banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 01:53

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 523 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 27  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 14 Feb 2008, 19:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
XIX century je napisao:
EiLeen je napisao:
Pa kod mene je mala diptrija... A Miskin je rekao da mogu svi da rade... Nemojte me plašit, već 100 god to čekam...


i ja sam to baš htjela u ranoj fazi kad mi se pojavila dioptrija.. al kad sam otišla na neki forum i vidjela sve post-operativne senzacije koji ljudi opisuju, kao: "žulja" oko kao da imaš pijesak, te se kloni svjetla, te jedno pa drugo oko ( ovo ako ti jedno sprže da ti drugo ostane :lol: ), onda dosta ljudi opisuje pojavu novu dioptrije godinu-dve posle oparacije , pa onda moraju ponovit operaciju... ma daj ... huh :confused3: :confused2:


... ma reko hebeš ti to sve, daj ti meni moja sočivai li cvike, zaboli me.. što je sigurno sigurno 8)

Al ja to hoću već 6 godina... Od 2. srednje nosim sočiva, a zadnje 2.5 god nosim cvike... Iako ih mijenjam svake god, nerviraju me... Lijep je to detalj, al smor...

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2008, 23:43 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2007, 21:09
Postovi: 262
nemam ja specijalnu dioptriju niti bilo sta slicno..da se preciznije izrazim... ednog dana sam otisla kod Dr Smoljanovica na pregled i da eventualno kupim sociva..pa mi je merio dioptriju (ja sam mu otprilike rekla svoju po secanju) i dao mi je sociva..koja mi nisu odgovarala (ne zato sto su tvrda ili meka nego nije bila ok dioptrija)..pa sam otisla kod njega da vidim da to promenimo i onda mi je ponovo merio i povecao recimo sociva za 0.5 kao da probamo sad..pa mi nije odgovaralo i odem ponovo..pa tu naletim na njegovu cerku koja nije znala sta da radi,gledala je u nalaz itd itd.. sve u svemu lose iskustvo sam imala jer sam isla nekoliko puta i stalno se zalila...
Eto,u mom slucaju nije ispalo ok pa sam zato rekla da mi on kao Dr ne odgovara (bez uvrede), jer sam u Beogradu isla kod svoje doktorice koja ima mnogo savremeniju opremu za pregled i mnogo ozbiljniji pristup svemu..

_________________
MORALITY.IS.WEAK
DANCE.FUCK.LIVE.BE.HAPPY


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2008, 09:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2615
Lokacija: Republika Srpska
Smoljanovica izbjegavam ... u sirokom luku ...
A, operacija ... uf, cim se dohvatim neke love ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2008, 09:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
Ne bih na tu operaciju da mi neko da milion maraka. A sočiva nosim dugo i nije da mi nisu dosadila.

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2008, 10:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2615
Lokacija: Republika Srpska
ja ih nosim od 1991 godine ... 17 godina ... mozda je vrijeme da se oprostim sa njima ... :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2008, 11:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
ja nosim 11 godina. Ma zabole me, kad mi dosade stavim cvike i to je to... hirurgija kod mene ne dolazi u obzir osim ako je život u pitanju, što ovde nije slučaj...

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2008, 11:59 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Dec 2004, 11:18
Postovi: 856
Lokacija: Banja Luka
Ja nosim sociva koliko neki od vas nemaju godina.
A iskustvo sa operacijom je nevjerovatno.
Prije operacije sam bio nervozan ko pasce,ali kad se sve zavrsilo bilo je kao da sam isao na sisanje.
Od pregleda koji se rade je da se vidi stanje roznjace jer svi koji nose polu tvrda sociva moraju da ih skinu najmanje mjesec dana i sa uredjajem provjeravaju debljinu iste.
Znaci ako vam je roznjaca istanjena nema operacije.
Kad sam ja bio nekog lika su tako odbili.
Kad je operacija gotova kazu odmah ides kuci i taj dan moras bukvalno da spavas cijeli dan.
Imas kapi koje "trosis" svaka 2 sata. Sto neko rece zulja,ali daleko manje nego kad se sociva "uzjebu" sto se vama svima vjeroavatno desavalo.
Ali to je opet moje iskustvo ima i onih koji su imali problemama ali ne mogu o njima 8)

_________________
I'm a man that will go far
Fly the moon and reach for the stars
With my sword and head held high
Got to pass the test first time, yeah
I know that people talk about me
I hear it every day
But I can prove them wrong 'cause I'm right first time.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2008, 12:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Gdje si ti to radio? Ja moram! Znaš kako ti zavidim, toliko hoću svoj vid... Ja ni s cvikama naveče ne vidim dobro...

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2008, 13:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Sep 2006, 23:41
Postovi: 1597
Lokacija: banja luka
littledevil je napisao:
nemam ja specijalnu dioptriju niti bilo sta slicno..da se preciznije izrazim... ednog dana sam otisla kod Dr Smoljanovica na pregled i da eventualno kupim sociva..pa mi je merio dioptriju (ja sam mu otprilike rekla svoju po secanju) i dao mi je sociva..koja mi nisu odgovarala (ne zato sto su tvrda ili meka nego nije bila ok dioptrija)..pa sam otisla kod njega da vidim da to promenimo i onda mi je ponovo merio i povecao recimo sociva za 0.5 kao da probamo sad..pa mi nije odgovaralo i odem ponovo..pa tu naletim na njegovu cerku koja nije znala sta da radi,gledala je u nalaz itd itd.. sve u svemu lose iskustvo sam imala jer sam isla nekoliko puta i stalno se zalila...
Eto,u mom slucaju nije ispalo ok pa sam zato rekla da mi on kao Dr ne odgovara (bez uvrede), jer sam u Beogradu isla kod svoje doktorice koja ima mnogo savremeniju opremu za pregled i mnogo ozbiljniji pristup svemu..


dobro recimo vako. meni je doktorica totalna legenda i obozavam je jer mi je super. doktor je strucnjak tu nema sta al meni ne odgovara bas sto je malo usporen...

ovo sto si ti radila je po meni totalno bezveze nije to pijaca pa ti kazes daj 0.5 vecu il ajoj mislim da se sjecam da je ova.

druga stvar taj aparat koji "sam mjeri dioptriju" ja mislim je bezze opet svako sam za sebe najbolje zna...

po tvojoj prici ispada da covjek koji je DOKTOR za oci ne zna odrediti dioptriju sto je potpuno nerealno jer ne moze on tvojim ocima gledati kroz cvike, sociva sta god.. tu je mnogo vise do pacijenta....

_________________
Truth indeed rather alleviates than hurts, and will always bear up against falsehood, as oil does above water.
-Miguel de Cervantes


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2008, 14:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
šta je to "malo bolja oprema" kod njene dr u BG? Jel to ono gdje ti dubinski posmatra oko, pa svakome nađe neka zlokobna čudesa na očnom dnu i uputi ih na operaciju od par hiljadica Eura da se to sredi.. u pravu si, Smoljanović je definitivno star i zastario tehnički za takve vrste trikova i mamljenja pacijenata.. i btw, SMoljanović mi već godinama besplatno radi kontrole i redovne preglede.. hvala Bogu, još uvijek starom dobrom ručnom metodom :wink:

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2008, 19:48 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2007, 21:09
Postovi: 262
pa pod tim bolja dioptrija podrazumevam da ima tehniku kojom odradi kompletan sistematski pregled oka, naravno podpomognuta svojim znanjem (bez bilo kakve price da me mami na neku operaciju itd).I nema nista lose u tome sto ljudi koriste moderniju tehnologiju i dodatno se edukuju.A ja sam ocekivala da ce gospodin Smoljanovic koji je DOKTOR pokazati malo vise interesovanja i pomoci mi oko sociva..nazalost nije uspeo, sto me je razocaralo.
Ja ipak vise poverenja imam u ljude koji rade na VMA i koji su se tamo "praksali"..Ipak ne zelim da se zezam sa svojim vidom.
Nemam ja nista protiv dr Smoljanovica - ko voli, nek izvoli (samo bi mogao malo da se unapredi)

_________________
MORALITY.IS.WEAK
DANCE.FUCK.LIVE.BE.HAPPY


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2008, 23:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
i te kako mogu ljekari pogresno odrediti diopt,dati pogresnu korekciju i napraviti jos veci belaj,ja sam se godinama patila(a patim i dan danas)kojekakvim bolnicama,ljekarima itd cak sam i do Rusije stigla,sve zbog vida,bila bih presretna kad bi mi neko skinuo diopt i rijesio problem kad bi to bila samo diopt i kad bi mi neko garantovao da cu biti mirna barem 5 g odmah sad bih otisla...prije svega niko ne garantuje da se diopt nece vratiti,da ce ta op biti uspjesna,bez oziljaka na oku(koje ja nazalost imam od nekih pokusaja lijecenja )i svasta neceg drugog...e do tad cu ja biti vjerna svojim najobicnijim zamjenskim socivima i najobicnijim staklima na naocalicama..,i da,zaboravih reci,svom OPTICARU,vjerovali ili ne nakon vise od 15g patnje po svim svjetskim bolnicama i raznoraznom tehnikom,opremomi svim timostalim cudesima ja sam prezadovoljna dioptrijom koju mi odredi opticar,momak koji radi u optici u batinom prolazu...isto tako svi i markenting trikovi i komercijala sa svim izvikanim staklima sa kobojagi zastitama itd su nista,najobicnije smece koje nema efekta a izgrebes ih za cas i opet jovo nanovo...
tako da,prijateljski preporucujem da se dooobro informisete o svim i najsitnijim detaljima oko tih op,ne osporavam da nemaju efekat ali...

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2008, 01:51 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2007, 21:09
Postovi: 262
slazem se u potpunosti!
..do tada sociva su odlicna..a i cvike uvek dobro dodju :D

_________________
MORALITY.IS.WEAK
DANCE.FUCK.LIVE.BE.HAPPY


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2008, 00:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
e da vas pitam ,evo vec duze vreme nosim jedno i sve ok, medjutim nedavno sam dobio ovo meko socivo za levo oko ali je znatno deblje nego ovo vec sto nosim na desnom pa mi vadjenje predstavlja problem. Stavi se gotovo samo, samo prilepi ali kada vadim... bude sledeca situacija :banghead: ,znaci identicna, udaram glavom da ispadne... Ukoliko krenem prstima moram pritiskati oko a bojim se da ne okrznem noktom etc.. jer stvarno nikako izvaditi. Ali eto ovo tanje samo sa 2 prsta jedne ruke uzmem i to je to?

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2008, 00:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Sep 2006, 23:41
Postovi: 1597
Lokacija: banja luka
cek jel ti na jednom oku polutvrdo a na drugom meko il sta? ne kontam
meko se vadi tako sto se "ustine" s dva prsta, a polutvrdo povuces kapke na stranu... malo mi je cudno da imas razlicite vrste sociva na dva oka?? ili ako su oba meka kako to da je jedno deblje a jedno tanje?? il ja nesto nisam skontala....?

_________________
Truth indeed rather alleviates than hurts, and will always bear up against falsehood, as oil does above water.
-Miguel de Cervantes


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2008, 00:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
pamella_morrison je napisao:
cek jel ti na jednom oku polutvrdo a na drugom meko il sta? ne kontam
meko se vadi tako sto se "ustine" s dva prsta, a polutvrdo povuces kapke na stranu... malo mi je cudno da imas razlicite vrste sociva na dva oka?? ili ako su oba meka kako to da je jedno deblje a jedno tanje?? il ja nesto nisam skontala....?


jedno je 0.5 a drugo nesto tipa 1/12 sa 5 na ... uglavnom specifican problem i jedno socivo kosta kao 3 meka. E sad ono je deblje, ne tvrdje, nego deblje od ovog. Pretpostavljam da i 0.5 i lupam 2 nisu iste debljine ?

Kako mislis ustine?

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2008, 00:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Sep 2006, 23:41
Postovi: 1597
Lokacija: banja luka
mislim da jesu iste debljine ali ako je bas neki specif fazon onda je moguce da su zaista razlicita.. ne znam meni je razlicita dioprija pa i na polutvrdim nema razlike u debljini..

kao da hoces da ustines socivo sa palcem i kaziprstom. nagnes glavu prema dole, dole peskir,otvoris oci sirom malo fokusiras pogled i ustines. tako..

_________________
Truth indeed rather alleviates than hurts, and will always bear up against falsehood, as oil does above water.
-Miguel de Cervantes


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2008, 21:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
meni se desi da mi se tako"zalijepe" sociva ali ako sam premorena,ili sam ih skidala ko zna kad stomi se cesto desi :oops: ali ja onda ukapam malo vjestackih suza i problem rijesen

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Feb 2008, 22:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Sep 2004, 11:42
Postovi: 2355
Lokacija: Mejdan, kod Flavea na gajbi
Frenki je napisao:

Kako mislis ustine?


´vako ... http://www.youtube.com/watch?v=eqDHX65Jn-c&NR=1


a na youtube mozete da pogledate par operacija oka ... groznooooooooooo!!! posle par snimaka sam pocela ljubiti svoje cvike.
http://www.youtube.com/watch?v=Y-TUMw1F ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=Xr7UVJKl ... re=related

_________________
DA, JA SAM SEXUALNO ISFRUSTRIRANA OSOBA!!!
verliebt in berlin


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Mar 2008, 22:42 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Jan 2008, 13:42
Postovi: 547
Lokacija: Banja Luka
..


Poslednji put menjao ivaanaa dana 19 Mar 2008, 15:34, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 523 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 27  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs