banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 15:08

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 523 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 27  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Dec 2007, 14:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
slayerized je napisao:
Apollonia je napisao:
Nema sanse da ja ikad mogu probati da stavim sociva, ja cak nemogu izvaditi ni trepavicu kad mi upadne u oko. Zato nosim naocale kad sam na poslu, a sociva znam da nikad necu skupiti dovoljno hrabrosti da probam staviti.


i ja sam isto tako mislila :lol: ali sam naterala sebe i prvih 15ak dana sam bila histerična dok sam ih stavljala, bilo je nepodnošljivo gledati me :lol: vrištanje, plakanje uz reči ''Sad ću iskopati oko!!! aaaaaa!!!''. Ali prošlo je, sad ih za sekund stavim :D


:lol:

kad je moj nećak jednom došao kod mene.. i meni na stolu bila posudica za sočiva

"tetka, a šta ti je ovo?"

" tu tetka izvadi naveče oči da se odmore"

dijete me samo blijedo pogledalo

:lol: :lol: :lol:

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Dec 2007, 14:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Nov 2005, 18:20
Postovi: 2691
Lokacija: Banja Luka
XIX century je napisao:

kad je moj nećak jednom došao kod mene.. i meni na stolu bila posudica za sočiva

"tetka, a šta ti je ovo?"

" tu tetka izvadi naveče oči da se odmore"

dijete me samo blijedo pogledalo

:lol: :lol: :lol:


hahahhaha....tako je i moj deda meni govorio pa je sad pokojni... :) :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Jan 2008, 14:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
e nakon svih patnji uspio sam zamjeniti ono tvrdo socivo za meko pa sad iole daleko lakse se stavlja/vadi a ni ne zuljaju.Eh sad, doktorica rece da uopste ne smiju doci u kontakt sa vodom ? ono kada se tusiras/umivas etc... dalje, zaboravi je pitati, da li mogu spavati sa njima ili je pod obavezno vaditi pre spavanja...? I na kraju ono najgore, cesto se desi kada ga stavljam da valjda pokupi neku malu prasinu ili sta vec, uglavnom uzasno zulja pa poludim zbog ponovnog vadjenja-stavljanja... to je normalno ?

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Jan 2008, 15:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
ako koristis ona zamjenska sto se mijenjaju na 2-3mj,skidas ih svako vece,mada sam ja x puta prespavala s njima,putovala,plivala,redovno se tusiram ,cak i u moru se kupam,jer sam corava ko kokos pa ne mogu bez njih,to sto kaze ne valja kontakt s vodom,znaci da ih ne pokiselis u vodu(u ratu smo svi prali sociva fizioloskom otopinom,a znam jednu ljekarku koja i dan danas samo fiziolosku koristi za pranje mekih sociva :))to sto te ponekad zuljaju sociva moze biti od prasine,neispavanosti,monitora etc...
ako si u prilici da ih skines i saperes odlicno ,ako ne uvijek nosi sa sobom vj suze,meni su najbolje one silikonske,mada nije los ni hemodrops(tako se zovu vj suze i nesto bas bas jeftine)

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Jan 2008, 17:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
Da u pitanju su zamjenska, cesto se desi da su mi oci kao suve pa vjerovatno te vj. suze pomažu, a pomažu i oko prašine? znači da tražim bukvalno vještačke suze? Da me dok. ne pogleda čudno.

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Jan 2008, 20:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
ma u svakoj apoteci trazis vjestacke suze,to nije skupo,ne unistava sociva,ocisti ih i ispere oko,tako da ih mozes neograniceno koristiti,meni se desi da mi se sociva bukvalno zalijepe za oci,kad citam ili buljim u monitor

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Feb 2008, 10:51 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Dec 2004, 11:18
Postovi: 856
Lokacija: Banja Luka
Da se prijavim da sam probleme sa sociva rijesio prije neki dan na VMA laserski i da sad mogu konkurisati za mjesto snajperiste :D

_________________
I'm a man that will go far
Fly the moon and reach for the stars
With my sword and head held high
Got to pass the test first time, yeah
I know that people talk about me
I hear it every day
But I can prove them wrong 'cause I'm right first time.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Feb 2008, 11:32 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2006, 22:47
Postovi: 737
Lokacija: zanzibar
Koliko kosta laserska operacija sociva na VMA? I da li se placa manje ako imas osiguranje ovdeje u BL???


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Feb 2008, 11:59 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Dec 2004, 11:18
Postovi: 856
Lokacija: Banja Luka
11 minuta je napisao:
Koliko kosta laserska operacija sociva na VMA? I da li se placa manje ako imas osiguranje ovdeje u BL???

Sve zavisi od dnevnog kursa dinara.
Sama operacija kosta 131000 (oko 800 eura) po oku i jos se ima troskovi 2 pregleda pred operaciju prvi je opsti i kosta 1000 din i priprema pred operaciju kosta 9200 din po kursu od 80 din/euro.
Posto je nova stvar koja se radi nemas pokriveno preko naseg osiguranja ali moze se poslati zahtjev nasem fondu za refundiranje.
Problem je u tome da oni to ne smatraju neophodnom operacijom, ali ako je u pitanju zdravlje kao u mom slucaju postoji sansa da refundiraju.

_________________
I'm a man that will go far
Fly the moon and reach for the stars
With my sword and head held high
Got to pass the test first time, yeah
I know that people talk about me
I hear it every day
But I can prove them wrong 'cause I'm right first time.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Feb 2008, 12:16 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2006, 22:47
Postovi: 737
Lokacija: zanzibar
Ok, hvala puno na odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Feb 2008, 16:30 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2007, 21:09
Postovi: 262
ja sam cula da je npr u Zagrebu laserska operacija jednog oka oko 1000 eur, da su u to uracunati neki silni pregledi i pretrage itd (mada je i u Bgd verovatno tu negde ista cena)..isto tako znam da ako radis korekciju dioptrije moras unazad 2 godine imati stalnu dioptriju i tako da imas preko 18 godina, da se oko razvilo, da nemas upale neke...i da narednih pola godine nije preporucljivo da izlazes oci direktno suncu..
ima tu svasta nesto :D ali mislim da se isplati!
ja to planiram da uradim kad mi se ustali dioptrija koja cesto raste (verovatno od monitora i silnog buljenja u knjige) :D

_________________
MORALITY.IS.WEAK
DANCE.FUCK.LIVE.BE.HAPPY


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Feb 2008, 17:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
murphy_law je napisao:
Da se prijavim da sam probleme sa sociva rijesio prije neki dan na VMA laserski i da sad mogu konkurisati za mjesto snajperiste :D


vau, ja bih se bojala to uraditi.. imala sam jednu operaciju u životu - vađenje krajnika.. i rekla sam nikad više- bez prijeke potrebe.

imam stalnu minus dioptriju, pravilnu bez ikakvih drugih problema, pa mi je moj oftalmolog Smoljanović rekao da mi svakako to ne preporučuje, ja sam sa njim razgovarala o ovoj operaciji.

drugo su ljudi koji imaju kompleksnije i ozbiljnije dioptrije itd

i ne Net-u sam se malo raspitivala, ostavljali su ljudi komentare na forumima - oni koji su obavili operaciju.. neki su se žalili na osjećaj "pijeska" u očima, posle operacije.. i jošte neki problemi, to mi je sve izgledalo scary.

kako se ti osjećaš? možeš malo opisati kako su ti sad oči i vid? thanks :)

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Feb 2008, 18:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
To ću da uradim kad napunim 26. Miskin mi je rekao da dok god mi se tijelo razvija, da će mi rasti i dioptrija te da je najbolje da sačekam da budem 100% sigurna. Nisam znala da je tako jeftino, ja mislila 3000€...

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Feb 2008, 19:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
EiLeen je napisao:
ja mislila 3000€...


Ljudi iz Londona dolaze u BGd da poprave zube ili urade plastičnu operaciju ili promjenu spola, ili recimo ovu korektivnu za sočiva.. zašto? pa odgovor sasvim jednostavan.. vrhunski stručnjaci ( recimo VMA), odlični rezultati, a cijena niža nego u Londonu za nekih 70-80 % :evil3:

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2008, 11:40 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2007, 21:09
Postovi: 262
Bez uvrede ali ja sam isla kod Smoljanovica i mucila se sa socivima neko vreme jer nije znao da mi odabere pravu dioptriju za sociva :roll: mozda je covek profesionalac ali sam na kraju ipak otisla kod svoje doktorice u Bgd :)
mislim da se ne preporucuje ta laserska operacija za male dioptrije,ne znam ...
a bilo bi dobro da nam napise utiske sad posle operacije da znamo mi ostali da li da se usudimo na isti cin :lol:

_________________
MORALITY.IS.WEAK
DANCE.FUCK.LIVE.BE.HAPPY


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2008, 14:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Pa kod mene je mala diptrija... A Miskin je rekao da mogu svi da rade... Nemojte me plašit, već 100 god to čekam...

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2008, 17:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Sep 2006, 23:41
Postovi: 1597
Lokacija: banja luka
littledevil je napisao:
Bez uvrede ali ja sam isla kod Smoljanovica i mucila se sa socivima neko vreme jer nije znao da mi odabere pravu dioptriju za sociva :roll: mozda je covek profesionalac ali sam na kraju ipak otisla kod svoje doktorice u Bgd :)

izvin a kako je moguce da "doktor nije znao da ti ODABERE pravu dioptriju"?? sta to uopste znaci? :-?
valjda lijepo sama kazes sta ti odgovara sta ne?

_________________
Truth indeed rather alleviates than hurts, and will always bear up against falsehood, as oil does above water.
-Miguel de Cervantes


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2008, 19:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
pamella_morrison je napisao:
littledevil je napisao:
Bez uvrede ali ja sam isla kod Smoljanovica i mucila se sa socivima neko vreme jer nije znao da mi odabere pravu dioptriju za sociva :roll: mozda je covek profesionalac ali sam na kraju ipak otisla kod svoje doktorice u Bgd :)

izvin a kako je moguce da "doktor nije znao da ti ODABERE pravu dioptriju"?? sta to uopste znaci? :-?
valjda lijepo sama kazes sta ti odgovara sta ne?


Da, i ja to se pitam.. Smoljanović je moj doktor već 10 godina, koliko nosim sočiva, i čovjek je apsolutno divan, i kao stručnjak i kao osoba. A i njegova kćerka je dobra.

Možda je devil imala neku komplikovanu dioptriju , neam pojma :-?

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2008, 19:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
EiLeen je napisao:
Pa kod mene je mala diptrija... A Miskin je rekao da mogu svi da rade... Nemojte me plašit, već 100 god to čekam...


i ja sam to baš htjela u ranoj fazi kad mi se pojavila dioptrija.. al kad sam otišla na neki forum i vidjela sve post-operativne senzacije koji ljudi opisuju, kao: "žulja" oko kao da imaš pijesak, te se kloni svjetla, te jedno pa drugo oko ( ovo ako ti jedno sprže da ti drugo ostane :lol: ), onda dosta ljudi opisuje pojavu novu dioptrije godinu-dve posle oparacije , pa onda moraju ponovit operaciju... ma daj ... huh :confused3: :confused2:


... ma reko hebeš ti to sve, daj ti meni moja sočivai li cvike, zaboli me.. što je sigurno sigurno 8)

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2008, 19:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
EiLeen je napisao:
Pa kod mene je mala diptrija... A Miskin je rekao da mogu svi da rade... Nemojte me plašit, već 100 god to čekam...


i ja sam to baš htjela u ranoj fazi kad mi se pojavila dioptrija.. al kad sam otišla na neki forum i vidjela sve post-operativne senzacije koji ljudi opisuju, kao: "žulja" oko kao da imaš pijesak, te se kloni svjetla, te jedno pa drugo oko ( ovo ako ti jedno sprže da ti drugo ostane :lol: ), onda dosta ljudi opisuje pojavu nove dioptrije godinu-dve posle oparacije , pa onda moraju ponovit operaciju... ma daj ... huh :confused3: :confused2:


... ma reko hebeš ti to sve, daj ti meni moja sočivai li cvike, zaboli me.. što je sigurno sigurno 8)

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 523 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 27  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs