s vana, al ja bi ga malo i smanjio, kad vec to moram raditi da odradim odjednom sve :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: 26 Jan 2012, 13:53 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jan 2011, 16:41
Postovi: 554
mark33 je napisao:
tensSa je napisao:
Ja sam operisao nos na drzavnoj klinici, ali to je islo uz devijaciju septuma...

Evo sad gledam nos i ja ga ne bi dirn'o... :D :P

Danas sam dobio predlog od ORL specijaliste da operisem septum zbog devijacije koja mi otezava disanje, on mi je rekao da se to moze odraditi na Paprikovcu i da to osiguranje plaća, pa me interesuje jel se uz moze odraditi i estetska korekcija nosa, jel se doplacuje za to ili to podrazumijeva da ce promjeniti izgled nosa?



Kada odes gore trazi dr. Travara. On je sada nacelnik ORL. Meni je operisao septum nosa 2010. Prije toga nekoliko ljudi mi ga preporucilo kao velikog strucnjaka i ja sam zadovoljan kako je ispalo. Koliko se sjecam dezurni je ponedeljkom u ambulanti pa ces ga tako najlakse naci. Placas samo participaciju oko 25 km po izlasku iz bolnice.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: 26 Jan 2012, 13:57 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 26 Dec 2010, 17:58
Postovi: 2206
I mene je bio onako poprilično kriv septum, primjetilo se dosta s vana, ali kad su sredili septum došlo je na svoje. Ostalo mi nisu dirali, a vala i mogli su malo, ne bih se ja ljutila :D
Takođe, bila kod dr Travara.
Čitav forum operisao krive nos-ove :/D

_________________
That looks tasty
That looks plenty
This is hungry work


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: 26 Jan 2012, 17:15 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 25 Jan 2012, 15:08
Postovi: 3
Da svi smo malo na krivo :) Hvala vam puno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: 29 Feb 2012, 20:16 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 26 Feb 2012, 23:45
Postovi: 5
Zdravo ljudi! :)
Konacno nadjoh nekog ko je u BL operisao devijaciju i mnogo mi je drago.
Ja sam takodje od strane orl specijaliste upucen na operaciju. Cim sam usao kod specijaliste, ona je odmah sa vrata vidjela o cemu se radi i devijaciju prokomentarisala kao - uzasna. Divota! :)
Takodje bih trebao to obaviti kod dr Travara.
E, sad. Tesko disem na jednu stranu, a ponekad, ali rijetko, i na drugu. Nos mi je asimetrican, a samim tim i nozdrve. Mene interesje da li je razlog toj asimetriji upravo ta devijacija ili ipak nesto drugo? Posto su devijacija i iskrivljenost nosa dvije razlicite stvari. Da li zapravo devijacija moze "iskriviti", odnosno deformisati nos?

Volio bih da znam kakav je kod vas bio oporavak nakon operacije kod dr Travara? Da li ste imali ozbiljnije otoke i podlive? Da li je bilo vecih bolova?

Hvala unaprijed!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: 29 Feb 2012, 23:52 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 26 Dec 2010, 17:58
Postovi: 2206
Vanjska iskrivljenost je uzrokovana iskrivljenjem septuma, ne mislim ga "grbice" na nosu, tj orlovski nos gledano iz profila, već kad se gledaš ravno, da ti nos ide u lijevu ili desnu stranu.
Kod mene je bio zakrenut ulijevo, i malo spuštena sluznica sa te strane, beš zbog toga što se uvijek koristila samo jedna strana. Pored toga sam imala i redovne upale ušiju, jer nepravilan protok vazduha utiče i na ušne kanaliće. Sada više nemam upale, ali mi je lijevo uho prilično začepljeno, suženo je i nakuplja se cerumen, pa bih nekad trebala imati korekciju toga, ali nije ništa strašno, pa ne razmišljam sad o tome.
Normalno funkcionisanje nosa ide tako što se kanali koriste naizmjence, više kroz jednu, zatim kroz drugu stranu nosa, tako se sluznica ima vremena oporaviti. Kada je to poremećeno logično je da dolazi i do drugih promjena.
Nakon što se septum postavi u pravi položaj nos će poprimiti pravilniji oblik.
Za nozdrve ne znam. Ako su vidljivo asimetrične, a ne budu ih korigovali...
Oporavak nije težak, pročitaj malo ranije postove. Sve traje nekoliko dana, mene ništa nije boljelo, imala sam minimalne podlive koji su brzo prošli.
Prvi dan stavljaj hladne obloge preko očiju da ti se smanji otok.
Ne znam još nikog ko je sredio septum, a da mu nije bilo bolje :)

_________________
That looks tasty
That looks plenty
This is hungry work


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: 01 Mar 2012, 01:36 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 26 Feb 2012, 23:45
Postovi: 5
Hvala na odgovoru! :)
Kazes da prvi dan stavljam obloge, kao da cu biti kod kuce. :)
Cuo sam da se 5 dana ostaje u bolnici, pa se onda ide kuci.

Jos me interesuje kakav je dr Travar sto se komunikacije tice? Ima li zelju da saslusa, da predlzi nesto i sl.
Vjerovali ili ne, bio sam na pregledu na paprikovcu kod jednog orl specijaliste i on mi je u lice rekao - momak, ja sam toliko operacija uradio da mi se sad vise ne rade, nego sto mi se rade. :S
Njegovo naredno pitanje je bilo - da li zelis da te ja operisem!? :D :D :D
Zbog toga i pitam o odnosu dr Travara sa pacijentima. Iskreno se nadam da nije takav! :)
Svjestan sam da oporavak zavisi od osobe do osobe, ali kako si ti plava maco imala problem, tj. situaciju slicnu meni, iskreno se nadam da ce me cekati slican oporavak. I, koliko dugo si imala tampone u nosu?

Reci mi molim te u kom mjesecu si otisla na pregled i kad ti je zakazao operaciju. Mislim, koliki je bio vremenski razmak izmedju pregleda i same operacije?

Hvala! ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: 01 Mar 2012, 02:05 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 26 Dec 2010, 17:58
Postovi: 2206
To je bilo prije nekoliko pet-šest godina, sad se više dobro i ne sjećam koliko je tačno prošlo. Nije to neki dug period, gledaj da nisu godišnji odmori. Moja preporuka je da ne radiš to po vrućinama, lakše je sad kad je hladnije, a i neće ti se izlaziti iz kuće toliko.
Nije tačno da se ostaje pet dana u bolnici, nema nikakve potrebe za tim.
Obično traže da dođeš ili noć prije ili ujutro uoči operacije, ovisi kad je zakazana. Srede te i ako je sve ok puštaju te van slijedeći dan.
Nije to neka teška operacija, pa da imaju potrebu da te nadgledaju.
Meni se desilo da mi je anestezija izazivala mučninu i povraćanje, pa sam ostala dan-dva duže, ali ni to nije pet dana. To je individualno.
Znam da tebi zvuči ružno to što doktor kaže da je on toga uradio hrpetinu, ali vjeruj da je tako. Zamisli sebe da godinama radiš jednu te istu stvar, naravno da nećeš uvijek imati isti entuzijazam. To ne znači da ćeš nešto uraditi lošije. Čovjek je samo iskren.
Travar je ljubazan, ali ne očekuj ni od njega da ćete se sprijateljiti i sl. Jednostavno, nema potrebe. Koliko god se svakom od nas vlastiti slučaj čini poseban-nije. Njima je to rutina.
Naravno da možeš stavljati obloge i dok si u bolnici, niko ti to neće braniti. Možeš kupiti u apoteci gel obloge za oči, dva para. Ili improviziraj, pisala sam već o tome. Dok jedan držiš na očima drugi se hladi. Ima gore i frižider, ništa ne brini.
Tamponi se drže 5-6 dana, navićeš se prvog dana, nije strašno, ne boli, ne boli ni kad ih vade.
Moraš se navići da dišeš i gutaš na usta, ali bio si već nekad prehlađen sa tim krivim septumom, pa znaš kako je :lol:

_________________
That looks tasty
That looks plenty
This is hungry work


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: 02 Mar 2012, 13:49 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jan 2011, 16:41
Postovi: 554
ozmatren Dr Travar je jako fin covjek ali kod njega se dugo ceka jer radi velik broj operacija. Poznat je kao dobar strucnjak pa normalno svi navale kod njega.:D Kad odes na pregled prvo zakazas termin za nekih mjesec-dva, (zbog njegove prezauzetosti ja sam cekao oko mjesec i upao malo ranije zbog necijeg odustajanja). Trebas i prkupiti nekoliko nalaza prije operacije. Kompletna krva slika, alergotest, nalaz od anesteziologa, toliko se ja sjecam.:) Dodjes dan prije da se prijavis na odjel, odes kuci i vratis se uvece. Ujutro si na stolu i sutradan ides kuci. Kolicina narkoze ti ide u odnosu na tvoju tezinu tako da sto si tezi bice ti ljepse.:D Ja sam taj cijeli dan prespavao. Tamponi ti budu oko 7 dana, a meni nisu trebale obloge jer nisam imao nikakve otoke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: 02 Mar 2012, 13:57 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 26 Feb 2012, 23:45
Postovi: 5
Hvala ti nikola82 na odgovoru.
Vjerujem da je navala kod njega. Znas kako. Vec sam radio alergotest, a znam da su i ostali nalazi potrebni, kao i za svaku drugu operaciju. :)
Meni je jedini problem vrijeme. Receno mi je da ne rade operacije ljeti, samo htni slucajevi. Tako da mi ostaje septembar, ali i to mi zavisi od ispita i uslova. :D
Nadam se da cu uspjeti to tada obaviti.
Uhh, tezina. Buduci da sam mrsav, haha, ne znam bas kakav ce moj san biti! :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: 13 Mar 2012, 00:06 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Feb 2011, 20:02
Postovi: 14
Ja sam operisala nos kod Jovića, kao i planirano i nisam uopste zadovoljna. Nos mi je mozda nesto manji ali imam grbu na nosu koju prije nisam imala. A pogotovo sam razocarana sto je on ocekivao od mene da ja vec sve znam o operaciji, nije me pitao za misljenje, niti me pitao sta ja uopste zelim, niti mi je rekao sta ce on uraditi sa nosem i slicno... Kao da me se jedva cekao rijesiti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 251 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs