banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 06:27

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 24 Okt 2002, 18:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
Sa svih strana nas zasipaju ljepoticama...ali onim 'serijske proizvodnje'...
'Lutke' sa novim silikonskim grudima,sa isisanim salom i kojim izvadjenim rebrom u svrhu idealnog ravnog trbuha,ispeglanih bora da bi lice bilo mladalacki zategnuto,sa silikonom u usnama,uz operacije podizanja jagodica,uklanjanja podocnjaka,zatezanja koze vrata,dizanja dupeta...i cega sve ne...smijese nam se sa ekrana kao slike idealne zene.
U novinama i na internetu je more opet savrsenih zena,naravno uz pomoc retusiranja fotografija i gorenavedenih operativnih zahvata...

I cemu to vodi?
Kompleksima kod zena koje su prirodne - a samim tim i nesavrsene.
Vecina tih 'obicnih' zena zeli biti lijepa,savrsena,idealna...ali nema dovoljno novca.

Ove slike su me uzasnule,a rezultat su jeftinih operativnih zahvata da bi se dostigao nezdravi ideal koji nam mediji namecu!

Slika
Unakažena Gertraud Wagner

Slika
Gertraud Wagner prije i poslije zahvata zatezanja lica

" Gertraud Wagner, kojoj se novo lice za 300 DM počelo raspadati tek nakon dvije godine? Hoće li se popravci vrijedni 25 000 DM doista isplatiti još je neizvjesno."

Vise na linkovima:
http://www.klik.hr/vijesti/2001/09/20/0002034.html
http://www.klik.hr/naslovnica/dossier/2 ... 02006.html

Ne znam koliko dugo ce slike i linkovi biti dostupni,posto ih nakon nekog vremena brisu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Okt 2002, 16:16 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Jan 2002, 01:00
Postovi: 441
Lokacija: Banjaluka
O ovome smo vec pisali na temi: Plasticna, estetska hirurgija...
Ovaj put cu samo kratko pastovati, nesto sam nasla na netu slucajno...

Tok zahvata face liftinga:
Rez na koži obično počinje u kosi iznad sljepoočnica, nastavlja se ispred uha, ispod ušne resice, iza uha i u kosu. Mišići i meko tkivo se učvršćuju, koža se zateže, višak kože se odstrani i potom se preostala koža namješta kako bi se dobio pomlađeni izgled. Kirurg zatvara rez šavovima ili metalnim kopčama. Ako i vrat zahtijeva lifting, napravi se mali rez ispod brade.

Rizici i komplikacije
Face lifting je kirurški zahvat i nosi sve posljedice kao i svaki drugi prekid kontinuiteta tkiva. Moguće komplikacije su:
- krvarenje
- krvni podljevi
- infekcije
- rastvaranje šavova
- veliki ožiljci zbog individualne sklonosti stvaranju takvih ožiljaka
- nezadovoljstvo ishodom operacije
- anesteziološke komplikacije

Period oporavka
Pacijenti se osjećaju i izgledaju dobro iznenađujuće brzo nakon operacije. Bolnost je obično vrlo mala, oteklina nestaje za nekoliko dana, a modrice za dva tjedna. Može se osjećati zatezanje i obamrlost lica, što obično prolazi najkasnije za nekoliko tjedana. Povratak svakodnevnim aktivnostima treba planirati u dogovoru s liječnikom jer veća napetost i naprezanje mogu uzrokovati neestetske ožiljke i sporije cijeljenje rana. Ožiljci će biti ružičasti nekoliko mjeseci i postepeno prijeći u blijede, slabo vidljive ožiljke, koji se dodatno mogu prekriti kozmetikom. Ožiljci su obično skriveni i kosom i pregibima kože.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Apr 2003, 20:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Plastične operacije uništile lice Melanie Griffith
Sudbina Michaela Jacksona, kome se zbog čestih operacija lice skoro raspada, mogla bi da stigne i pupularnu glumicu Melanie Griffith. Njen suprug Antonio Banderas zabranio joj je bilo kakav novi odlazak "pod nož" plastičnih hirurga, a dermatolog Hilary Allen tvrdi da je Melanie zbog želje za ulepšavanjem otišla predaleko. Naime, zbog previše ubrizgavanja Botoxa, sredstva protiv bora, lice glumice je dobilo "ledeni izgled", a njene povećane usne često menjaju oblik. Zbog zatezanja kože Melanie je takođe dobila crvenilo po licu koga će se teško rešiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Apr 2003, 15:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
Većina žena mrzi svoje tijelo

Velika većina - čak 82 posto - žena mrze svoje tijelo. Najnezadovoljnije su kilogramima, a slijede pojedini dijelovi tijela; 38 posto žena mrzi svoje grudi, bile prevelike ili premalene, 35 posto noge. Bokovi su slaba točka 32 posto žena, a kao poseban nedostatak 31 posto žena navodi trbuh. Psiholozi pak upozoravaju da su žene sve izloženije iskrivljenim medijskim idealima, podvrgnute sve okrutnijoj utrci za savršenstvom. Neke žene, a sve iz skupine koje mrze svoje tijelo, ne čine ništa tvrdeći da je bitka ionako unaprijed izgubljena. Druge čine previše, ponekad postižući i kontraefekte.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Apr 2003, 21:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
ventilator je napisao:
Psiholozi pak upozoravaju da su žene sve izloženije iskrivljenim medijskim idealima, podvrgnute sve okrutnijoj utrci za savršenstvom

Tačno tako, to sam i ja davno primjetio.
A za sve su krivi svi mediji našeg "modernog" društva, časopisi tipa Teen, TV emisije o modelima, pjevačicama, glumicama i drugim "ljepoticama" u kojima se u prvi plan ističe tjelesni izgled "poboljšan" plastičnim operacijama, šminkom, nakitom, dekolteom a iza svih tih maski se kriju moralne nakaze iz kojih zrači poruka koju žele da kroz cjelokupnu svoju pojavu upute svijetu a to je ujedno i ono što im je najbitnije u životu: "(po)gledajte me... zar nisam prelijepa... zanosna... neodoljiva... predmet svačijih maštanja, zar nisam ljepša (za njih: bolja) od drugih..."

fuj fuj


A nažalost većina djevojaka nema dovoljno jaku i izgrađenu samostalnu ličnost i nema spoznaje o ispraznosti i izvitoperenosti sistema vrijednosti koje nameće naše "moderno", "civilizovano" i "napredno" društvo pa teže tome da se uhvate u koštac sa onim-što-je-bitno a to je nametnuti ideal "ljepote" a pošto to mnoge nisu u stanju onda padaju u depresiju, mrze sebe, svoje tijelo, vjerovatno mrze druge koje su ljepše od njih i ko zna šta još sve mrze.

Ovo gore je vjerovatno neko istaživanje koje je dalo kao rezultat da 82% žena mrze svoje tijelo, to je samo potvrdilo moje pretpostavke da su mnoge današnje žene nezadovoljne, frustrirane, depresivne, iskompleksirane a velikim dijelom zbog onoga što im društvo nameće i zbog toga što nisu dovoljno jake i izgrađene da prepoznaju pogrešne ideale i da ih ne prihvate.

Citiraj:
ne čine ništa tvrdeći da je bitka ionako unaprijed izgubljena


Problem je što one u tome vide neku bitku vrijednu borbe a to je samo bitka za glupostima, bitka za štrumfolikim poklon paketićem koji te učini na trenutak sretnim što ga imaš a onda ti eksplodira u lice. A uvijek eksplodira, prije ili kasnije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Apr 2003, 22:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Ova ova vijest što ju je postavila ventilator u malo dopunjenijem obliku

82 odsto žena mrzi svoje telo
Čak 82 odsto žena mrzi svoje telo, pokazalo je istraživanje nedavno sprovedeno u Italiji. Žene su najčešće nezadovoljne svojom težinom, a slede pojedini delovi tela: 38 odsto žena mrzi svoje grudi, bile prevelike ili premalene, 35 odsto noge, 32 odsto bokove, a 31 odsto stomak. Rezultati ovog istraživanja pokazali su da žene u modernom društvu u velikoj meri žive pod pritiskom nedostižnih ideala, nametnutih najčešće od strane medija. Brojni stručnjaci koji se bave tim aspektima ženske psihe upozoravaju i na to da je insistiranje na savršenom izgledu svojevrstan beg od stvarnosti. Žene koje ne mogu (ili osećaju da ne mogu) da promene bitne stvari u svojim životima, reše emocionalne, poslovne ili porodične probleme, beže u teretane, kozmetičke salone, kao i pod hirurški nož. Njihovo telo postaje jedino područje kojim posve vladaju. Prividno nadoknađujući ono što ne mogu da promene, žene ne žale ni truda, ni novaca ne bi li telo dovele do savršenstva koje postoji samo u njihovim glavama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Apr 2003, 14:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
Ovdje mozete vidjeti kako neke od tih savrsenih zvijezda izgledaju bez sminke ili kad nisu zauzele savrsenu pozu prije slikanja...

http://www.senzatrucco.it/vip/

Sasvim obicne zene...ne bas savrsene... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Apr 2003, 18:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5075
Lokacija: Banja Luka
...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs