banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 05:06

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 60 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 02 Jun 2012, 09:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Meni na bilo kojim cvikama (vidnim ili sunčanim) najmanja flekica smeta, iako je "čisto" ne vidim jer je preblizu oku ipak mi smeta, tako da mislim da bi mi ove rupice prije smetnju pravile nego pomagale, mada nisam probala tako da... :D

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2012, 10:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20465
Lokacija: SAO Krmine
blaf77 je napisao:
Ja sam ih vidjao samo kao zajebanciju, sa slikom sa prednje strane, i mislio sam da samo za to mogu sluziti. Sad sam malo izguglao da vidim o cemu se radi. Mozda ipak i nije glupost.


Jasta je
U jednom momentu eventualno mogu pomoci, ali se komplet' ovaj koncept zasniva na 'ciljanju' onog snopa svjetlosti koji prokazi kroz socivo da imas najjasniji vid te se uveliko koristi akomodativna moc misica oka (a kao i kod svih misica i u ovom slucaju moze doci (ce) do zamora). Nastale su na bazi stenopeicnog opturatora koji se koristi iskljucivo u dijagnosticke svrhe
Dioptrijske nacale / sociva ovakva polurjesenja ne mogu da zamjene

Sto se tice prvobitnog pitanja na temi : antirefleks stakla + neke vjestacke suze su dobra preporuka za one koji cesto sjede za racunarom buduci da prilikom rada za istim vrlo rijetko trepcemo pa se suze sa povrsine oka isparavaju i gube, te se samim tim stvara onaj neugodan osjecaj peckanja i zamora u ocima.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2012, 11:16 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Okt 2010, 15:00
Postovi: 949
V@nja je napisao:
Sto se tice prvobitnog pitanja na temi : antirefleks stakla + neke vjestacke suze su dobra preporuka za one koji cesto sjede za racunarom buduci da prilikom rada za istim vrlo rijetko trepcemo pa se suze sa povrsine oka isparavaju i gube, te se samim tim stvara onaj neugodan osjecaj peckanja i zamora u ocima.


Nadam se da cu uhvatiti vremena da odem kod dr Miskina, posto ga vecina preporucuje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2012, 11:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20465
Lokacija: SAO Krmine
Otidji.
Neka ti odredi dioptriju (ako je imas), odaberi si kvalitetan ram i stakla, kupi vjestacke suze (ja koristim Blink, imaju malo masne komponente pa duze 'drze' + nemaju konzervans) i miran si.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2012, 13:25 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Okt 2010, 15:00
Postovi: 949
Hvala na savjetima. Koliko ce me otprilike kostati pregled, ram, stakla i kapi?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2012, 14:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20465
Lokacija: SAO Krmine
Ne znam koliko je pregled kod Miskina (al' mislim da je kod privatnika inace u domenu 30-50KM, u zavisnosti od cega se konkretno pregled sastoji - na nekim mjestima je npr odredjivanje dioptrije besplatno ukoliko kod njih odlucis uzeti naocale, s tim da bih ja ipak preporucio kompletan oftalmoloski pregled, da se mene pita).
Cijene okvira variraju, mozes ih naci i za 50 i za 550, s tim da ako zelis nesto iole kvalitetno, racunaj da ces dati barem 150 KM za njega.
Antireflex stakla u zavisnosti od tipa stakla i vrste dioptrije kostaju ~50 KM po staklu (opet, zavisi sa kojim proizvodjacem radi optika, moze to biti i nesto manje, a i propisno vise).
Blink je oko 15KM

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2012, 14:26 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39482
Lokacija: Месечева икра
Postoji opcija da kod oftamologa uradiš pregled, odredi ti i dioptriju, a cvike naručiš sa neta.....
http://www.zennioptical.com/
Kompletne naočale sa staklima po želji po neuporedivo jeftinijim cijenama nego kod nas. Jedina caka je što ne dostavljaju u BH nego ako imaš koga u EU naručiš na njegovu adresu, a on ti prebaci ovde.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2012, 14:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
_зока je napisao:
Postoji opcija da kod oftamologa uradiš pregled, odredi ti i dioptriju, a cvike naručiš sa neta.....
http://www.zennioptical.com/
Kompletne naočale sa staklima po želji po neuporedivo jeftinijim cijenama nego kod nas. Jedina caka je što ne dostavljaju u BH nego ako imaš koga u EU naručiš na njegovu adresu, a on ti prebaci ovde.

dostavljaju i ovdje,ali cim imas neku " vecu" kolicinu,npr 4-5 kom(a 9$ je postarina,kupovao 1 ili 5kom tako da...),nasi majmuni na carini/posti raskopusaju sve i traze lovu :angry4:

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2012, 14:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20465
Lokacija: SAO Krmine
_зока je napisao:
Postoji opcija da kod oftamologa uradiš pregled, odredi ti i dioptriju, a cvike naručiš sa neta.....
http://www.zennioptical.com/
Kompletne naočale sa staklima po želji po neuporedivo jeftinijim cijenama nego kod nas. Jedina caka je što ne dostavljaju u BH nego ako imaš koga u EU naručiš na njegovu adresu, a on ti prebaci ovde.


Postoji, mada mene licno je strah kod takve kupovine da mi naocale nece 'sjesti' kako treba
Mozda je i najbolja opcija, ako se vec ide u tom pravcu, pronaci okvire koji ti odgovaraju (probati ih u jednoj od optika) pa ih onda narucivati sa interneta

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2012, 17:23 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39482
Lokacija: Месечева икра
Tako sam i uradio...Obišao par optika, skontao kakav model mi "čuči" i izabrao na tom sajtu sličan/isti. Sad, to što ja njih ne nosim nema nikakve veze sa tim kako mi stoje :D

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2012, 21:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
stoje ti lijepo,a to sto si beter dok se naviknes na naocalice... i odes na kontrolu to je drugi par opanaka :angry4:

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2012, 21:24 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39482
Lokacija: Месечева икра
Lijepom čovjeku sve lijepo stoji :P

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2012, 23:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
veceras narucih neke tirkizne :D

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2012, 10:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Jel ja ovo dobro ne vidim ili se Zoka pridružio skupini nas "ćoravaca" (kako nas je on prozvao)? :lol:

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2012, 11:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
Talija je napisao:
Jel ja ovo dobro ne vidim ili se Zoka pridružio skupini nas "ćoravaca" (kako nas je on prozvao)? :lol:

zoka je poodavno u nasoj skupini al se pravi faca dok mu ne skoci dioptrija,nece da nosi naocalice,a bas mu fino stoje,djeluje bas pametno a ima i dzemper na baklave 8)

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2012, 11:29 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Maj 2012, 08:48
Postovi: 101
Od 50 KM do 900 KM - vrijede li toliko sunčane naočale?

I da li imamo zaista od njih sve ono sto pise na deklaraciji.

Ja sumnjam!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2012, 11:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9343
azdajica-ny je napisao:
veceras narucih neke tirkizne :D

I kako ide za isporuku, presareno mi da skontavam na stranici? Jel' isporucuju nama ovde u BiH?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2012, 11:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
ide,9,95$postarina,nije vazno stize li 1 ili 10 kom,cca 2 sedmice da stigne

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2012, 11:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9343
Super, nije strasno. Hvala! S obzirom da smo sad svi u porodici cvikerasi moglo bi se nesto povoljno skontati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Avg 2012, 14:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9874
Lokacija: Далеко од раја
Prije nepar dana mi zvanično potvrdiše da sam dobio sva tri Ć i da trebam nositi naočale.

Elem, sad me interesuje ima li ko iskustva sa fotoosjetljivim staklima, prednosti i mane? Isplati li se ići na varijantu antireflex+photogrey ili je bolje odvojeno dioptrijske sa antireflex slojem i druge za sunce?

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 60 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs