banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 07 Jun 2024, 01:20

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 107 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 19 Feb 2010, 11:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 22:10
Postovi: 4092
Lokacija: http://www.websudoku.com/?level=4
:lol: stavljaju svašta u njih. Raspitivali smo se po mesnicama, obajsnili u čemu je problem, i hvala bogu pa ljudi imaju razumijevanja i ne zayeba... već kažu da dodaju skrobove i sl. :(
A mislila sam u stvari na one prave ćevape. :D One što dobiješ sa lepinjom, na bijelom tanjiru, sa jeftinom salvetom i dvije čačkalice. :lol:

_________________
Glupa krava.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2010, 16:05 
le_papillon je napisao:
Gotovo sve žitarice i njihove prerađevine, osim toga paziti na skrobove, aditive, bla bla bla...
Djeluje scary kad tek trebaš početi paziti na sve to, pa kad ti uvale neke liste dozvoljene hrane, a ti kontaš kako ćeš na kraju živjeti od vazduha. :lol: U suštini, nije komplikovano i nije teško. :)

Pa sve zitarice sadrze skrob???


Vrh
  
 
PostPoslato: 20 Feb 2010, 11:27 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2008, 23:36
Postovi: 951
Lokacija: Banjaluka
E ovako,ono sto je radila kcerka od komsinice je preko Kalvite,i vodila ju je u samacki hotel u prizemlju ,radi neki doktor,kostalo je 40 km.Sda kako sve ide ne zna ni ona ali ti savjetuje da potrazis Dr Kunovac u domu zdravlja na Mejdanu,ona tamo i zivi i radi pa ce te ona uputiti u sve detalje.Eto a ako ti je nesto nejasno pitaj.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2010, 16:24 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2010, 10:30
Postovi: 17
Lokacija: Beograd
Malka,hvala ti mnogo,ali na zalost sve mi je nejasno :oops: Sta je Kalvita?Ja nisam iz Banja Luke,ni moja rodjaka koja treba tamo da dodje da odradi taj test,tako da mi ti delovi grada koje spominjes znace isto kao i "Treci kamen od Sunca",molim te ako imas neki kontakt telefon od te doktorke ili koga god da mozemo zakazati termin za test(iskreno se nadam da je to izvodljivo telefonom,i da ne mora dolaziti zbog zakazivanja)posalji mi na pp. Hvala unapred. :)

_________________
Savet je teze primiti,nego dati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2010, 16:58 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39470
Lokacija: Месечева икра
Klivita je firma koja prodaje svoje preparati,dodatke prehrani,preko piramidalno izgrađene mreže prodaje,takoreći preko akviztera.Oni sarađuju sa dosta doktora i nude neke vrste pregleda koje nije uvijek moguće obaviti u bolnicama kod nas.Nažalost ti pregledi su neka vrsta akcije i traju obično po par dana.Evo link,a na dnu ima i neki kontakt telefon......http://users.teol.net/~smiljkab/onama.htm

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2010, 20:07 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2010, 10:30
Postovi: 17
Lokacija: Beograd
Gubim nadu da ce to biti odradjeno u Banja Luci,hvala vam svima na pomoci ali meni sve to deluje nekako nesigurno,ne mogu joj preporuciti da ide preko te Klivite ili kako god,mene zanima proverena laboratorija na celu sa iskusnim doktorom i nutricionistima. :(

_________________
Savet je teze primiti,nego dati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2010, 21:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 22:10
Postovi: 4092
Lokacija: http://www.websudoku.com/?level=4
tensSa je napisao:
le_papillon je napisao:
Gotovo sve žitarice i njihove prerađevine, osim toga paziti na skrobove, aditive, bla bla bla...
Djeluje scary kad tek trebaš početi paziti na sve to, pa kad ti uvale neke liste dozvoljene hrane, a ti kontaš kako ćeš na kraju živjeti od vazduha. :lol: U suštini, nije komplikovano i nije teško. :)

Pa sve zitarice sadrze skrob???

Pa da, ali smijem kukuruzni skrob, recimo. Moram da pazim na one modificirane, tj. ako nije jasno navedeno porijeklo, ne uzimam.

_________________
Glupa krava.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2010, 03:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
Ja ne podnosim laktozu samo u kombinaciji mlijeko (čak i malomasno) i whey protein. Grah takođe teško podnosim ali opet zavisi u koja doba dana ga jedem. Jedanput sam napravio takvu glupost i pojeo tanjir graha u 11 navečer. Nikada više!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2010, 16:48 
Citiraj:
Ja ne podnosim laktozu samo u kombinaciji mlijeko (čak i malomasno) i whey protein

Pa i greshka je piti mlijeko sa wheyom... :wink: :wink: :wink:


Vrh
  
 
PostPoslato: 23 Feb 2010, 17:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9337
le_papillon je napisao:
:lol: stavljaju svašta u njih. Raspitivali smo se po mesnicama, obajsnili u čemu je problem, i hvala bogu pa ljudi imaju razumijevanja i ne zayeba... već kažu da dodaju skrobove i sl. :(
A mislila sam u stvari na one prave ćevape. :D One što dobiješ sa lepinjom, na bijelom tanjiru, sa jeftinom salvetom i dvije čačkalice. :lol:

Jesi li cula za NVO "Prvi osmijeh"? Izdali su nakoliko kuhara za jela bez glutena. Trebalo bi da ih imaju da mozes dobiti/kupiti/kopirati za sebe. Nalaze se u istoj zgradi u kojoj je i knjizara Kultura, samo sa skroz suprotne strane. Kultura gleda na pijacu a oni ka gimnaziji, pored Exit centra. Imam adresu Ravnogorska 26, ali ne znam je li to ova posljednja lokacija. Tel. im je bio 051/356-778.
Ako ih ne uganjas javi se pa cu ti dati da kopiras sebi te kuhare.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2010, 19:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 22:10
Postovi: 4092
Lokacija: http://www.websudoku.com/?level=4
Jesam, i hvala bogu što postoji to udruženje! :) Meni su puno olakšali sve, od ganjanja nalaza, procedure oko dobijanja brašna, savjeta, priručnika, kuhara... sve pohvale. :thumbright:

_________________
Glupa krava.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2010, 02:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
tensSa je napisao:
Citiraj:
Ja ne podnosim laktozu samo u kombinaciji mlijeko (čak i malomasno) i whey protein

Pa i greshka je piti mlijeko sa wheyom... :wink: :wink: :wink:

U stvari whey se pije s vodom nakon treninga a prije spavanja s mlijekom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2010, 08:02 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Mar 2009, 14:55
Postovi: 19
Lokacija: Banja Luka
U Banja Luci sam išla na aparat bicom i utvrđena mi je intolerancija na kravlje mlijeko i proizvode od mlijeka, pšenične proizvode, med, jagodičasto i bobičasto voće, brusnicu. Pregled košta 50 KM. Preko mjesec dana ne jedem navedene namirnice. Inače 8 godina se borim sa raznim alergijama... Više o ovome pogledajte na: http://www.bicombih.com/

_________________
http://mikipanic.blogspot.com/
moja FB grupa http://www.new.facebook.com/people/Miro ... 0289509346


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2010, 10:42 
hercegovac27 je napisao:
tensSa je napisao:
Citiraj:
Ja ne podnosim laktozu samo u kombinaciji mlijeko (čak i malomasno) i whey protein

Pa i greshka je piti mlijeko sa wheyom... :wink: :wink: :wink:

U stvari whey se pije s vodom nakon treninga a prije spavanja s mlijekom.

Ja ako ga navece popijijem to je sa sirom...ne pijem mlijeko nikada skoro navece. :D


Vrh
  
 
PostPoslato: 24 Feb 2010, 11:19 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39470
Lokacija: Месечева икра
tensSa je napisao:
Pa i greshka je piti mlijeko sa wheyom... :wink: :wink: :wink:

U stvari whey se pije s vodom nakon treninga a prije spavanja s mlijekom.[/quote]
Ja ako ga navece popijijem to je sa sirom...ne pijem mlijeko nikada skoro navece. :D[/quote]
Kako to piješ sir? :D I da....whey se može piti i sa mlijekom,samo što mu je absorbcija duža....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2010, 12:00 
Citiraj:
whey se može piti i sa mlijekom,samo što mu je absorbcija duža....

Nije...to veze sa vezom...kao kad bi stavio gajbu od jabuka da uspori auto, eto koliko mast usporava whey...za vecernje sate je najbolje uzimati kazein, a ako nemate para za kazein u prashku onda sir uzimati (ja zderem latea sir).


Vrh
  
 
PostPoslato: 24 Feb 2010, 12:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2006, 23:59
Postovi: 2100
Ne spamajte. :P

Vidim da ovi sa ovim aparatom nude 'lecenje' intolerancije na hranu. Jako zanimljivo je i sve ostalo sto nude. :D
Nekada, ranije, sam "proucavala" ovo, pa sam nailazila na svakakve klinike i tekstove, kao i one da nakon odredjenog vremena, oni te 'izlece', pa opet mozes jesti tu zabranjenu hranu. Da, bas! :D
Intolerancija na hranu se ne moze leciti necim, svako se rodi sa intolerancijom na neku namirnicu, a neke se i steknu tokom zivota i mozes samo izbaciti tu namirnicu.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2010, 13:05 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39470
Lokacija: Месечева икра
tensSa je napisao:
Citiraj:
whey se može piti i sa mlijekom,samo što mu je absorbcija duža....

Nije...to veze sa vezom...kao kad bi stavio gajbu od jabuka da uspori auto, eto koliko mast usporava whey...za vecernje sate je najbolje uzimati kazein, a ako nemate para za kazein u prashku onda sir uzimati (ja zderem latea sir).

Jbg,ja ti kažem šta sam pročitao na forumima specijalizovanim za bodibilding...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2010, 13:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
Jbg,ja ti kažem šta sam pročitao na forumima specijalizovanim za bodibilding...[/quote]
na pogresnom si forumu(pokusaj na supersize me :))

on topic
mlijeko,mlijeko :( unistava me..

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2010, 13:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2006, 23:59
Postovi: 2100
azdajica-ny je napisao:
mlijeko,mlijeko :( unistava me..

Sve se trudim da izbegavam mlecne proizvode, ali obozavam sireve i jogurt, pa mi ne uspeva bas uvek.

Jos sam primetila da mi ne odgovaraju testenina, sos paradajz i med. :-?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 107 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs