banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 05 Jun 2024, 23:41

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 727 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 37  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Jan 2004, 21:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Pa između ostalog po nekom ličnom osjećaju normalnosti.
A i šaranje po tijelu koje još ostaje trajno mi nije lijepo ni privlačno već naprotiv. Nije estetski, naprotiv.

Gledano sa religijsko-duhovne strane to je skrnavljenje tijela i u Svetom Pismu (kog bi trebali da poštuju oni koji se smatraju pravoslavnim) piše:

"Za mrtvacem ne režite tijela svoga, ni udarajte na se kakvih biljega." (3. Mojsijeva 19,28 )


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Jan 2004, 23:41 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jun 2003, 23:21
Postovi: 391
Lokacija: Banjaluka
:2gunfire: , mislimmmmm

_________________
Čovjek sniva, Bog određuje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Jan 2004, 18:23 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jul 2001, 01:00
Postovi: 706
Lokacija: Banjaluka
OK, ovako
Veder-u, mislim da ti imas problem, ko god nesto kaze, ti izvadis Sveto pismo pred sebe, nadjes recenicu i rijesis ga.
Zivio, al nemoj molim te biti bukvalan toliko.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Jan 2004, 23:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Znam ja da to ljudima smeta. Ljudi vole samo potvrde i podržavanje svojih razmišljanja. Suprotni stavovi, pogotovo ako su utemeljeni, bodu oči.

Za ateiste stih iz Svetog Pisma ne znači ništa, to im nije valjan kontraargument. Ali imaš dosta onih koji se smatraju vjernicima pravoslavcima, koji su kršteni, slave božić, uskrs, slavu a koji bi rado da se šarnu po tijelu, da se opijaju, da koriste blaže ili jače narkotike, da što više djevojaka (momaka) provuku kroz krevet i slično. E takvima posebno smeta kad im citiraš Sveto Pismo i kad im ukažeš da ne rade kako treba jer im sa jedne strane uskraćuješ nešto što vole i žele da rade i jer im sa druge strane daješ do znanja da ako to već rade onda se ne mogu smatrati dobrim, divnim, krasnim vjernicima pravoslavnim hrišćanima. A mnogi bi najradije da sjede na obe stolice, da rade ove gore nabrojane stvari ali i da se pri tom smatraju finim, kulturnim, pobožnim vjernicima. Kad im se ukaže na to da ne može biti i jedno i drugo onda im to smeta i bode im oči. Onda se galami na Sveto Pismo i njegovo citiranje.
Očigledno je da ljudima (izgleda i tebi vuče) smeta citiranje Svetog Pisma kad ono kritikuje nešto što je po vama opravdano. Onda bi najradije da se šuti o onome što nas naša vjera zaista uči da bismo mogli mirne duše i savjesti raditi ono što želimo da radimo.

A da li je to u redu? Iskreno?

Da li je u redu prihvatanje samo onih stvari koje nam odgovaraju i koje podržavaju naše želje a odbacivanje i zatvaranje očiju od svih stvari koje nam ne odgovaraju?

Vjerujem da će ovo napisano opet zaškripati u ušima nekih ali razmislite iskreno o ovome. Razmislite sami, koliko ima iskrenosti u ljudima (i vama) i koliko ima dosljednosti nekim stvarima, principima i vjeri a koliko istovremenog sjedenja na dve, tri, četiri stolice?


Ovo sve je napisano dobronamjerno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Jan 2004, 00:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
Vader je napisao:
Znam ja da to ljudima smeta. Ljudi vole samo potvrde i podržavanje svojih razmišljanja. Suprotni stavovi, pogotovo ako su utemeljeni, bodu oči.


UTEMELJENI? cime tj. na osnovu kojih argumenata? oni tipa: vidjece se, tek ce da se to sve predskaze??

daj vader nemoj da opet vrtimo vrzino kolo :D :roll:

tattoo- ako je covjek odluci da aplikuje neku slicicu tesko da ga iko moze odgovoriti...o je njegov licni stav i ukus :) i ne vidim svezu za religijom po tom pitanju...., tatoo su jako doba rmodni detalj na raznim regijama tijela 8) , ali danas postoje mnogobrojen varijante privremene tetovaze, koje su mnogo bezbolnije, i mozes se predozmisliti.. i neskodljivije po zdravlje naravno to je ono najbitnije! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Jan 2004, 00:16 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Apr 2002, 01:00
Postovi: 413
bolje da nisam ništa ni pitao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Jan 2004, 00:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
gipsy_girl je napisao:
UTEMELJENI?

Naravno da stvari "nisu utemeljene" kad se ne žele pogledati argumenti :roll:

Citiraj:
ako je covjek odluci da aplikuje neku slicicu tesko da ga iko moze odgovoriti...o je njegov licni stav i ukus


Ja sam samo iznosio lično mišljenje i dao neka potrebna objašnjenja. A nisam ni iznosio samo religiozne poglede na tetovažu već sam iznio lični stav da mi to i nije estetski.

Citiraj:
i ne vidim svezu za religijom po tom pitanju


Opet pogledaj moj prethodni post - ne vidim potrebu za religioznim mišljenjem jer mi religiozno mišljenje ne odgovara :roll:

A sveza sa religijom je potpuna ako o konkretnom pitanju piše u svetom spisu koji je temelj vjere u kojoj (bar deklarativno) živimo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Jan 2004, 14:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
a je'l imas Vaderu svoj stav, a da ga prethodno nisi procitao u Svetom Pismu a?
Je'l postoji tako nesto a?

Je'l mozes da iznosis samo te stavove a ne da se non-stop pravdas Svetim Pismom ?

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Jan 2004, 23:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Imam svoj stav. Na ovoj temi sam samo napisao da ne bih preporučio tetovažu. Tek kad su me dva puta pitali zašto prvo sam rekao da mi to nije estetski a tek potom sam naveo i stih iz Svetog Pisma. Tetovaža mi je bila odbojna i prije nego što sam počeo čitati Sveto Pismo.


A što se tiče imanja i nemanja ličnog mišljenja bilo bi zanimljivo moći sprovesti istraživanje u kome bi se izračunalo u kojoj mjeri je mišljenje svjetovnih ljudi zapravo lično njihovo a koliko je nametnuto i izgrađeno od strane sveukupne okoline i društva putem medija, škole, časopisa i ostalog, iako ti ljudi misle da je to lično njihovo mišljenje. Bilo bi zanimljivo konsultovati psihologe po ovom pitanju. O tome je već pisano i vjerujem da bi se oni u velikoj mjeri složili sa mojim mišljenjem. O ovome možda otvorim posebnu temu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Jan 2004, 00:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
To licno misljenje zasnovano na TVu, radio, knjigama, ljudima, desavanjima je ZIVOT znaci ono sta se desava oko tebe, u sta si ukljucen, fizicki, emocionalno. To dozivljavas i prolazis kroz to, a knjiga je knjiga.. mrtva, hladna, ne miche se. U tome je razlika.

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Feb 2004, 12:01 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 20 Jun 2003, 09:49
Postovi: 18
do sad sam mislila da je samo moj sef malkice poremecen.......
jer je njegova izjava da ne moze razumijeti kako jedna lijepa cura moze
UNAKAZITI sebe tetovazom!!!!
pa kad jos uz to radi u jednoj "konzervativnoj" firmi.....
al, 'ebiga, tetovazu sam napravila prije no sto sam pocela u ovoj firmi, pa ipak dobih i posao i cijene me u firmi.........

kome se svidja, nek izvoli,
a kome ne, nek ne gleda!!!!!!!!!!

_________________
***be_inspired***


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Feb 2004, 22:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
fascinating je napisao:
jer je njegova izjava da ne moze razumijeti kako jedna lijepa cura moze
UNAKAZITI sebe tetovazom!!!!

Odlično je rekao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Feb 2004, 10:02 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 30 Jul 2003, 09:40
Postovi: 608
Lokacija: Banjaluka, BiH
oni koji "vadera" napadaju za "neutemeljenost i neargumentovanost" njegovih tvrdjenja, rade to neosnovano.

bez obzira o kojoj se temi radilo, ne samo o ovoj (o kojoj inace nemam posebno misljenje),"vader" iznosi stavove koji dolaze iz njegovog religioznog bica.

svi oni koji se na forumu deklarisu kao ateisti, nemogu da osnovano komentarisu taj dio njegovog bica, jer ga sami u sebi nemaju.

zasto ateisti govore o religiji?

zasto ateisti vjerniku govore, "tvoja vjera nije ispravna"?
to bi bilo jednako, kao kad bih ja automehanicaru govorio da na pogresan nacin mjenja lamelu u automobilu.

da sam ja ateista, i da mi neko kaze, "ja mislim da je tatoo skrnavljenje tijela jer tako uci moja vjera", nikad mu nebih rekao "tvoja vjera nije ispravna", jer nepoznajem vjeru!ja sam ateista!
mirno bih rekao.."ja to neznam".

svaki put kad vjernik iznese svoje vjersko ubjedjenje nailazi na kritiku svoje vjere, i to od...nevjernika!?
ako ko ima pravo kritikovati ispravnost "vaderovih" religioznih ubjedjenja onda su to drugi religiozni ljudi, no gle...oni to necine.

mislim da trebamo prestati sa takvom praksom i jednostavno dopustiti mogucnost drugom covjeku da ima neke spoznaje o zivotu koje mi iz nekog razloga nemamo.

nevidim potrebu da se iko vredja ili ljuti zato sto jedan covjek kaze "imao sam posebno duhovno iskustvo" ili sto kaze "zaista ima Boga".
zar smo dosli do toga da nemozemo mirno iznositi nasa razmisljanja o problemima koji su nam zajednicki?

zamislite kakav bi ovaj svijet bio, da je stalno postojalo jednoumlje!
pa nikad nebi bilo nikakvog napretka niti pomaka.
radi samih sebe, dopustite drugom da kaze, a onda mirno izaberite da li cete to usvojiti ili ne.

nase bogatstvo je u drugim ljudima.od drugih ljudi ucimo i drugi ljudi nam pomazu da rijesimo nase zivotne probleme.

mir i blagoslov svima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Feb 2004, 10:46 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 30 Jul 2003, 09:40
Postovi: 608
Lokacija: Banjaluka, BiH
pogresno je misljenje da pitanje religije "neide uz pitanje tatooa".

pitanje religije ide uz SVAKO pitanje, jer religija je pitanje zivota i pitanje smrti.i sve sto ima veze sa zivotom i sve sto ima veze sa smrcu, ima veze i sa religijom.

dakle netrebamo ogradjivati religiju od bilo koje teme.to ljudi cine samo onda kad se plase da bi mogli cuti nezeljen odgovor.a ja se nadam da tip sa zmajom na ledjima ima zmaja i u srcu, i to dobrog zmaja, koji se neplasi religije.
jedino ako je to los zmaj koji se boji andjela sa kopljem :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Feb 2004, 22:45 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2004, 16:31
Postovi: 74
Lokacija: tamo negdje
Religiozno gledati stvari i tako zivjeti... to po meni znaci da bi smo svi bili isti jednaki dosadni, pod liniju... jednom se zivi i jednom umire. Ja planiram sebi istetovirati nesto na desnoj lopatici... al o tom potom.
Svako ima svoj stav i svoje staniste sa kojeg gleda na desavanja oko sebe.. tako i vader.
Ja licno nevolim neke velike tetovaze preko cjelih ledja, volim malo manje tetovaze.


ps. ponekad je trunka grjeha dovoljna da zivot ne bude dosadan!

_________________
cova, buraz, lik, jarane


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Apr 2004, 08:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2002, 01:00
Postovi: 4990
Lokacija: B.Luka
Jeste da je ova tema zamrla, ali nisam je primetio ranije (moram povecati dioptriju hehehe), pa sam pomislio da navedem svoja iskustva pa mozda pomognem. MiskO je dobro rekao, kad si star onda si ruzan i bez tetovaze i sa njom. Btw kroz 30 godina otklanjanje tetovaze ce biti prilicno jeftino, tako da nema frks ako se bas zeli skinuti tattoo.
Ja sam sve tri tetovaze radio kod Ace, tip je stvarno Ok. Jako se trudi, jednu tetovazu mi je radio 1.5 sat u komadu, a tetovaza je bila velicine kao kutija sibice. Btw tako se otprilike i izracunava cena. Mada tu ulaze i druge opcije. Ako Vuce jos nisi uradio, preporucujem ti da uradis sto pre, jer kad krenu topli dani, a ti volis more i plazu, ziv ces se smoriti da sakrijes jos "ne zaraslu" ranu.
Ako treba jos koja rec, samo vici.

_________________
Nature has fixed no limits on our hopes.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Maj 2004, 18:52 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jul 2001, 01:00
Postovi: 706
Lokacija: Banjaluka
Iduci mjesec radim definitivno, trebalo mi je jako dugo da sredim neki dizajn koji bi mi se svidio, uz nesebicno pomaganje
ath :D >>>> stigli smo do rijesenja.

Vjerovatno kod Ace, da :)

_________________
http://www.banjalukaonline.com
Ne kaze nas narod dzaba, ko se jednom o mlijeko opece taj i u jogurt duva..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Maj 2004, 19:13 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Mar 2004, 20:43
Postovi: 28
:oops:

sidro - jna - 1976. - mimimi 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Maj 2004, 07:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2002, 01:00
Postovi: 4990
Lokacija: B.Luka
Srecno.
Btw kolika je tetovaza?? i Da ako ti treba tel. od Ace reci. Poz 8)

_________________
Nature has fixed no limits on our hopes.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 727 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 37  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs