banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 13 Maj 2024, 02:20

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 107 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 17 Feb 2010, 10:41 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2010, 10:30
Postovi: 17
Lokacija: Beograd
Intoleranciju na hranu sam odradila u Beogradu,pre svega zbog nadimanja u stomaku,osecaja tezine nakon obroka,pospanosti,loseg tena i gubitka kilograma,i jako sam zadovoljna. Moja rodjaka bi zelela da je uradi u Banja Luci,cula je da i tu rade ali posto nije iz BL,ne zna gde u kojoj klinici ili laboratoriji. Molila bih bilo koga ko ima informaciju da mi je prosledi. :) Ako nekog zanima nesto iz mog iskustva sto bih vam mogla preneti,pitajte slobodno. :)

_________________
Savet je teze primiti,nego dati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2010, 10:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Pa za početak, piši nam kako se to radi, tj. kako se izvodi testiranje na intoleranciju?

Da li je to prvenstveno otkrivanje hrane na koju smo npr. alergični (kao što postoje alergije na bijelo brašno i sl) ili koja nam u suštini ne prija, od koje se lakše deblja, koja nadima i td?

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2010, 10:52 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2010, 10:30
Postovi: 17
Lokacija: Beograd
Da upravo to,hrana koja ne prija i deblja,ali postoje i neki alergenti;tipa prasina ,secer, belo brasno...Meni je ukinuta i soja,ovas,nesto od povrca i voca. secer,svinjsko meso,

_________________
Savet je teze primiti,nego dati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2010, 10:53 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39436
Lokacija: Месечева икра
Evo nešto iz mog iskustva.Po mome "iskustvu" ova tema bi trebalo da ne nalazi na dijelu foruma "Ljepota i zdravlje",a ne na dijelu koji se zove "OPŠTE INFORMACIJE O FORUMIMA!!!!!!

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2010, 10:56 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2010, 10:30
Postovi: 17
Lokacija: Beograd
Test se radi nekim aparatom,ja nisam bas iz te branse,pa nemam strucnih podataka,ali laicki receno:uzme se kap krvi iz prsta ili vene,i za 7 dana dobijete rezultate :alergenata,hrane koju treba iskljuciti iz ishrane di sledece kontrole za 3 meseca ,a postoji i kontakt sa tom labaratorijom ukoliko neko ne ume sam da odredi kako bi se hranio,meni to nije bilo poptrebno.

_________________
Savet je teze primiti,nego dati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2010, 10:57 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2010, 10:30
Postovi: 17
Lokacija: Beograd
Ja se izvinjavam za pogresno postavljenu temu,ako neko moze da je premesti,posto ja ne umem. :D

_________________
Savet je teze primiti,nego dati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2010, 10:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
A zoke sto je nervozan, pomerice se tema... Sto se tice alergo-testova, to se moze raditi na paprikovcu na Dermatoveneroloskom odelu, bar sam video da tamo rade te testove kada sam bio na praksi... E sada na sta konkretno vrse ispitivanja ne znam, ali svakako te oni mogu uputiti dalje na dodatne pretrage.... To je zadnja zgrada desno na paprikovcu, levi ulaz


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2010, 10:59 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39436
Lokacija: Месечева икра
Premjestiće je neko od moderatora tog podforuma ali ubuduće malo pregledaj forum prije nego postuješ temu na prvi na koji naiđeš.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2010, 11:05 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2010, 10:30
Postovi: 17
Lokacija: Beograd
Hvala na informaciji pokusacu da pronadjem njihove telefone i prosledim rodjaki. :) Nije mi bila namera da ovde postavi temu pokusavala sam da pronadjem da li postoji slicna tema,i nemam pojma kako sam zavrsila na "Opste informacije o forumima",izvinjavam se.

_________________
Savet je teze primiti,nego dati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2010, 11:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
kalahary je napisao:
Test se radi nekim aparatom,ja nisam bas iz te branse,pa nemam strucnih podataka,ali laicki receno:uzme se kap krvi iz prsta ili vene,i za 7 dana dobijete rezultate :alergenata,hrane koju treba iskljuciti iz ishrane di sledece kontrole za 3 meseca ,a postoji i kontakt sa tom labaratorijom ukoliko neko ne ume sam da odredi kako bi se hranio,meni to nije bilo poptrebno.

Znači iz krvnog nalaza?
To je logično, jer npr. u jednoj porodici koja isto jede se mogu naći slučajevi normalne težine i pretilosti, bez obzira što pretila osoba ne jede količinski mnogo.
Iz toga se izvodi (moj laički) zaključak da nekome neka vrsta hrane ne prija.

Opet, postoje zagovornici da se neke vrste hrane ne smiju miješati u jednom obroku, npr. meso i mesne prerađevine sa hljebom i žitaricama uopšteno, dok npr. povrće sa mesom može da se kombinuje, kao i povrće sa žitaricama.

Interesantna je tema, piši nam još iz svog iskustva, a temu će neko od moderacije da premjesti na odgovarajuće mjesto.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2010, 11:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
kalahary je napisao:
Hvala na informaciji pokusacu da pronadjem njihove telefone i prosledim rodjaki. :) Nije mi bila namera da ovde postavi temu pokusavala sam da pronadjem da li postoji slicna tema,i nemam pojma kako sam zavrsila na "Opste informacije o forumima",izvinjavam se.

Ma opusteno... Imas mozda i u zavodu za zastitu zdravlja, posto oni na tom odelu ispituju hranu, a na spratu imaju i mikrobioloski laboratorij, pa moze i tamo da se raspita, to je bela zgrada pre poliklinike u centru


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2010, 11:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5945
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
Jao Zoka, sto me nasmija :lol:
Ma ja i bez toga testa znam da sam "intolerantna" na tjesteninu i slatkise :lol:

Ne znam da li se to kod nas moze uraditi...drugarica iz BG je tamo radila i kaze da joj je test pokazao intolerantnost samo na kukuruz a cura ga uopste ne jede...tako da to moze pomoci ali ne znaci da je to cudotvorno rjesenje za pretilost.

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2010, 11:15 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2010, 10:30
Postovi: 17
Lokacija: Beograd
Mene je sve ovo zainteresovalo ,zato sto nisam navikla da budem "punacka",i da mi neka hrana ne prija,bila sam od onih srecnica koje su mogle pojesti pola kg. prasetine i nikom nista. Medjutim ,vremenom su se stvari pocele menjati,malo nadimanje,pa par kg.viska,a nakon ostavljanja cigareta,jos 7-8kg. Pokusala sam sama da menjam nacin ishrane, da proizvoljno izbacujem stvari za koje sam cula da nisu zdrave,i da se drzim samo zdravih namirnica,ali nista se nije promenilo. Mnogo ljudi iz moje okoline je islo na ovaj test i drasticno smrsalo,a vecina je nastavila da se tako hrani i danas. Ono sto mi se dopada je:ne gladujem,jedem kad god sam gladna,nije mi jednolicna ishrana,nisam ogranicena kolicinom,a i sva ta hrana mi je dostupna na pijaci i u prodavnicama.

_________________
Savet je teze primiti,nego dati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2010, 11:19 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2010, 10:30
Postovi: 17
Lokacija: Beograd
Ja sam iz Beograda,molim vas adrese tih "belih zgrada" :D Test se radi na:glavne arengente,zitarice,povrce voce,meso,riba,uljarice,lekovita bilja,zivotinjski epidermi,poleni, zasladjivaci,ostali arengenti. Ne shvatam kako je njoj od 100 stvari izbacen samo kukuruz,kad u svakoj koloni postoji po 10-20 stavki. :oops:

_________________
Savet je teze primiti,nego dati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2010, 11:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5945
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
Znaci da cura sve podnosi..jednostavno voli da papa.

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2010, 11:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
_zoka je napisao:
Premjestiće je neko od moderatora tog podforuma ali ubuduće malo pregledaj forum prije nego postuješ temu na prvi na koji naiđeš.



Ti, kao frisko zaljubljen covjek, ne bi trebao biti toliko nervozan :) Udahni duboko i kroz zube lagano ispustaj vazduh pri tome izgovarajuci tchiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :lol:

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2010, 13:22 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2010, 10:30
Postovi: 17
Lokacija: Beograd
Sta reci,nego,blago njoj na tako zdravom organizmu koji ne podnosi samo kukuruz,volela bih da sam na njenom mestu. :)

_________________
Savet je teze primiti,nego dati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2010, 14:27 
Citiraj:

Opet, postoje zagovornici da se neke vrste hrane ne smiju miješati u jednom obroku, npr. meso i mesne prerađevine sa hljebom i žitaricama uopšteno, dok npr. povrće sa mesom može da se kombinuje, kao i povrće sa žitaricama.

Ja kad pomijesham mlijeko, ovsene prdim ko 3 konja, a ne 1...isto tako ako pojedem 200 gr ovsenih sa vodom prdim k'o konj...


80 % ljudi je intolerantno na laktozu i od toga imaju nadutost i gasove...ja takodje...

Ne znam koliki je postotak ljudi koji se nadimaju od pasulja, ali je velik...bolje je ne biti u mojoj blizini nakon jednog takvog obroka...

I velika kolicina vlaknaste hrane me ubija i ukenjam se sav od nje...pogotovo ako pojedem vishe od 2-3 jabuke zaredom...

Od kuvanog kuruza se takodje znam ukenjat'...


Naravoucenje, slushajte svoj organizam i on ce vam reci koja hrana vam ne prija...ili cete imati gasove, ili stolicu ili nesto trece... :D :D :D


Vrh
  
 
PostPoslato: 17 Feb 2010, 14:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Ha ha ha, kako si lood! :lol: :lol: :lol: :lol:

Neki dan sam vidjela da reklamiraju mlijeko "Moja kravica" bez laktoze, evo nađoh sliku.

Slika

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2010, 14:52 
Jel' to imlek proizvodi??? :)


Vrh
  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 107 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs