banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 13:07

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 523 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 01 Dec 2014, 18:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Citiraj:
Cuj hocu dzabe.... O cemu pricamo kad nam se svima od plate izdvaja 12% svaki mjesec za zdravstvo? Ispade ja magare sto hocu da se lijecim na knjizicu dva puta godisnje.


Pa mozes se ti lijeciti, niko ti ne uskracuje to pravo
Druga je stvar sto je sistem zdravstvene zastite od primarnog do visih nivoa u kolapsu i u osnovi lose uradjen pa postoje situacije u kojima pacijent ceka (ne)opravdano dugo na zdravstvenu uslugu

Privatnici koji imaju ugovor sa fondom, vecina (da ne kazem svi) govore da su potpisali pakt sa djavolom
Fond nema para ne isplacuje im .. ili im isplacuje sa zakasnjenjem ono sto im sleduje i oni, logicno, prioritet daju ljudima koji im donose novac
(jer danas sutra kada stigne faktura od dobavljaca opreme/potrosnog materijala/isl niko nece reci .. "plati ti to nama kada tebi fond isplati sto ti sleduje")

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Dec 2014, 23:27 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
koliko kosta pregled, tipa uletim u neku optiku radnju da isti moment provjerim dioptriju I ostavim dzozluke za nova stakla..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Dec 2014, 23:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
15-30 KM .. zavisi od optike do optike
Ima i nekih gdje rade dzabe ako kupis naocale (ili samo stakla, nisam siguran) kod njih

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Dec 2014, 23:36 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
imam dva dobro ocuvana okvira, samo bi recimo stakla al ne bukvalno stakla kako su prije nudili pa deblja od okvira..trnutno su neka plasticna..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2014, 08:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2004, 16:33
Postovi: 3620
Lokacija: Roma
Iris je najgora ambulanta u kojoj sam bio.
Bez obzira na termin u kojem si zakazan, kad dođeš tamo je 15 ljudi koji sjede u prodajnom dijelu (što izgleda glupo), a doktorica pregleda kao na pokretnoj traci, zaboravljajući na kvalitet pregleda.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2014, 08:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Koliko vremenski traje pregled?

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2014, 08:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9838
Lokacija: Далеко од раја
Koja doktorica sad tamo radi?

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2014, 09:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2004, 16:33
Postovi: 3620
Lokacija: Roma
Dvije su bile kad sam ja bio. Jedna je Nježić, drugoj se ne mogu sjetiti imena.
Dugo se sjedi tamo, ali sam pregled efektivno ne traje dugo, ne traje dovoljno dugo.
Moja preporuka je Dr. Dobrijević kod američkog konzulata.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2014, 09:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Druga je Dr Vujic

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2014, 10:19 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2010, 10:39
Postovi: 182
Lokacija: Banja Luka
Nije fer sto nam se toliko odbija od plate za zdravstvo, a na kraju odemo negdje privatno i platimo zato sto necemo da nas pregledaju kao na pokretnoj traci.
U nekim optikama te pregleda opticar ?!...i ne naplati ti pregled, a tamo gdje te pregleda doktor(oftalmolog), naravno da ce ti naplatiti pregled.
Ja vjerujem samo doktorima, i idem privatno u jednu optiku gdje radi oftalmolog , doktorica koja ima strpljenja i razumijevanja za mene, koja se izgubim kad dodjem na kontrolu dioptrije :roll:
...nije ni jedna od gore spomenutih.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2014, 15:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2004, 16:33
Postovi: 3620
Lokacija: Roma
Iris je privatna ambulanta.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2014, 15:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:01
Postovi: 3306
Lokacija: Banja Luka
Isto kad sam bila, pregledaju kao na traci, mada meni to nije smetalo, jer nisam dugo čekala. Ionako za neke ozbiljnije stvari ili intervencije upućuju na Paprikovac. Uskoro trebam ponovo na pregled očnog dna i širenje zjenica, a to mi se ne daa. Ne znam ni zašto joj je to palo na pamet, kaže da to spada u neki redovni godišnji pregled valjda...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2014, 16:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Zato sto ti se na ocnom dnu cesto manifestuju posljedice neke druge sistemske bolesti
Ako ti je vec preporucila da to uradis, u svakom slucaju bi trebala - moze se desiti da preduhitris neki eventualan ozbiljniji problem i prije nego sto se pojavi

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2014, 17:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:01
Postovi: 3306
Lokacija: Banja Luka
Otići ću svakako, već sam se naručila, samo mi gnjavaža ono sjedenje i žmirenje sat vremena tamo. al ajd, mora se i to nekad. :)

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2014, 17:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7734
Lokacija: Mejdan
Gdje god da odeš moraš žmiriti zbog pregleda očnog dna dok ti se ne rašire zjenice.
Tako da ti je svejedno. Važno je da je to negdje gdje je u čekaonici toplo ;)
A i na Paprikovcu i kod privatnika griju 8)

Moja porodični ljekar ima potpisano sa Irisom, tako da sam bio kod Vujićke na pregledu. OK je.

A što se tiče sočiva, idem kod drugih.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Avg 2015, 22:55 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Jun 2010, 21:54
Postovi: 455
Lokacija: Tu i tamo
Pozdrav svima,
imam pitanje za one koji su narucivali preko ovog poljskog sajta za sociva...
E ovako, imam neku dioptiju, - na oba oka, s tim sto imam i one uglove, znaci astigmatizam. Prije sam koristila frequency sociva, ali nisu mi bila nesto...
Sad sam presla na naocale, ali ja njih ne mogu podnijeti na nosu.
Htjela sam naruciti neka sa tog poljskog sajta, pa ako moze mala pomoc sta kako... da li da ostanem na mekima, ili da predjem na tvda zbog uglova...?
Ako moze neko da mi pomogne malko, bicu veoma zahvalna. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Avg 2015, 23:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Meka

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2015, 09:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Imam i ja astigmatizam i uzimam sočiva koja mi predloži oftalmolog, svaki put kad sam probala (na preporuku optičara) neka "slična" zeznula sam se. Za moje oči savršeno odgovara Frequency xcel toric.
Nisam gledala taj sajt i ne znam da li imaju ova, a druga mi se ne da isprobavati.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2015, 10:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7734
Lokacija: Mejdan
TheJole, prvo kod oftalmologa, pa onda sočiva koja ti budu odgovarala nastaviš kupovati online.

S obzirom da je astigmatizam u pitanju, možda će ti bolje odgovarati RGP ("tvrda" gas-propusna, a to nisu ona starinska tvrda). Ali, za takva sočiva treba period navikavanja...

Ali opet, prvo kod oftalmologa ;) Ako misliš tek tako naručivati sočiva sa tog sajta - nemoj.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2015, 10:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Svaki proizvodjac sociva ima svoje normograme prema kojima, na osnovu dioptrije koju ti odredi oftalmolog, odredjuju koju dioptriju na socivima
Ne razlikuju se ti normogrami mnogo od proizvodjaca do proizvodjaca, ali cak i minimalne razlike u nosenoj dioptriji znaju biti dosta neugodne
To je ono zbog cega bi apsolutno trebala poslusati Chobanov savjet

Uz to, najbolje bi bilo, da potrazis u nekoj od optika/oftalmoloskih ambulanti probno socivo tog proizvodjaca jer tu bas i nema mnogo pravila i to da li ce socivo da ti odgovara ili ne je strogo individualno
Mnogo ljudi bez problema nosi jeftinija Frequency sociva nego neka skupa B&L npr, pisali smo vec o tome

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 523 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs