banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 16:22

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 65 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: GRIPA I PREHLADE
PostPoslato: 29 Jan 2008, 21:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
Skoro svake godine imam prehladu nekad jacu nekad slabiju, ove godine sam se vakcinisala .
Posto sam prije vakcine bila prehladjena, nakon primanja vakcine imala sam reakciju, dakle temp, prehladu i bas me mucilo par dana. Kazu tako bude kad se prima prve godine. Posto sam u prilici svaki dan da dobijem od nekog gripu, sad za sad vakcina ima efekta (da kucnem :))
Inace vakcine se pripremaju svake godine i pravi se prema pretpostavljenom tipu virusa Influence koji bi mogao da vlada te sezone. Tako da vrlo cesto ne potrefi se dobar tip ili pod tip virusa ,a poznato je da virusa Influence ima mnogo vrsta , tako da je i kombinacija dosta.
U svakom slucaju vece doze vitamina C, voca, povrca, imunoaktiva, propolisa i slicnih dopinga uvijek su dobrodosla.
svim bolesnim, sto brzi oporavak zelim! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GRIPA I PREHLADE
PostPoslato: 29 Jan 2008, 21:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
najbolje je odlezati,ja sam uspjela 2-3dana biti u kuci,uglavnom sam prelezala jer nisam od temperature funkcionisala,
ja redovno uzimam vitamine,med,propolis,immunal kapi i dosta zdravo se hranim,ali sam mjesecima konstantno umorna i sad me je bas sustiglo,svi oko mene bolesni i nisam se uspjela izvuci ali se prilicno bolje osjecam
btw zna li neko za neki narodni lijek,caj,sirup,septolete... koje su efikasne protiv promuklosti,ja sam probala svasta nesto ali nista ne djeluje a imam osjetljive glasnice(nakon 1h u zadimljenom prostoru imam glas kao kafanska pjevaljka a sad me gripa dokusurila ,trenutno koristim neke isla septolete (islandski lisaj)koje imaju grozan ljigav okus a nikakav efekat cini mi se :(

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GRIPA I PREHLADE
PostPoslato: 29 Jan 2008, 22:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
@ azdajica.. evo nekih za grlo:

- spinovano mlijeko ( na karamelu od secera), vruce
- slana voda, grgljanje
- topla limunada, kamilica, kadulja, med
- 2 kasicice meda + 2 kasicice jabukovog sirceta, zagrij i popij ( bljakavo je) :cat:

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GRIPA I PREHLADE
PostPoslato: 29 Jan 2008, 22:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
hvala :)
toplo mlijeko i kamilicu ne smijem ,kadulja(zalfija) mi je vec dosta pomogla,koristila sam je za inhalacije,zaustavila mi je kijavicu a to sirce i med cu probati,sad me bas iritira ova promuklost :(
jesi li se ti izborila s virozom?

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GRIPA I PREHLADE
PostPoslato: 29 Jan 2008, 23:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
e jesam.. meni je samo nos nesto bio zacepljen i sinusi me boljeli, nisam imala nikakvih drugih simptoma.. ee to je moja stara boljka.. sad je vec bolje.. ja iscijedim 2 grejpa + 1 limun u blenderu i dodam kasiku meda od zalfije u to, promijesam i popijem.. i to mi je bas efikasna kombinacija

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GRIPA I PREHLADE
PostPoslato: 30 Jan 2008, 09:49 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Okt 2007, 15:14
Postovi: 238
Lokacija: Frankfurt
i ja se svake godine protiv gripe vakcinisem, ali to vas ne stiti od prehlade. To cisto zastita od gripalnog virusa. Bar su meni to tako rekli :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GRIPA I PREHLADE
PostPoslato: 30 Jan 2008, 13:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
stiti od odredjenih tipova gripe,a sta je sa ostatkom,poznato je da ima jako puno virusa gripe..u principu ja sam protiv vecine vakcina,cak i onih obaveznih...znam da moje dijete nece primiti ni pola onih koje su nama davali,to je cista glupost

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GRIPA I PREHLADE
PostPoslato: 30 Jan 2008, 17:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Nov 2007, 23:30
Postovi: 2060
Lokacija: somewhere in the BL
Lijek za gripu-slanina, bijeli luk, domaca rakijica i med :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GRIPA I PREHLADE
PostPoslato: 01 Feb 2008, 18:08 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6857
Lokacija: BL / UK
blue je napisao:
Nije me spasilo ove gripe koja još hara, sa sve bolom u kostima...

E, kad vec pomenu to: moze li ova gripa da izazove bol u zglobovima (konkretno, desna ruka, saka; ona koja koristi mis) ili sam ja zaradio nesto gore? Posljednjih 10ak dana me konstantno boli ovaj zglob (a povremeno i koljeno, koje sam iscasio prosle godine, isto negdje u ovom periodu), pogotovo ako nesto teze radim sa njim (npr. podizanje tezih stvari), kao sto su neke vjezbe, pa se nadam da je zbog gripe, a da nije gori problem, kao sto je Azdajica imala. :-?

Usput, azdajice, kako prodje operacija na kraju?

azdajica-ny je napisao:
znam da moje dijete nece primiti ni pola onih koje su nama davali,to je cista glupost

Ovo me podsjeti na ovu epizodu House-a... Pogledaj, ako budes u prilici. ;)

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GRIPA I PREHLADE
PostPoslato: 01 Feb 2008, 22:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
FLASH je napisao:
blue je napisao:
Nije me spasilo ove gripe koja još hara, sa sve bolom u kostima...

E, kad vec pomenu to: moze li ova gripa da izazove bol u zglobovima (konkretno, desna ruka, saka; ona koja koristi mis) ili sam ja zaradio nesto gore? Posljednjih 10ak dana me konstantno boli ovaj zglob (a povremeno i koljeno, koje sam iscasio prosle godine, isto negdje u ovom periodu), pogotovo ako nesto teze radim sa njim (npr. podizanje tezih stvari), kao sto su neke vjezbe, pa se nadam da je zbog gripe, a da nije gori problem, kao sto je Azdajica imala. :-?

Usput, azdajice, kako prodje operacija na kraju?

azdajica-ny je napisao:
znam da moje dijete nece primiti ni pola onih koje su nama davali,to je cista glupost

Ovo me podsjeti na ovu epizodu House-a... Pogledaj, ako budes u prilici. ;)

ova gripa moze izazvati bolove u kostima,ali ako je bol lociran samo na jednom mjestu bolje idi doktoru na vrijeme
na op nisam jos stigla,necu je raditi u bl,ali moram to odraditi sto prije,jer postaje nesnosno :x
"iskopacu" i pogledati ali def nisam za vakcine...

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GRIPA I PREHLADE
PostPoslato: 02 Feb 2008, 16:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
Evo me, gripoznog. Prošle zime je nisam imao, valjda sam imao sreće, a i prošla zima je bila blaga.
Jedem voće, pijem vitamine, rinostop, čaj od žalfije s medom, tople supe.
Iskašljavam žuto-zeleno :oops:
Inače radim u školi, garant sam pokupio od djece.

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GRIPA I PREHLADE
PostPoslato: 02 Feb 2008, 23:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
dzabaleban je napisao:
Evo me, gripoznog. Prošle zime je nisam imao, valjda sam imao sreće, a i prošla zima je bila blaga.
Jedem voće, pijem vitamine, rinostop, čaj od žalfije s medom, tople supe.
Iskašljavam žuto-zeleno :oops:
Inače radim u školi, garant sam pokupio od djece.

mozda si ipak trebao doktoru i ja jos uvijek vucem (8-9dana)gotovo sve simptome,a prije 2-3 dana sam radila ljekarski (inace ne bih ni otisla doktoru)i dobila 2 razlicita antibiotika da pokusam sanirati groznu upalu sinusa,a ovogodisnja gripa je pracena komplikacijama poput upale sinusa,grla,pluca...tako da se ne zezaj a i svi ostali
brz oporavak zelim !!!

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GRIPA I PREHLADE
PostPoslato: 03 Feb 2008, 08:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Feb 2007, 14:39
Postovi: 1619
Lokacija: BL-NS i tako u nedogled....
Ja sam taj đavo preležala pre mesec dana. Prvi simptomi su bili suvi kašalj, onaj iritantan. Onda me je odjednom strefila temperatura koja me je konstantno držala 2 dana i to ona najgora 37,5 :/

Pila limuna de sa medom, C vitamin od 500mg...ali verujte kad sam pojela grejp znači nisam verovala kako mi je odmah spala temperatura??? Posle je došlo iskašljavanje šlajma :puke:

Al preživelo se :)

_________________
I am my alter ego,
I am subconsciously,
In depth but also shallow,
Or somewhere in between.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GRIPA I PREHLADE
PostPoslato: 03 Feb 2008, 10:38 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1552
Lokacija: Banja Luka
Citiraj:
E, kad vec pomenu to: moze li ova gripa da izazove bol u zglobovima (konkretno, desna ruka, saka; ona koja koristi mis) ili sam ja zaradio nesto gore? Posljednjih 10ak dana me konstantno boli ovaj zglob (a povremeno i koljeno, koje sam iscasio prosle godine, isto negdje u ovom periodu), pogotovo ako nesto teze radim sa njim (npr. podizanje tezih stvari), kao sto su neke vjezbe, pa se nadam da je zbog gripe, a da nije gori problem, kao sto je Azdajica imala.


Ne znam, mene je 'vatalo u krstima. :D Lično, i nimalo kompetentno, smatram da se bol možda javlja tamo gdje je inače veliko opterećenje. Mene u krstima može da zaboli i zbog dugotrajnog stajanja, bol u tom predjelu mi nije stran.
Tebi je možda zglob opterećen, samo što to ne osjećaš kada si dobrog zdravlja.

Inače, bolove vezane za korištenje računara treba ozbiljno shvatiti. Meni je u opisu posla da dreždim za računarom, a treba preživjeti čitav radni vijek bez većih problema što znači maksimalno smanjenje stresa izazvanog tim radom. Čak izbjegavam korištenje miša, učim prečice na tastaturi...

_________________
A ja zebem od mnogo mišljenja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GRIPA I PREHLADE
PostPoslato: 03 Feb 2008, 13:42 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6857
Lokacija: BL / UK
blue je napisao:
Inače, bolove vezane za korištenje računara treba ozbiljno shvatiti. Meni je u opisu posla da dreždim za računarom, a treba preživjeti čitav radni vijek bez većih problema što znači maksimalno smanjenje stresa izazvanog tim radom. Čak izbjegavam korištenje miša, učim prečice na tastaturi...

A ja sam se konacno pomirio sa tim da onaj jastucic od podloge treba okrenuti ispod zgloba, da drzi ruku, a ne sa strane, da ne smeta. :)
Pokusavam posljednjih dana da ne opterecujem zglob, pa cu vidjeti kako ce napredovati.

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GRIPA I PREHLADE
PostPoslato: 04 Feb 2008, 20:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2006, 17:32
Postovi: 1884
Lokacija: Banja Luka
blue je napisao:
Ne znam, mene je 'vatalo u krstima. :D Lično, i nimalo kompetentno, smatram da se bol možda javlja tamo gdje je inače veliko opterećenje. Mene u krstima može da zaboli i zbog dugotrajnog stajanja, bol u tom predjelu mi nije stran.
Tebi je možda zglob opterećen, samo što to ne osjećaš kada si dobrog zdravlja.

Mene inače ponekad bole leđa, kičma, pa prije nego što sam znala da ću se razboljeti, dan prije su me baš boljela i pitala sam se zbog čega. I eto, gripa..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GRIPA I PREHLADE
PostPoslato: 05 Feb 2008, 01:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2006, 17:02
Postovi: 8177
Lokacija: RS-BANJA LUKA
Mene sva sreca za novu godinu uhvatila gripa,da i ja malo odmorim kada je ng u pitanju.

_________________
Zasto je Partizan najbolji?Zato sto Partizan nije samo fudbal.Zato sto imamo najvise titula(372).Zato sto imamo najvise kupova(180).Zato sto imamo najvise Evropskih trofeja (8).Zato sto smo najbrojnije Sportsko Drustvo na Svetu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GRIPA I PREHLADE
PostPoslato: 05 Feb 2008, 13:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
5. dan gripe danas, počelo me boljeti u prsima.
Bio kod doktora.
Uz sve nedaće koje me snađoše ispade da sam alergičan na paracetamol.
Ušo u ordinaciju, a jezik i ruke trnu, vrtoglavica, blago gušenje.
Propisao mi je antibiotik i sirup za iskašljavanje, sumnja na početak bronhitisa :(

Azdajice, jesi ti bolje?

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GRIPA I PREHLADE
PostPoslato: 05 Feb 2008, 17:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
dzabaleban je napisao:
5. dan gripe danas, počelo me boljeti u prsima.
Bio kod doktora.
Uz sve nedaće koje me snađoše ispade da sam alergičan na paracetamol.
Ušo u ordinaciju, a jezik i ruke trnu, vrtoglavica, blago gušenje.
Propisao mi je antibiotik i sirup za iskašljavanje, sumnja na početak bronhitisa :(

Azdajice, jesi ti bolje?


smiješ li aspirin, on je super.. pogotovo aspirin C šumeći 500 mg. što više tečnosti i c vitamina, i domaća pileća supa sa povrćem, karijem i biberom ( ti izbaci pile) :D

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GRIPA I PREHLADE
PostPoslato: 05 Feb 2008, 22:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
XIX century je napisao:
dzabaleban je napisao:
5. dan gripe danas, počelo me boljeti u prsima.
Bio kod doktora.
Uz sve nedaće koje me snađoše ispade da sam alergičan na paracetamol.
Ušo u ordinaciju, a jezik i ruke trnu, vrtoglavica, blago gušenje.
Propisao mi je antibiotik i sirup za iskašljavanje, sumnja na početak bronhitisa :(

Azdajice, jesi ti bolje?


smiješ li aspirin, on je super.. pogotovo aspirin C šumeći 500 mg. što više tečnosti i c vitamina, i domaća pileća supa sa povrćem, karijem i biberom ( ti izbaci pile) :D


:lol: kaže dr može andol, aspirin, brufen. Pijem tečnosti dosta, jedem voće i supu. (bez pileta :lol: )

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 65 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs