banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 09:51

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 251 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: 13 Mar 2012, 09:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
Ne mogu da vjerujem!
Ne u to da ti nisi zadovoljna, vec u to sto nije bilo razgovora o tome sta ti zelis a sta on od toga moze da uradi. Pa zeno, ne kupujes gacice pa ako ne valjaju, kupices druge! Ako vec on nije postavio to pitanje (a ne vjerujem) kako mu ti nisi rekla sta smatras nedostatkom, sta zelis ukloniti,...
i ne kontam ovo kao planirano...planirala si da ti ne uspije ili je operacija odradjena kao planirano..ako je uradjena po planu...sta onda nije a sta jeste planirano?!

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: 13 Mar 2012, 09:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Maya, uzmimo da je apsolutno istinito to da ti dr Jovic nije nista vezano za op rekao (sto mi je, ruku na srce, malo nevjerovatno - pogotovo zato sto je u pitanju privatnik koji zivi od reklame i kojem je u cilju da mu pacijenti budu sto zadovoljniji jer novac ide direktno njemu u dzep) - kako si ti sebi mogla da dopustis da legnes na operacioni sto totalno dezinformisana? :oops:
Ja ne bih smio - pa da me i mati rodjena operise :?

Steta sto nisi zadovoljna, ali ako krivica definitivno nije samo na dr Jovicu.
Jesi li razgovarala sa njime o nekoj eventualnoj dokorekciji?

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: 13 Mar 2012, 21:32 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Feb 2011, 20:02
Postovi: 14
blackrose je napisao:
Ne mogu da vjerujem!
Ne u to da ti nisi zadovoljna, vec u to sto nije bilo razgovora o tome sta ti zelis a sta on od toga moze da uradi. Pa zeno, ne kupujes gacice pa ako ne valjaju, kupices druge! Ako vec on nije postavio to pitanje (a ne vjerujem) kako mu ti nisi rekla sta smatras nedostatkom, sta zelis ukloniti,...
i ne kontam ovo kao planirano...planirala si da ti ne uspije ili je operacija odradjena kao planirano..ako je uradjena po planu...sta onda nije a sta jeste planirano?!


Rekla sam ja njemu sta zelim... ali on mene nije kako treba ni saslusao, u fazonu "Bice to sve ok, zna on sta treba uraditi i hajd zdravo"

A napisala sam to zato sto sam vec jednom ovjde pisala da cu operisat nos kod njega.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: 13 Mar 2012, 21:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
pa zasto si onda lijegala na sto pobogu?!

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: 13 Mar 2012, 21:43 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Feb 2011, 20:02
Postovi: 14
V@nja je napisao:
Maya, uzmimo da je apsolutno istinito to da ti dr Jovic nije nista vezano za op rekao (sto mi je, ruku na srce, malo nevjerovatno - pogotovo zato sto je u pitanju privatnik koji zivi od reklame i kojem je u cilju da mu pacijenti budu sto zadovoljniji jer novac ide direktno njemu u dzep) - kako si ti sebi mogla da dopustis da legnes na operacioni sto totalno dezinformisana? :oops:
Ja ne bih smio - pa da me i mati rodjena operise :?

Steta sto nisi zadovoljna, ali ako krivica definitivno nije samo na dr Jovicu.
Jesi li razgovarala sa njime o nekoj eventualnoj dokorekciji?


Ja sam se mjesecima informisala, sve sam moguce o operaciji nosa procitala. Hvala Bogu, jer od njega ne bih nista saznala. Ne znam da li bih se usudila napraviti korekciju, jer nije lako proci kroz sve to.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: 13 Mar 2012, 21:50 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Feb 2011, 20:02
Postovi: 14
blackrose je napisao:
pa zasto si onda lijegala na sto pobogu?!


Svi hirurzi grijese, ne postoji nijedan hirurg koji nije imao barem jednog nezadovoljnog pacijenta, nisam znala kod koga cu, dosadilo mi je vise cekanje, i jednostavno sam se odlucila za njega.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: 13 Mar 2012, 21:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
niko ne kaze da ne grijese, samo, meni nije jasno kako si se odlucila da te on operise ako ti nije ulijevao povjerenje,....
jesi li se zalila? valjda su bile kontrole?

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: 13 Mar 2012, 22:03 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Feb 2011, 20:02
Postovi: 14
blackrose je napisao:
niko ne kaze da ne grijese, samo, meni nije jasno kako si se odlucila da te on operise ako ti nije ulijevao povjerenje,....
jesi li se zalila? valjda su bile kontrole?


Imala sam pogresan "dobar predosjecaj"
Cekam ne bi li se sta promijenilo jer nosu treba oko godinu dana da poprimi svoj konacan oblik. Ali mislim da se tu vise nista nece znatno promijeniti.


Poslednji put menjao Maya90 dana 13 Mar 2012, 22:04, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: 13 Mar 2012, 22:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
jesi li mu rekla da nisi zadovoljna?

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: 13 Mar 2012, 22:20 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Feb 2011, 20:02
Postovi: 14
blackrose je napisao:
jesi li mu rekla da nisi zadovoljna?


Jesam, rekla sam. On mi je na to odgovorio da ce ta grba splasnuti, da cekam... I evo cekam vec mjesecima...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: 13 Mar 2012, 22:53 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 26 Dec 2010, 17:58
Postovi: 2206
Pa idi reci mu opet, nema smisla da ne reklamiraš kad nisi zadovoljna. Ti si to platila, i on bi se žalio da nije dobio onoliko koliko je tražio, zar ne?

_________________
That looks tasty
That looks plenty
This is hungry work


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: 14 Mar 2012, 17:37 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 23 Avg 2011, 21:26
Postovi: 54
cicamicika je napisao:
e ovako
ja sam 27.7. 2011. operisala nos, istina ne estetski nego sam imala devijaciju septuma i nešto su mi čačkali nosne školjke. nisam operisala u Banjaluci nego na VMA u Beogradu. Operisao me dr Dušan Bijelić i to je čovjek koji je vrijedan divljenja i obožavanja! Moja operacija je koštala 28500 dinara- nešto oko 285 evrića, jer sam iz Republike Srpske. izašla sam iz bolnice dan nakon operacije, ali na vlastiti zahtjev jer kod kuće imam odlične uslove. U sobi samnom je bila djevojka koja je radila plastičnu operaciju (estetika) i platila je 140000 dinara, ali joj nisu lomili nosnu kost, nego samo hrskavičavi dio nosa sredili. Kada se lomi i kost onda je nešto skuplje pa operacija izađe oko 2000 evrića, ali vam uradi vanserijski stručnjak, esteta po prirodi koji će paziti da vam nos pristaje uz lice i da ne djeluje plastično. Doca je inače strašno cool lik koji samo nešto provaljuje i psuje, ali se jaaaaako brine o pacijentu. npr. meni je anesteziolog kasnio na operaciju, a u operacionoj sali mi je bilo jako hladno i kada je to vidio, doktor mi je izmasirao noge i ušuškao ih u prekrivač!!! Možeš misliti što bi ti to uradio neki doktor u RS!!! VMA je ipak najjači zdravstveni centar u regionu tako da ako nešto i pođe po zlu, ne možeš biti na sigurnijem mjestu. eto ako koga šta još zanima neka pita :D


Kako se dođe do Bijelića? Kako se dođe do Travara?

Nije do estetike, mada mi nos opako vuče u jednu stranu, ali me ubi devijacija septuma. Jedna nosnica mi je praktično začepljena a ni druga nije za pohvaliti. 80% života dišem na usta.

_________________
My name's Forrest Gump. People call me Forrest Gump.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: 18 Mar 2012, 15:49 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 26 Feb 2012, 23:45
Postovi: 5
Ponovo sam zbunjen. Čitam po drugim forumima da se prilikom operacije devijacije NIŠTA vizuelno ne mijenja. Ja pored toga što otežano dišem, imam i vidno asimetričan nos. E, sad. Da li je moguće zaista da nakon septoplastike to iskrivljenje i dalje ostaje, bez promjene. Naravno, prioritet mi je da normalno dišem, ali ako već postoji mogućnost da se i ta iskrivljenost sredi, zašto da ne.
E, sad. Ako zaista ta iskrivljenost nema veze sa devijacijom, da li su oni, konkretno mislim na dr Travara, spremni da i to odrade, zajedno?

Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: 18 Mar 2012, 19:24 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 26 Dec 2010, 17:58
Postovi: 2206
A čovjeka, kako bi ti molim te ispravio kriv septum, a da izvana izgleda i dalje da je kriv i zašto bi to radio?
Septum znači pregrada, podjela, znači dijeli nos na dvije simetrične strane, kao što bi i ostatak lica trebao biti simetričan.
Kada je ta pregrada iskrivljena znači da vazduh otežano i pogrešno ulazi kroz nos, što ometa i neke duge funkcije, pisala sam već o tome...dakle, treba je dovesti u ispravan položaj.

Septum može da bude iskrivljen na razne načine. To ti je hrskavični dio nosa, znaš i sam, stani pred ogledalo, dobro zaviri, opipaj izvana, pa ćeš vidjeti kakva je situacija kod tebe i kako bi to moglo biti kad se ispravi. Ako si radio nalaze moraš imati i rtg snimak.
Ako imaš grbav nos, orlovski i sl, to ti neće dirati i nema veze sa septumom.

Zaključak, ako ti se ne sviđa kako tvoj nos izgleda reci to doktoru jasno i glasno, da bi uradio još neke promjene. Nemoj ništa da muljaš i glumiš da je to zbog funkcionalnosti i disanja, nije doktor od juče, a i providno je kome god da kažeš. I Nikolina Pišek je pet puta operisala nos iz zdravstvenih razloga, moš misliti :roll:
Nema nikakvog razloga da se stidiš, to se može uraditi i drugi ljudi to rade, možeš i ti. Sve što treba je da se dogovoriš sa svojim dr na koji način i po kojoj cijeni.

_________________
That looks tasty
That looks plenty
This is hungry work


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: 18 Mar 2012, 21:56 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 23 Avg 2011, 21:26
Postovi: 54
Maco, ne znam za "kolegu" slabodisača, al ja evo (nek mi Tito umre ako lažem) stvarno imam problema sa disanjem. Nije da ne bi bilo od koristi i da se malo proljepšam al bojim se da samo operacija nosa neće ni iz daleka biti dovoljna.

Uglavnom ako mi neko može reći kako da dođem do ovih, gore spominjanih, doktora, bio bi zahvalan.

_________________
My name's Forrest Gump. People call me Forrest Gump.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: 18 Mar 2012, 23:05 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 26 Dec 2010, 17:58
Postovi: 2206
Ne znam tačno kako to sad ide kad se imaju porodični doktori, vjerovatno ti napiše uputnicu za pregled. Onda sa tom uputnicom odeš na ORL na Paprikovac da ti zakažu pregled kod kod dr hoćeš i ako on smatra da treba napravite termin. Ako ti je baš zapelo da ideš kod nekog određenog dr onda nek ti ne bude muka pričekati, ako si mogao cijeli život sa takvim nosem, moćeš još malo.
Nisam ja ni za kolegu rekla da nije "slabodisač", ali ako čovjek želi usput i neku korekciju uraditi nije to ništa loše. I ja bih da sam mogla, ali pošto sam morala plaćati i za septum, nisam imala osiguranje...bolje je na vrijeme reći nego kasnije kukati što nisam mog'o sam.
Sretno vam s tim nosevima!

_________________
That looks tasty
That looks plenty
This is hungry work


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: 24 Mar 2012, 10:08 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 23 Mar 2012, 10:23
Postovi: 2
Maya90 je napisao:
PlavaMaca je napisao:
Hmm, moja preporuka je da ne radiš to na ljeto, lakše se podnosi kad je vani malo hladnije. Zamisli da su vrućine, a da moraš isključivo disati na usta. Ako se brineš zbog nazeba, zaboravi, sa tim flasterom svejedno nećeš van, a i biće ti lakše da sjediš u kući dok je vani ružno vrijeme :D Što se tiče ponavljanja zahvata tu ti niko ne može 100% garantovati, jer nekad način zarastanja tkiva stvori problem, pa se pojave neke kvržice npr koje se naknadno koriguju. Ali nikakve korekcije se ne rade prije 1 godine nakon zahvata jer se ostavi dovoljno vremena da stvari same dođu na svoje. I mojoj sestri je najveći problem bio novi oblik nosa i iskreno ona nakon operacije uopšte nije bila zadovoljna, prvi razlog jer nos nije bio poprimio ni u pola svoj konačni oblik, a drugo jer to nije bilo ono što je ona sebi zamislila. Sad ju je prošlo i shvatila je da je dr napravio sasvim dobar posao i da je dobila nos koji odgovara njenom licu i građi. Ona sad izgleda mlađe i slađe, a ranije je imala šiljat nos sa grbom koji joj je "vukao" facu na naprijed pa je izgledala pomalo zlobno i kao da joj je lice dosta mršavije u odnosu na tijelo. Trebam li ti govoriti da su joj svi ranije govorili kako nema potrebe da se operiše, a sad svi priznaju da je ovako mnoooogoooo bolje :D


E hvala ti punooo... bila sam na razgovoru kod Jovica i stvarno mi se svidio... uvijek se sa njim moze razgovarati i fino ti sve objasni... a i operacija nije tako ni skupa. Ali ja bih platila i duplo vise samo da budem zadovoljna...
Meni se Glumicicevi "nosevi" upste ne svidjaju. On jeste najpoznatiji ali ne vjerujem da je i najbolji... mislim da je on samo provikan... dobra mu je reklama... ne svidja mi se nos od Severine, Blanke Vlasic, Josipe Pavicic, Nikoline Pisek, Nine Moric... a one su sve radile kod Glumicica... ako sam dobro informisana....
On i razgovore naplacuje... ali zato ima dugooogodisnje iskustvo...
Ali bi mi bilo mnogo prakticnije da idem kod Jovica, ipak je on tu u Banjoj Luci...


Pošto vidim da si bila na razgovoru sa dr. Jovićem i podjelila sa nama ovdje to kao jedno fino iskustvo, a u nekom od narednih postova si iznijela svoje nezadovoljstvo i dr. Jovićem i operacijom nosa, pa me interesuje šta je ustvari? Jer sam sa dr. Jovićem imao samo pozitivna iskustva, a koliko sam mogao pronaći na netu, a i na osnovu sopstvenog iskustva i iskustva drugih ljudi, prvi put nailazim na neku negativnu kritiku i komentar. Mislim da se profesionalnost, predanost i rezultati dr. Jovića ne mogu dovoditi u pitanje, pogotovu ne na ovakvom jednom mjestu i to pogotovo ne nakon ovakvog jednog komentara. Ako se zna da je potrebno određeno vrijeme da se sanira dio koji je bio podvrgnut operativnom zahvatu, mislim da nema nikakvih argumenata da se iznose negativni komentari, jer svako ko pročita ovakve komentare dobro će se zamisliti šta da radi i da li uopšte išta da radi. A mislim da nije ni u redu na ovakava način nanositi štetu ugledu i radu jednog takvog profesionalca, kojih je nažalost danas jako malo kod nas. U svakom slučaju preporučujem dr. Jovića i kako je rekla Maya90, s čovjekom se uvijek može fino popričati i dobiti objektivan savjet i preporuka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: 24 Mar 2012, 14:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2004, 16:33
Postovi: 3623
Lokacija: Roma
U redu doktore Joviću! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: 24 Mar 2012, 19:46 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 23 Mar 2012, 10:23
Postovi: 2
points je napisao:
U redu doktore Joviću! :D


Pa ako uzmemo u obzir da je ovdje u pitanju poprilčno osjetljiva i ozbiljna stvar kao što je operacija na ljudskom biću, a ne rutinska zamjena ulja na autu ili prišivanje dugmeta na košulju, mislim da bi se trebalo pisati sa malo više pažnje i razmišljanja. Prvi ja se sad ne bih usudio podvrgnuti operaciji kod dotičnog doktora. Igrom slučaja sam bio njegov pacijent više puta i iz toga iskustva mogu reći samo riječi hvale, a ako malo proguglate vidjećete o čemu govorim (odnosno iskustvo drugih ljudi). A i nemogu shvatiti da neko napiše kako je on divan i odličan, a poslije piše kako je ovakav ili onakav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: 29 Mar 2012, 21:50 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2012, 13:29
Postovi: 4
Lokacija: Banja Luka
I ja uskoro idem na operaciju devijacije kod dr. Stevandića na Papirkovacu. Zanima me da li je neko ovde već radio operaciju kod dr. Stevandića i kakvi su opšti utisci o njemu?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 251 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs