banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 07:16

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Body Building Hemija
PostPoslato: 19 Jul 2002, 09:25 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 17 Apr 2002, 01:00
Postovi: 558
Lokacija: Banjaluka
Stvar koja mi nikad nije bila jasna i koja me uvijek jako iritirala je koristenje hemijskih preparata za uvecanje misicne mase od strane body buildera. Mlad covjek uzima preparat koji je totalno nepouzdan samim tim jer nikad nije siguran sta on sadrzi iz cega proizilazi da je on cesto i opasan po organizam. Ukoliko su u pitanju neka ozbiljnija sredstva (steroidi i sl.) ostecenja bubrega su zagarantovana. Imao sam druga u gimnaziji koji je to osjetio na svojoj kozi (Zamislite ici u WC svakih 30 min, ni cas nije mogao proci da nije trazio dopustenje da izadje. A unosio je litre tecnosti dnevno).
0K, kazu bez rizika nema dobitka... Ali, sta taj isti mladi covjek dobija zauzvrat? Lijepo tijelo? Ne bih rekao... Moji pojmovi o estetici ljudskog tijela dosta odudaraju od onoga sto se dobije upotrebom hemije. U prethodonom pasusu sam eliminisao i zabludu o zdravom tijelu.
Sve to me podsjeca na onog momka Gojka. Nisam ga licno poznavao mada sam cuo pricu da nije imao 2/3 zeluca. Kakvu god je hranu unosio u sebe zeludac je to odmah izbacivao nazad... A bio je prvak BIH u Body Building-u. I na kraju se ubio, pucao si u glavu. A bio je k'o od stijene odvaljen, toliko je trenirao da mu se faca vec pocela deformisati. I eto... Rekao bi covjek puca od zdravlja, a iznutra: trulo.
Stvar koja me u svemu tome posebno nervira je to da su ljudi (barem u ovom gradu, a ne vidim zasto ne bi bilo tako i sire) pogresno protumacili takvu vrstu hemije. Neradnici i ljencine, svi bi da imaju lijepo oblikovano tijelo za mjesec dana. I onda kao krenu teretanu, pa skontaju da to ne ide bash kako su oni isplanirali, pa pocnu zagledati po policama sa hemijiskim preparatima u teretani, onda ih njihovi poznanici i drugovi pocnu upucivati kako koji preparat treba koristiti i koji je za sta najbolji (ovdje je interesantno da svako ima svoju pricu; svako ima svoj program). Onda pocnu uzimati kontajuci: "Sad ce sve ici brze, joj kad za mjesec dana odem na bazen, sve curice ce se okretati za mnom." Medjutim opet fushere, ne rade punom snagom i hemija se zadrzava u organizamu, nagomilava... Sami mozete zakljuciti sta je posljedica svega toga...
A sta se tek desava poslije prestanka uzimanja preparata i aktivnog rada u teretani? Uh...
Moje ubjedjenje, koje cesto iznosim, je da iza lijepog tijela treba da stoji rad, trud, znoj itd. Mozda sam konvencionalan i old fashioned ali i dalje smatram da je to jedini nacin da dozivis koju godinu vise od onog ko se sluzio malverzacijama tipa hemije, a da pri tom imas lijepo, stvarno lijepo i k tomu ZDRAVO tijelo.
Eto, ja sam samo iznjeo neka svoja ubjedjenja i vidjenja. Mozda grijesim, mozda su sve to predrasude... Samo smatram da je tema vrijedna ako ne vec komenatrisanja i diskutovanja, a ono bar pomena.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Jul 2002, 10:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
Nisi poznavao Gojka i nemozes tako da sudis o njemu .
Ako je ko od bildera poznavao ljudsko tijelo znao je ON.
Ne znam sta je tacno uzimao, ali znam da se trudio da sto
vishe koristi prirodne preparate i izvlacio sto vishe prirodnih
preparata.
Razlozi samoubista nemaju veze sa tim


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Jul 2002, 23:24 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 17 Apr 2002, 01:00
Postovi: 558
Lokacija: Banjaluka
0K, no hard feelings. Nisam imao namjeru nikog da vrijedjam, pogotovo ne pokojnike. Sem toga, naglasio sam da je u pitanju bila prica...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs