banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Maj 2024, 22:22

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 373 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Alergije
PostPoslato: 10 Maj 2013, 12:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
jos ova vlaga ovih dana,grozno je,ja sam pod terapijom i smeta mi a sta bi tek bilo da nisam :-?

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Alergije
PostPoslato: 10 Maj 2013, 19:00 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 19 Jun 2010, 19:08
Postovi: 186
_зока je napisao:
Uredba o košenju trave već postoji na nivou grada....Komunalna policija te može kazniti ako ne kosiš svoje dvorište....

Gdje god se okrenem, trava pola metra, stvarno nije dobro to.

A ove godine je krenulo ranije 2 sedmice cini mi se, mislim na polen trava (ne znam koje tacno,jer sam na sve i jednu alergican).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Alergije
PostPoslato: 25 Nov 2013, 15:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5945
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
Britanac alergičan na zimu, čak i pahulja ga može ubiti!
http://www.banjaluka.com/vijesti/kratke ... oze-ubiti/

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Alergije
PostPoslato: 25 Nov 2013, 15:07 
Citiraj:
Ljekari vjeruju da se kod Warda razvila alergija nakon što je na temperaturi od minus deset stepeni celzija 2012. godine čekao autobus u Škotskoj.

Daj ne zaj***te me... :lol: :lol: :lol:


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Alergije
PostPoslato: 25 Nov 2013, 15:14 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2013, 16:03
Postovi: 292
Šta bi bilo tek da je kod nas čekao neki od autobusa. :lol:

_________________
Um caruje dok snaga ne popizdi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Alergije
PostPoslato: 19 Mar 2014, 10:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
Ima li jos sapatnika koji se vec bore s alergijama?ja totalno smetnula da ce i ugrijati poslije kise i nisam na vrijeme p krenula s ljekovima :(

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Alergije
PostPoslato: 19 Mar 2014, 11:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
Jedino se borim s bronhitisom koji ne prolazi već 3 mjeseca u manjoj ili većoj mjeri u zavisnosti od toga jesam li izložen alergenima ili ne. Bio sam prošle sedmice 2 dana službeno u Tuzli i imao sam jak napad kašlja. Ja se divim ljudima koji tamo stanuju. Stanje je gore nego u Sarajevu tokom zimskih mjeseci.
Moraću ali zaista morati krenuti na planinu idućeg mjeseca. Iako mislim da bi mi i boravak na moru očistio bronhije. Inače zadnji put sam imao problema sa bronhitisom davne 1989. godine.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Alergije
PostPoslato: 19 Mar 2014, 11:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Krenulo je ali ove god u mnogo slabijem obliku nego prosle i pretprosle ( kada sam na Ventolinu bila), obzirom da sam skoro pa izbacila mlijecne proizvode. Samo da ovako ostane 8)

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Alergije
PostPoslato: 19 Mar 2014, 13:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Apr 2010, 08:42
Postovi: 5723
Lokacija: Paprikovac
Ja kisem kao nenormalan...nema znakova prehlade, niti je bilo ista neposredno nakon operacije nosa...u zadnjih 7-10 dana sam kihnuo bar 10 puta dnevno...nije bitno gdje se nalazim [kuca, auto, grad, faks...]

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Alergije
PostPoslato: 19 Mar 2014, 15:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Probaj Presing, dobar je za blaže oblike alergije.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Alergije
PostPoslato: 19 Mar 2014, 19:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Apr 2010, 08:42
Postovi: 5723
Lokacija: Paprikovac
Ne znam sta je reci, nikad mi se to nije desavalo...debilno 'e :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Alergije
PostPoslato: 26 Mar 2014, 15:28 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 19 Jun 2010, 19:08
Postovi: 186
Ja sam alergican na polen sve i jedne trave. Obicno kretalo u maju, prosle godine krenulo malo ranije, mozda sredinom aprila. Ove godine sam vec osjetio prve simptome. Problem mi je kihanje i svrab ociju. Ima li nekoga sa slicnim simptomima i alergijom?
Koje su vam terapije i koliko traju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Alergije
PostPoslato: 26 Mar 2014, 15:45 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2012, 11:44
Postovi: 230
Ja uzimam flonidan i najvise sto mi pomaze jeste sprej Flixonase. Jeste skup ali vrijedi (oko 25km, i ujutru spricas cim ustanes u lezecem polozaju)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Alergije
PostPoslato: 26 Mar 2014, 17:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5279
siki je napisao:
Ja sam alergican na polen sve i jedne trave. Obicno kretalo u maju, prosle godine krenulo malo ranije, mozda sredinom aprila. Ove godine sam vec osjetio prve simptome. Problem mi je kihanje i svrab ociju. Ima li nekoga sa slicnim simptomima i alergijom?
Koje su vam terapije i koliko traju?

I ja imam istih problema (rekord mi je 42 puta vezanih kihanja). Koristim flixonase, a ponekad i presing.

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Alergije
PostPoslato: 27 Mar 2014, 17:35 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 19 Jun 2010, 19:08
Postovi: 186
Uzimao sam i ja flonidan ali na svoju ruku, i pocinjao i prestajao. Kihanje nekako podnesem, ali svrab ociju nema sanse. Narucio se kod doktora ove godine pa vidjecu sta ce mi reci.
Imate li koji koristan savjet za ublazavanje?
Koliko ja znam ujutru je najveca koncetracija polena, a kad je kisa najmanja. Nakon ulaska u kucu skinuti odjecu sa sebe i okupati se. Takodje ne treba susiti ves napolju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Alergije
PostPoslato: 27 Mar 2014, 19:06 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39449
Lokacija: Месечева икра
Sad ti je kasno ići doktoru radi alergije osim da ti prepiše neke tablete koje si i onako i uzimao. Radi dijagnoze na šta si alergičan ide se van sezone alergija.
Probao sam i ja taj sprej i imao osjećaj da mi nenormalno isušuje nosnice što mi je smetalo više nego alergija. Inače koristim već par godina xyzal tablete i zadovoljan sam. Par dana u sezoni budem nefunkcionalan kad je izrazito visoka koncentracija polena, a većinu vremena je sve u granicama blage nelagodnosti.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Alergije
PostPoslato: 27 Mar 2014, 20:50 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 19 Jun 2010, 19:08
Postovi: 186
_зока je napisao:
Sad ti je kasno ići doktoru radi alergije osim da ti prepiše neke tablete koje si i onako i uzimao. Radi dijagnoze na šta si alergičan ide se van sezone alergija.

radio sam ja ranije alergo test i alergican sam na sve testirane trave, zanimama me terapija i tudja iskustva kako smanjiti nuzno zlo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Alergije
PostPoslato: 11 Avg 2014, 22:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
Kada planiraju kositi travu? ubi me ambrozija a na svakom cosku je vidim po boriku...

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Alergije
PostPoslato: 12 Avg 2014, 17:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3560
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
siki je napisao:
_зока je napisao:
Sad ti je kasno ići doktoru radi alergije osim da ti prepiše neke tablete koje si i onako i uzimao. Radi dijagnoze na šta si alergičan ide se van sezone alergija.

radio sam ja ranije alergo test i alergican sam na sve testirane trave, zanimama me terapija i tudja iskustva kako smanjiti nuzno zlo.

Ja sam alergičan na polen trave, čak sam skoro primjetio da sam alergičan i na čempres. Meni se alergija ispoljava kroz nadraživanje bronhija i stezanje pri disanju. Ovu godinu se mogu pohvaliti da mi nije bilo uopšte gušenja, ali mi se javi mali osip koji ne svrbi što mi se manje ne sviđa. Znao sam prije ići u hitnu dva puta godišnje zbog tog gušenja. Smanjujem efekte alergije najefikasnijom metodom za koju garantujem da radi. Izbjegavanjem alergena. I treba imati u vidu da te tablete antihistaminici djeluju tek 4 sata nakon uzimanja. Ove godine sam tek par puta uzeo koji Pressing, ali generalno ta sredstva mi smetaju jer spavam oko 10 sati dnevno kad ih koristim.

I da... Probao sam sa čajevima i tako tim travkama za koje nisam nikad prije čuo. To sam uzeo u biljnoj apoteci "Hilandar". Ispostavilo se da djeluje, ali sam od toga kenjao kao foka. Kad potjera, ne možeš zaustaviti. To mi je smetalo pri dnevnim aktivnostima, pa sam izbacio jer treba navodno vremena da se organizam navikne.

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Alergije
PostPoslato: 12 Avg 2014, 17:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3560
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
Jedino što mi je ostalo od toga je biljna mast Dea.

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 373 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs