banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 19:59

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 721 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 37  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 03 Nov 2010, 10:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Kolutam ocima jer kod nas zubari olako vade zube, dok ovdje sve uradi da bi ga spasio pa tek onda ide vadjenje.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2010, 10:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Pa rezultati su bolji ukoliko se izvadi zub/zubi, ali sve zavisi od osobe do osobe... Neko ima velike dijasteme (razmak izmedju zuba) tako da ima dovoljno prostora da se zubi pomere i vadjenje nije potrebno, tako da se u tom slucaju, verovatno, ne moraju vaditi zdravi zubi... A i ako vadis zdrave zube, uglavnom se gleda da to budu osmice ili sedmice, ali kazem ti to je u ortodonciji potpuno normalno, ako zelis da rezultati budu sto bolji... Sve zavisi od razvijenosti vilica i zuba, od starosne dobi... Nemoj da te cudi taj podatak da zele da mu vade zdrav zub


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2010, 12:25 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 31 Jul 2010, 21:58
Postovi: 74
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=QoyH9mdZuF4[/youtube]

Vađenje zdravih zuba, blic animacija kako to izgleda.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2010, 12:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
To je to o cemu pricam, ne vade oni bezveze te zdrave zube. Opet je bolje zbog zagriza da se vade molari, mada sve zavisi. Na ovom klipu je prikazano vadjenje premolara i kako se zubi pomeraju nakon toga. Jasno se vidi da se stvara pravilan zagriz i da se ta praznina odlicno popunila


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2010, 16:03 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2004, 19:50
Postovi: 905
meni su htjeli vaditi "cetvorke", ali na moje insistiranje su izvadili "petice" jel su mi bile dosta sitnije i jedna je bila lijecena.sve je ispalo odlicno nakon godinu i sest mjeseci imam prvu klasu.
smatram da su za tako malu djecu djecu bolja opcija mobilni aparati jer se jaca kompletna muskulatura i siri vilicu, koja je uglavnom i osnoni razlog nepravilnosti zuba.
e sad kako ih natjerati da ih nose :-?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2010, 23:42 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Nov 2010, 20:36
Postovi: 102
Lokacija: Lapish Donji, Tanzania
boa je napisao:
meni su htjeli vaditi "cetvorke", ali na moje insistiranje su izvadili "petice" jel su mi bile dosta sitnije i jedna je bila lijecena.sve je ispalo odlicno nakon godinu i sest mjeseci imam prvu klasu.
smatram da su za tako malu djecu djecu bolja opcija mobilni aparati jer se jaca kompletna muskulatura i siri vilicu, koja je uglavnom i osnoni razlog nepravilnosti zuba.
e sad kako ih natjerati da ih nose :-?


Djeca se boje zubara a kamoli proteza :D

_________________
Ja sam proš'o sito i rešeto, spoznao se s grkijem životom...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Nov 2010, 09:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Necemo sada generalizovati. Sve je stvar odgoja i stava. Koliko puta do sada sam cula da majka prijeti djetetu zubarom i kljestima ako ovo nece da opere zube ili jede mnogo slatkisa :-? Ili vodi dijete zubaru tek onda kada ga zaboli. Sta je to profilaksa :) Proteza je vise neprijatna stvar na koju se moraju navici uz objasnjenje da je to za njihovo dobro i ljepotu.

P.S. Sve ovo vazi i za doktore.. " Ako ne budes bio dobar dace ti cika doktor bocu" :roll:

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Nov 2010, 10:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Moze li mi neko reci da li proteza moze pomoci kod nepravilnog zagriza, tj. kad je donja vilica (donji zubi) iza gornje ? I pri osmijehu se vidi zubno meso . Da li se to kod dijece moze promijeniti dok rastu ili je potrebna operacija da se to ispravi?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Nov 2010, 10:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Ovo sto si ti opisala se moze promeniti protezom, mislim na zagriz...Po pravilu donji zubi i treba da se nadju iza gornjih (napred) tako da nisam razumeo sta si htela da kazes, a ni ovo sa mesom mi nije jasno


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Nov 2010, 10:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Hertzog je napisao:
Ovo sto si ti opisala se moze promeniti protezom, mislim na zagriz...Po pravilu donji zubi i treba da se nadju iza gornjih (napred) tako da nisam razumeo sta si htela da kazes, a ni ovo sa mesom mi nije jasno

Htjela sam da kazem da je donja vilica "povucenija" , tj. donji zubi su iza gornjih kad se zagrize , znaci kad se zagrize donji zubi se uopste ne vide od gornjih. Normalan zagriz izgleda ovako http://comps.fotosearch.com/comp/UNM/UN ... 726912.jpg . U ovom slucaju zamisli da se uopste ne vide donji zubi pri zagrizu.
A to za zubno meso, kad se osoba nasmije vidi se gornje zubno meso, sto je vjerovatno zbog proporcije vilica. Prekratka vilica...sta li...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Nov 2010, 10:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Maj 2005, 21:02
Postovi: 1572
Pitaj zubara sta se moze uraditi po tom pitanju, posto je to skelet glave... nisu krivi zubi.. al- ko zna mozda je i moguce pomocu proteze nesto napraviti...
A meso.. pa sto bi to popravljala, kod puno ljudi se vide desni kad se smiju... cak bude i simpaticno.. :)

btw. moje najpozitivnije iskustvo je kod Dr. Mećava. Zena ima cene koje govore, radim dobro postao i naplaticu ti to.. znaci skroz je oke.. nije nesto preterano skuplja od ostalih ali verujte mi isplati se.. Imala sam strah od zubara, naravno imam i hrabrosti pa nije problem otici.. ali ova zena bukvalno ucini da nestane.. znaci nemam rijeci... sve sto mi je popravljala stoji na mjestu nakon evo sad ce 2 godine... I naranvo, prvo ucini sve da spasi zub... ma extra :D


Poslednji put menjao Silhouette dana 04 Nov 2010, 10:26, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Nov 2010, 10:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Na ovako nesto sam mislila

Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Nov 2010, 12:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Ovo sto si ti pokazala na slici meni vise lici na tet a tet zagriz... U prevodu da ivica gornjih sekutica udara u ivicu donjih, sto nije pravilan zagriz... U sustini je pravilno da gornji sekutici prekrivaju oko 2/3 donjih, a sto se tice bocnih zuba ima nekoliko pravila, ali dugo je da se o tome pise... Ovo sto ti navodis kao problem (da gornji u potpunosti prekrivaju donje zube) se moze ispraviti protezom i treba to da uradi, a sto se tice "mesa" na gornjoj vilici pri osmehu, pa u sustini se kod dosta ljudi to vidi, nekom zbog nacina na koji se smeje, a nekome jer su desni supustene... Ako je ovo drugo razlog (pored nepravilnog zagriza) to se moze odraditi isecanjem dela gingive, to se radi cisto estetski, a to trebas otici kod parodonta. Mada zavisi, razlog moze biti i upala gingive zbog nepravilnog pranja zuba i tvrde cetkice...


Ukratko: Za zagriz i protezu ti treba neki ortoped vilicica, a za desni parodontolog... Bar po ovome sto si ti opisala kao problem


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Nov 2010, 12:37 
predlazem da hertz isprinta ove svoje postove sa teme i preda u studentsku sluzbu, odmah ima da dobije diplomu.. cova je bas naucio gradivo..
p.s. ajkulo, nemoj mi brisati post, znam da je off, ali morala sam reci, a ti hertz, ovo je iskreno, nije provokacija.. tacno sam ponosna na tebe :D


Vrh
  
 
PostPoslato: 04 Nov 2010, 13:51 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 31 Jul 2010, 21:58
Postovi: 74
Komentar slike. To je majka priroda tako napravila i ta vrsta problema se ne može ničim promjeniti. Pogledajte vrhunske top modele ili glumce koji imaju takav problem. Imaju lovu, ali izgleda da nema načina. (Riječ je o vidljivosti zubnog mesa gornje vilice pri osmjehu)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Nov 2010, 18:10 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 25 Apr 2009, 22:29
Postovi: 9
Na gore prikazanoj slici se radi o tzv. gummy smile, sto se rjesava na vrlo jednostavan nacin hirurskim putem u lokalnoj anesteziji,sa par resorptivnih konaca gdje pacijent nakon zahvata sasvim normalno moze da funkcionise.Nista posebno, a rezultati su fantasticni.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Nov 2010, 23:50 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 31 Jul 2010, 21:58
Postovi: 74
Gledam sliku i mislim - kako? Vidljivost desni duplo duža od zuba, podizanjem desni i produžavanje vidljivosti zuba - diskretan efekat. Pripajanje usne nekako bliže zubima - koliko to mjenja facu. Sve u svemu da je moj slučaj - hvala ne


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2010, 01:03 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 25 Apr 2009, 22:29
Postovi: 9
Razmisljas u dobrom pravcu. Postoji jedna hirurska forica kako se to radi, a znanje se naravno placa.Usne se ne diraju uopste, mada ukolio se radi o vrlo tankoj gornjoj usni moguca je i njena korekcija istovremeno sa jednim resorbujucim punilom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2010, 15:54 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2010, 15:32
Postovi: 421
Jesi li ti te forice Pulpa učio na BL fakultetu! Šta ti treba da lupaš gluposti. Na način na koji si objasnio, problem je jednostavno nerješiv! Samo zamlaćuješ ljude! Jedino da masakriraš ljude pa da vidiš šta će se desiti!

Taj problem je nerješiv, u nekim blažim situacijama da se eventualno usna malo pomjeri, ali to deformiše osmjeh, tanji usnu!

Jednostavno nerješivo!!!

_________________
"ДОГОДИНЕ У САМОСТАЛНОЈ СРПСКОЈ"
"Придех благодат од Господа Бога и сподобљен бих вјенаца и части
и кцифтар царски родитеља својих господе србске краљева и цара"
Твртко I Котроманић


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2010, 16:15 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Nov 2010, 19:08
Postovi: 13
Ordinacija dr Sukara,meni do sada najbolja i najbezbolnija :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 721 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 37  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs