banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 13:14

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 110 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 13 Dec 2014, 22:56 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39482
Lokacija: Месечева икра
despot777 je napisao:

Znaš kako, isto kao što zvanična medicina neće priznati da je nekome vakcina naškodila pa onda to ne možeš dokazati, tako isto ne postoji dokaz da je nekome vakcina bila od koristi...sve se svidi na sumnju, predpostavku...i za jedno i za drugo...


Zar smanjenje broja umrlih beba i iskorjenjivanje nekih bolesti tipa tbc, rubeola i dječija paraliza u odnosu na vrijeme prije uvođenja obavezne vakcinacije nije dovoljan dokaz?

Sent from my G630-U20 using Tapatalk

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2014, 22:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Rubeola nije opasna za dijete, čak je dijete i lako podnosi, ali kao što napomenu Balkanski špijun za trudnicu tj za njen plod to može biti fatalno.

Sa svakom vakcinom dijete zaista dolazi u direktan kontakt sa pravim uzročnikom, ali oslabljenim, koji njegov organizam savlada i stekne vječni imunitet na tu vrstu (soj). Otuda i prolazne nuspojave.

Vakcinu protiv gripa ne bih nikad primila. Iz prostog razloga jer je virus tako prilagodljiv i sklon transformacijama, stekneš imunitet a on se preobrazio i sve tako u nedogled. Obično te vakcine se proizvedu na oblik gripa koji se pojavio ali još nije došao do nas, ali on se u međuvremenu možda i potpuno promijenio, tako da antitijela koja su se razvila nemaju efikasnost.
Možda to i nije tako, ali grip kao grip nije fatalan za zdrav organizam, a sa nuspojavama u vidu bakterijskih nametnika se može izboriti, pa i ne razmišljam u tom pravcu.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2014, 23:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
wizzy_bl je napisao:
Ja sam preskocio 2-3 vakcine tokom osnovne i srednje skole..nemam pojma protiv cega...sada...da li sam bolji/losiji od ostalih koji su primili...cisti sumnjam,da jma razlike...

U sustini,ne znam zasto...ali sam protiv vakcina....sve to postujem,sve te dobre stvari koje se spominju u korist vakcina...ali jednostavno,ne vjerujem ljudskom rodu koji pravi vakcine :)


Sto im ne vjerujes?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2014, 23:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5039
Lokacija: Gradiška
_зока je napisao:
despot777 je napisao:

Znaš kako, isto kao što zvanična medicina neće priznati da je nekome vakcina naškodila pa onda to ne možeš dokazati, tako isto ne postoji dokaz da je nekome vakcina bila od koristi...sve se svidi na sumnju, predpostavku...i za jedno i za drugo...


Zar smanjenje broja umrlih beba i iskorjenjivanje nekih bolesti tipa tbc, rubeola i dječija paraliza u odnosu na vrijeme prije uvođenja obavezne vakcinacije nije dovoljan dokaz?

Sent from my G630-U20 using Tapatalk


He, ako smo ih iskorijenili zašto se onda i dalje vakciniše protiv njih...
Što spomenu Talija, onda po toj logici vakcina protiv gripe treba primati i kad nije sezona gripe...
A da li se u odnosu na vrijeme kad su te bolesti bile aktuelne promjenilo samo to da sad imamo vakcine? Da li se promjenio i kvalitet života? Higijena, hrana, voda, komfor...da li bi i to moglo uticati da tih bolesti sad ako ništa, manje ima...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2014, 23:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6194
Citiraj:

Sto im ne vjerujes?


Da nece nekada dobre ideje iskoristiti za lose stvari ,naravno radi VISIH CILJEVA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2014, 23:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
wizzy_bl je napisao:
Citiraj:

Sto im ne vjerujes?


Da nece nekada dobre ideje iskoristiti za lose stvari ,naravno radi VISIH CILJEVA


Ali za vise ciljeve vec koriste chemtrails, vakcine su suvisne.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2014, 23:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6194
Citiraj:

Ali za vise ciljeve vec koriste chemtrails, vakcine su suvisne.


Nema logike...ako koriste chemtrails,radi visih ciljeva...sta ce im vakcine ,koje ljudima pomazu u zivotu ;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2014, 23:19 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 14 Maj 2007, 17:57
Postovi: 2337
@despot
Jeste, velike boginje u Africi i Indiji je iskorijenilo poboljšanje kvaliteta života, a ne vakcinacija, dobra ti je teorija. Reći da nema nikakvih dokaza da je vakcinacija bila nekom od pomoći je vrhunac ove teme.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2014, 23:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5039
Lokacija: Gradiška
Je li tebi lično pomogla? Mislim, sto posto si siguran da bi fasovao velike boginje da se nisi vakcinisao?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2014, 23:33 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 14 Maj 2007, 17:57
Postovi: 2337
Dobra ti je logika, nema šta. Po tome ne treba preuzimati nikakvu predostrožnost u životu, jer uvijek postoji dobra mogućnost da se ništa neće desiti. Nemoj onda više gledati lijevo i desno kad prelaziš ulicu, garantujem ti da je vjerovatnoća da će te pokupiti autobus manja od 100%


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2014, 23:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5039
Lokacija: Gradiška
Ne, nego ću pustiti da me auto samo malo udari kako bih postao imun u slučaju da na mene naleti kamion...
A šta ćemo sa klavirom koji nam može pasti na glavu?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2014, 23:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2014, 23:38 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 14 Maj 2007, 17:57
Postovi: 2337
Ризици у животу се не могу елиминисати. Али ако постоји емпиријски доказан начин да се умање, зар није логично да их користиш?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2014, 23:39 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39482
Lokacija: Месечева икра
despot777 je napisao:
A da li se u odnosu na vrijeme kad su te bolesti bile aktuelne promjenilo samo to da sad imamo vakcine? Da li se promjenio i kvalitet života? Higijena, hrana, voda, komfor...da li bi i to moglo uticati da tih bolesti sad ako ništa, manje ima...

Pa nije dječija paraliza žutica da se dobije od prljavih ruku....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2014, 23:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
Ko se ikad vozio autobusom zna da, bar u RS, higijena sigurno ne igra veliku ulogu.

Ipak ostaje vakcinacija kao objasnjenje...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2014, 00:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5039
Lokacija: Gradiška
OK, ispadoh ja sad najveći protivnik vakcina, teoretičar globalnih zavjera...kao što ranije rekoh, vodim svoje dijete na vakcinaciju, ali ne baš drage volje...
evo još jedan empiriski dokaz: od uvođenja vakcina pojavile su se neke autoimune bolesti, tipa autizam, multipla skleroza... dokazivo isto i kao to da je ovih nestalo zbog kojih se vakcinišemo...
dalje, vakcinacija protiv tetanusa, koliko traje zaštitno dejstovo vakcine? traje desetak godina, zašto se onda ne vrši vakcinacija svakih deset godina, a ne samo djece?
spinalna dečja paraliza, strmoglavi pad oboljelih je bio u periodu prije pojave vakcine za ovu bolest, neke evropske zemlje su odbile vakcinaciju za ovu bolest
vakcina protiv zaušaka isto nema trajno dejstvo, a pazi ovo, zaučci imaju samo posljedice ako od njih oboli odrastao muškarac, a mi vakcinišemo djecu kad eventualno oboljenje nema posljedica...
Rubeola, Talija objasnila...jedino još podatak da vakcina ima dejstvo nekih 5 godina...

pitanje, kad idete na vakcinu ili vodite dijete, da li pitate šta se stavlja u vakcinu, za koju bolest je vakcina, koliko ima vremensko zaštitno dejstvo, provjerite li o toj bolesti informacije, to jest njene posljedice i realne opasnosti...ja to uradim, što će reći Forty Two, pogledam lijevo i desno prije nego pređem cestu...

laku noć


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2014, 01:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31235
Lokacija: Je Suis Ahmed
da te pitam kao laik laika, da li gutas bezbrizno tabletu koju ti doktor propise ili pomislis da ti je ona posljednja jer si ti mozda onaj jedan od 10000 pacijenata kao sto u uputstvu pise

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2014, 09:44 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39482
Lokacija: Месечева икра
despot777 je napisao:
evo još jedan empiriski dokaz: od uvođenja vakcina pojavile su se neke autoimune bolesti, tipa autizam, multipla skleroza..

Je l' znaš da se ove dvije bolesti sve više dovode u vezu sa glutenom tj pšenicom nego sa vakcinama? Jer pšenica koju sada jedemo nije ista ona pšenica od prije sto godina i za tih sto godina više je izmjenjena nego kroz cijelu istoriju do tada.
I za autizam postoje jasni pokazatelji da postojao još u 15. vijeku, Martin Luter ga je opisivao u jednom slučaju egzorcizma, a da je prve simptome MS-a opisao jedan škotski doktor još u 18. vijeku. Plus, skoro sigurno MS izaziva Epštajn-Barov virus koji izaziva i mononukleozu.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2014, 10:35 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 14 Maj 2007, 17:57
Postovi: 2337
despot777 je napisao:
OK, ispadoh ja sad najveći protivnik vakcina, teoretičar globalnih zavjera...kao što ranije rekoh, vodim svoje dijete na vakcinaciju, ali ne baš drage volje...
evo još jedan empiriski dokaz: od uvođenja vakcina pojavile su se neke autoimune bolesti, tipa autizam, multipla skleroza... dokazivo isto i kao to da je ovih nestalo zbog kojih se vakcinišemo...
dalje, vakcinacija protiv tetanusa, koliko traje zaštitno dejstovo vakcine? traje desetak godina, zašto se onda ne vrši vakcinacija svakih deset godina, a ne samo djece?
spinalna dečja paraliza, strmoglavi pad oboljelih je bio u periodu prije pojave vakcine za ovu bolest, neke evropske zemlje su odbile vakcinaciju za ovu bolest
vakcina protiv zaušaka isto nema trajno dejstvo, a pazi ovo, zaučci imaju samo posljedice ako od njih oboli odrastao muškarac, a mi vakcinišemo djecu kad eventualno oboljenje nema posljedica...
Rubeola, Talija objasnila...jedino još podatak da vakcina ima dejstvo nekih 5 godina...

pitanje, kad idete na vakcinu ili vodite dijete, da li pitate šta se stavlja u vakcinu, za koju bolest je vakcina, koliko ima vremensko zaštitno dejstvo, provjerite li o toj bolesti informacije, to jest njene posljedice i realne opasnosti...ja to uradim, što će reći Forty Two, pogledam lijevo i desno prije nego pređem cestu...

laku noć

Razumijem ja tvoju zabrinutost kao roditelja, ali šta ti tačno znači kad ti kaže sastav vakcine? Imas li ti dovoljno znanja da možeš pravilno protumačiti taj podatak, ili se uzdaš u podatke sa interneta?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2014, 14:45 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:42
Postovi: 876
despot777 je napisao:

He, ako smo ih iskorijenili zašto se onda i dalje vakciniše protiv njih...



Iskorijenio si bolest, ali vakcinama ne možeš istrijebiti vrste koje se ne nalaze u ljudskom tijelu tj. viruse i bakterije koje se slobodno kreću kroz vazduh i po ostalom. Primjer:
http://time.com/27308/4-diseases-making ... i-vaxxers/
http://mentalfloss.com/article/30410/8- ... g-comeback


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 110 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs