banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 00:44

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Ortoped, fizio u BL?
PostPoslato: 31 Okt 2022, 21:09 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 10 Feb 2020, 17:58
Postovi: 2
Poz svima,koga bi ste preporucili za pregled/lijecenje povrede koljena u BL?
Imam povredu koljena radio cucnjeve ali sam uvrtao stopala i koljena posto imam ravna stopala i sl dan i par sedmica trajala jaka bol i oteklost u iznad koljena...
Bio kod ortopeda u Doboju u javnoj bolnici,poslao me na MR,tamo stavili sve u redu nikakvih promjena,ortoped radio pregled koljena neko savijanje kaze sve u redu.Zapoceo terapije magnet,kineziolog neke male vjezbice i struja,5 dan ali nikakve promjene.I kineziolog mi kaze sumnja na meniskus kako sam opisao povredu....Sto je pre toga i ortoped rekao sumnja na hrskavicu.Mada iskreno sumnjam da ce mi ovde pomoci,jer stavi te na struju i ode,zada ti da radis vjezbe i ode....ili sjedi i ne prati te....
Eh sad,posto ja mislim da je meni potreban neko iz sportske medicine,ima li neko ko je licno bio sa slicnim problemom u orthosportbl ili zotovic,citao sam u jednoj temi da preporucju jakovljevica i zotovic...Tj koliko su profesionalni u smislu da se zaista posvecuju pacijentu u detalje i oko savjeta,vjezbi i svega....
I ako znate kakvi su sa cijenama,da li se uopste isplati pomisljati na odlazak kod njih sa 1000km?Nisam nikad isao kod privatnika pa ne znam koliko "tuku" po dzepu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2022, 21:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Pa zar nisu gledali na snimku MR u kakvom je stanju meniskus? Pitaj porodičnog da li možeš dobiti uputnicu za Zotović, za drugo mišljenje.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2022, 21:54 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 02 Maj 2020, 16:30
Postovi: 255
Vertebra, na Starčevici. Miki Ranđelović se zove. Radi sa raznim sportistima, prati između ostalih i Lanu Pudar...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2022, 22:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9281
Gdje je to. Cijeli zivot sam na Starcevici a ne znam za to.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2022, 22:07 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 02 Maj 2020, 16:30
Postovi: 255
Blizu pekare Starčevica, tačnije kod Stevandićeve kuće, ima manja zgrada, malo je zavučenije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2022, 22:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9281
Nisam znao ni da je Stevandic tamo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Nov 2022, 09:13 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Dec 2017, 08:56
Postovi: 445
Dany6 je napisao:
Poz svima,koga bi ste preporucili za pregled/lijecenje povrede koljena u BL?
Imam povredu koljena radio cucnjeve ali sam uvrtao stopala i koljena posto imam ravna stopala i sl dan i par sedmica trajala jaka bol i oteklost u iznad koljena...
Bio kod ortopeda u Doboju u javnoj bolnici,poslao me na MR,tamo stavili sve u redu nikakvih promjena,ortoped radio pregled koljena neko savijanje kaze sve u redu.Zapoceo terapije magnet,kineziolog neke male vjezbice i struja,5 dan ali nikakve promjene.I kineziolog mi kaze sumnja na meniskus kako sam opisao povredu....Sto je pre toga i ortoped rekao sumnja na hrskavicu.Mada iskreno sumnjam da ce mi ovde pomoci,jer stavi te na struju i ode,zada ti da radis vjezbe i ode....ili sjedi i ne prati te....
Eh sad,posto ja mislim da je meni potreban neko iz sportske medicine,ima li neko ko je licno bio sa slicnim problemom u orthosportbl ili zotovic,citao sam u jednoj temi da preporucju jakovljevica i zotovic...Tj koliko su profesionalni u smislu da se zaista posvecuju pacijentu u detalje i oko savjeta,vjezbi i svega....
I ako znate kakvi su sa cijenama,da li se uopste isplati pomisljati na odlazak kod njih sa 1000km?Nisam nikad isao kod privatnika pa ne znam koliko "tuku" po dzepu.


Evo ti moje iskustvo, pa ako ti može pomoći. Ja imam staru povredu meniskusa. Imao sam povremeno velike bolove, pa sam prije nepar godina sam radio magnet u jednoj privatnoj ordinaciji u BL. Snimak je poslan specijalisti u Novi Sad da ga očita. Rezultat je bio da imam leziju od nekoliko milimetara. Preporuka je bila, da ako neću imati neke velike rekreativne napore ili puno trčanja, da ne moram ništa hirurški raditi. Takođe, jačanje mišića nogu (prednja i zadnja loža) i plivanje. Toga sam se i pridržavao i godinama unazad nemam problema sa koljenom, radim redovno noge u teretani, čučanj, leg press, iskorak, razna podizanja tereta, itd., bez ikakvih problema.

Što se tiče Zotovića. Zimus sam išao u Slatinu dvije sedmice na vježbe i terapije po drugom osnovu. Iako je dosta dalje ići nego li u Trapiste, rekli su da je dolje bolji pristup, profesionalniji i kraće čekaš da te pozovu na terapije. Prva sedmica su bili dvoje na fizikalnoj koji vode vježbe i bili su ok. Pokažu vježbe, prate te, sitne korekcije. U drugoj sedmici, bio je drugi par medicinara koji su vodili vježbe i jedna žena (srednjovječna, plave kose, ako se sjećam) što je bila u tom paru je bila baš zainteresovana za praćenje i učestvovanje u izvođenju vježbi. Maksimalno profesionalna. Ništa čačkanje po telefonu, net-u i slično. Za svaku pohvalu. Imao sam pored toga i struje, ultrazvuk i još jedan tip individualnih vježbi. Mislim da je račun bio nekih 900 KM. Na uputnicu sam platio cca 130 KM.

Ako imaš neku povredu i muči te, magnet bi morao pokazati na snimku. Naravno, ako ga znaju očitati.
Jakovljević je vrhunski, ali kako sam čuo nije ga lako uganjati. Bar je tako bilo. Ne znam da li se u skorije vrijeme šta promjenilo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Nov 2022, 09:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2015, 10:35
Postovi: 2195
Lokacija: Nova Varoš BL
Dany6 je napisao:
Poz svima,koga bi ste preporucili za pregled/lijecenje povrede koljena u BL?
Imam povredu koljena radio cucnjeve ali sam uvrtao stopala i koljena posto imam ravna stopala i sl dan i par sedmica trajala jaka bol i oteklost u iznad koljena...
Bio kod ortopeda u Doboju u javnoj bolnici,poslao me na MR,tamo stavili sve u redu nikakvih promjena,ortoped radio pregled koljena neko savijanje kaze sve u redu.Zapoceo terapije magnet,kineziolog neke male vjezbice i struja,5 dan ali nikakve promjene.I kineziolog mi kaze sumnja na meniskus kako sam opisao povredu....Sto je pre toga i ortoped rekao sumnja na hrskavicu.Mada iskreno sumnjam da ce mi ovde pomoci,jer stavi te na struju i ode,zada ti da radis vjezbe i ode....ili sjedi i ne prati te....
Eh sad,posto ja mislim da je meni potreban neko iz sportske medicine,ima li neko ko je licno bio sa slicnim problemom u orthosportbl ili zotovic,citao sam u jednoj temi da preporucju jakovljevica i zotovic...Tj koliko su profesionalni u smislu da se zaista posvecuju pacijentu u detalje i oko savjeta,vjezbi i svega....
I ako znate kakvi su sa cijenama,da li se uopste isplati pomisljati na odlazak kod njih sa 1000km?Nisam nikad isao kod privatnika pa ne znam koliko "tuku" po dzepu.


Najbolji po mom iskustvu je dr.Jakovljević....sve sam prošao Zotović,pa po Srbiji pa privatnike dok nisam završio kod njega.Neće udarati po džepu ne brini i nije samo za sportiste evo ti link
https://orthosportstudio.com/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Nov 2022, 10:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5576
Lokacija: Banja Luka
Kako misliš uvrtao koljena?

Sent from my RMX3081 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Nov 2022, 10:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 1995
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
Ilija Čvorović je napisao:
Vertebra, na Starčevici. Miki Ranđelović se zove. Radi sa raznim sportistima, prati između ostalih i Lanu Pudar...

On je fizioterapeut, maser. Jako dobar strucnjak ali on nije ono sta coveku trenutno treba. Ne zakljucuje on dijagnoze niti ocitava magnet. Njemu treba strucnjak da kvalitetno ocita magnet pa da da smjernice za daljni tok terapije.
Zotovic ili orthosport su ti dobra polazna adresa. Njihovi pristupi se razlikuju. U zotovicu su poprilicno invazivni i jako brzo se odlucuju za hirurske intervencije. Jakovcevic je poprilicno neinvazivan ikod njega je to zadnja opcija. Fizikalna terapija i terapija plazmama daju jako dobre rezultate


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Nov 2022, 11:38 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10244
Nazovi Orthosport i vidi kada je doktor tamo da ti zakazu pregled.
Nije svaki dan tamo pa je obavezno zakazivanje termina.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2022, 11:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
blaf77 je napisao:
Gdje je to. Cijeli zivot sam na Starcevici a ne znam za to.
blaf77 je napisao:
Nisam znao ni da je Stevandic tamo.
Belćem, neće na dobro


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2022, 19:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9281
Vidis ti to moj Hadzija. Stari se, ne znam sta drugo reci.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2022, 01:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
Razumijem te, eto


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2022, 10:28 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 10 Feb 2020, 17:58
Postovi: 2
danijell je napisao:
Pa zar nisu gledali na snimku MR u kakvom je stanju meniskus? Pitaj porodičnog da li možeš dobiti uputnicu za Zotović, za drugo mišljenje.
Meni je pisalo NMR da uradim,ja ovde napisao MR,valjda je ista stvar...Ovo je nalaz njihovog misljenja evo.
https://postimg.cc/Sjknc6BR


LeonN je napisao:
Evo ti moje iskustvo, pa ako ti može pomoći. Ja imam staru povredu meniskusa. Imao sam povremeno velike bolove, pa sam prije nepar godina sam radio magnet u jednoj privatnoj ordinaciji u BL. Snimak je poslan specijalisti u Novi Sad da ga očita. Rezultat je bio da imam leziju od nekoliko milimetara. Preporuka je bila, da ako neću imati neke velike rekreativne napore ili puno trčanja, da ne moram ništa hirurški raditi. Takođe, jačanje mišića nogu (prednja i zadnja loža) i plivanje. Toga sam se i pridržavao i godinama unazad nemam problema sa koljenom, radim redovno noge u teretani, čučanj, leg press, iskorak, razna podizanja tereta, itd., bez ikakvih problema.

Što se tiče Zotovića. Zimus sam išao u Slatinu dvije sedmice na vježbe i terapije po drugom osnovu. Iako je dosta dalje ići nego li u Trapiste, rekli su da je dolje bolji pristup, profesionalniji i kraće čekaš da te pozovu na terapije. Prva sedmica su bili dvoje na fizikalnoj koji vode vježbe i bili su ok. Pokažu vježbe, prate te, sitne korekcije. U drugoj sedmici, bio je drugi par medicinara koji su vodili vježbe i jedna žena (srednjovječna, plave kose, ako se sjećam) što je bila u tom paru je bila baš zainteresovana za praćenje i učestvovanje u izvođenju vježbi. Maksimalno profesionalna. Ništa čačkanje po telefonu, net-u i slično. Za svaku pohvalu. Imao sam pored toga i struje, ultrazvuk i još jedan tip individualnih vježbi. Mislim da je račun bio nekih 900 KM. Na uputnicu sam platio cca 130 KM.

Ako imaš neku povredu i muči te, magnet bi morao pokazati na snimku. Naravno, ako ga znaju očitati.
Jakovljević je vrhunski, ali kako sam čuo nije ga lako uganjati. Bar je tako bilo. Ne znam da li se u skorije vrijeme šta promjenilo.
A mogu li te pitati kako si zadobio povredu,sta si radio?
I hvala na savjetu,super upute.



mimikrija je napisao:
Najbolji po mom iskustvu je dr.Jakovljević....sve sam prošao Zotović,pa po Srbiji pa privatnike dok nisam završio kod njega.Neće udarati po džepu ne brini i nije samo za sportiste evo ti link
https://orthosportstudio.com/
Da da,znam za sajt pratim ih na fb i insta zato sam i pitao za njih.Morat cu jednog dana kod njega otici na pregled.Hvala.


Megabyte je napisao:
Kako misliš uvrtao koljena?
Paa.posto imam ravna stopala i propadaju ka unutra pokusao sam nekako "ispraviti" osu i stopala i koljena tako da kad radim da mi cijela noga bude ravna.Stojim,izvrnem stopala ka vanjskoj strani malo i stim malko budu odignuta da budu poravnata,i isto sa koljenima,pokusao sam ih "poravnati" tako sto bi ih izbacio ka vanjskoj strani.I to me 100% sumnjam i zaj***lo,radio u tom polozaju i malo dublji cucanj.Tek pre neki dan procita slucajno nadjo da upravo "uvrtanje" koljena pri cucnjevima i slicno i donosi povredu meniskusa....


ratkop je napisao:
Zotovic ili orthosport su ti dobra polazna adresa. NU zotovicu su poprilicno invazivni i jako brzo se odlucuju za hirurske intervencije. Jakovcevic je poprilicno neinvazivan ikod njega je to zadnja opcija. Fizikalna terapija i terapija plazmama daju jako dobre rezultate
Upravo mi i jeste cilj da pokusam to rijesiti bez hirurskog zahvata.Imam bas neki jak osjecaj da bi me operacija dodatno zeznula,tj vise posleoperacijski proces nego sama operacija,zbog oporavka....Jer ono...tek mi 25,a da bude ne mogu setati normalno,i sumom po nekim uzbrdicama.
Onda bi bolja solucija bila amputirati nogu i platiti 15000$ za bionicku hah.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2022, 12:39 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Dec 2017, 08:56
Postovi: 445
Dany6 je napisao:
A mogu li te pitati kako si zadobio povredu,sta si radio?
I hvala na savjetu,super upute.


Nema na čemu.

Povreda došla igrajući košarku rekreativno. Tokom kretnje je bila nagla promjena pravca.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs