banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 16:09

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 523 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 27  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 09 Apr 2013, 08:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Fiziološka je zatvorena, a iglu zabodem u flašu i špricem vučem koliko mi treba tečnosti za ispiranje. Obično je koristim ako mi sočivo sa prsta padne na peškirić pa da otklonim eventualne dlačice sa peškirića ili da sebi isperem oko ako mi je uletjela trepavica ili prašina, a to je najzgodnije uraditi špricem.
I svaki put vratim špric na iglu tako da je fiziološki rastvor stalno zatvoren, bez mogućnosti infekcije i sl.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Apr 2013, 14:20 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2013, 00:37
Postovi: 661
Lokacija: Ides pravo pa skrenes lijevo.
Jel se nekome od vas desava da kad stavite ujutro sociva vec popodne pocnu da vas zuljaju?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Apr 2013, 15:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:01
Postovi: 3306
Lokacija: Banja Luka
Da, zna se desiti ponekad..ne baš da žuljaju, ali osjetim ih, i to je dovoljno. Prije neki dan sam tako čudno osjetila nova, tek stavljena prvi put..mora da sam predugo nosila prethodna, pa je očima trebalo malo da se naviknu na nova. Ili su mi oči jednostavno bile umorne.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Apr 2013, 15:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Meni se to dešavalo prije, pogotovo kad sam uzela sočiva "na svoju ruku", a onda mi je oftalmolog rekla - kako si ih uopšte mogla nositi?? (nisu bila za mene)
Meni recimo smeta ako sam u pretoploj prostoriji sa malo vlage u vazduhu ili ako je blizu mene nekakva grijalica, nekako imam "suv" osjećaj u očima, pa namjerno počnem da zijevam (ja kad zijevam uvijek lijem suze). :D

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2013, 16:42 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2013, 00:37
Postovi: 661
Lokacija: Ides pravo pa skrenes lijevo.
Ne znam zasto ali uvijek mi se popodne pocnu susiti oci i uzasno mi pocnu smetati sociva, dovoljno da pocnem liti suze i da ih na kraju moram izvaditi :-?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2013, 16:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Ako nisu stara ni oštećena onda nisu za tebe odgovarajuća. Provjeri sa oftalmologom, to je najsigurnije.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2013, 20:12 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2003, 15:05
Postovi: 728
Može biti razlog i duži boravak pred monitorom jer tada ljudi manje trepću nego inače i samim tim oko nema dovoljno vlage...

_________________
Ko pročita VO!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2013, 20:24 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2013, 00:37
Postovi: 661
Lokacija: Ides pravo pa skrenes lijevo.
Monitor sigurno nije :) Moze biti jedino cjelodnevno gledanje u note :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2013, 17:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
ko od vas ima velike cilindre i nosi sociva?koja sociva nosite?
meni cilindri skocili,preporucili mi da malo odmorim od sociva(a do sad uvijek govorili da mi je bolja korekcija sa istim) da bar 3 mj zaboravim na sociva pa da vidim sta se desava :( mrzim naocalice a sad jos moram dati 80km za nova stakla :(

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2013, 17:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9343
Ja nisam ni znao da imam cilindar 0.25 na desnom staklu naocala (5 godina nosio iste) dok nisam ljetos otisao na pregled da predjem na sociva. Dao mi malo vecu dioptriju na to oko od potrebne da kompenzuje taj cilindar. Ne znam je li to inace tako ide ili? Nemam nikakvih problema.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2013, 17:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Nosim sočiva od 1997.
S obzirom da imam astigmatizam na jednom je cyl -1,75 ax -1,25 10 stepeni, na drugom cyl -2,25 ax -0,75 180 stepeni.
Dioptrija nije rasla a kad sam prešla na "Frequency toric" sočiva dioptrija je smanjena jer je s tim sočivima uže korigovan astgmatizam.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2013, 18:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20465
Lokacija: SAO Krmine
Citiraj:
ko od vas ima velike cilindre i nosi sociva?koja sociva nosite?


Koliko visoki cilindri?
Probaj ili http://www.airoptix.com/contact-lenses/ ... tism.shtml ili http://www.bausch.com/en/ecp/our-produc ... tigmatism/

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2013, 21:07 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2013, 00:37
Postovi: 661
Lokacija: Ides pravo pa skrenes lijevo.
azdajica-ny je napisao:
ko od vas ima velike cilindre i nosi sociva?koja sociva nosite?
meni cilindri skocili,preporucili mi da malo odmorim od sociva(a do sad uvijek govorili da mi je bolja korekcija sa istim) da bar 3 mj zaboravim na sociva pa da vidim sta se desava :( mrzim naocalice a sad jos moram dati 80km za nova stakla :(

Ako si u BL imas u optici Sasa, kad ides od centra prema poliklinici, jeftinija stakla..

Blaff, to je i meni doktor radio, stavio malo vecu dioptriju na sociva da neutralise cilindar i nisam imala problema uopste. :)

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2013, 23:51 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Okt 2009, 14:16
Postovi: 804
Lokacija: oko zelenog mosta
Koju tecnost za meka sociva preporucujete? Gdje je kupujete?
Hvala

_________________
pokaži da možeš,da si najbolji ti


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2013, 00:07 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2013, 00:37
Postovi: 661
Lokacija: Ides pravo pa skrenes lijevo.
Ja sam koristila eye-eye, imas u JMP optici preko puta poste, cini mi se da je 12 KM mala koja ti moze potrajati.
Dobra je a sa njom mozes i oko isprati i mozes staviti kap, dvije u oko ako ti se suse oci umjesto vjestackih suza.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2013, 00:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
azdajica-ny je napisao:
nikako da napisem,a neko je vec pisao o prokulin otopini za sociva,bas me je odusevila,procitala sam da je neko uzimao,a jos mi je jedna osoba preporucila i kupim,odlicna je,kao silikonske vjestacke suze,bas mi tako u oku djeluje :)a 14km 400ml flasa

odlicna tecnost

hvala za linkove za sociva,meni nesto naglo se poremetilo to sa cilindrima,nisu bili strasni pa sam mogla korigovati ali ocigledno oko treba malo odmora jer mi sociva bas nesto smetaju :(
kad bi mi neko rekao da cu biti bez naocalica ili sociva bar 2 g,odmah bih otisla na operaciju :(

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2013, 01:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7913
Lokacija: Mejdan
Aždajice ne znam koliki su ti cilnidri, ali rješenje mogu biti i RGP sočiva. Kod nas poznata i kao "polutvrda". Iako su u pitanju tvrda nisu ni slična nekadašnim tvrdim PMMA sočivima.

Iako su malo skuplja u startu (par sočiva je skuplji od para mekih toričnih) jeftinija su na duže staze jer par sočiva može trajati i po nekoliko godina.
Loša strana je ta što traže period navikavanja koji traje od nekoliko dana do nekoliko sedmica i poslije zna biti malo zeznuto ako uleti dosta prašine u oko. Ali, i to se riješi.
Probao sam i meka i RGP i meni su bolja RGP. Nosim i cvike, ponekad 8)
Nažalost mnogi doktori "pušaju" meka, ali ima i kod nas onih koji mogu prepisati RGP - Smoljanović u Medicinskoj elektronici, Lux optic kod Biroa, gore na Paprikovcu i čak mislim Bilić.
I Custom made su :D

Pa se konsultuj sa oftalmologom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Dec 2013, 23:48 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Avg 2010, 13:24
Postovi: 77
blaf77 je napisao:
Ja nisam ni znao da imam cilindar 0.25 na desnom staklu naocala (5 godina nosio iste) dok nisam ljetos otisao na pregled da predjem na sociva. Dao mi malo vecu dioptriju na to oko od potrebne da kompenzuje taj cilindar. Ne znam je li to inace tako ide ili? Nemam nikakvih problema.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2014, 10:28 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Jun 2010, 21:54
Postovi: 455
Lokacija: Tu i tamo
Imam pitanje za one koji nose mjesecna sociva, po mogucnosti Frequency. Koliko dugo ih nosite, jedni kazu mjesec najvise, a drugi cak do 3 mjeseca?
Moj tata koristi polutvrda i uvijek ih nosi puno vise nego sto bi trebalo i nije imao nikakvih problema zbog toga.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2014, 13:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Dok sam koristila frequency meni se znalo desiti da ih nosim i do tri mjeseca. Jednostavno zaboravim kad sam ih mjenjala jer nemam nikakvih tegoba a ocistim ih dobro i cuvam. Inace uglavnom sam ih mjenjala na 1-2 mjeseca. A znala sam zbog razlicitih stvari da ih zamjenim i u roku od 10 dana (izgubim jedno socivo ili ga ´slomim´ ili ostetim nekako pa zulja ko djavo).

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 523 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 27  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs