banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 07:10

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 10 Mar 2022, 01:17 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 02 Dec 2020, 17:21
Postovi: 1187
Otvorih novu temu jer vidim da nema posebne teme za međugradski prevoz.
Pa da krenem...
Ovaj prevoznik je od 09.03.2022. godine podigao cijene svojih voznih karti za međugradski prevoz na linijama BL-Laktaši-Gradiška i BL-Laktaši-Srbac a najavljuje i nove cijene mjesecnih karti od aprila.

Ok, sve razumijem. Cijene goriva divljaju i ovo je bilo za očekivati ali ja se pitam sledeće...

Kada je bilo divljanje cijena goriva (čini mi se 2014-2015. godine), svi prevoznici su povećali cijene pa i sam Pavlović je digao cijenu za 0,50KM.
Od tada je prošlo 6-7 godina a uvećana cijena karte je ostala ista bez obzira što smo imali pad, stagnaciju cijena goriva.
Danas, ponovo cijena ide za 0,50KM i kao razlog se navodi divljanje cijena na tržištu. A gdje je onih 0,50KM iz proteklih 6-7 godina???

Hoće li iko reagovati kad se stanje na tržištu cijena goriva smiri? Hoće li se i tada plaćati 8KM u jednom pravcu iz BL do Gradiške?

Naravno, prevozniku to neće ni pasti na pamet ali šta je sa ljudima koji koriste usluge prevoza?
Isto je i u drugim sferama života...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2022, 13:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4233
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Pa tako je to oduvijek kod naftaša i prevoznika, poskupila nafta, dižimo cijene, pojeftinila nafta, pravimo se mutavi i ostavimo cijene.
Kao narod smo inertni, svakoga boli kita i to je problem, eno prije par godina u Francuskoj skočilo gorivo par centi, Žuti prsluci napravili havariju u cijeloj zemlji.
Evo jedna vijest vezana za tvoju situaciju: https://www.nezavisne.com/novosti/banja ... uta/708390
Doduše ovo je gradski i prigradski a ti pitaš za međugradski prevoz, ali bio je juče na PD petlji protest kamiondžija pa ćemo vidjeti šta će se dešavati.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2022, 13:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4881
Lokacija: Tu preko puta
Sutra u 11:55 autobusi obustavljaju rad u znak protesta

_________________
1926 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2022, 13:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4233
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Pa upravo to stoji u tekstu koji sam postavio 2 minute prije tebe (link sa Nezavisnih). 8)

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2022, 13:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4881
Lokacija: Tu preko puta
Za onog kome se ne da otvarati tekst :D

_________________
1926 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2022, 14:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5073
Lokacija: Banja Luka
Pavlović šupak najveći, bez obzira na ovu temu.
Vozačima koji naprave neku štetu nekome (šta god, u saobraćaju), naplati sve što je osiguranje platilo tamo nekom oštećenom.
Na busevima uglavnim ne bude ništa jer su to, jel'de, grdosije.
Gospodin gazda odvađa iz koverata sa tom crkavicom dok se ne namiri, što mu dođe ko ekstra zarada (uglavnom se te štete mjere u hiljadama maraka)..
I onda kuknjava kako nema vozača, svi odoše vani...jedan od mnogobrojnih razloga.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2022, 15:04 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Sep 2009, 10:51
Postovi: 857
Isti je pokupovao od nekadasnjeg Smiljica sve linije Banjaluka-Gradiska i ostalih 90% prevoznika, kad je stekao monopol, prvo poskupljenje goriva i cijena je otisla sa 3,5 na 5-6KM i poslije toga na 7KM.
Nikad u evo koliko mogu upamtiti skoro 10 godina, nije bilo padanja cijena, a gorivo je vise puta imalo oscilacije.
Jest da su drugacija vremena bila, ali se sjecam tamo neke 2005. sam se do BL vozio za 2KM Banjaluckim autoprevozom.
Prijatelj mi je vozac autobusa na toj liniji skoro 20 godina do prije godinu dana, kada je bio prinudjen da da otkaz jer je gorepomenuti zbog korona krize djelio jednu platu na 2 vozaca.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2022, 16:22 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 02 Dec 2020, 17:21
Postovi: 1187
Evo i jedne anegdote...Početkom septembra prošle godine, na liniji BL-Gradiška oko 19h kada je samo za srednjoškolce, jedan bus malo, vozač je natrpao pa blizu 150 ljudi u bus i krenuo na put.
Nas troje je ostalo na stanici a i mi bi ušli ali bukvalno čačkalica više nije imala gdje da stane.
I vozaču je to tako bilo normalno sve... Nama je rekao da čekamo drugi polazak koji je za sat vremena.
Ljudi su u čudu gledali šta je vozač dopustio. Ja ne znam kako je on uspio voziti?
Da je iko od nas bio pametan, pa pozvao policiju, nikada više to uradili nebi. Zar je toliki problem poslati dva autobusa na te udarne linije?

Na kraju je taj isti vozač vrlo vjerovatno kad je vidio šta putnika ne može pokupiti na narednim stajalištima, poslao poziv da krene još jedan bus koji je došao po nas za 30-ak min.

Tako to radi Pavlović da bi uštedio... Mada, ja krivim i vozača jer da se na putu bilo šta desilo, on bi odgovarao a ne vlasnik agencije...

Pavlović je napravio monopol i na teritoriji opštine Gradiška i opet mu malo. Onda kažu, što nam se ovo sve događa? Sve je počelo sa koronom a završiće se tako da će se civilizacija resetovati jer nam tako i treba. Nekim ljudima ništa nije sveto, niti im je ikad' dosta!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2022, 16:27 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Dec 2013, 02:05
Postovi: 175
Posto ga bas ocrniste, da i ja malo nagazim, cujem da je nabavio 150-160000 L nafte pre poskupljenja

Sent from my SM-A315G using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2022, 19:32 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Dec 2021, 13:26
Postovi: 475
Nije to jedinstvena anegdota, vec sigurno 10 godina ti polasci sto voze srednjoskolce, na stanici kad otvori zadnja vrata, 10-ero ljudi ispadne jer su ih prosto vrata na prosloj stanici nagurala, spakovala u autobus. Sta Pavlovic zna sta je 150 ljudi u busu, ne vidi niki problem...

Takodje, otkako je krenula korona, i gradskim i prigradskim linijama je u ogromnoj mjeri redukovan broj polazaka, bas za taj gradiski Pavlovic se sjecam onog rasporeda voznje od prije 5-6 godina kad sam ga trazio na netu, po 3 reda onih satnica je bilo, sad... Jedan, jedan ipo, vikendom zadnji polazak oko 2 popodne :confused2: :confused2: :confused2:
Ja samo ne znam jel to oni i dalje zive u periodu totalnog karantina, pa vec godinu ipo sve radi normalno, a oni imaju 10 polazaka dnevno radnim danom. Gradski su jos gori, voze kad im se cefne (kako sam uspio skontati). I naravno, cijenu ni da pfenig smanje, a usluga triput pogorsana. :mad:

Jbg, ne znam...

_________________
Svaka mjesalica ima svoj loop.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2022, 19:42 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Dec 2021, 13:26
Postovi: 475
pilot babo je napisao:
Pavlović šupak najveći, bez obzira na ovu temu.
Vozačima koji naprave neku štetu nekome (šta god, u saobraćaju), naplati sve što je osiguranje platilo tamo nekom oštećenom.
Na busevima uglavnim ne bude ništa jer su to, jel'de, grdosije.
Gospodin gazda odvađa iz koverata sa tom crkavicom dok se ne namiri, što mu dođe ko ekstra zarada (uglavnom se te štete mjere u hiljadama maraka)..
I onda kuknjava kako nema vozača, svi odoše vani...jedan od mnogobrojnih razloga.

Izgleda da je to praksa kod privatnika... U Williamsu u slucaju pljacke neke od kladionica, ukradeni iznos nadomiruje radnica koja je radila posljednju smjenu... Bez obzira na osiguranje, ako nadju pljackasa...

_________________
Svaka mjesalica ima svoj loop.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2022, 20:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3053
To je takva izmišljotina, da nemam riječi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2022, 22:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
oposum je napisao:
Izgleda da je to praksa kod privatnika... U Williamsu u slucaju pljacke neke od kladionica, ukradeni iznos nadomiruje radnica koja je radila posljednju smjenu... Bez obzira na osiguranje, ako nadju pljackasa...


Jest i ti seres...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2022, 22:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4881
Lokacija: Tu preko puta
Pa niko ziv ne bi htio raditi tu.. kakva laz i glupost, prvi put cujem

_________________
1926 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2022, 22:46 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 07 Dec 2016, 01:44
Postovi: 627
bogata_sirotinja je napisao:
Da je iko od nas bio pametan, pa pozvao policiju, nikada više to uradili nebi.


To i jeste problem(bio?) jer niko ne smije.
A oni ce nastaviti po svom, sta njih briga sta ti mislis.
E al kazne su druga prica.

Ali evo da kucnem u drvo, izgleda da se danas vremena mjenjaju, primjecujem mnogo situacija kad ljudi progovore i izbore se za pravdu.
Neka se promjena desava u svjetu, nez sta je al ljudi se bude polako.
Mislim na normalnog zdravog covjeka koji samo zeli da zivi bez lanaca oko vrata.

_________________
https://i.ibb.co/9WHRB5J/signature1.jpg


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2022, 23:07 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 03 Nov 2019, 15:54
Postovi: 47
“Pavlović turs” 2020. godine imao 920.000 KM dobiti

Slika

Citiraj:
Preduzeće “Pavlović turs” koje je zajedno sa ostalim prevoznicima javnog gradskog i prigradskog prevoza u Banjoj Luci prošle sedmice štrajkovalo tražeći povećanje cijena karata i pomoć gradske uprave u 2020. godini u jeku epidemije virusa korona ostvarilo je dobit od 922.640 maraka.


Citiraj:
Prema zvaničnim podacima iz APIF-a, “Pavlović turs” je u 2020. godini (podaci za prošlu godinu još nisu dostupni) sa 109 zaposlenih imao prihod od skoro 4,7 miliona KM i dobit od navedenih 922.640 KM. To je znatno manje u odnosu na 2019. godinu kada je ova prevoznička firma ostvarila prihod od 6,5 miliona i dobit od 1.469.894 KM.


Znatno veći pad prihoda, kao i dobiti ostvario je “Bočac turs” koji je 2020. godine prihodovao nešto manje od 4,4 miliona i ostvario dobit od 88.101 KM, dok je godinu ranije imao prihod od 7.250.000 KM i dobit od 341.390 KM. Sudeći prema zvaničnim poslovnim pokazateljima, ove dvije firme nemaju razloga za pretjeranu kuknjavu, jer ih smanjen obim poslovanja usljed virusa korona nije odveo u gubitak.


Međutim, takva situacija nije u “Autoprevozu”, jer je ova firma 2020. godine imala 2,2 miliona maraka prihoda i poslovala s gubitkom od 358.967 KM, što je rapidan pad u odnosu na godinu ranije kada je imala 5,9 miliona maraka prihoda i dobit od preko 2,5 miliona KM.


Ovi podaci pokazuju zašto je direktor “Autoprevoza” Dejan Mijić najglasniji sa zahtjevima za povećanjem cijena i traženjem pomoći od gradske uprave, ali pokazuju licemjerje pojedinih prevoznika, jer “Pavlović tursu” i “Bočac tursu” prijeti samo to da će njihovi vlasnici morati da se odreknu dijela značajne dobiti koju su do sada ostvarivali, ali ne i gašenje ovih preduzeća ukoliko im grad Banjaluka hitno ne izađe u susret i ne odobri povećanje cijena ili subvencije iz gradskog budžeta.



Dejan Mijić je poručio da 1,2 miliona KM subvencija u javnom gradskom i prigradskom prevozu koji su usvojeni na današnjoj vanrednoj sjednici Skupštine grada Banja Luka predstavlja iznos koji će pomoći građanima, a ne prevoznicima.



- Drago mi je što su Skupština grada i Gradska uprava prepoznale da je prevoznicima potrebna pomoć, ali razočaravajuće je da od te pomoći neće biti ništa i da cjenovnik nije bio na današnjem dnevnom redu. Jedino što je dobro u ovome je najava gradonačelnika Stanivukovića da će se vratiti na razgovore sa nama kako bismo rješili naše probleme - kazao je Mijić.



Na pitanje da li će doći do poskupljenja karata u javnom gradskom prevozu, Mijić je odgovorio da prevoznici ne mogu povećati cijene karata bez odobrenja Gradske uprave.



- Svi prevoznici su poskupjeli tamo gdje je bilo slobodno formiranje cijena. Grad se trenutno suočava sa situacijom da ovaj naš gubitak mora da nadoknadi, sada da li kroz dogovor ili sudski proces, vidjećemo. I većina i manjina je shvatila da mi imamo ogromne gubitke koje trpimo i da je potrebno da se izvrši određena subvencija i poskupljenje. Ipak, njihovo opredjeljenje je da to ne plate građani nego da se finansira iz budžeta. Mi to pozdravljamo, ali još jednom apelujemo na hitnost i alarmantnost situacije - naveo je Mijić.




Izvor: https://mojasrpska.info/novost/licemjer ... 498/150498


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2022, 23:10 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 03 Nov 2019, 15:54
Postovi: 47
Koliko korisnika gradskog, prigradskog i međugradskog prevoza ima na ovom forumu? Jeste li zainteresovani da zajedno djelujemo i pokrenemo neke inicijative u cilju poboljšanja stanja sa javnim prevozom?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2022, 23:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ja na poso idem pješke taman da od minimalac dajem 15%

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2022, 00:06 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Dec 2013, 02:05
Postovi: 175
Problem kod prigradskog prevoza je sto su polasci uglavnom prilagodjeni srednjoskolcima i studentima
Radnici se jako tesko uklapaju u taj red voznje i tu bi mozda drzava mogla uticati da se uvede neki jedinstven pocetak radnog vremena od recimo sedam sati pa da se redovi voznje prema tome prilagode.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2022, 09:39 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 03 Nov 2019, 15:54
Postovi: 47
Koji su to polasci problem tj. u kojim terminima postoji potreba za većim brojem polazaka? O kojoj liniji je riječ, možeš li postaviti red vožnje?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs