banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 14:07

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1837 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 92  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 23 Apr 2019, 08:27 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2006, 23:50
Postovi: 1074
Lokacija: Last Train Home
balkanski špijun je napisao:
Kada sam se prijavljivao za Bg maraton, rekao da sam iz BL, oni meni - pa super i kod vas će polumaraton ubrzo... Ja njima - kod nas će 2 polumaratona ubrzo... E tu je krenula, ajde da kažem "ne baš afirmativna priča o Selecu".
Baš mi bilo bzzz :-?


Očekivano :) Ekipa koja organizuje proljetni BG maraton je potpisala sporazum o saradnji sa Ćorićem pa je i logično da su na njegovoj strani. Plus, Selec tamo u BG nije ostavio dobar utisak kao direktor Serbia maratona, kratko nakon završetka prošlogodišnje 10 km trke su ga smijenili...

Ne branim ni Seleca ni Ćorića, obojica imaju svoje interese i motive za ovo što se desilo, ali u BG se desilo nešto slično kao što znaš, imaće ove godine 2 maratona. Ni oni tamo nisu cvjećke, prošle godine niko od elitnih trkača nije htio da se pojavi zbog dugova za osvojene nagrade, a sjećam se i priče našeg asa Đure Kodže da su ga zavlačili skoro godinu dana sa isplatom nagrade za osvojeno 1. mjesto na BG polumaratonu :(

Sve u svemu, na Venecija mostu Selec nije dijelio flajere i reklame za svoj polumaraton, samo je navijao, fotkao i nabacivao petake, tako da to poštujem :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 23 Apr 2019, 15:12 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2007, 23:50
Postovi: 757
Lokacija: Pangaea
mali off topic za Vladu (Valju) -njegov otac (Dobrivoje) je igrao za RK Borac kad su osvojili Evropski Kup ‘76 i osvojio je olimpijsko zlato sa rep. Jugoslavije 72’ .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 24 Apr 2019, 20:37 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2006, 23:50
Postovi: 1074
Lokacija: Last Train Home
Pitanje za drluku i Milana i ostale koji su istrčali 21 km: Da li su vas i na kom mjestu (ili na kom km) prestigli vodeći Kenijci i ostali elitni trkači?
Ne sjećam se da me je prestigao Pežo sa mjeračem vremena niti iko od tih najbržih trkača, a večeras pričam sa prijateljem koji se trčao 1:51 i on mi isto to reče, nije ih vidio...

Staza je 2 kruga, negdje su nas morali prestići, osim ako nisu malo popriječili i skratili? Nadam se da griješim, hajde neka mi neko razjasni ovo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 24 Apr 2019, 21:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
A zašto te moraju prestići?

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 24 Apr 2019, 22:07 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2006, 23:50
Postovi: 1074
Lokacija: Last Train Home
Whotanoob je napisao:
A zašto te moraju prestići?


Pa ako smo startovali zajedno i treba na trci da obiđemo 2 identična kruga i da prođemo istim ciljem, a oni su recimo 2x brži od mene... Nisu prestigli Srđana Samardžića i ostale top trkače, ali nas rekreativce su valjda morali negdje preći :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 24 Apr 2019, 22:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
Morali su biti više od 2x brži da bi te prestigli negdje pred kraj tvoga prvog kruga i njihovog drugog. Znači da nisu bili 2x brži od vremena tvog prvog kruga.

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 24 Apr 2019, 22:33 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2006, 23:50
Postovi: 1074
Lokacija: Last Train Home
Hm, u pravu si, sad gledam malo detaljnije na Endomondu, ja sam sa bulevara kod Ekvatora okrenuo prema Boski negdje na 57:30 i krenuo prema drugom krugu, tako da sam "pobjegao" od vodeće grupe i prestizanja za neka 3-4 minuta (pobjednik je tuda prošao prema Kastelu i završio za 1:02:XX)...

Hvala, misterija riješena :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Trčanje u BL...
PostPoslato: 24 Apr 2019, 23:05 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2007, 23:50
Postovi: 757
Lokacija: Pangaea
da si posumnjao na Kenijce za nocnu trku pa ‘ajde i nekako :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 24 Apr 2019, 23:20 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2006, 23:50
Postovi: 1074
Lokacija: Last Train Home
Nisam posumnjao u njih da će skraćivati, već da je vozač sa mjerenjem vremena negdje promašio pa nastavio prema cilju :)

U Veneciji prije par godina sjećam se da su profulali, ali odveo ih je u pogrešnom smijeru (pa je Italijan pobijedio :) ):
https://www.youtube.com/watch?v=eus7d9imPHE


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 24 Apr 2019, 23:27 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Joj jedva čekam da idem opet trčati!
Moram smisliti neku bolju rutu... :)

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 25 Apr 2019, 22:35 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Apr 2012, 09:36
Postovi: 194
Evo upravo sa trcanja :) 5km malo jaci tempo bar za mene 5:10, a u nedelju opet duzina i lagane pripreme za 12.5 . Poslije 7PM javila mi se zelja da istrcim maraton i to samo jednom , u planu mi je Atina 10.11 - sasvim dovoljno vremena za pripremu ali jedan od najtezih maratona(mnogo uspona) .


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 01 Maj 2019, 06:42 
Da li neko od vas koristi ikakve suplemente sem minerala ili vitamina?

ja juce po preporuci kupio beta alanin da vidim hoce li sta pomoci....popijem 5 grama i sat vremena kao da me probadalo milion igala po cijelom tijelu...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 01 Maj 2019, 09:54 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2006, 23:50
Postovi: 1074
Lokacija: Last Train Home
Milan je napisao:
Da li neko od vas koristi ikakve suplemente sem minerala ili vitamina?


Ne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 01 Maj 2019, 09:58 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2006, 23:50
Postovi: 1074
Lokacija: Last Train Home
drluka je napisao:
Poslije 7PM javila mi se zelja da istrcim maraton i to samo jednom , u planu mi je Atina 10.11 - sasvim dovoljno vremena za pripremu ali jedan od najtezih maratona(mnogo uspona) .


Super, samo naprijed... Ja sam u sličnom razmišljanju, ali za sada se ne odlučujem na to, teško bih uskladio ozbiljnije pripreme sa privatnim obavezama, plus što ljeti zbog vrućine manje trčim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 02 Maj 2019, 11:35 
jutros bas fina kolicina energije....3x pola sata....dobro, skoro minut vise, cisto da zaokruzim na 15 km...

Slika


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 02 Maj 2019, 17:58 
Imam pa pitanja oko satova za trcanje.

Koristite li ih? Sta gledati prilikom kupovine?


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 02 Maj 2019, 20:58 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2006, 23:50
Postovi: 1074
Lokacija: Last Train Home
Milan je napisao:
Imam pa pitanja oko satova za trcanje.

Koristite li ih? Sta gledati prilikom kupovine?


Ako hoćeš preciznost, gledaj da sat za trčanje ima ugrađen GPS i da to nije neka jeftina fitnes narukvica sa pedometrom, koja glumi sat za trčanje... Većina GPS satova su dosta precizniji od GPS prijemnika na telefonima, a i praktičniji su za korištenje pri trčanju. Možeš potražiti i model sa senzorom otkucaja srca, bilo eksternim koji je najprecizniji ili onim na samom satu koji mjeri puls sa ruke (ispod samog sata).

Neko se kune u Garmin, neko u jeftiniji Polar ili obično najskuplji Suunto, ja imam dobro iskustvo sa TomTom Runner i Spark serijom satova... Nisu skupi i možeš ih naći i polovne na Piku ili eBayu... Da si se sjetio malo ranije mogao si od mene nedavno pazariti jedan TomTom Runner.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 02 Maj 2019, 21:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Na koju foru su satovi precizniji od mobitela?
Imas Mica na Aliju nema kakvih nema al kostaju malo vise od cajomi mobitela ako hoces da bude nabudzen

Sent from my Tesla_SP9.1L using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 02 Maj 2019, 23:45 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2006, 23:50
Postovi: 1074
Lokacija: Last Train Home
Telefonu je GPS jedna od xx funkcionalnosti, satu je to glavna funkcija, pretpostavljam da u sat ugrade kvalitetniji ili neki samostalni GPS prijemnik, ne znam, samo pretpostavljam... Moguće je i da je GPS prijemnik integrisan u glavni "CPU" telefona, pa on istovremeno mora da šalje i prima i druge radio signale i gubi na preciznosti hvatanja GPS-a.
Trčao sam sa više različitih telefona i satova, uvijek je na kraju trasa koju dobijem od sata pravilnija i preciznija, sa manje krivina...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trčanje u BL...
PostPoslato: 03 Maj 2019, 05:46 
Hvala vam na odgovorima.

GPS se podrazumijeva. Mislio sam izdvojiti ne manje od 200 km. Za te novce ocekujem da ima dobar GPS prijemnik kao i dodatne funkcije kao sto su mjerenje pulsa na zglobu sa mogucnoscu povezivanja sa strapom oko struka. Trenutno istrazujem xiaomijeve satove tipa amazfit verga i pace (nadam se da su i satovi u rangu telefona kada je rijec o odnosu cijena/kvalitet). Zaboravih dodati, nadam se da se sat moze i povezivati sa mobilnim pa se recimo moze kontrolisati muzika putem sata. Koji bi bio najbolji izbor izmedju amazfit pacea, stratosa i vergea?

Trcanje mi je glavni prioritet, a vidim ima dosta satova koji imaju i kompas, barometar i slicno...pretpostavljam da je to vise za planinare ili ultra tailovce.


Vrh
  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1837 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 92  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs