banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 06:24

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 205 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 22 Mar 2012, 00:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
ajkula je napisao:
...Ono sto je do sada receno je da ce morati na usivanje kada napuni 2 mjeseca :cry:

Jesi ti potpuno sigurna da je u pitanju povreda? Za zašivanje povrede ne čekaju se mjesci nego se šije odmah, za zašivanje rascijepljene usne se čeka treći mjesec.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2012, 19:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Sep 2004, 11:42
Postovi: 2355
Lokacija: Mejdan, kod Flavea na gajbi
kada je doticni idiot lucic dobio skoro po njusci, fakat mi je ulepsalo dan. lik je kreten koga bi tukla nogama za dobro jutro, eto cisto onako da mi dan lepo pocne.

ali povrede bebe su nazalost komplikacije do kojih moze doci prilikom carskog (jako retko, ali se desava) i svaka majka mora biti upoznata sa tim. nadam se da ce se bebica brzo oporaviti i da ce sve biti ok.


eto ja sam danas imala razgovor sa doktorom, pa sa babicom, i morala potpisati hrpu papira da sam informisana o svim komplikacijama koje mogu nastupiti.

_________________
DA, JA SAM SEXUALNO ISFRUSTRIRANA OSOBA!!!
verliebt in berlin


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2012, 21:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5945
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
aham.....meni su papire poturili pod nos dok su me prevozili u operacionu salu. Tek posle nekoliko dana sam postala svjesna da sam nesto potpisivala.

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2012, 22:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Sep 2004, 11:42
Postovi: 2355
Lokacija: Mejdan, kod Flavea na gajbi
dobro su se setili :roll:
ja sam do sada dala hrpu autograma, od ovih da sam upoznata sa svim komplikacijama carskog, do toga da u slucaju komplikacija dozvoljavam da mi daju krv, da smeju vaginalno da me pregledaju ... ma ne secam se vise svega. uglavnom od banalnosti do ozbiljnih i bitnih stvari. ali i oni zele da se ograde.
ma meni je najveca frka od epiduralne, pomisao na to mi je horor. sve ostalo me ne brine.
evo opet sam se ubedacila :(

_________________
DA, JA SAM SEXUALNO ISFRUSTRIRANA OSOBA!!!
verliebt in berlin


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2012, 22:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5945
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
ali podsjecam te da kod mene carski rez nije bio planiran :(
vjerovatno ce mi prije sledeceg poroda na vrijeme dati papire da potpisem..a mozda i da ih procitam.
cuj dozvola da te vaginalno pregledaju....e onog dana kada toga kod nas bude bilo...

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2012, 22:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Sep 2004, 11:42
Postovi: 2355
Lokacija: Mejdan, kod Flavea na gajbi
i meni je bilo smesno to za vaginalni, ali sam shvatila kada sam videla kakvih slucajeva ima. i onda i razumem bolnice koje sve to traze da se ograde od bilo kakvih mogucih komlikacija.
sedimo u cekaonici dragi i ja, do njega slobodno mesto. ulaze turcin i njegova zamotana draga. snime to slobodno mesto, ona stoji i ceka dok on nije pomerio stolicu nekih metar od mog dragog i tek onda je ona sela kada joj je on klimnuo glavom i dozvolio. znaci ... no comment. i kakvu reakciju onda ocekivati od takvog coveka u vezi vaginalnog pregleda?

ma ja u utorak idem na "pregled" sa mogucnoscu "planirano-neplaniranog" carskog, ono ... operaciona ce biti spremna za svaki slucaj. pa sam danas imala pripreme i pojasnjenja celog postupka, zato sam potpisivala hrpu te papirologije.

nego...jesi ti imala epi ili totalnu?

_________________
DA, JA SAM SEXUALNO ISFRUSTRIRANA OSOBA!!!
verliebt in berlin


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2012, 22:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Stigma, jel' moras na carski ili je to preventivna papirologija u slucaju sbb kbb? U BL nema epi anestezije, jos uvijek rade pod totalkom - sto je meni licno, totalna glupost. I ova drugarica je bila slagirana pola dana, tek je danas imala citav dan bebu pored sebe.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2012, 23:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Sep 2004, 11:42
Postovi: 2355
Lokacija: Mejdan, kod Flavea na gajbi
beba je hiperaktivna, stalno se okrece, pre dve sedmice se okrenula karlicno i ostala tako. zadnja opcija je carski, u utorak idem da pokusaju bebu okrenuti spoljasnjom metodom. e sada, obzirom da sam u 38st kasno mi je za akupunkturu, jer je i to jedna od metoda okretanja. ima mnogo mogucih komplikacija, ali za carski ih ima mnogo vise. celo vreme ce meriti kontrakcije i bebine otkucaje srca, ja mogu metodu prekinuti u bilo kom trenutku, pri bilo kakvoj nelagodnosti ili boli. jebeno je to sto mi bez obzira na medikamente mogu izazvati kontrakcije i pokrenuti porodjaj, iako su sanse male. ako bilo sta krene lose, idem odmah na carski. ali svjedno smo se psihicki spremili na to, bicemo zajedno, jedino me jebe ta epiduralna. oduzimam se od straha, ali jedino je tako moguc bonding posle porodjaja.

dobro je sto se beba kasno okrenula, jer su sanse da to manuelno okretanje uspije mnogo vece, tj. beba ima jos mesta da se okrene. vredi probati u svakom slucaju, carski (planirani ili ne) mi uvek ostaje kao opcija.

a za dozvolu carskog, epiduralne i spinalne moras preventivno potpisati papirologiju jos na pocetku. bar u ovoj bolnici za koju sam se ja odlucila, a verujem da je u svakoj tako.

_________________
DA, JA SAM SEXUALNO ISFRUSTRIRANA OSOBA!!!
verliebt in berlin


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2012, 23:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
stigmata je napisao:
a za dozvolu carskog, epiduralne i spinalne moras preventivno potpisati papirologiju jos na pocetku. bar u ovoj bolnici za koju sam se ja odlucila, a verujem da je u svakoj tako.



Ovo znam. Nema nikakvog zahvata a da se prije njega ne potpisujes :-?


Kao kroz maglu se sjecam da sam citala o metodi okretanja bebe pomocu svijece i tabana. Mo's me sad ubiti ali se ne mogu sjetiti svih detalja, davno sam bila trudna :) Drzim ti palceve da ga okrenete i da ne zeza odmah od starta, bice godina za zezanje i hiperaktivnost :D

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2012, 23:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007, 02:35
Postovi: 1462
stigmata, je li tebi to druga beba? Cisto onako pitam, jer mi se cini da si stavljala neke slike prije, a mozda sam pogrijesila.
U svakom slucaju, cestitam ti i zelim srecu na porodu :)

I kod mene je bio hitan carski rez, ali ja nista nisam potpisivala. I to sto su svi vidjeli bebu prije mene, a ja prvi put nakon 12 sati od poroda i to na minut mi je i danas tesko. Ali, eto. Pregura se i to.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2012, 00:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Sep 2004, 11:42
Postovi: 2355
Lokacija: Mejdan, kod Flavea na gajbi
tnx cure :love5:

prasica, prva beba je. a moguce da su fotke friendice koja je bila trudna.
ovde veliki akcenat stavljaju na bonding, znaci cim bebu izvade stavljaju je meni na grudi (bez obzira da li je carski ili prirodni porodjaj u pitanju). dragi ce biti uz mene u operacionoj, i onda imamo sat, dva vremena da se upoznamo i mazimo :D
onda dolazi sestra koja ti pokaze i pomaze oko dojenja, naravno ako se odlucis da dojis bebu. tek onda je mislim mjere i vazu i kupaju.
ja mogu traziti da odnesu bebu ako zelim, inace je celo vreme sa mnom.

_________________
DA, JA SAM SEXUALNO ISFRUSTRIRANA OSOBA!!!
verliebt in berlin


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2012, 00:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007, 02:35
Postovi: 1462
Pa, to je odlicno!

Ovo ovdje kod nas je uzas. Mislim, ne kontam. Donose mi bebu poslije 12 sati da je vidim prvi put i sestra onako znacajno govori drugoj sestri: ovo majkama bas znaci! Znaci mi klinac! Vidjela sam je samo na minut. Poslije je se nisam mogla nagledati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2012, 01:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Sep 2004, 11:42
Postovi: 2355
Lokacija: Mejdan, kod Flavea na gajbi
prasica je napisao:
Donose mi bebu poslije 12 sati da je vidim prvi put i sestra onako znacajno govori drugoj sestri: ovo majkama bas znaci! Znaci mi klinac! Vidjela sam je samo na minut. Poslije je se nisam mogla nagledati.

ja verujem da bih ubila nekog tamo :angry4: :angry4: :angry4:
ali bez zezanja, bila bih u stanju odgristi joj ruku kada pokusa da mi uzme bebu. moje, iz mog organizma izvadjeno, ko si ti da mi uzimas i ogranicavas?!?! :angry4: ovdje jebeni saraf ako ti izvade iz prsta, moraju da te pitaju da li zelis da ga zadrzis i da ti ga donesu, jer sve sto je u tvom organizmu pripada tebi.
molim boga da se nesto promeni na bolje dole, za pocetak bar malo ljudskog od strane doktora i sestara.
letos sam bila na paprikovcu, cekamo ispred intenzivne dole da bilo ko dodje i obavesti nas o toku operacije, kako je proteklo ... i lik (neko od zaposlenih) izlazi iz onog hodnika sa cigarom u ustima, gura neka kolica i ode ladno u lift. ja gledam i ne verujem, pa jel´ normalan? fakat sam htela da ga pitam, ali ovi moji poceli da me gurkaju, kao ne gledaj ga tako, moze saznati zbog koga smo mi ovde pa se onda "iskaljivati".

_________________
DA, JA SAM SEXUALNO ISFRUSTRIRANA OSOBA!!!
verliebt in berlin


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2012, 01:36 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jan 2006, 11:47
Postovi: 1094
Lokacija: tamo daleko
Talija je napisao:
ajkula je napisao:
...Ono sto je do sada receno je da ce morati na usivanje kada napuni 2 mjeseca :cry:

Jesi ti potpuno sigurna da je u pitanju povreda? Za zašivanje povrede ne čekaju se mjesci nego se šije odmah, za zašivanje rascijepljene usne se čeka treći mjesec.


zao mi je zbog bebice ali ovo je tacno..ukoliko je povreda nastala zbog nemarnosti doktora i zbog carskog reza onda se odmah usije rana, djete sigurno ima "zeciju usnu" ,tada se operacija radi nakon ca. 3 mj od rodjenja!! to je deformacija nema apsolutno nista sa nacinom porodjaja..
rizik carskog jeste da beba moze imati malu povredu zavisi od pozicije u stomaku ,ali posjeci usnu skalpelom je skoro pa nemoguce
doktora ne znam, ali treba biti oprezan sa sirenjem informacija pogotovo ako nije istina


sto se tice carskog kod nas, sada jeste moguce poroditi se sa spinalnom anestezijom..prije valja nije moglo

stigmata sve najnajbolje za tebe i bebicu..jel curica ili djecak :), bice sve ok samo opusteno!! slazem se sa tobom da nema niko pravo da uzima djete od majke kao sto je praksa kod nas...u kojoj bolnici si prijavljena u becu? ja sam bila u st josef i göttliche heiland ;)
ja sam oba puta na carski i super je sto je beba uz majku gdje joj je najljepse..ali i ovdje malo pretjeruju s tim,ako zelis bebu dati preko noci da odspavas par sati, oni te gledaju prepreko..a ja nakon carskog 2 dana sam bila nikakva nisam se mogla okrenuti kako onda o bebi da se brinem..dobro pa ocevi mogu biti non stop uz mamu i bebu..pa mi je muz dosta pomagao

_________________
Majka je ono što si, Majka je ono ko si, Majka je ona dubina u nama
Majka je ona suština sama, Majka je životu mati, Majka je da nas zauvijek prati
Majka je naša ljubav i raj
Majka je naš početak i kraj


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2012, 09:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Bebica jeste posjecena i zasivena je ali ce morati ici jos jednom. Nema potrebe da ovdje do u detalj opisujem proceduru, receno je ono najbitnije :wink:

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2012, 09:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5945
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
Mislim da posjekotinu i zecju usnu nije toliko tesko razlikovati.
Pogreske su moguce ali za njih treba odgovarati.

Slika

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2012, 17:33 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2004, 19:50
Postovi: 905
breskvica je napisao:
Talija je napisao:
ja sam oba puta na carski i super je sto je beba uz majku gdje joj je najljepse..ali i ovdje malo pretjeruju s tim,ako zelis bebu dati preko noci da odspavas par sati, oni te gledaju prepreko..a ja nakon carskog 2 dana sam bila nikakva nisam se mogla okrenuti kako onda o bebi da se brinem..dobro pa ocevi mogu biti non stop uz mamu i bebu..pa mi je muz dosta pomagao


treba dati na izbor. ja sam trebala odmor. zadovojna majka jednako zadovoljna beba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2012, 18:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Nama su sestre dosle uvece i pitale nas da li hocemo da nam uzmu djecu, da mi malo odmorimo. Zena do mene i ja smo skoro u glas rekle da hocemo :lol: :oops:

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2012, 22:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5945
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
Uh...sad ce me dezurni moralisti napasti, ali...meni je tako prijalo kada je odnesu na tih sat-2...bila sam presrecna zbog bebe, ali to me je i umaralo..ona je bila mirna beba, ali ja...prevrni, okreni,..ne znam koliko puta sam je odmotala i ponovo brojala prstice :lol: ....pa pricaj joj, pjevaj,...nikada necu zaboraviti prve rijeci koje sam joj uputila :D

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2012, 14:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2010, 22:34
Postovi: 1834
Lokacija: Ovdje-ondje, tuda-svuda!
Jao brojala prstiće... Nekako, mogu i da te zamislim u tome. :-) Mogu da zamislim i one krupne, pametne
okice.... aaaaaaaaaaaa....


Odem danas u crkvu, nisam dugo bila. Tamo kao da je bila Vrbica, toliko male djece. :-D Spušta mama seku od nekih godinu i po pored nekog dječačića od možda 2,5 godine. Gleda on u nju i kaže baki: "Kako je lepa". :love5:

_________________
Najgora je napisao:
Smršaću kad umrem :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 205 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs