banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 08:08

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Maj 2002, 15:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
Zasto se muskarci cude ako na svoje vulgarnosti dobiju odgovor iste sadrzine?
Sa kulturnima kulturno,sa nekulturnima onako kako zasluzuju.
Vjerovatno mislis na podforum politika na kojoj svi prostace.
Ocekujes da im bacam cvijece pred noge kad me vrijedjaju?To je vac odlika andjela,a ja nemam krila.

Ako mislis na zezu na podforumu lude krave i temu nepredvidiva beskonacna recenica...to je opusteno zezanje,a niko ni u stvarnom zivotu ne govori kao da zivi u manastiru.Zar bi i viceve trebalo zabraniti ili uvesti cenzuru prilikom njihovog pricanja?

Mrzim ustogljenost i ukalupljenost.Ne volim da se pretvaram da sam ispod staklenog zvona rasla.
Ljudi su rijeci pretvorili u kulturne,sterilne,ciste,lijepe...i u ruzne,prljave...
Dosta rijeci na koje se neki vrcaju i pretvaraju "ju sto me sramota"(a i sami ih ponekad izuste)nisu tako strasne koliko je strasno to ljudsko pretvaranje da smo bolji nego sto jesmo.Da smo uvijek fini.Nije ljudski biti u svakom trenutku 100% kulturan,odmjeren,nedodirljiv,savrsen...ljudski je opustiti se i uzivati,zezati se i ne shvatati svaku rijec,svaku sitnicu koja nije savrsena tragicno.

<font size=-1>[ Poruku promijenio/la: ventilator dana 29.05.2002. 16:33 ]</font>


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Jun 2002, 16:13 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1552
Lokacija: Banja Luka
Eto, venti je curica bez kompleksa. :D

Inace, kompleks sadrzaji svesti, vecinom cuvstveni (emocionalni), potisnuti te otuda podsvesni, koji dovode do nenormalnog drustvenog stanja.

To su oni nenormalni postupci i reakcije koje primjecujete kod drugih ljudi. Smatrate ih neobjasnjivim i manifestacijom ludila. Ludila u okviru granica normale, ili van tih granica, kako kad. Dok se istovremeno sopstvene takve reakcije ne primjecuju. Ili im se ne pridaje neki znacaj.
Mala samoanaliza ili razgovor mogu dosta toga da otkriju. Ponavljam, niko nije bez kompleksa.[/b]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Jun 2002, 19:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1756
Lokacija: .:Njemacka:.
Nema lepseg sporta nego nemilosrdno zezati devojke koje su iskompleksirane. Njih je lako poznati, ulaze u kafic tako da ih svi mogu primetiti, za njima se vuce kilometarski oblak kopije parfema koji je kupljen na ulici, kada puse cigarete rade to na taj nacin sto dlan okrenu na gore (stavite lakat na sto pa okrenite dlan ka plafonu i ispruzite dva prsta kao da drzite cigaretu pa cete videti).
Za njih je svaki drugi ljakse, gabor, one moraju da prokomentarisu svaku osobu koja udje u kafic kakva je...
Evo i jedne male dogodovstvine u mojoj reziji.
U jednom kaficu u Novoj Pazovi svako vece su dolazile takve dve devojke. Znaci, ta ne zna di da odgovori na zdravo, njih dve su u svom svetu... Elem, kafic je bio poprilicno pun i jedini prazan sto je bio pored toaleta. U tom trenutku u mojoj zlocestoj glavi radja se lukav plan. Ustajem, odlazim do toaleta i pre toga zastajem kraj njihovog stola koji je pored vrata. One cute! Plan je perfektan :lol: ... Izlazim, vidim da nesto komentarisu o meni, i onda uradim nesto sto se 3 meseca tamo pricalo: masim se dzepa, izvadim novcanik, i dam novcanicu od 20 dinara uz reci :" Izvinite, nemam sitno..." . U istom trenutku moj drug koji je sve ovo pazljivo gledao prodrao se kroz kafic " BABE SEREEEEEEEE"... Njih dve su iz kafica nestale munjevitom brzinom, sokic je ostao nepopijen i ja sam platio pice tad za njih da ne bi gazda zezao konobaricu.
Epilog: njih dve 6 meseci tu nisu usle, brat od jedne me hteo tabati ali mu se nije dalo kad je video gabarit (sirinaXvisina) mene...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Jun 2002, 20:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
Medo,svaka cast!!!
Ne volim to ustogljeno ponasanje.Fino je kad covjek cijeni sebe,ali je jako ruzno kad sebe precjenjuje,a druge potcjenjuje.

Odem u kafic da popijem kafu i porazgovaram sa osobom sa kojom sam dosla.Ne volim ta 'preseravajuca' (ju,sto me sad sramota :oops: ) mjesta gdje 90% ljudi dodje da bi bili vidjeni i da bi prokomentarisali sve koji udju na vrata!Zato volim ljeto i "Skaut".Ljudi su opusteni,neko igra karte,neko jamb,neko cita novine,ljudi dodju sa zenom i djecom...svi su opusteni i prirodni.Niko nikoga ne folira.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Jun 2002, 21:39 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 22 Maj 2002, 01:00
Postovi: 49
Medolino što više čitam tvoje odgovore sve više sam oduševljena. :P
A i Ventilatorka je u rangu s tobom. :wink:
Što se kompleksa tiče sami smo si krivi,jer podležemo tuđem mišljenju o nama i drugima.Više niko ne cjeni unutrašnju ljepotu čovijeka,
a to je tako :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Jun 2002, 23:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1756
Lokacija: .:Njemacka:.
Omegice samo se nadam da to nije negativno.

Svratite malo i kod Mede na Muziku


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Jun 2002, 23:57 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 22 Maj 2002, 01:00
Postovi: 49
Hej Medice nije negativno ja mislim i pišem samo pozitivno.........uglavnom. :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Jun 2002, 01:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1963
Lokacija: Banjaluka/Wien
...e pa djecaci i djevocice...stvarno je divno vidjeti vas kako se hvalite. Doista moram i ja malo da pohvalim. Svakog po malo,jednostavno zato sto je tema toliko funkcionalna sama od sebe, da postaje prva koju sam do sad vidio,a da se neko ne svadja. Fino je sve receno, i prozeto. Vratimo li se na temu,svuda se razgovara samo o kompleksima fizicke naravi. Ima li iko kakvih gadnih iskustava.ili kakavih lijepih rjesenja za komplekse psihickog tipa. Da pojasnim... imao sam losih iskustava sa kompleksima fizickog tipa jer sam ono sto se u narodu zove strapljan(s sa kvacicom, ne znam kako drugacije da napisem to na ovoj tastaturi)... znaci visok sam i mrsav sam.... no i sam znam odakle to potice(kompleks). Potice od paranoje koju izaziva ...heh... prekomijerno doziranje raznih trava.
Znaci tu se necu sloziti sa onim(koji god da je) rekao da kompleksi proizilaze iz zelje da nas drugi ljudi vide onako kako mi (trenutno) ne mozemo da izgledamo. Ako cemo iskreno, sam sam si skinio gace i hodao gologuz kroz gospodsku ulicu dok je neka pomahnitala budala iza mene skidala Brusa Dikinsona svojim krestavim glasom. Znam, nisu takve stvari za hvaliti se. No, to je samo jedan od mnogobrojnih dokaza koji govore da mi taj fizicki izgled ne znaci ama bas nista... Moj slucaj je bio takav da sam ja jednostavno ogradio svoju glavu od samog sebe. Drugim rijecima u mojoj glavi nije govorio jedan glas... vec je sve funkcionisalo po principu demokratske vecine... Kulminiralo je jos prosle godine, sa dvije fufice slicne ovima koje je Medolino opisao... Naime, hodao sam pored Kristal banke prema Topolinu... heh... kad sam prosao pored dvije opisane. Poceo je njihov smijeh...tako da sam se okrenuo i zamalo postao grub prema njima... no kontrolisao sam se. Ipak, nisu se smijale meni vec djevojci sa druge strane ulice. Kako znam? Pa jednostavno tako sto su njih dvije odmaglile, a ta treca je rekla nesto kao "Duzna sam ti."Ili slicno....
....no da ne baljezgam dalje.... ni sam ne znam kako je sad ovo sve dalje proslo.. znam da nije samo od sebe... interesuje me da li je iko imao slicno iskustvo ,i kako ga lijeci... Drugim rijecima...kako me je ta opaka stvar napustila(ako racunam na to da i danas pusim travu, i izmedju ostalog kartam u skautu kao i mnogi)....
Uzivancija!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Dec 2002, 22:46 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 29 Dec 2002, 22:16
Postovi: 39
Lokacija: planeta zemlja
Slazem se sa Nebom kada kaze da su kompleksi ozbiljna stvar o kojoj treba razmisliti, ali moram naglasiti da ukoliko neko ima neki kompleks ne ide kod doktora, nego kod psihologa ili psihoterapeuta, a psihoterapeut moze biti i psiholog i psihijatar ako imaju zavrsenu edukaciju koja traje nekoliko godina poslije fakulteta.
Sto se tice nacina na koji kompleksi nastaju, ja bih ponudila drugo objasnjenje koje je blize ljudima, a to je da se kod ljudi prvo javi zelja da izgledaju na odredjen nacin, a zatim iz zelje skliznu u zahtjev da moraju da izgledaju tako, jer ce u protivnom biti nezadovoljni, nesrecni, itd... Kad naravno to ne uspiju jer se obicno porede sa top modelima (koji na sebi imaju po tonu sminke i u svakom casopisu izgledaju 100 puta bolje nego u prirodi, jer se to sve dobro kompjuterski obradi), oni se pocnu osjecati jadno, nesrecno, itd....
Ukratko = postavili su sebi u startu nerealne ciljeve!
Osim toga jako je bitno da se nauci voljeti svoje tijelo.
Kratak savjet za sve one koji imaju neki kompleks jeste da stanu pred ogledalo i pronadju 3 stvari na sebi koje im se svidjaju (moze i kosa, oci, ruke, noge....), i da kroz te stvari pocnu gledati sebe ili da svako jutro kad se probude (bar izvjesno vrijeme) kazu sebi ispred ogledala dobro jutro ljepotice ili ljepotane ili vec smisle nesto ljepo na racun onih ljepih stvari koje su pronasli kod sebe. Probajte, necete sigurno nista izgubiti, mozete samo dobiti!

Sad da se nasalim malo:
Jednom prilikom je jedan moj prijatelj sa kojim sam bila u gradu rekao da nema djevojke (citaj osobe) koja nema barem nesto ljepo. Ja sam mu tad pokazala na djevojku, koja je potpuno suprotna tipu djevojke koji se njemu svidja i pitala ga: "A sta ona ima ljepo na sebi?"
Znate sta je odgovorio nakon petominutnog posmatranja?
Rekao je: "E pa vidis ona ima na sebi jako ljep dzemper!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs