banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 13:05

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 452 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 23  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 29 Okt 2021, 17:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Значи, иста количина саобраћаја ће да тече овај пут у мање трака (биће једна за бусеве, једна за таксије, остало за ауте) и очекује се растерећење? Мени се чини да ту треба доста магије у том случају... Мада можда и буде растерећење због још једне мане тога: долазиш до Позоришта и желиш лијево ка Боски, али не може... Мораш право, па лијево тек у сљедећој улици (Видовданска), правиш већи пут, тако да могуће да ће људи ићи другим улицама да би избјегли ово. Не знам, ово су неке очигледне мане, можда има и предности...

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2021, 18:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9167
Ne fali ništa probati, uvijek se može na staro vratiti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2021, 20:25 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Mislim da će tu usko grlo biti na potezu od Gimnazike do bulevara. Jedino ako ovaj pravac preko stare autobuske ne pružw gore do SUPa pa tu neizvedu neki veći kružni tok za spajanje.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Okt 2021, 05:50 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12325
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Bas tako i sad je haos na raskrsnici kod Korta na Bulevaru, mogu misliti sta ce biti ako ovo uvedu, jedino neki kruzni tok da naprave tu.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Okt 2021, 06:02 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Kružni tu i kružni kod Kulture ali bez pješačkih prelaza od gimnazije do Kastela pa bi možda i funkcionisalo.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Okt 2021, 08:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Да, то би имало смисла кад би и тај дио булевара био једносмјеран, и овако је проблем из Книнске на булевар скренути лијево (на тој раскрсници код Корта). А кружни код Екватора је и тако планиран.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Okt 2021, 08:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5844
Pošto teško da može gore, što se tiče saobraćaja u Banjaluci, što ne probati? Gdje je ono u okruženju još fazon sa mnogo jednosmjernih ulica, ako nije Zagreb? Nevezano, Zagreb je jedan primjer grada gdje se odlično vozi... ali mislim da nije samo do regulative već i do vozačkog školovanja, pa možda i više od toga, do saobraćajne kulture, a čak i opšte kulture. Vozi se vrlo dinamično, ali uređeno, bez nasilja. Kod nas se vozi često nekako lijeno, nezainteresovano.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Okt 2021, 08:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2180
Valjda je poenta da se manje koriste automobili, al' gdje ces kotacem na posao, sramota komsiluka.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Okt 2021, 08:57 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
"Forsira" se javni prevoz, a ja goreg u životu nisam vidio... nek to malo organizuju kako treba, pa će ga narod možda početi i koristiti.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Okt 2021, 09:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5844
Ja sam do posla negda pješačio pola sata, a sad je to znatno manje. Divim se ljudima koji nemaju izbora nego da svaki dan voze na posao. Ne znam da li bih ja imao živaca, u ovakvom saobraćaju.
Ako nađu neki fol da oforme više biciklističkih staza, podržavam, a gledajući po tome koliko samo u mojoj zgradi, zadnjih par godina, nema mjesta za sve bicikle, čini se da se sve više, naročito mladih ljudi, počelo okretati tome.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Okt 2021, 09:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9167
I još pride podignu gorivo na ove plate na nekih 5 KM recimo...sjajan poticaj za bicikle.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Okt 2021, 09:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
<Enter_name> je napisao:
"Forsira" se javni prevoz, a ja goreg u životu nisam vidio... nek to malo organizuju kako treba, pa će ga narod možda početi i koristiti.

+7 x26

Јбг, томе би се ваљда и требало тежити, по граду ићи аутом у дона шпице је казна. Али хајде, направићемо кружне двије главне улице са по једним смјером, то је битније...
munja.alex je napisao:
I još pride podignu gorivo na ove plate na nekih 5 KM recimo...sjajan poticaj za bicikle.

Хвала Богу, најбоља одбрана је напад и најбољи подстицај је репресија 8)

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2021, 10:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2303
Lokacija: banjaluka
Vecina ovih uhljeba iz opstine, vlade i suda idu autima na posao a zive u krugu od 2 kilometra od boske. Realno u spici im vise vremena treba autom da dodju od posla do kuce i obrnuto nego pjeske... al sta ce selo reci... eeee cuj pjeske il busom da se guzva...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2021, 10:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
То и кажем. Мада се и у гужви може наћи неки алтермативни правац да се стигне брже, али опет... Ауто није у то доба дана за град, има других начина.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Dec 2021, 23:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2303
Lokacija: banjaluka
Ja kad u BL upadnem u spicu oko 15.00 - 16.00 parkiram i sjednem pola sata u najblizu kafanu. Popijem kaficu i oko 16.30 - 17.00 lagano za 5 minuta kuci. Da ostanem u autu isto bih dosao oko 17.00 kuci ali bih to vrijeme presjedio nervirajuci se u autu umjesto pijuci kaficu :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Dec 2021, 20:24 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Dec 2021, 13:26
Postovi: 475
Slika

Nego kad planiraju da zavrse onaj lezeci beton u Boriku? Ili je to drasko u talu sa automehanicarima i vulkanizerima; 20% od popravke trapova ide njemu :mad:

_________________
Svaka mjesalica ima svoj loop.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Dec 2021, 20:27 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
Ono je sramota šta je napravljeno... ono će samo da pravi gužvu, ništa više.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Dec 2021, 20:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5844
epek je napisao:
Ja kad u BL upadnem u spicu oko 15.00 - 16.00 parkiram i sjednem pola sata u najblizu kafanu. Popijem kaficu i oko 16.30 - 17.00 lagano za 5 minuta kuci. Da ostanem u autu isto bih dosao oko 17.00 kuci ali bih to vrijeme presjedio nervirajuci se u autu umjesto pijuci kaficu :D


Kakav gospodin. Moram zapamtiti ovo. Sreća moja što rijetko upadam u špicu, nervira me banjalučki saobraćaj i van iste...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Dec 2021, 22:44 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
Ko odobri onaj pješački u Boriku, daboga mu na prilazu kući svakih 20 metara napravili identična govna... ono samo pravi gužvu, a iz Beogradske skrenuti lijevo je misaona imenica. Jedino ako busevi ne odrade posao, pa utaru pješački na normalan nivo.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Dec 2021, 22:50 
OnLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Sto je najgore... ja sad ne smijem ni kritikovati ovu glupost, jer ce ovi dusebriznici reci da to kritikujem zbog naseg svemoguceg i najsposobnijeg gradonacelnika DS.


Realno, nisu tamo nista trebali raditi osim da dobro osvjetle pjesacki prelaz (mozda i neke svjetla u samom asfaltu prije pjesackog, sto. sam vidjao u CG). Dovoljno je svjetlo da vozaca upozori...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 452 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 23  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs