banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 13:37

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 51 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 01 Mar 2021, 12:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Evo tema za sve planirane i neplanirane, ostvarene i neostvarene "projekte" koji se tice nadogradnji raznih eletonskih pomagala i igaracki u nasim autima.

Sto se mene tice, zamjenio sam fabricki radio sa android radiom, radi sve ok, kako kamera i tako sve druge gluposti.

Ali nisam imao mogucnost "mirror-ujem" telefon na isti pa sam nabavio CarlinkIT modul koji to omogucava. I to sve bez kablovskog povezivanja.

https://www.amazon.de/Carlinkit-Bluetoo ... B07VLDRXZT

Ovo nije verzija za automobile sa vec dostupnom opcijom Androidauto/Carplay. Za njih ide ovaj bezicni modul

https://www.amazon.de/Carlinkit-Dongle- ... B086V1WG9V

Jos razmisljam o kontrolnom modulu za Webasto, kao i unutrasnjem smart retrovizoru. Ali to mi nije toliko bitno.

Sledeci...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2021, 13:56 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
Od nadogradnji elektronike imam turbo timer i dodatnu elektricnu pumpu vode. Da li se racuna? 8)

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2021, 13:57 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Od nadogradnji elektronike imam punjač za telefon. Da li se računa? :D

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2021, 14:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8734
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Onomad ugradih upaljač, sad ga ne koristim jbg. :o :(

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2021, 14:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
mirdza je napisao:
Od nadogradnji elektronike imam turbo timer i dodatnu elektricnu pumpu vode. Da li se racuna? 8)


Ako je pumpa za vodu bar Gardena onda cemo racunati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2021, 14:32 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
motozeljo je napisao:
Onomad ugradih upaljač, sad ga ne koristim jbg. :o :(


Ja imam onaj što ide u utičnicu od upaljača. :D

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2021, 15:19 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Sep 2009, 10:51
Postovi: 853
Ugradjena rikverc kamera, spojena na fabricki displej od navigacije tako da finkcionise kao fabricki (Laguna 2006). U autu (racunaru) vec predvidjena konekcija iste, ali iz nekog razloga ni u jednom autu nije ubacena, nego tek na drugim modelima, mladjim 4-5 godina.
U planu mi je jos "srediti" DRL (dnevna svjetla), nasao sam ali u SRB lika koji pravi i ugraduje releje tako da se od sijalice dugih svjetala napravi DRL, prakticno svjetli sa ~40% jacine, i funkcionise ko npr. sto je fabricki na Golf 6 i slicnim modelima.
Ne znam ima li kod nas neki elektricar koji bi mogao ovako nesto izvesti?
http://www.proko.rs/tv/car_dimmer.php#


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2021, 12:31 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 16 Nov 2004, 13:31
Postovi: 961
Lokacija: Land of Downunder
The_new_Statesman je napisao:
Evo tema za sve planirane i neplanirane, ostvarene i neostvarene "projekte" koji se tice nadogradnji raznih eletonskih pomagala i igaracki u nasim autima.

Sto se mene tice, zamjenio sam fabricki radio sa android radiom, radi sve ok, kako kamera i tako sve druge gluposti.

Ali nisam imao mogucnost "mirror-ujem" telefon na isti pa sam nabavio CarlinkIT modul koji to omogucava. I to sve bez kablovskog povezivanja.

https://www.amazon.de/Carlinkit-Bluetoo ... B07VLDRXZT

Ovo nije verzija za automobile sa vec dostupnom opcijom Androidauto/Carplay. Za njih ide ovaj bezicni modul

https://www.amazon.de/Carlinkit-Dongle- ... B086V1WG9V

Jos razmisljam o kontrolnom modulu za Webasto, kao i unutrasnjem smart retrovizoru. Ali to mi nije toliko bitno.

Sledeci...



Sa kog sajta si kupio android radio/multimediu?
Jesi li zadovoljan radom wireless carplay adaptera?

_________________
I firmly believe that anyone, who is worth anything at all should own a 12 cylinder car before they die... because there's nothing else like it...
It will take your breath away!!!
by David E. Davis


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2021, 22:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:48
Postovi: 1540
Volim pop-rok 80-ih pretežno, znači kvalitetan format kao prvo, audio sistem i zvučnike, pa sam kupio Kenwood KDC-100UB. Nije vrhunski model, ali podržava FLAC i WAW format, što je meni bitno, jer ne podnosim kompresovane formate tipa, mp3, wma i sl. Mogao sam kupiti neki android Din 1 (postoje oni sa izvlačećim displejom), ali mi ne treba nešto žnj klase, barem ne za slušanje muzike.

Slika

Nakon toga mi je palo na pamet da naručim iz Kine daljinski za njega (podržava komande na volanu), koji imitira auta sa već ugradjenim komandama.

Slika

Naravno, kinezi ovo nisu predvidjeli za DIN1 radio, već DIN 2 koji uglavnom dolaze sa Androidom. :/ Ja naravno nisam čitao detaljno i skontam da sam se zeznuo. Problem je što prijemnik (bijela kutijica) ima dvije žice, a Kenwood sam jednu za daljinsko upravljanje. Takodje, da bi se uopšte koristila ta opcija, morao bi se naručiti poseban Kenwood adapter koji košta koliko dva radija.

Medjutim, naletio sam na netu na članak o PAC SWIRC adapteru. Taj uredjaj služi da se prilikom ugradnje aftermarket radija u automobil sa komandama na volanu, mapiraju i podese komande za novi radio. Uspijem iskopati jedan na Ebay za 35€ iz SAD i naručim. Iskreno, to nije predvidjeno za kineski steering remote, ali pretpostavljao sam da radi na istom principu. Stiiglo je i bacio sam se na posao.

Slika
Slika

Znači bijeli prijemnik (kineski) komunicira sa plavim (američki), potrebno je programirati šta koja tipka radi, funkciju. pošto SWIRC adapter ima unaprijed predefinisane modove za puno modela automobila, morao sam eksperimentisati sa odabirom kompatibilnog sa kineskim daljinskim.

VIDEO


Poslije je slijedilo spajanje sa radiom, naguravanje gomile žica u prostor iza i oko radija

Slika

Ovako to danas izgleda i radi...

VIDEO


P.S. Uz nekompresovane formate ide i usb stik od 128GB. Sve ispod tog je malo, jer jedna pjesma zauzima u prosjeku 25mb+.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2021, 23:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Karbo je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
Evo tema za sve planirane i neplanirane, ostvarene i neostvarene "projekte" koji se tice nadogradnji raznih eletonskih pomagala i igaracki u nasim autima.

Sto se mene tice, zamjenio sam fabricki radio sa android radiom, radi sve ok, kako kamera i tako sve druge gluposti.

Ali nisam imao mogucnost "mirror-ujem" telefon na isti pa sam nabavio CarlinkIT modul koji to omogucava. I to sve bez kablovskog povezivanja.

https://www.amazon.de/Carlinkit-Bluetoo ... B07VLDRXZT

Ovo nije verzija za automobile sa vec dostupnom opcijom Androidauto/Carplay. Za njih ide ovaj bezicni modul

https://www.amazon.de/Carlinkit-Dongle- ... B086V1WG9V

Jos razmisljam o kontrolnom modulu za Webasto, kao i unutrasnjem smart retrovizoru. Ali to mi nije toliko bitno.

Sledeci...



Sa kog sajta si kupio android radio/multimediu?
Jesi li zadovoljan radom wireless carplay adaptera?


Ebay cijena nesto oko 400€
Adapter radi bolje nego sto sam ocekivao. Brzo se spoji na telefon, automatski se pokrece TuneIn i zadnji slusani radio i to je to. Navigacija dobra, telefon ok. Bilo bi dobro da postooje jos neka podesavanja ali to je vise do Iphone nego do Kineza.
E da, Youtube zaboravi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2021, 00:16 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 16 Nov 2004, 13:31
Postovi: 961
Lokacija: Land of Downunder
Bas su im digli cijenu. Prije 2 godine se moglo na piku uzeti za 420-450KM RCD330 plus android ili apple. Neckao se, hoću neću i ne uzmem tada...
YT mi nije interesantan u autu, bitno da Waze & TuneIn rade.
Recimo yt music bi bila mnogo bolja opcija od klasinog yt video servisa.


Sent from my SM-G975F using Tapatalk

_________________
I firmly believe that anyone, who is worth anything at all should own a 12 cylinder car before they die... because there's nothing else like it...
It will take your breath away!!!
by David E. Davis


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2021, 07:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Nisu, imas izbor bukvalno od 100 do 1000€, ne razumijem to sa rcd330? To je oznaka za slabiji original VW radio, to nije android.

Postoje android uredjaji, a na njih mozes instalirati sta god hoces. Isto kao na telefon ili tablet.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2021, 15:35 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 16 Nov 2004, 13:31
Postovi: 961
Lokacija: Land of Downunder
The_new_Statesman je napisao:
Nisu, imas izbor bukvalno od 100 do 1000€, ne razumijem to sa rcd330? To je oznaka za slabiji original VW radio, to nije android.

Postoje android uredjaji, a na njih mozes instalirati sta god hoces. Isto kao na telefon ili tablet.

Koliko sam ja skontao RCD 330 je samo oznaka modela, recimo samo kopija originalnog VW RCD330 modela, bukvalno se uklapa 1/1 umjesto originala u VW vozila i u velikoj većini slučajeva nema potrebe da se uzimaju dodatni kablovi, tj adapteri.
Takođe razlika u cijeni izmedju RDC 330/g/plus modela je ta što jeftiniji modeli nemaju ugrađen wireless mirror cast za mobilne uređaje ili imaju manje ram-a, lošiji procesor.

Imaju čak modele RCD 360 za koje sam na jednom od foruma čitao da su noviji modeli ali mnogo lošijeg kvaliteta, brzo ode display & motherboard.
https://rcd330plus.com/

Jesi li zadovoljan odzivom ekrana?
Da li osjeti razlika u kvalitetu zvuka u odnosu na prethodni radio koji si imao u autu?

Ja sam recimo prije 8-9 godina ugradio u svoj Subaru mediabox, sa bluetooth, aux i USB portovima.
Jedino sam koristio aux ulaz zbog flac muzike koje sam puštao preko mobilnog, 3.5mm banana kabl od 1m.
Inace radio je bio fabrički McIntosh + 14 zvučnika. Tako da slušati flac format muzike na takvom sound systemu je bila milina za uši.
Pečenko zna o čemu pričam.
Spoiler:
Slika

_________________
I firmly believe that anyone, who is worth anything at all should own a 12 cylinder car before they die... because there's nothing else like it...
It will take your breath away!!!
by David E. Davis


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2021, 15:42 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
Slušati lossless audio u autu je overkill, nit je pojačalo u radiju adekvatno, nit su zvučnici dorasli zadatku, nit auto ima akustiku za to. A da ne spominjem buku motora, guma i svega ostalog.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2021, 16:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:48
Postovi: 1540
Pa lossless u autu ne mora nužno biti zvuk za audiofile. Običan CD je lossless, dok mp3 nije, a da li se primjeti razlika, to opet zavisi od zvučnika, pojačala i izolacije spoljašnje buke, što napisa Enter. Naravno, zavisi i od toga da li osoba ima sluha. :D Flac je neuporedivo bolji kao audio format, praktično CD spakovan u digitalni format.

Pa ko šta voli.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2021, 16:34 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
Običan CD je original :D FLAC, WavPack, TAK i ostali lossless formati su upravo to što im ime kaže. Lossy formati (MP3, AAC familija codeca, Vorbis, OPUS) imaju za cilj da zvuče što transparentnije zahvaljujući psihoakustici, a da zauzimaju što manje prostora. MP3 je star i poprilično nesavršen codec, ali je de facto standard (ko što je i JPEG za slike). AAC je dosta bolji, pogotovo njegove zadnje iteracije (xHE-AAC), Vorbis je uporediv sa AAC-LC, dok je OPUS u klasi xHE-AAC. U idealnim uslovima, bez ambijentalne buke i sa dobrom opremom je moguće čuti razliku između originala i kompresovane muzike. Ako je buka visoka (a u autu jeste), manje su šanse da će neko čuti razliku. Isto tako na to utiče cijeli lanac, od izvora do zvučnika (što u autu obično nije baš na nivou).
Zašto sam rekao da je overkill? Zato što su šanse da ćeš čuti razliku između originala i nekog drugog formata u autu poprilično blizu nuli. Ako čuješ razliku (ne psihološku, već stvarnu, ustanovljeno ABX testom) - onda to sve ima smisla.
Što se tiče kućne audio opreme, tu vodim računa da sve bude što kvalitetnije. U autu mi je dovoljan fabrički radio, daje solidan zvuk koji popunjava prazninu dok se vozim. Ima FM, DAB, BT, USB i AUX, meni dosta. Kad se vozim, koncentrišem se na vožnju, ne na analitičko slušanje muzike :D
Svakako zanimljiv setup koji si napravio... ja ne bih imao živaca za tako nešto :)

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2021, 16:44 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 16 Nov 2004, 13:31
Postovi: 961
Lokacija: Land of Downunder
<Enter_name> je napisao:
Slušati lossless audio u autu je overkill, nit je pojačalo u radiju adekvatno, nit su zvučnici dorasli zadatku, nit auto ima akustiku za to. A da ne spominjem buku motora, guma i svega ostalog.


Kapiram ja tebe Enter, nisu sva auta ista po pitanju zvucne izolacije i ostalih stvari koje uticu na kvalitet zvuka.
Ne moras ni voziti automobil, dovoljno je samo da mu zatvoris vrata malo jace i odma ce ti biti jasno o kakvoj zvucnoj izolaciji se radi.
Da ne idemo u off...

_________________
I firmly believe that anyone, who is worth anything at all should own a 12 cylinder car before they die... because there's nothing else like it...
It will take your breath away!!!
by David E. Davis


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2021, 16:57 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 16 Nov 2004, 13:31
Postovi: 961
Lokacija: Land of Downunder
<Enter_name> je napisao:
Zašto sam rekao da je overkill? Zato što su šanse da ćeš čuti razliku između originala i nekog drugog formata u autu poprilično blizu nuli. Ako čuješ razliku (ne psihološku, već stvarnu, ustanovljeno ABX testom) - onda to sve ima smisla.
Što se tiče kućne audio opreme, tu vodim računa da sve bude što kvalitetnije. U autu mi je dovoljan fabrički radio, daje solidan zvuk koji popunjava prazninu dok se vozim. Ima FM, DAB, BT, USB i AUX, meni dosta. Kad se vozim, koncentrišem se na vožnju, ne na analitičko slušanje muzike :D
Svakako zanimljiv setup koji si napravio... ja ne bih imao živaca za tako nešto :)


To sto ti pricas pije vode za obican automobil kojem je zvucna izolacija katastrofa, obicni radio i najjeftiniji zvucnici.
U mom slucaju ja sam naveo da sam odradio audio upgrade u automobilu koji ima jako kvalitetnu zvucnu izolaciju.
Fabricki je imao McIntosh stereo + McIntosh pojacalo + 12 zvucnika + 2 woofera, zasto ne iskoristiti to sve?

Zadnjih 4 godine vozim VW Touran, katastrofa je po pitanju zvucne izolacije, cim predjes preko 135km/h 'oce glava da mi eksplodira od buke.

_________________
I firmly believe that anyone, who is worth anything at all should own a 12 cylinder car before they die... because there's nothing else like it...
It will take your breath away!!!
by David E. Davis


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2021, 19:05 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
Sca sreća pa nisam jedini koji ne vidi smisao. Dobro ozvučenje da, ali bez pretjerivanja.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2021, 20:13 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
O jbt,a ja mislio da je posao to što sam umjesto upaljača ugradio usb punjač i AUX kab sa utikačem za banana džek ugradio u konzolu.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 51 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs