banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 12 Maj 2024, 19:52

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 373 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 15, 16, 17, 18, 19
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Alergije
PostPoslato: 12 Avg 2014, 22:50 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13214
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
_зока je napisao:
spavac je napisao:
kaze zena "ma to je danas sasvim normalno, samo ti pij tablete"...

Naravno da kaže to kad njeno radno mjesto finansira na neki način farmaceutska industrija.
spavac je napisao:
Gkad ono spaiza prostorija, neka teta, komp povezan sa nekom spravicom..
Ovo kao uvod u kakav rnićapo.


primjetio sam da nema kreveta u prostoriji...ma nisam ti ja neke srece po pitanju rnicapo.. :(

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Alergije
PostPoslato: 12 Avg 2014, 22:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5277
Kao mi jesmo :lol:

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Alergije
PostPoslato: 12 Avg 2014, 22:54 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13214
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
sta znam, zoka ode sa dzontrom u tereteanu, sve neku grudno nadarenu spominju...ti ozenjen covjek..znaci velika prednost kad je u pitanju moja sreca.. :D

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Alergije
PostPoslato: 13 Avg 2014, 01:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 22:10
Postovi: 4092
Lokacija: http://www.websudoku.com/?level=4
U jbt, pa to je strašno, da ti onemoguće testiranje... :( Spavač, uradi ovdje testove, nije toliko skupo ni po privatnim klinikama, ako nemaš osiguranje.

_________________
Glupa krava.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Alergije
PostPoslato: 13 Avg 2014, 11:21 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13214
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
NHS gore ima svoj budzet..GP je granicar da taj budzet ne izgori..mene ovo ufatili u vrijeme krize unutar NHS i nekakvih reformi iza cega sve stoji novac i politika.. da sam krvario naravno da bi dobio uputnicu..

ma nije mi vise do istrazivanja, osjecam se mnogo bolje i eto pazim da se ne uzbudjem na zivotne probleme.. :D

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Alergije
PostPoslato: 26 Nov 2014, 20:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2007, 10:01
Postovi: 1904
Lokacija: Arda
Da li neko ima iskustava sa ne-alergijskim rinitisom (to mi je dr Google rekao da imam). Opis je sledeci, slicni simptomi kao alergija ali koji se javljaju nasumicno, traju po pola sata sat a mogu i duze. I kako kaze javljaju se bez ociglednog razloga. Zbog nekih sastojaka u zraku, hemikalija i ono sto mene pogadja, promjene temperature. Tipa lezim ujutro u krevetu sve normalno, ustanem i cim mi bude malo hladno, krece da radi nos....ili se smrzne neki dio tjela, noge ili sl....

_________________
“I’m Not a Paranoid Deranged Millionaire. Goddamit, I’m a Billionaire.” – Howard Hughes.

“I spent half my money on gambling, alcohol and wild women. The other half I wasted.”― W.C. Fields


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Alergije
PostPoslato: 30 Jun 2015, 23:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31222
Lokacija: Je Suis Ahmed
Što rekao dr House alerdžikal riakšen na Sunce, prvi put u životu, ove godine. Ne bih znao da se nisam izložio onako intezivno. Kad izbjegavam Sunce za dva tri dana se vrati u normalu.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Alergije
PostPoslato: 01 Jul 2015, 01:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3560
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
Meni je prije sunce smetalo kad sam bio klinac dok jednog proljeca nisam provalio da sam usao u pubertet.
Tvrdnja o tjelesnoj masi i alergiji se opet potvrdjuje. Minulo proljece sam malo bio nabacio koji kilogram i eto alergijskih reakcija.
Kako li se zovu oni sto ne podnose sunce, nikako se sjetiti. Nisu vampiri.

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Alergije
PostPoslato: 01 Jul 2015, 02:00 
Vukodlaci?


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Alergije
PostPoslato: 01 Jul 2015, 07:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
_зока je napisao:
Lakše bi bilo da si me pitao šta sam zadržao....Sve što sadrži gluten. Znači sve tjestenine, sva peciva, pite, paste. Sve što sadrži pšenično, ječmeno i raževo brašno...Skoro sve industrijske proizvode koje sam mogao. To u početku. Zadnjih mjesec dana oprobavam LCHF način ishrane, maksimalno sam smanjio ugljikohidrate,a i to što unosim gledam da je iz sezonskog povrća i nešto iz voća. Smanjio sam krompir i rižu, ne koristim Vegetu ili kakav drugi začin tog tipa ako ikako mogu, jedem meso (ne paštete, hrenovke, salame, kobasice i sl, samo domaće), mlijeko, sve mliječne proizvode, jaja, slaninu, čvarke, svinjsku mast, sezonsko povrće i voće. Kad mi se jede slatko jedem. Kad mi se jede masno jedem. Uopšte mi ne nedostaje ništa (osim pite al' i to ću riješiti kad skontam kako od bezglutenskog brašna da razvijem kore, tj moja mama) i što je najvažnije osjećam se sjajno.
I da, jutros sam se vagao. Imam 93,5 kg. 24.12. prošle godine kada sam počeo za ovim imao sam 110. Neki dan sam obukao hlače koje čuvam "kao mjeru".



Čini mi se da sam u Konzumu (bivšem Mercator hipermarketu) našao bezglutensku tjesteninu. Moraću ponovo pogledati. Jesi li UH naglo smanjio ili si postepeno izbacivao iz ishrane?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Alergije
PostPoslato: 01 Jul 2015, 08:27 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39436
Lokacija: Месечева икра
Ima te tjestenine (SamMills) kupiti već odavno. Nisam smanjivao postepeno, nemam ja živaca za to.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Alergije
PostPoslato: 17 Okt 2015, 09:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5793
Lokacija: Banja Luka
Gdje se u BL moze uraditi dobar alergo test.Ja sam radio na Paprikovcu prije 2 god. ali su imali malo alergena mislim 10 tak. Nije mi pokazalo alergiju ni na jedan od tih 10 alergena.Doktorica mi je rekla da uradim negde drugdje alergo test gdje ima više alergena i utvrdim na sta sam alergičan tačno.

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Alergije
PostPoslato: 31 Mar 2016, 11:14 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 24 Avg 2015, 14:30
Postovi: 52
Mozes test da uradis gore iza bolnice na paprikovcu Zdravstvena ustanova HELP. Inhalatorni alergo test je 40KM.
Broj telefona 051 308 020 :)
Prvo ti urade test sa standardnim alergenima (to je tih 10), pa onda ako si recimo na polen trave, te imas jake reakcije, radis posebno test za to (tj test za odredjene trave). Nema guzve, i nemoj koristiti nikakve tablete za alergiju 5 dana prije pregleda.

A mene zanima da li je neko koristio sta prirodno protiv alergija. Jacula sam za caj od crnog kima, uzima se navodno 15tak dana prije sezone.
Te da li znate da li postoji kod nas pracenje polena, tipa sajt neki ili tako nesto?

Hvala unaprijed :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 373 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 15, 16, 17, 18, 19

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs