banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 19:48

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 63 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jun 2006, 22:26 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2006, 22:47
Postovi: 737
Lokacija: zanzibar
Svaka cast, ljudi. To je humanost na dijelu!
Zadivljena sam vasim radom, to je za svaku pohvalu.
Puno pozdravljam malene iz Leptirica!!! :fadein:

_________________
"Kada ne imadoh nista da izgubim, imadoh sve.
Kada prestadoh da budem ono sto jesam, pronadjoh samu sebe.
Kada upoznah potpuno ponizenje i pokornost, bejah slobodna."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Jun 2006, 01:13 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6857
Lokacija: BL / UK
Ne znam kako mi je prije promakla ova tema da je ne procitam, ali evo sad sam. Sto rece "11 minuta", svaka cast, humanost na djelu. :)
Puno srece u daljem radu, i naravno puno srece svoj djeci. :fadein:

Usput, ovo je tema koja me je opustila veceras i unijela malo srece i ljubavi ovdje... :)

Jos jednom, puno srece. :fadein:

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Jun 2006, 19:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2004, 17:56
Postovi: 2372
Groznium, za svaku pohvalu ste:) Samo mislim da vam je mozda malo "skucheno" u tom vrticu. Koliko je djece trenutno u vrticu??? Organizujete li kakve volonterske aktivnosti?? Recimo da vam pripomognu da svu djecu izvedete u isto vrijeme ili slicno. Koje su dobi djeca?? (mozda pitam puno, ali zanima me - o prvom komsiji covjek uvijek voli da zna :wink: )

A taj bor o kojem pricas - kad bi drvo moglo pricati svasta bi ti ispricalo o djecurliji koje su prosle kroz isti taj vrtic:)

_________________
Now you're my whole life
Now you're my whole world


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Jun 2006, 00:05 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Nov 2005, 15:55
Postovi: 923
Pozdrav komsinici ! , Trenutni broj djece koja idu u vrtic je 19 (u medjuvremenu smo "narasli " za jos jednog djecaka) , starosne dobi od 4 do 14 godina , sa ti da obicno redovno bude ok 14 djece , sto se tice volontiranja zasad nismo radili takve aktivnosti , bilo je par interesenata , ali to jos zasad stoji , u svakom slucaju ko je god zainterosavan moze doci kod nas u vrtic i popricati sa nasim defektologom koji ce ih uputiti ,
sto se tice samog vrtica vec sam pisao da su djeca odvojena u 2 grupe , pa tako da nije skuceno sto se tice samog prostora , problem nam predstavlja nesnosnosne vrucine koje su na suncanoj strani zgradi i( dobro bi nam dosla klima ), pa se poslje rucka obicno svi premjestimo kod mene u salu gdje je ipak hladnije , ono sto je inace nedostatak vrtica" Leptiric" je to sto nema svog dvorista , ali vec sam i prije pisao da je to samo privremeni prostor , te da cemo biti premjesteni u sanirani namjenski objekat "Marije Mazar" vjerovatno negdje pocetkom septembra ,
uf bjezim spavati

PS taj bor je spas :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Jun 2006, 16:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20465
Lokacija: SAO Krmine
Pregledao sam slike iz vrtica "Leptiric" koje sam dobio od grozniuma. Tesko je, dok se ne vidi, pojmiti koliko je veliki posao koji se tamo radi. Svaka vam cast. Samo naprijed.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Sep 2006, 23:32 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Nov 2005, 15:55
Postovi: 923
hmm , novosti iz nas male zajednice , za ovo kratko vreme , su se desile sljedece stvari :dobili smo prvog naseg "maturanta " znaci prvo dijete koje je iz vrtica preslo u specijalnu skolu u okviru centra zastiti me i krece u prvi razred i svi smo vrlo ponosni na naseg "Dusu" kaji sad pohadja prvi razred , u medjuvremenu su pristigla jos 2 djeteta tako da zasad imamo 20 sticenika, sto se tice rada sa djecom ona napreduju i dana u dan recimo jedno dijete je savladala sjedece obrane(ili ti prostim rijecikom sposobno je samostalno sjediti bez podupiranja ) i preslo u fazu puzanja ka vertikalizaciji , drugo je recimo iz klecece vertikale preslo u stojece vertikalu (uz pomoc i hod sa hodalicom)...., da i spomenem drustveni zivot dijece koji kud i kamo bolji nego od kada smo krenuli sa radom , zao mi je samo sto nismo kamerom zabiljezili stanje u vrticu na pocetku i recimo tokom svakih par mjeseci , te napraviti komparaciju i rezume svega tokom ovih 10mjeseci rada u nasoj maloj zajednici koja se pretvorila u pravu instituciji ne tipa bolnica jer to ni po koju cijenu ne zelimo biti nego je nas cilj i interes omuguciti sto laksi i normalniji zivot nasim sticenicima ,
ovih dana je na televiziji objavljena vijest o "otvaranju prvog vrtica za djecu sa posebnim potrebama Marije Mazar" sto mogu nazvati samo novinarskim ili urednickim propustom naime vrtic u stvari postoji i radi vec 10 ak mjeseci u objektu Leptiric - Novice Cerovica 21 , kao sto licno smatram za propustom to sto mi koji smo radili sa tom djecom ni djeca sa kojom radimo (ustavri bili su samo 2 nasa sticenika ) nisu bili na otvaranju istoga jer ipak je to radi te djece treba biti otvoreno , kao sto je veliki propust cak smatram i uvredom za roditelje to sto su priredbu u sklopu otvaranja vrtica imala zdrava djeca (jasno je da se sa nasom djecom ne moze raditi priredba ali stvarno nije bilo potrebno ni parada ovih drugih), pa je ispalo da su oni nasi sticenici za nekog ko nije upucen u problematiku djece sa kojom radimo , da ne kazem kako je to sve djelovalo na roditelje ,
Bilo kako bilo, objekat Marije Mazar je stvarno najbolje opremljen objekat te vrste znaci sa vrtica za djecu sa posebnim potrebama na Balkanu , sigurno najbolji , mi smo bili prije nekih 10 ak dana i nekako mi nestvarno djeluje da je tako neto napravljeno naspram onogo gdje zasad jos radimo , sto se tice mog dijela odnosno sale ze kineziterapiju vjerujte da bolju jo nikad nisam vidio a mnogi bi se zastidjeli svojih kada bi je vidjeli , bilo kako bilo mi smo jos uvijek u ulici Novice Cerovica 21 i sanjamo prelasku u objekat Marije Mazar koji jos uvijek iscekujemo zbog nekih tehnickih pojedinosti administracije i slicno , ocekujemo najkasnije do 1. 10 . da cemo preci iskreno se nadam i prije pogotovo prije nego sto pocne grejna sezona ,
toliko zasad pozdrav svima iz vrtica Leptiric

Ps slike jos nisam postavio posto nisam jos skuzio nacin na koji da ih stavim


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Sep 2006, 02:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jun 2004, 11:40
Postovi: 4086
Lokacija: Stone(d) Street - Mejdan BL -Republica De Tropico
Svaka vam cast ljudi.Samo naprijed.Takvim institucijama treba uvijek da se obezbijede neophodna sredstva za funkcionisanje.

Nego...pitanje.
Kako stoje stvari sa klincima kod vas?Da li dolaze djeca na inicijativu roditelja ili je potrebna saglasnost nekog ljekara ili sl?

_________________
If you can`t find something TO LIVE for...
Slika
...you best find something TO DIE for!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Sep 2006, 16:25 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Nov 2005, 15:55
Postovi: 923
Dakle ovako , moze doci i na inicijativu roditelja ili po uputi centra za socijalni rad ili preko centra za predkolsko vaspitanje i obrazovanje ciji smo sastavni dio , ono sto je potrebno da je dijete kategorizirano (inace vecini djece je napravljena kategorizacija do 3 godina i ustanovljen je tip deficita ) ako nema potrebno je da se napravi , kao sto nam je je potrebna fotokopiji dosadasnje medicinske dokumentacije , kao sto sam vec napisao mi smo jos uvijek u ulici Novice Cerovica 21 i zainteresovani slobodno mogu doci i konsultirati se sa nasim defektologom , vec sam napisao prije vrtic je besplatan i obuhvata djecu od 3-15 godin,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Sep 2006, 16:01 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Maj 2006, 12:07
Postovi: 37
Lokacija: Banja Luka
U znak podrske, veeeliki pozdrav za tebe Grozni! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Sep 2006, 18:09 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Nov 2005, 15:55
Postovi: 923
hvala ,vidimo se :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Okt 2006, 09:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2006, 17:32
Postovi: 1884
Lokacija: Banja Luka
I ja se pridruzujem izrazima podrske. Divno, divno, divno. Stvarno je osvjezavajuce da se stvari mijenjaju u tako pozitivnom pravcu. :angel: :fadein:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Okt 2006, 14:42 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Nov 2005, 15:55
Postovi: 923
hvala Leni_04 , Friedi i svima drugima na podrsci :) ,ove sedmice je "Nedjelja djeteta " pa kao i u svim vrticima tako i naseg rade se aktivnosti tog tipa - ukrasavanje vrtica izlozba djecijih radova i slikanje crtnje po betonu ispred vrtica i u naselju , takodjer je povodom istog organizovana izlozba djecjih radova vrticke djece u prostorijama gradskog muzeja od 3. do 6 10. gdje su uz radove ostalih BL vrtica i 2 rada nasih sticenika , pa ako zelite posjetite graski muzej ovih dana i vidite radove nasih malih umjetnika ,do sljedeceg posta pozdrav svima od drugara iz Leptirica :angel:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Nov 2006, 00:06 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Nov 2005, 15:55
Postovi: 923
Pozdrav svima iz vrtica Leptiric , danas je nas Leptiric napunio godinu, odnosno danas je tacno godina dana od pocetka rada vrtica sa djecu sa posebnim potrebama Leptiric , poprilicno je brzo proslo , jednostvano vrtic je postao sastavni i neophodni dio zivota nase djece , nas koji radimo kao i cjelokupne zajednice Banja Luke , te smo dokazi kroz svoj rad da se i sa ovom djecom moze uspjesno raditi u okvirima Centru za predkosko vaspitanje u specijalizovanom vrticu za nasu kategoriju djece . Rezultati rada su vise nego ocekivani u svim segmentima od vaspitno- obrazovog / defektoloskog/kineziterpijskog , a ono sto je najvaznije i radi cega se ovo sve radi djeca su sretna zadovoljna u nasem vrticu , na kraju krajeva nasli su svoje mjesto u drustvu koji svi vide i prihvataju ga sastavni dio .


Danas smo pored i redovnih aktivnosti iskoristili lijepo vreme napravili malu setnju po Boriku i otisli u posjet drugarima iz vrtica Pinokio inace nasim komsijama koje ovom prilikom pozdravljam .
Jos smo uvijek u objektu Leptiric i zeljno iscekujemo prelazak u objekat Marije Mazar ,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Nov 2006, 12:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2006, 17:32
Postovi: 1884
Lokacija: Banja Luka
Super.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Nov 2006, 17:29 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 23 Jan 2006, 17:58
Postovi: 872
Sve najbolje za vrtić 'Leptirić'.

Nisam čitao čitavu temu, ali znam otprilike o čemu se radi.
Reci mi grozniume, u vezi djece, kako izgleda sa njihovim obrazovanjem? Ko najviše vremena provodi sa njima, ko ima najveći uticaj na njih?

Možda su pitanja malo neumjesna, izvini za to.

Pozdrav i puno uspjeha!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Nov 2006, 18:37 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Nov 2005, 15:55
Postovi: 923
Dakle Dak pisao sam vec o organizaciji posla u vrticu :
Citiraj:
djeca su rasporedjena u 2 grupe kao sto je i rasporedjeno redovno osoblje vrtica, znaci jednu grupu obuhvata vaspitac , medicinska sestra i fizoterapeut ,i u redovno osoblje spadaju jos defektolog i logoped , i naravno spremac , osim njih postoje vanjski saradnici koji kontrolisu zdravlje i daju upute i sugestije djece ljekar - pedijatar i ljekar - fizijatar
svi cinimo strucni tim jer se samo na taj nacin i moze raditi sa djecom sa onesposobljenjem i svako u svom domenu posla radi sa djecom , tako da je izdvajanje bilo koje oblasti koju pokrivamo bilo bi neumjesno sa moje strane jer su to rezultati svih nas ukupno , sto se tice napredka djece ono je u skladu sa tezinom hendikepa = kod nekoga je veci , kod nekoga manji u svakom slucaju pomaka ima ,

sto se tice obrazovanja morate biti svjesni da je vecina djece teska mentalna retatardacija izuzev nekolicine sa umjerenom i svega jedno dijete govori , pa stoga se osim defektoloskog i logopedskog rada sa djecom , obrazovanje odnosno vaspitanje svodi na sto vecu samostalnost djeteta kao jedinke odnodno vjezbe samozbrinjavanja (samostalno hranjenje , trening toaletu, samostalno oblacenje ) i naravno na socijalizaciju kao i u svakom vrticu rad kroz igru , jer ta djeca godinama nisu bila u okruzenju svijh vrsnjaka te je svaki kontakt interakcija djece izmedju sebe pomak ,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Nov 2006, 15:35 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 03 Okt 2005, 12:34
Postovi: 322
Iz male rasprave sa Grozniumom na temu koncerta Leb i Sol-a sam saznao i da se on bavi ovim predivnim i plemenitim poslom. Mogu samo reći da se divim tim ljudima koji pomažu onima koje svi odbacuju.
Uskoro će nova godina pa bi bilo lijepo da mališane obradujemo na neki način. Mogli bi da poklonimo paketiće ili da razveselimo djecu doma Leptirić na neki drugi način: da organizujemo priredbu, ili lutkarsku predstavu. Najbolje bi bilo da tu akciju osmisli Groznium, a mi da pomognemo i učestvujemo finansijski ili na neki drugi način onoliko koliko možemo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Nov 2006, 23:56 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Nov 2005, 15:55
Postovi: 923
Pozdrav svima !dakle blackmore , ne znam da lis citao sve postove ja sam fizoterapeut u vrticu Leptiric i moja funkcija u istom je da radim kineziterapiju a nisam defektolog ili vaspitac , no nebitno , dakle ovako sto se tice svih djelatnosti/akcija oko vrtica mora se prvo biti upoznata uprava (direktorica ili pomocnici )centra za predkolsko vaspitanje i obrazovanje ciji smo mi sastavni dio koja se nalazi u vrticu Neven ali im moramo doci sa konkretnim predlogom, mislim da je dobra ideja lutkarska predstava bolja od paketica naravno treba se konsultovati sa nasim defektologom , sad pitanje da li se mozda ti ili netko drugi bavi lutkarstvom ?, da znam dalje sta nam je ciniti . pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Nov 2006, 02:13 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Nov 2005, 15:55
Postovi: 923
cao konacno sam skuzio imagshake pa sam stavljam par slika iz rada nase male zajednice

Slika

Slika

Slika

uskoro jos pozdrav svima od vrtica Leptiric .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Nov 2006, 03:04 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 03 Okt 2005, 12:34
Postovi: 322
Nisam stigao Groznium da pročitam sve tvoje poruke u ovoj temi jer sam ovih dana u poslu preko glave. Povremeno se ulogujem i pratim uglavnom muziku, a ovu temu sam upoznao preko linka koji si ostavio na podforumu za muziku. Moja ideja je da ljudi sa foruma dobrovoljno učestvuju u akciji kojom bi obradovali mališane iz Leptirića. Ne bavim se lutkarstvom, ali mi je drago da ti se svidjela ta ideja i bilo bi lijepo ostvariti ju. Mogli bi umjesto glupih paketića i slatkiša mališanima pokloniti plišane igračke, slikovnice, ili nešto treće što će im se svidjeti i što će ih obradovati.

Za upload fotografija možeš koristiti i http://www.slibe.com.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 63 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs