banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 04 Jun 2024, 15:39

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 107 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 08 Mar 2010, 08:55 
Citiraj:
Neki ljudi nemaju enzime potrebne za varenje nekih namirnica kako bi trebalo, i tu dolazi do odredjenih smetnji. To je intolerancija.

To znaci da ne iskoriste te namirnice koliko sam shvatio, a ne da im iste stete???

Ako ne mogu iskoristiti onda izbace to iz sebe, ali sta je to sto steti u tim namirnicama?????


Vrh
  
 
PostPoslato: 08 Mar 2010, 09:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 22:10
Postovi: 4092
Lokacija: http://www.websudoku.com/?level=4
Evo konkretno, meni gluten uništava crijevne resice, dakle, umiru crijeva, umirem i ja. :lol: jbg
Pada ti imunitet i podložan si bolestima.. tako nekako, ne da mi se sad kuckati. Uglavnom, još jednom da naglasim, uopšte se nije zezati s tim. To što će neko omršaviti par kila, pa misliti da je postigao cilj su čiste gluposti. Ja još ne osjetim neke bitne promjene, još me zeza anemija, ali i znam da će mi se tek nakon dvije godine ovakve ishrane stabilizovati zdravstveno stanje. Ako znate da vam nešto smeta, tj. ljekar vam je potvrdio, izbacite iz ishrane i no sikiriki. :wink:

_________________
Glupa krava.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Mar 2010, 10:47 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39469
Lokacija: Месечева икра
le_papillon je napisao:
Evo konkretno, meni gluten uništava crijevne resice, dakle, umiru crijeva, umirem i ja. :lol: jbg
Pada ti imunitet i podložan si bolestima.. tako nekako, ne da mi se sad kuckati. Uglavnom, još jednom da naglasim, uopšte se nije zezati s tim. To što će neko omršaviti par kila, pa misliti da je postigao cilj su čiste gluposti. Ja još ne osjetim neke bitne promjene, još me zeza anemija, ali i znam da će mi se tek nakon dvije godine ovakve ishrane stabilizovati zdravstveno stanje. Ako znate da vam nešto smeta, tj. ljekar vam je potvrdio, izbacite iz ishrane i no sikiriki. :wink:

Stani...ti imaš celiakliju,šta li?Zar ne misliš da je to malo drugačije od ovi ultra-mega-giga-teleshop-aparata koji "rješavaju" sve probleme?Skoro kao Head & Shoulders...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Mar 2010, 12:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2006, 23:59
Postovi: 2100
tensSa je napisao:
Citiraj:
Neki ljudi nemaju enzime potrebne za varenje nekih namirnica kako bi trebalo, i tu dolazi do odredjenih smetnji. To je intolerancija.

To znaci da ne iskoriste te namirnice koliko sam shvatio, a ne da im iste stete???

Ako ne mogu iskoristiti onda izbace to iz sebe, ali sta je to sto steti u tim namirnicama?????


Ne bas. Ne mozes da svaris to kako treba i onda dolazi problem u kompletnom procesu varenja (postoji redosled kako se sta i kada vari) i to usporava prolazak hrane kroz sistem za varenje.
Ne prolazi hrana bas tako kroz organizam, da se odmah posalje vani sve sto zeludcu ne prija. :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Mar 2010, 13:43 
Ok, ne znam sta bih vam rekao, sretno sa tim testovima, ali ja mislim da samo lazete sebe za neke stvari, no nebitno...

Ne znam kako to da hrana en prolazi bash tako kroz organizam, to moze znaciti samo da ti probava nije ok...

A za gluten se zna i ostale alergije i sl...


Vrh
  
 
PostPoslato: 08 Mar 2010, 13:59 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2009, 15:20
Postovi: 489
Неки од људи којима је тај тест наводно помогао причају глупости типа , могу јести колико хоће ,а да се не дебљају као за дебљину су биле криве те неповољне намирнице ,а број калорија није важан у тој причи . И није ми јасно како то да сами не осјете да им нека храна не одговара и да је теже варе . Слушајте свој организам и све ће вам се само казати. :wink:
Што tensSa каже срећно вам било са тим тестовима.

_________________
Тромо се вријеме вуче, и ничег новог нема, данас је као јуче, сутра се исто спрема.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Mar 2010, 14:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2006, 23:59
Postovi: 2100
Boze, mrzi me sad objasnjavati neke elemntarne stvari.
Mozete li shvatiti da intolerancija nije nista izmisljeno.
Testovi se rade laboratorijski isto kao za alergije.
Sta nije jasno?

Svako ko se malo vise raspita oko toga shvatice da su se zadnjih godina pojavili neki "laboratoriji" koji imaju neke biorezonantne aparate, cudotvorne, koji ispituju sve i svasta, pa izmedju ostalog i intoleranciju na namirnice.
I onda vi dodjete pametovati.

Citavo vreme pricam o intoleranciji, uopsteno, ne o testovima i ljudima koji hoce smrsati pomocu tog testa.


EDIT:

http://img696.imageshack.us/img696/3066/img1166d.jpg

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Mar 2010, 17:21 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2009, 15:20
Postovi: 489
HugoLina je napisao:
Boze, mrzi me sad objasnjavati neke elemntarne stvari.
Mozete li shvatiti da intolerancija nije nista izmisljeno.
Testovi se rade laboratorijski isto kao za alergije.
Sta nije jasno?

Svako ko se malo vise raspita oko toga shvatice da su se zadnjih godina pojavili neki "laboratoriji" koji imaju neke biorezonantne aparate, cudotvorne, koji ispituju sve i svasta, pa izmedju ostalog i intoleranciju na namirnice.
I onda vi dodjete pametovati.

Citavo vreme pricam o intoleranciji, uopsteno, ne o testovima i ljudima koji hoce smrsati pomocu tog testa.


EDIT:

http://img696.imageshack.us/img696/3066/img1166d.jpg


Ја колико сам схватио интолеранција на храну је нежељена реакција на одређену намирницу која се не може дефинисати као алергија, тим проблемом се баве гастроентеролози ,а рестрикције у исхрани се врше само ако неко има озбиљне проблеме ,такве проблеме има веома мали проценат људи и то на одређену супстанцу из намирнице, е сад примјера ради некоме смета нешто у млијеку и онда безпотребно избаци из исхране све млијечне производе што је тотални промашај и глупост.

_________________
Тромо се вријеме вуче, и ничег новог нема, данас је као јуче, сутра се исто спрема.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Mar 2010, 22:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 22:10
Postovi: 4092
Lokacija: http://www.websudoku.com/?level=4
_zoka je napisao:
le_papillon je napisao:
Evo konkretno, meni gluten uništava crijevne resice, dakle, umiru crijeva, umirem i ja. :lol: jbg
Pada ti imunitet i podložan si bolestima.. tako nekako, ne da mi se sad kuckati. Uglavnom, još jednom da naglasim, uopšte se nije zezati s tim. To što će neko omršaviti par kila, pa misliti da je postigao cilj su čiste gluposti. Ja još ne osjetim neke bitne promjene, još me zeza anemija, ali i znam da će mi se tek nakon dvije godine ovakve ishrane stabilizovati zdravstveno stanje. Ako znate da vam nešto smeta, tj. ljekar vam je potvrdio, izbacite iz ishrane i no sikiriki. :wink:

Stani...ti imaš celiakliju,šta li?Zar ne misliš da je to malo drugačije od ovi ultra-mega-giga-teleshop-aparata koji "rješavaju" sve probleme?Skoro kao Head & Shoulders...

Ne razumijem tvoje pitanje... kakav aparat? :-?

_________________
Glupa krava.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2010, 10:58 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jun 2010, 20:57
Postovi: 140
tanka nit -

Imam jedno pitanje za tebe. Gdje si radila test koji ti je potvrdio alergiju na gluten?

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jan 2015, 23:27 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Jun 2010, 21:54
Postovi: 455
Lokacija: Tu i tamo
Gdje se u BL može uraditi test na toleranciju hrane, htjela bih prvenstveno zbog akni...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2015, 13:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
TheJole je napisao:
Gdje se u BL može uraditi test na toleranciju hrane, htjela bih prvenstveno zbog akni...


Možda da probaš ovo:

http://www.market.ba/oglas/njega-tijela ... lja/856450

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2015, 13:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
@The Joel, znam za ovu:
http://www.ordinacijaroljic.com/?page_id=8

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2015, 22:01 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Jun 2010, 21:54
Postovi: 455
Lokacija: Tu i tamo
Hodam po dermatolozima ima 7 godina. Bila sam i kod Jevrosime kad je radila na kbc.
Hormoni mi nisu u redu, ali htjela bih i taj test na toleranciju hrane uraditi, ali pojma nemam gdje se radi. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2015, 22:08 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39469
Lokacija: Месечева икра
Za pravi test na intoleranciju idi porodičnom pa neka te on uputi. Za one prevare sa magnetima, strujom i sl imaš kod parka Mladen Stojanović neku "ambulantu".

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2015, 22:34 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Jun 2010, 21:54
Postovi: 455
Lokacija: Tu i tamo
Dosta mi je prevara, ok. Prvo porodicni. Hvala. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2015, 22:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Sep 2004, 01:11
Postovi: 1590
Lokacija: Banja Luka
Testovi intolerancije na hranu nisu validni, niti preporučeni od strane medicinskih stručnjaka.
To se odnosi i na laboratorijske i na testove pomoću nekih "kvantnih" analizatora.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18489614
http://www.sciencebasedmedicine.org/igg ... ience-say/

_________________
CIA snajka, CIA...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2015, 00:26 
No whey bro....


Vrh
  
 
PostPoslato: 23 Jan 2015, 01:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Sep 2004, 01:11
Postovi: 1590
Lokacija: Banja Luka
nema surutke?

_________________
CIA snajka, CIA...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2015, 09:23 
Imam jos desetak mjerica...

OnTopic: Da se ponovim, ovi testovi su nigdje veze kada se to isto radi zarad gubitka masnih naslaga...


Vrh
  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 107 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs