banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 11:54

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 56 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 10 Apr 2017, 10:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Kako 2 sata vise kada se do Beca moze doci za 4,5 sata preko Slo i Hr? Guzve na granicama i naplatnim rampama nerviraju ali je zato opcija Varazdin odlicna a i Zagorje je divno kao pejzaz. Licno ne bih nikada dala prednost putu preko Madjarske.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2017, 11:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Mozda i moze, ali svakodnevnoj praksi tih 5 sati znaci najcesce 7 ili jos vise sati.

Meni Zagorje lici na Zupu. Brda, ilovaca i poneka ravna povrsina :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2017, 11:24 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
ajkula je napisao:
Kako 2 sata vise kada se do Beca moze doci za 4,5 sata preko Slo i Hr? Guzve na granicama i naplatnim rampama nerviraju ali je zato opcija Varazdin odlicna a i Zagorje je divno kao pejzaz. Licno ne bih nikada dala prednost putu preko Madjarske.

Jedino ako letis. Ja sam najbrze stigao iz Beca do BL za 4 sata i 45 minuta, ali sam vozio dobrim dijelom oko 200 km/h (zurio na sahranu) i pokupio sam jednu kaznu (radar me klepio). Normalnom voznjom (130 km/h) uz poneka preticanja(do 150-160 km/h) NEMA SANSE da se stigne ispod 5 sati...

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2017, 11:36 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2010, 22:09
Postovi: 543
Lokacija: BL/DE
4,5 sata ides ako nema guzve,i vozis momacki 180-200,a tako se vozi 1% ljudi, plus rizikujes kaznu i Austriji ima dosta ogranicenja...

kako tns rece obicno to dodje 6+ sati...

_________________
If size doesn't matter, how come I'm so popular?:-))


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2017, 12:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Kroz Madjarsku mi se put nenormalno oduzi. Plus je mogucnost da se zajebes kud treba ici dosta visoka.

Kakvo bi moglo biti stanje na Macelju oko 4-5 u petak?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2017, 12:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Zavisi koliko ce Slovenci zeljeti Merkator nazad.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2017, 13:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5337
Lokacija: Wien, Österreich
Digresija je napisao:
ajkula je napisao:
Kako 2 sata vise kada se do Beca moze doci za 4,5 sata preko Slo i Hr? Guzve na granicama i naplatnim rampama nerviraju ali je zato opcija Varazdin odlicna a i Zagorje je divno kao pejzaz. Licno ne bih nikada dala prednost putu preko Madjarske.

Jedino ako letis. Ja sam najbrze stigao iz Beca do BL za 4 sata i 45 minuta, ali sam vozio dobrim dijelom oko 200 km/h (zurio na sahranu) i pokupio sam jednu kaznu (radar me klepio). Normalnom voznjom (130 km/h) uz poneka preticanja(do 150-160 km/h) NEMA SANSE da se stigne ispod 5 sati...

..i na sve vise dionica u Austriji pocinju uvoditi ogranicenje 100 km/h :angry4:
Realno je, ako se ne ceka na granici i nema guzve 5 i po sati.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2017, 13:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Zaboravljas da je krenula gradjevinska sezona i da tih realnih 5,5 sati vikendom i jacim svecima zvuci totalno nerealno :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2017, 23:22 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Sep 2008, 09:25
Postovi: 133
Evo ja sam neki dan stigao za 6 sati, recimo oko pola sata izgubio na obe granice (isao preko Macelja, jer sam pred Zg, saznao da se na izlazak ne ceka puno). Drzao sam se ogranicenja i preko 130 nisam isao.

Nego imam pitanje vezano za sipanje goriva. Gdje je najbolje sipati. Jednom sam isao nekim covjekom u Njemacku, i lik je u Austriji sisao sa autoputa, i nasuo gorivo po 20% nizoj cjeni nego sto je na autoputu. Ima li neko da zna za slicno mjesto na relaciji Bec - Maribor.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2017, 03:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Spielfeld- Pravac Maribor- sidjes sa autoputa na cestu kojom voze kamioni. Na kruznom toku kod DM ima mala benzinska pumpa, placanje iskljucivo karticom. Inace je uvijek skuplje gorivo na autoputu


https://www.google.de/maps/place/F.Leit ... enter+Straße+2,+8423+Vogau,+Österreich/@46.738495,15.602423,16z/data=!4m2!3m1!1s0x476fa17a8f492d59:0xd248b494ce4476cb?hl=de-de

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2017, 07:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
U Austriji bilo gdje da skrene sa auto puta na kilometar, dva ili tri ce naici na neku pumpu. Gorivo je daleko jeftinije nego na AP.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2017, 07:40 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Sep 2008, 09:25
Postovi: 133
Hvala


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2017, 09:56 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Digresija je napisao:
[
Jedino ako letis. .


Koliko sam ja skontao za ovo godina čitanja ajkula tako i vozi.

Послато са Lenovo A6020a40 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2017, 17:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
_зока je napisao:
Digresija je napisao:
[
Jedino ako letis. .


Koliko sam ja skontao za ovo godina čitanja ajkula tako i vozi.

Послато са Lenovo A6020a40 уз помоћ Тапатока


Ne letim ali vozim brzo. Dosta brze od mase muskaraca :oops:

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2017, 20:01 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Sep 2008, 09:25
Postovi: 133
Umalo ne ostah kratkih rukava zbog te pumpe. Bio sam na knap sa gorivom, i reko ajd za svaki slucaj da naspem bar 10L na pumpi na autoputu.
Kad sam stigao na tu pumpu ubacim jednu karticu, nesto nece, drugu karticu: nece ni da je ucita. Razlika u cijeni je znacajna, na shell-ovoj pumpi 1.5€, a na ovoj 1,17€. I ja da odustanem, kad vidim pored automat za novcanice, i opet zavrsi se dobro. Gledao poslije u Slo i Hr, nigdje ispod 1.3€.
U svakom slucaju dobra preporuka.
Btw, u povratku kroz A, nije bilo toliko ogranicenja 100 ko u odlasku. Znaci moze se prije stici kod nas ;-)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jan 2022, 23:32 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
U duhu prazničnih gužvi, da podignem malo temu iz mrtvih...

Gugl predlaže 3 glavne rute:
1) BL-ZG-Maribor-Grac-Beč - 565 km i 6 sati i 10 min
2) BL-ZG-Varaždin-Goričan-Lendava-Sambotel-Beč - 531 km i 6 sati i 15 min
3) BL-Daruvar-Terezino polje-Balaton-Šopron-Beč - 485 km i 7 sati 40 min

Ruta 1) ima usko grlo na Macelju, pa se putovanje može komotno odužiti za jedno dva sata.
Alternativno se može ići preko Dubrave Križovljanske, Omroža ili Trnoveca, to je onda nekih 585 km i 6 sati i 40 minuta.
Kad su velike gužve na Macelju, dio saobraćaja prelije i tamo, tako da se i tamo zna čekati.
Ne znam kakvi su tačno ti lokalni putevi...

Ruta 2) je prilično solidna, obično nema gužvi i nekog naročitog saobraćaja.
Moguće je da je potrebna vinjeta za Mađarsku, pa bi to bila eventualno mana ove dionice.
Veći dio puta kroz Mađarsku je magistralom, koja je stvarno utegnuta.
Mađarski radari su stacionarni i prilično glomazni, tako da ih je malo teže za promašiti...

Ruta 3) djeluje kao solidna opcija kad su ekstremne gužve inače svuda. Umjesto čekanja 2-3 sata na Macelju, za isto vrijeme bi se trebalo moći stići pored Balatona i ušparati vinjete i cestarine. Svi danas imaju navigaciju, pa bi trebalo da je jednostavno pratiti pravi put.
Pojma nemam kako je po pitanju radara, policije, ograničenja i stanja ceste...

Kuda vi idete?
Gdje prelazite BiH granicu?

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jan 2022, 23:43 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
Ja zadnjih godina idem rijedje, nego ranije, ali evo iz mog iskustva:
1) Tom rutom idem kad znam da nema guzve ili da je ne ocekujem. Na HRTHR2 svakih sat vremena javljaju stanje na granicama, pa onda prebacim da poslusam, a eventualno se posluzim Google mapom za aktuelno stanje. Nerijetko kad nisam sam, baci se pogled i na kamere na Macelju, Gradisci i Jasenovcu.
2) Isao par puta tuda, i svaki put me klepio negdje radar. Jednom dobio naknadno kaznu, jer nisam imao vinjetu - odmah cim se popnes na onaj dio autoputa u Madjarskoj, imaju kamere za vinjete. Hvataju i po mraku mamu im. Zarekao sam se da necu nikad vise tuda. Nekad kad znam da je guzva na Macelju, skrenem prije Varazdina, pa idem na Zavrc/Ormoz, dalje preko Ptuja i Maribora, pa na Graz.
3) Nisam nikad vozio tuda. Mozda se jednom nakanim, kad budem htio da uzivam u Madjarskom pejzazu.


Inace provjerim stanje na granicama i putevima prije polaska, pa onda biram kuda cu. Nekad predjem na Jasenovcu, nekad na Gradisci, a rijetko kad na Dubici.

Nadam se da ce ovaj novi prijelaz u Gradisci omoguciti vecu protocnost vozila, pa da nas nece gnjaviti kao do sada... A uzecu u obzir i let avionom, pa dole iznajmiti neko auto, ako bas zatreba.

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2022, 05:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
Vozio se rutom 3, preporuke, stigne se za malo više od 7 h vožnje, ili tu negdje, bez ikakvih cimanja i kolona na granicama. Uštedi se na gorivu, putarinama i vinjetama do AT, i vozi se 90-100 km/h kroz Mađarorsag, što je prihvatljivo. Ceste sredina, bilo dionica koje su krpali, ali uglavnom ok, kao put za PD kod nas ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2022, 08:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Skrecete pre Goricana prema Cakovcu, zatim prelaz Mursko Sredisce/Lendava, Murska Sobota, prelaz Gederovici/Sicheldorf, i onda prema Gracu ili prema Feldbachu/Ilc.

Ko voli da stedi moze proci selima bez SLO vinjete bez da se izgubi puno na vremenu. Izbjegene se i haos ZG obilaznice.

Sto se tice mosta, vise se uzdam da ce od ljeta HR napokob uci u Sengen i dobiit brzi sistem.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Sep 2022, 08:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:48
Postovi: 1539
Može preporuka rute do Graca ?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 56 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs