banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 17 Jun 2024, 08:52

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1780 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 89  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 12 Jul 2010, 08:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Ne bih znao, meni je pomoglo. Možda nije konkretno to što ne jedem kasno ali ionako sad više nema veze, navikao sam se tako i ne smeta mi uopšte. Desi mi se često da legnem u dva, pola tri ili čak i kasnije ali ne osjećam glad toliko...

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2010, 09:19 
U pravu je rodjak, na taj nacin sto ne jedes samo ti se usporava metabolizam...to nema veze sa tobom da li ili ne osjecas glad...


Vrh
  
 
PostPoslato: 12 Jul 2010, 09:20 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 19 Jan 2010, 22:43
Postovi: 11
..


Poslednji put menjao rodjak221 dana 25 Jul 2010, 14:31, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jul 2010, 15:49 
Citiraj:
Ono sto ti je potpuno bezopasno navece, je da napravis salatu od povrca sezonskog i uzmes mladog nemasnog sira. Zasitice te, a hranjivo je i visoko-dijetalno (vlaknasto povrce).

Odlicna stvar. :)

Evo vam sada slika osobe koja je napravila jak kalorijski deficit i ispusila misice umjesto sala:

Slika


Vrh
  
 
PostPoslato: 16 Jul 2010, 00:01 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 30 Nov 2008, 18:01
Postovi: 324
Fazon je sto ces ti i nakon te zdele povraca za zat vremena biti gladan .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2010, 11:34 
Neces ako jedes sa sirom...sama salata je tu samo zbog vlakana, a i da zasiti manje-vise, ali sir je dobra stvar...


Vrh
  
 
PostPoslato: 16 Jul 2010, 13:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Koristi li iko taj famozni L Karnitin?
Puna su ih usta... mada sam čitala da karnitin svako ima u organizmu, to je nešto kao vitamin B20, a služi kao transporter masnih ćelija, pod uslovom da se vježba.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2010, 13:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
tensSa je napisao:
Neces ako jedes sa sirom...sama salata je tu samo zbog vlakana, a i da zasiti manje-vise, ali sir je dobra stvar...

shopska, oli ti ga kako Bugari kazu ovcarska salata...

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2010, 13:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Koliko sam shvatila Tenssa priča o ketozi kao načinu gubljenja masnih naslaga, a to je opet posebna dijeta, sa vrlo malo ugljenih hidrata a najviše bjelančevina.

KETOZA

Spoiler:
Ketogena dijeta
Izvor: Wikipedija

Ketogena dijeta je poseban način prehrane koji se temelji na stanju ketoze, u koji organizam stupa nakon određenog vremena od početka primjenjivanja ovakvog tipa prehrane. Kada jednom tijelo uđe u stanje ketoze, umjesto šećera primarni izvor energije postaju masti.

Način djelovanja

Ketogeni način prehrane temelji se na procesu zvanom ketoza. Radi se o posebnom stanju organizma, koji je karakteriziran povišenom razinom ketona u krvi, do čega dolazi uslijed pretvorbe masti u masne kiseline i ketone. Do ove pojave dolazi kada organizam kroz određeno razdoblje dobiva vrlo male količine ugljikohidrata. Kada se započne sa ketogenim načinom prehrane, tijelo prolazi kroz više promjena, tj. prilagodbi. Nakon otprilike 48 sati od početka ovog načina prehrane, organizam počinje koristiti ketone kako bi efikasnije koristio energiju skladišteno u masnim stanicama. Drugim riječima, primarni izvor energije za organizam prestaju biti ugljikohidrati (tj. glukoza), dok njihovo mjesto zamjenjuju masti, tj. masne kiseline. Zbog toga za vrijeme ketoze nije problem jesti hranu s većim udjelima masnoće, nego što bi se inače činilo razumnim. Za vrijeme ove dijete stoga i prevladava hrana bogata mastima i proteinima, a siromašna ugljikohidratima kako bi se stanje ketoze i održalo za vrijeme kada je potrebno. Na ovaj način tijelo ubrzano gubi na težini (i to prvenstveno na masnoći). Osim masnoća, gubitak na razini proteina, tj. mišića je minimalan pošto velika većina hrane koja se konzumira za vrijeme ketoze, sadrži i relativno velike količine proteina.

Trajanje

Iako ketoza jest temelj ketogenog načina prehrane, u svojem najstrožem obliku ne mora trajati dugo. Stanje ketoze može se održavati sve do kad se tjelesna težina ne bude svega nekoliko kilograma viša od one koju ste uzeli kao cilj. Tada se postepeno uvode namirnice sa nešto višim udjelom ugljikohidrata (riža, grah, manje količine kruha ili tjestenine, grašak…). U tom periodu bilo bi vrlo korisno voditi dnevnik prehrane, u kojem biste bilježili dnevnu količinu ugljikohidrata koje ste unijeli u organizam. Na taj način može se odrediti maksimalnu količinu ugljikohidrata koju možete unijeti u organizam a da ne dobivate na tjelesnoj težini. Jednom kada se taj parametar otkrije, većinom prestaju postojati problemi s prehranom, jer se do tog momenta stekne navika vođenja računa o kalorijama i količinama ugljikohidrata, proteina i masti koje se unose dnevno, a uz korisna posljedica je i bolje upoznavanje vlastitog organizma, u smislu maksimalnog „dozvoljenog“ dnevnog unosa. Na taj način, ketogena dijeta može biti samo postupak učenja navika koje mogu onemogućiti vraćanje na staru eventualno problematičnu razinu.

Prehrana na ketogenoj dijeti

Pošto je na ketogenoj dijeti važno unositi vrlo male količine ugljikohidrata, prevladava većinom hrana temeljena na siru, jajima, mesu i ribi. Sve navedene namirnice većinom sadrže vrlo malo ugljikohidrata, te su zbog toga prihvatljive za postizanje ketogene dijete. Uz navedeno, vrlo je važno jesti i dovoljne količine povrća, zbog unosa vlakana, vitamina te drugih esencijalnih tvari u organizam. Pod povrćem se ovdje prvenstveno podrazumijevaju krastavci, zelena salata, kupus (kiseli ili svježi) i slično. Neko povrće sadrži veće količine ugljikohidrata pa takve namirnice treba izbjegavati (kao što su krumpir, riža, grah, grašak i slično).

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2010, 13:32 
Nije bas o tome rijec, ali dobra je i ketogena dijeta...skoro ista je kao atkinsova (isti princip), samo sto je ketogena zdravija...na keto se unose zdrave masti...


Vrh
  
 
PostPoslato: 16 Jul 2010, 13:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Kakve su zdrave masti? Neke nezasićene?

A L Karnitin, jesi uzimao to? Vidim da vlada pomama za njim.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2010, 13:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 12:43
Postovi: 3807
Lokacija: The Happy Hill
tensSa je napisao:
Neces ako jedes sa sirom...sama salata je tu samo zbog vlakana, a i da zasiti manje-vise, ali sir je dobra stvar...

Све реко` да не питам стално, ал` морам. Који сир? Конкретно? :wink:

_________________
По зими, киши, сунцу, снегу или кошави...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2010, 13:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Pusti tensSu, pilicara :lol:
;)

Ja u zadnje vrijeme tamanim fetu, suboticku.. Jest da bas ne pratim te fazone krenuvsi od kcal pa nadalje.
Ali procitao sam da ima jako malo kalorija za tu vrstu namirnica, a da je ukusna, ukusna je :D
Eno stoje u frizideru 2-3 kg, samo da jos malo paldumim na forumu pa odoh zderati...
Fetu jedem dosta u zadnjih mjesec dana, doooosta povrca i hladne vode :)
Skinuo sam 4 kg u mjesec dana... :D

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2010, 13:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Nov 2003, 13:28
Postovi: 5168
Nemasni sir - FETa :D

_________________
www.madeinbunker.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2010, 13:59 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2009, 15:20
Postovi: 489
tensSa je napisao:
Nije bas o tome rijec, ali dobra je i ketogena dijeta...skoro ista je kao atkinsova (isti princip), samo sto je ketogena zdravija...na keto se unose zdrave masti...

Колико видим тема је смршавити здраво ,а не по сваку цијену , кетоза никако није нормално стање и далеко је то од "здравог мршављења"

_________________
Тромо се вријеме вуче, и ничег новог нема, данас је као јуче, сутра се исто спрема.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2010, 14:04 
bigman je napisao:
tensSa je napisao:
Neces ako jedes sa sirom...sama salata je tu samo zbog vlakana, a i da zasiti manje-vise, ali sir je dobra stvar...

Све реко` да не питам стално, ал` морам. Који сир? Конкретно? :wink:

Imas svjezi sir od mlijekoprodukta iz dubice, latea sir...

Citiraj:

A L Karnitin, jesi uzimao to? Vidim da vlada pomama za njim.
Kakve su zdrave masti? Neke nezasićene?

Nisam nikada koristio sagorjevac, skidam kile samo hranom, bar za sada...vecina ljudi sto se bavi sa tim koristi uglavnom sagorjevace, L-carnitin slabije.

Sto se tice masti pise u tekstu koji sam napravio na pocetku:
Citiraj:
U kvalitetne masti koje trebamo unositi u organizam spadaju omega3 i omega6.
Izvori omega3 masti su ribe kao sto su tuna, haringa, losos, skusa, sardine kao i ulje od lanenih sjemenki..
Izvori omega6 masti su suncokretovo ulje, orahovo ulje, susamovo ulje, ulje safranike…



Citiraj:
Колико видим тема је смршавити здраво ,а не по сваку цијену , кетоза никако није нормално стање и далеко је то од "здравог мршављења"

Nije ok biti u ketozi nikako duze od 4-5 dana...zato se radi tzv "reset" tako sto se unosi svaki 5 i 6 dan UH u organizam...


Vrh
  
 
PostPoslato: 16 Jul 2010, 14:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 22:10
Postovi: 4092
Lokacija: http://www.websudoku.com/?level=4
Meni je ta subotička feta jedina i ukusna, mada ni nju ne jedem baš često. Eventualno, uz neku salaticu... Jedem na svaka tri-četiri sata, manje obroke, trudim se da jedem što manje slatkiša, i najbitnije, čini mi se, pijem hektolitre vode. Stomačić spada, polako ali sigurno. :D
E da, prestala sam vježbati... :( ko će po ovoj vrućini...

_________________
Glupa krava.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2010, 15:08 
Ja nazalost nisam krocio u teretanu mjesec dana zbog obaveza (skoro stalno sam na putu)...bas sada se spremam za Novi grad. :(
Kad dodjem idem na Zelenkovac, zatim za Doboj 10 dana i onda na more 15 dana... :(


Vrh
  
 
PostPoslato: 17 Jul 2010, 23:17 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 21 Maj 2008, 14:24
Postovi: 989
Ljudi u kojim teretanama trenirate...cuo sam da je najbolje dole kod tefe


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2010, 06:03 
Ja sam prestao ici kod tefe...


Vrh
  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1780 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 89  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs