banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 14:10

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
PostPoslato: 17 Okt 2019, 12:53 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
Jedna, nazovimo, anegdota od prije 10-15 godina. Taman sam se preselio u blizinu firme i pri nekoj sporednoj priči kažem starome da hoću da kupim bicikl, da idem njime na posao. Citiram njegov odgovor: "Ne zajebavaj. Imaš dva auta i da ideš na posao biciklom?!"

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Okt 2019, 17:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
:lol: Ако си близу, са аутом ћеш само имати више трошка и потрошеног времена док се испаркираш, упаркираш...

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Okt 2019, 19:07 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
Trenutno imam 7,5km do posla. Autom sam za 10-15min, biciklom za 25-30min. Išao sam nekoliko puta dok sam bio bez auta. Previše tehničkih problema - morao sam da se plahnem, presvučem i sl.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2019, 13:51 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Ima li one policije na biciklima i dalje?

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2019, 14:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Naravno da ima.

Sent from my COL-L29 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Okt 2019, 10:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2006, 02:36
Postovi: 2982
Ako nekada budemo odlucili da ozbiljno pristupimo rjesenju saobracajnih problema, mislim da bi trebali poci od dva osnovna stava:
1. Nista nije nemoguce vec treba naci nacine kako da se nesto ostvari.
Ovo se odnosi prije svega na price o mentalitetu i navikama. Jer, na primjer, da mi je neko rekao prije dvije godine da ce svi voziti izmedju 40 i 50 km/h istocnim tranzitom kada se zavrsi, ne bih mu vjerovao.
2. Probleme treba rijesiti kao cjelinu, ne fragment po fragment.
Nema smisla povuci liniju pola metra od ivicnjaka i reci "to je za bicikliste" ako su uz ivicnjak sahtovi dovoljno duboki da obore ili zanesu na auto neko dijeti ili penzionera; nema smisla praviti brzu cestu ako pjesaci pretrcavaju 10 metara od pjesackog prelaza; nema smisla preusmjeravati tranzitni saobracaj na istocni tranzit ako ce zbog semafora na Hisetama kolona biti do doma penzionera; asfalt nije poboljsanje za bezbjednost saobracaja u naseljenom mjestu ako nema trotoara i tako dalje.
Treba rjesavati jedno pitanje imajuci na umu cjelokupnu sliku.

Da se mene pita, ja bih krenuo od rjesavanja javnog prevoza. Trenutni je nefunkcionalan i neupotrebljiv za veliki dio gradjana.

A ne moramo izmisljati toplu vodu. Vidjeti kako su stvari rjesene na drugim mjestima, vidjeti sta je primjenjivo kod nas i koji model bi bio najefikasniji... Sjesti malo, skupiti informacije, razmisliti, kreirati realan plan, dati ljudima da ga komentarisu i kritikuju, doraditi i prepraviti plan pa po istom raditi. Dvije ili pet godina, ali ne raditi na sitnicama danasnjice vec srediti stvari da na kraju to budu dugorocna rjesenja.

I jos nesto, kada vec sirim pricu: kvalitet novoizgradjenih saobracajnica nije zadovoljavajuci. Nemamo norveske zime, a zivotni vijek nasih cesta je kao kod njih na sjeveru, ako ne i manji. Pojava udarne rupe na cesti staroj godinu dana nije "krivica" kamiona ili obilnih kisa; krivac je projektna dokumentacija, nepostovanje iste, usteda na materijalu i tako dalje....
Odnosno, glavni krivac je ne postojanje odgovornosti za uradjeno pa, ako vas niko ne tereti za kvalitet uradjenog, sta vas sprecava da otaljate posao, smanjite kolicinu utrosenog materijala, ne pripremite adekvatno teren pa sve potone za pola godine. A da apsurd bude veci, ne samo da nema sankcija vec nerijetko ista kompanija bude placena za krpljenje svojih gresaka i svog nerada...

_________________
Popokatepetl je napisao:
...мени очи углавном служе да не упаднем у шахт ходајући улицом...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2020, 11:05 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 01 Apr 2018, 14:08
Postovi: 99
Cao drugari, jel ima negdje da mogu da procitam zakone za bicikliste kod nas ? Gdje obicno se mogu naci ovakvi zakoni ?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2020, 12:00 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Zakon o saobraćaju je nadležan i za bicikliste.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2020, 12:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2246
Lokacija: Trn
bratleon1 je napisao:
Cao drugari, jel ima negdje da mogu da procitam zakone za bicikliste kod nas ? Gdje obicno se mogu naci ovakvi zakoni ?


https://www.paragraf.ba/propisi/bih/zak ... ovini.html

_________________
They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs