banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 06:04

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: IGRE KAO POROK .
PostPoslato: 10 Dec 2002, 13:19 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 22 Avg 2002, 18:24
Postovi: 47
Znam da je ovo smješna tema i bezvezna u odnosu na sidu itd ali meni je igranje posebno u multiplayeru droga i moram naći način kako da se skinem.IMALI KO KAKVA ISKUSTVA I SAVJETE PLZ.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Dec 2002, 15:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Možda je najbolje da to odvikavanje ne ide na silu nego da na neki način jednostavno sam od sebe izgubiš volju za tim. Ono...jednostavno ti se više ne igra. Ja na silu nisam mogao prestati igrati a nisam ni htio :D ali su znali nailaziti periodi da odjednom izgubim volju i prestanem igrati a onda kasnije opet dobijem volju pa nastavim. Kod mene nije bio slučaj sa multiplayer već sa single jer je meni singleplayer zakon. Multy sam igrao vrlo malo i to ovde na Blicu smo igrali Quake 3. Nije da nije bilo dobro, bilo je odlično ali nas server zezao i onda smo izgubili volju.

Evo već dugo nisam ništa igrao a prije nekih desetak dana sam opet počeo i najradije bih se samo igrao.

Dakle treba izgubiti volju a ne nas silu. Izgubiti volju možeš tako da si nađeš nešto interesantnije od igranja...mada ja nisma gubio volju na ovaj način pa ne znam da li bi to tako moglo, ja sam zaista odjednom gubio volju a onda nakon nekog vremena je odjednom opet dobijao. Ne znam baš za neke metode, tehnike, klinike i slično za odvikavanje. Možeš pokušati da pronađeš nešto interesantnije.

Mada igranje nije loše ali ne treba pretjerivati, dakle bolje je govoriti o odvikavanju od masovnog igranja nego o totalnom odvikavanju :)

Svašta sam napisao ali mislim da ti nisam pomogao, moraćeš nešto sam probati ili neka neko da bolje prijedloge.

Možda se Rosy sjeća lekcije "Odvikavanje od multiplayer igranja" sa medicine pa neka ti ona napiše :D

P.S. Mnogo se lakše odviknuti i liječiti od ovisnosti singleplayer igranja.
Multy je teška droga, tu je odvikavanje mnogo teže... :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Dec 2002, 10:13 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Jan 2002, 01:00
Postovi: 441
Lokacija: Banjaluka
Vader je napisao:
Možda se Rosy sjeća lekcije "Odvikavanje od multiplayer igranja" sa medicine pa neka ti ona napiše :D


Vader, to mene neko zeza a??? :evil: :evil: :evil: :lol:
:lol:

Igre jesu ovisnost, mislim da tu nema nekog pravila.
JA sam licno bila ovisna o play station-u jedno vrijeme i kako se izlijecih : iskljucim kablove i spakujem sve :)))

Cak i sada,npr. ucim, ustanem da prohodoam, i onda stojeci odigram jednu partiju pasijansa na compishu :)))

Vader je dobro rekao, kako pobijediti ovisnost, naci nesto interesantnije od igrice!

Recimo mnogi oko mene su ovisni o igricama na mobilnom, sve te igrice me podsjecaju na tetris,a to sam davno izgustirala, tako da nemam pojma koje sve igre imam na telefonu, nikad mi ne padne na pamet da ih igram :))

toliko za sada
:angel:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Dec 2002, 14:51 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 22 Avg 2002, 18:24
Postovi: 47
SORRY nisam stigao ranije da vam se zahvalim bio sam prezauzet ali hvala na iskrenim savjetima .Traže ći sebi lijeka nasao sam u jednom časopisu detaljna objašnjenja o zavisnosti kao i neka metoda liječenja .U glavnom radi se o samo disciplini i o samo kontroli i mogu reći da mi dobro ide u stvari čim sam spoznao da sam ovisnik već sam bio pola izliječen . ćao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Dec 2002, 16:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
BISĆANIN je napisao:
čim sam spoznao da sam ovisnik već sam bio pola izliječen

Tačno tako.
Ne bi bilo loše kad nađeš vremena a kad već imamo ovu temu da napišeš ponešto o tim metodama liječenja, radi drugih.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs