banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 06 Jun 2024, 16:06

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 110 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 08 Dec 2014, 20:01 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 03 Jan 2011, 12:40
Postovi: 56
Imam jedno pitanje za vas.

Sutra trebaju da nas vakcinisu u nasoj srednjoj skoli. Nisu nam rekli ni protiv cega je ta vakcina. Samo su nam rekli da je obavezna, i da ko se ne vakcinise, da ce to morati uskoro obaviti u nekoj ambulanti u Novoj Varosi. Trazio sam malo na netu o ovome, i nisam nista nasao.

Punoljetan sam pa me zanima, da li sam obavezan da primim tu vakcinu? Imam losa iskustva sa njima, i najzdraviji sam kada se o zdravlju brinem na prirodne nacine. Zelim da izbjegnem ovo, pa me zanima koje su moje mogucnosti.

Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2014, 20:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Sep 2004, 01:11
Postovi: 1590
Lokacija: Banja Luka
sa 18 godina se radi revakcinacija protiv tetanusa.
ako imaš konkretne kontraindikacije, onda ih navedi, pa te možda i izuzmu.

_________________
CIA snajka, CIA...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Dec 2014, 19:46 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 03 Jan 2011, 12:40
Postovi: 56
Tacno to mi je trebalo. Hvala na odgovoru!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2014, 12:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
koragg245 je napisao:
Imam jedno pitanje za vas.

Sutra trebaju da nas vakcinisu u nasoj srednjoj skoli. Nisu nam rekli ni protiv cega je ta vakcina. Samo su nam rekli da je obavezna, i da ko se ne vakcinise, da ce to morati uskoro obaviti u nekoj ambulanti u Novoj Varosi. Trazio sam malo na netu o ovome, i nisam nista nasao.

Punoljetan sam pa me zanima, da li sam obavezan da primim tu vakcinu? Imam losa iskustva sa njima, i najzdraviji sam kada se o zdravlju brinem na prirodne nacine. Zelim da izbjegnem ovo, pa me zanima koje su moje mogucnosti.

Hvala unapred!



Traži da ti kažu protiv čega je. Moraju ti reći i imaš pravo znati. Takođe ja bih tražio i pismenu garanciju da neće izazvati štetne posljedice. Obično zahtijevaju i da potpišeš izjavu prema kojoj pristaješ da primiš vakcinu. Izjavom se ljekari štite ako uprskaju, da ih ne možeš tužiti. Ne potpisuj!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2014, 12:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Sep 2004, 01:11
Postovi: 1590
Lokacija: Banja Luka
Nenade, kako si? Imaš malo većih problema sa razumijevanjem medicine kao nauke, jel'da?

_________________
CIA snajka, CIA...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2014, 12:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
koragg245 je napisao:
Imam jedno pitanje za vas.

Sutra trebaju da nas vakcinisu u nasoj srednjoj skoli. Nisu nam rekli ni protiv cega je ta vakcina. Samo su nam rekli da je obavezna, i da ko se ne vakcinise, da ce to morati uskoro obaviti u nekoj ambulanti u Novoj Varosi. Trazio sam malo na netu o ovome, i nisam nista nasao.

Punoljetan sam pa me zanima, da li sam obavezan da primim tu vakcinu? Imam losa iskustva sa njima, i najzdraviji sam kada se o zdravlju brinem na prirodne nacine. Zelim da izbjegnem ovo, pa me zanima koje su moje mogucnosti.

Hvala unapred!


Koja losa iskustva sa vakcinama imas?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2014, 12:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Kad bijah dijete poziv za vakcinu je stizao kući i pisalo je (bar tako kažu) da ako ne dovedu dijete snose stroge sankcije.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2014, 13:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
balkanski špijun je napisao:
Nenade, kako si? Imaš malo većih problema sa razumijevanjem medicine kao nauke, jel'da?



Nemam ja nikakvih problema s medicinom kao naukom ali nešto pretjerano ne vjerujem stručnim osobama koji je praktikuju po bolnicama i ambulantama. Loša iskustva! Šta ćeš! Znam i da su u sprezi sa farmaceutskom mafijom.

U čemu je konkretno problem? Naravno da hoću da znam protiv čega je vakcina. Ne želim da iko u mene nešto ubrizgava jer on smatra da treba a da mi prethodno ne želi reći protiv čega je. Ljekar je čak dužan meni kao pacijentu reći sadržaj vakcine po hemijskom sastavu (po mogućnosti napismeno i sa njegovim potpisom) kako bih mogao provjeriti da li je neka od supstanci opasna po moje zdravlje a ukoliko ne želi nisam je ni ja dužan primiti. Ako je vakcina sigurna zašto bih davao pismenu izjavu prema kojoj pristajem da me vakcinišu. Možda da ih ne mogu tužiti ako zabrljaju?


Poslednji put menjao g|e@ck dana 12 Dec 2014, 13:07, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2014, 13:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
Talija je napisao:
Kad bijah dijete poziv za vakcinu je stizao kući i pisalo je (bar tako kažu) da ako ne dovedu dijete snose stroge sankcije.



Sva sreća te su danas druga vremena i možeš se bolje informisati. Ranije ako vlasti putem medija prenesu da se nešto dogodilo ljudi su vjerovali jer nisu imali alternativni izvor informacija.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2014, 13:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Kako se ja kao laik mogu informisati oko takvih stvari?
Znači moram biti ljekar, moram biti pravnik, ekonomista, građevinac (da ne nabrajam dalje) da me ne bi zeznuli u vezi vakcine, armature ploče, plaćanja poreza itd.
Sve i da uzmem da to sve proučim treba mi život cijeli.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2014, 13:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23507
Talija je napisao:
Kako se ja kao laik mogu informisati oko takvih stvari?
Znači moram biti ljekar, moram biti pravnik, ekonomista, građevinac (da ne nabrajam dalje) da me ne bi zeznuli u vezi vakcine, armature ploče, plaćanja poreza itd.
Sve i da uzmem da to sve proučim treba mi život cijeli.


Pa dr Google :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2014, 13:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Po netu i po FB su masovne peticije protiv vakcinacija, zaista nemam čvrsto izgrađen stav po tom pitanju, ali to su sve vakcinisane osobe koje svoju djecu ne žele da vakcinišu.
Ja ne bih nikad potpisala tu peticiju, jer ja ne znam kakve posljedice mogu biti i nije do mene da ja odlučujem o nečijim životima. Valjda se neko školovao za to da kaže da li vakcine imaju opravdanost ili ne.
Valjda i statistika nečemu služi.
Za moj (laički) pojam neprimanje npr. polio vakcine svako dijete se direktno izlaže riziku da provede život u invalidskim kolicima.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2014, 14:02 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 22:20
Postovi: 526
I primanjem vakcine se izlaže da život provede u invalidskim kolicima. Ni ja nemam sto posto igrađen stav o vakcinama, koju god odluku da doneseš za život svog djeteta postoji šansa da pogriješiš.

Uglavnom, ja sam preskočila vakcinaciju u osnovnoj i revakcinaciju u srednjoj školi i ne žalim zbog toga.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2014, 14:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Okt 2013, 20:24
Postovi: 4176
Lokacija: Banja Luka
ne kontam kako te neko moze natjerati da se vakcinises ako neces?
kod mene u skoli je uvijek bilo hoces, neces, ne moras...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2014, 15:51 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11379
Lokacija: PL / BL
U "moje" doba nije bilo hoces-neces. "Od istih bolesti svi pelcovani..."
BTW kad mi se rodio sin, prilazi mi medicinska sestra i pita da li dopustam da dijete bude vakcinisano. Mislio sam da su u pitanju dodatne vakcinacije (jako popularne zadnje vrijeme), a ova mi kaze da se radi o osnovnim besplatnim vakcinacijama. Navodno sve vise ljudi odbija da vakcinise djecu. A onda se cude sto se tuberkuloza opet pojavila. Idioti...
Da se razumijemo, protivnik sam i druge krajnosti - vakcinisanja protiv svega sto postoji i za sto je izmisljena vakcina. A ima i takvih roditelja ;)

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2014, 17:03 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:42
Postovi: 876
mirdza je napisao:
U "moje" doba nije bilo hoces-neces. "Od istih bolesti svi pelcovani..."
BTW kad mi se rodio sin, prilazi mi medicinska sestra i pita da li dopustam da dijete bude vakcinisano. Mislio sam da su u pitanju dodatne vakcinacije (jako popularne zadnje vrijeme), a ova mi kaze da se radi o osnovnim besplatnim vakcinacijama. Navodno sve vise ljudi odbija da vakcinise djecu. A onda se cude sto se tuberkuloza opet pojavila. Idioti...
Da se razumijemo, protivnik sam i druge krajnosti - vakcinisanja protiv svega sto postoji i za sto je izmisljena vakcina. A ima i takvih roditelja ;)


Al' baš. I ne samo tuberkuloza. DOduše, jedina stvar od koje se treba paziti jesu vakcine dobijene kao donacija, mada one što sam ja primio za vrijeme rata su me napravile imunim na dosta toga. :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2014, 17:42 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39470
Lokacija: Месечева икра
mirdza je napisao:
U "moje" doba nije bilo hoces-neces. "Od istih bolesti svi pelcovani..."
BTW kad mi se rodio sin, prilazi mi medicinska sestra i pita da li dopustam da dijete bude vakcinisano. Mislio sam da su u pitanju dodatne vakcinacije (jako popularne zadnje vrijeme), a ova mi kaze da se radi o osnovnim besplatnim vakcinacijama. Navodno sve vise ljudi odbija da vakcinise djecu. A onda se cude sto se tuberkuloza opet pojavila. Idioti...
Da se razumijemo, protivnik sam i druge krajnosti - vakcinisanja protiv svega sto postoji i za sto je izmisljena vakcina. A ima i takvih roditelja ;)

Toj djeci čiji roditelji sada odbijaju da dozvole vakcinaciju neće biti vjerovatno ništa jer kroz majčnino mlijeko dobiju dovoljno antitjela da bi bila zdrava. Pitanje šta će biti sa njihovom djecom. Al' dobro, samo prirodno, kao što su i naši đedovi. Pa kad od šestoro djece troje umre prije nego napuni godinu dana vidjećemo da li je vakcinacija glupost.
Btw, taj sav fazon oko nevakcinacije je prije petnaestak godina pokrenuo neki engleski doktor tvrdnjom da djeca oboljevaju od autizma od vakcina. Naravno, dokazano je da je koristio netačne podatke na kojima je utemeljio tu tvrdnju.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2014, 17:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
_зока je napisao:
Toj djeci čiji roditelji sada odbijaju da dozvole vakcinaciju neće biti vjerovatno ništa jer kroz majčnino mlijeko dobiju dovoljno antitjela da bi bila zdrava. Pitanje šta će biti sa njihovom djecom. Al' dobro, samo prirodno, kao što su i naši đedovi. Pa kad od šestoro djece troje umre prije nego napuni godinu dana vidjećemo da li je vakcinacija glupost.
Btw, taj sav fazon oko nevakcinacije je prije petnaestak godina pokrenuo neki engleski doktor tvrdnjom da djeca oboljevaju od autizma od vakcina. Naravno, dokazano je da je koristio netačne podatke na kojima je utemeljio tu tvrdnju.


Cekam sad da krene da ti agresivno kontrira neko sa jednim postom i hiljadu linkova na tekstove i klipove "Dr" Sladjane Velkov. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2014, 18:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Sep 2004, 01:11
Postovi: 1590
Lokacija: Banja Luka
mesečeva_kći je napisao:
I primanjem vakcine se izlaže da život provede u invalidskim kolicima. Ni ja nemam sto posto igrađen stav o vakcinama, koju god odluku da doneseš za život svog djeteta postoji šansa da pogriješiš.

Uglavnom, ja sam preskočila vakcinaciju u osnovnoj i revakcinaciju u srednjoj školi i ne žalim zbog toga.


Zamisli sad situaciju da nivo vakcinacije MMR vakcinom rapidno padne, i naiđe epidemija jedne za djecu prilično bezopasne bolesti, koja prođe za 3 dana - rubeole.
Ti u tom periodu zatrudniš, a ti nisi vakcinisana...
Mogućnost infekcije u kontaktu sa zaraženim je 90%, a neka je samo 1% populacije oboljelo...

Da li bi tada žalila zbog TOGA?

_________________
CIA snajka, CIA...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2014, 19:29 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:42
Postovi: 876
mesečeva_kći je napisao:
I primanjem vakcine se izlaže da život provede u invalidskim kolicima.


Ne znam zašto su ljudi nasjeli na ovaj hoax koji je rađen na isti kalup kao onaj za autizam, al' dobro nasjedaju i na banalnije stvari.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 110 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs