banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 06:36

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 60 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3
Autoru Poruka
PostPoslato: 01 Avg 2012, 16:41 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12620
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Наравно да се исплати ако ти се диоптрија неће мјењати.

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Avg 2012, 17:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9874
Lokacija: Далеко од раја
Dioptrija je -0.25 i -0.5, nadam se da se neće mijenjati barem neko vrijeme. :-?
Nego na stranu ekonomski aspekt, može li malo više informacija iz prve ruke što se tiče upotrebe? Da li u nekim situacijama smeta zatamljivanje i da li je taj efekat dovoljan pri sunčanom danu?

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Avg 2012, 18:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20465
Lokacija: SAO Krmine
skypostman je napisao:
Наравно да се исплати ако ти се диоптрија неће мјењати.


S tim sto ta kombinacija meni po defaultu izgleda ruzno :oops: :D
Koliko ti Philby imas godina?
Te "skolske", male dioptrije, rijetko kad znacajno rastu nakon 19-20. godine zivota

S obzirom na tu, jako nisku, dioptriju koju nosis ja bih se prije odlucio za dioptrijske naocale + suncanice

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Avg 2012, 19:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9874
Lokacija: Далеко од раја
Bilo kakva svjetlost mi jako smeta pa zbog toga razmišljam o fotoosjetljivim staklima.

Najradije nebih nikakve, al' jbg kad moram onda gledam da uzmem nešto čime ću najefikasnije da rješim problem. :/

I da, imam 22 godine.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Avg 2012, 19:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20465
Lokacija: SAO Krmine
Sociva + suncane naocale?

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Avg 2012, 19:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9874
Lokacija: Далеко од раја
Nemam pojma, nisam razmišljao o sočivima. Vidjeću kad odem kod optičara šta on preporučuje, samo sam htio da čujem kakvi su utisci korisnika sa dužim stažom.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Avg 2012, 19:54 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Maj 2012, 08:48
Postovi: 101
Philby je napisao:
Nemam pojma, nisam razmišljao o sočivima. Vidjeću kad odem kod optičara šta on preporučuje, samo sam htio da čujem kakvi su utisci korisnika sa dužim stažom.


Ja koristim SOCIVA preko 2 godine i prezadovoljan sam, stvarno, a u pocetku sam nosio naocale.

Na sociva se bas asimiliras nakon 15tak dana...

Evo ti koristan clanak:

Kako umetnuti sočiva
Umetanje kontaktnih leća za nove korisnike može biti potpuno beznadežan slučaj. I baš kad pomislite da ste gotovi, sočivo ispadne ili vam stvori neugodan osjećaj zbog nedovoljne vlažnosti.
Slijedeći ove jednostavne korake, olakšat ćete sebi stavljanje leća u oči, a s vremenom za to će vam trebati sve manje i manje vremena.

Pripremite radnu površinu
Mnogi leće stavljaju u kupaonici. Površina mora biti iznimno čista i bez imalo prašine.

Pripremite sebe
Zavrnite rukave, temeljito operite ruke i osušite ih čistim ručnikom. Pripremite se na to da posao koji vam predstoji može potrajati. Oni koji su se tek susreli sa sočivima obično trebaju barem pet do deset minuta dok ne nauče proceduru. Neki, doduše, i više, ali ne dajte da vas to obeshrabri.

Otvorite kutijicu sa sočivima
Uhvatite jedno sočivo prstima. Ako je potrebno, stavite ga na dlan i naspite nekoliko kapi tekućine za čišćenje te ga protrljajte da uklonite višak proteina.

Okrenite sočivo
Neka vam na vrhu prsta leži tako da su mu krajevi podignuti. Tako će prionuti na površinu vašeg oka. Ako se sočivo okrene, namjestite ga kako je ispravno jer je to jedini način za lako umetanje.

Zaustavite treptanje
Držite rukom trepavice kako biste umetnuli sočivo bez smetnji.

Gledajte direktno u sočivo
Pažljivo ga umetnite i zažmirite. Trepnite zatim nekoliko puta dok suvišna voda ne izađe i sočivo se potpuno smjesti na vaše oko.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Avg 2012, 21:26 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2009, 20:51
Postovi: 638
Lokacija: Banja Luka
V@nja je napisao:
skypostman je napisao:
Наравно да се исплати ако ти се диоптрија неће мјењати.


S tim sto ta kombinacija meni po defaultu izgleda ruzno :oops: :D
Koliko ti Philby imas godina?
Te "skolske", male dioptrije, rijetko kad znacajno rastu nakon 19-20. godine zivota

S obzirom na tu, jako nisku, dioptriju koju nosis ja bih se prije odlucio za dioptrijske naocale + suncanice


Slazem se...
Trenutno ti je mala dioptrija tako da kada ti dosade naocale uvijek ih mozes skinuti, i mozes skoro pa normalno vidjeti kada nosis suncanice...

Ja sam dioptriju dobila nakon 18. isto kao i kod tebe, -0.25 i -0.5, ali je od tada narasla bas dosta, sad bez naocala ne vidim ni metar ispred sebe kako treba, a o nosenju suncanica da ne govorim... :(

Imas i kupiti stakla za naocare sa antirefleks slojem, koje bi trebale biti malo bolje od obicnih stakala...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Avg 2012, 13:02 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2010, 10:39
Postovi: 182
Lokacija: Banja Luka
Ja nosim anti refleks naocare i ne nosim suncane od kad imam ove. U jednoj optici u BL su mi na Spexan aparatu ocitali da ova stakla imaju zastitu od UV zracenja 75%. Platila sam ih 60 KM, oba stakla zajedno,znaci jedno je 30 KM.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Avg 2012, 17:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:01
Postovi: 3306
Lokacija: Banja Luka
Kakva antireflex stakla? Sa zatamnjenjem? Ako je tako, mislila sam da su stakla skuplja...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Avg 2012, 17:39 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39482
Lokacija: Месечева икра
Jok sa zatamnjenjem nego sa dodatnim antireflektujućim slojem.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Avg 2012, 17:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:01
Postovi: 3306
Lokacija: Banja Luka
Ja imam obična antireflex stakla, a za ta sa dodatnim slojem nisam ni čula. :oops: ova obična su bila 30 KM, zato mi se ovo sa dodatnim slojem učinilo jeftino. I stvarno ta sa dodatnim slojem štite o sunca? Kako to? odoh guglati, nisam u toku, rijetko ih nosim.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Avg 2012, 06:52 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2010, 10:39
Postovi: 182
Lokacija: Banja Luka
Ova ar stakla nisu zatamnjena ali imaju zastitu od UV zracenja, zastitu od zamagljivanja i od grebanja.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2014, 11:48 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:42
Postovi: 876
Da ne otvaram novu temu...
Može li neko da mi preporuči optičarsku radnju gdje se može povoljno naći robustan poluotovreni "bijeli" RAM po povoljnoj cijeni. Ovaj moj crni sam platio 50KM prije šest godina i preživio je sve i svašta, ali bih uzeo drugi koji je manje upadljiv.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2014, 21:05 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:42
Postovi: 876
Sass Drake je napisao:
Da ne otvaram novu temu...
Može li neko da mi preporuči optičarsku radnju gdje se može povoljno naći robustan poluotovreni "bijeli" RAM po povoljnoj cijeni. Ovaj moj crni sam platio 50KM prije šest godina i preživio je sve i svašta, ali bih uzeo drugi koji je manje upadljiv.


Zaboravite ovo. Kvalitetan okvir neću moći naći za manje od 130KM sudeći po cijenama u radnjama koje sam obišao. A o sočivima za iste da ne govorim.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Feb 2014, 10:57 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2010, 10:39
Postovi: 182
Lokacija: Banja Luka
Da li mislis bas bijeli okvir ili da nije crni ?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Feb 2014, 20:50 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:42
Postovi: 876
laguna je napisao:
Da li mislis bas bijeli okvir ili da nije crni ?


Da nije crni. Ali sutra, kada budem saznao novu dioptriju, izgled i boja okvira će mi biti najmanje bitna. :(


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Avg 2014, 11:16 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2010, 10:39
Postovi: 182
Lokacija: Banja Luka
Kako vam se cini ona nova optika pored Krune? Meni nije nesto...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Avg 2014, 11:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20465
Lokacija: SAO Krmine
U kom smislu?
Los izbor ili nesto drugo?

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Avg 2014, 11:41 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2010, 10:39
Postovi: 182
Lokacija: Banja Luka
Previse prostora, malo dioptrijskih okvira, koji su preskupi za nasu "oskudaciju"...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 60 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs