banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 02:26

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 61 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4
Autoru Poruka
PostPoslato: 16 Mar 2022, 10:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4195
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Ja mjerim napon i tako OTPRILIKE znam u kakvom je stanju, npr. stari aku padne na 12,45V pola sata nakon gašenja a sutradan bude 12,26V i jasno je da ima oko 60% kapaciteta ali pitanje koliko ima CCA.
Ovaj novi aku (Vesna) sam dopunio smart punjačem, pa tek onda ubacio i nakon sat-dva drži 12,86V što je na papiru dobro.
Ali ono što je bitnije je da novi osjetno brže anlasuje, čak i po minusu, to je zasad tako, a vidjeću koliko će trajati, to je lutrija.
Evo snimio sam paljenje starim aku i paljenje novim aku, u oba slučaja je auto stajao preko noći, ali sa starim je vani bilo +2C i sunčano, a sa novim -8C i opet je primjetno da novi brže anlasuje.
Zapravo pitanje je da li bi stari aku mogao i upaliti po tolikom minusu, dobro je da sam na vrijeme zamijenio. :D Prošle sedmice su bili ti minusi.

Video:
https://youtu.be/fHFL8rl9t5M

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 61 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs