banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 21:39

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 692 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 14 Jul 2018, 18:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9280
Ma ja se slazem da je bolje kupiti bez plina pa ga sam ugraditi, ne zbog eventualne lose ugradnje nego zato sto je bolje da je manje presao na plin, ili jos bolje da ga nije ni vidio do tebe. Eventualno bih uzeo nesto sto ima neki solidan plin koji nije davno ugradjen. A uzeti nesto sto je puno preslo na plin, ja bih bjezao od toga.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jul 2018, 18:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2008, 10:47
Postovi: 1915
Lokacija: bajna luka
blaf77 je napisao:
Ma ja se slazem da je bolje kupiti bez plina pa ga sam ugraditi, ne zbog eventualne lose ugradnje nego zato sto je bolje da je manje presao na plin, ili jos bolje da ga nije ni vidio do tebe. Eventualno bih uzeo nesto sto ima neki solidan plin koji nije davno ugradjen. A uzeti nesto sto je puno preslo na plin, ja bih bjezao od toga.


Upravo iz tog razloga sam i pitao. Ko god je ugradio plin presao je mnogo km.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jul 2018, 20:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No opet ne mora da znaci, imas ljudi koji ugrade plin i voze se samo nedeljom do pijace, uglavnom stariji ljudi :P


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2018, 20:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
Danas sam prvi put nasuo 35l plina i morao sam sam da prekinem jer multiventil nije reagovao (inače 31-32l) Pretpostavljam da je do MV. E sada, da li je ok voziti i dalje ako sam pratim i sipam 80% od kapaciteta boce ili da to riješim u servisu?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2018, 20:31 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Sipao si na istom mjestu kao i inače?
Realno ti ne možeš znati koliko ti je ostalo plina, samim tim ne možeš ni procijeniti koliko trebaš nasuti.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2018, 20:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
petrol na tranzitu, 90%sipam tamo. Ma nema sile da je nakon više od 2godine odjednom stalo 35l a moglo je još (a da je sve ok) :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2018, 20:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Možda su počeli malo kraduckati?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2018, 20:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
Pošteni Srda je napisao:
Možda su počeli malo kraduckati?

Teorija zavjere :) ds kradu, valjda bi krali 1-2l :) čekam sljedece punjenje pa ću da provjerim koliko stane. Mislim da je otišao MV. Ovi na pumpi govore da je to zbog ljeta, stane kao više medjutim meni ovo 3. ljeto :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2018, 21:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Majku mu,pa ljeti stane manje valjda.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2018, 21:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9839
Lokacija: Далеко од раја
Boca se raširi i eto razlike od nekoliko litara. :lol:

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Avg 2018, 09:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Aikus je napisao:
Pošteni Srda je napisao:
Možda su počeli malo kraduckati?

Teorija zavjere :) ds kradu, valjda bi krali 1-2l :) čekam sljedece punjenje pa ću da provjerim koliko stane. Mislim da je otišao MV. Ovi na pumpi govore da je to zbog ljeta, stane kao više medjutim meni ovo 3. ljeto :)
Pročitaj malo temu. Isto sam pitao prije nekoliko sedmica. Dakle ima neke veze sa hemijom, kad je plin dosao na pumpu, na kojoj je temp sipan u rezervoar pumpe, zatim koliko je dugo lezao u istoj. Takodje omjer propan butan. Dakle smijes slobodno da sipas. Multiventil ne moze biti da ne odreaguje jer je to mehanika koja radi posao. Ne boj se da ce boca eksplodirati. Nemoguca misija.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Avg 2018, 23:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 20:33
Postovi: 1635
Pitanje za iskusnije plinaše. Na benzin sve radi kako treba, pali normalno itd. Kada vozim na plin, auto dugo vergla pri paljenju (4-5 sekundi). I to samo kad odstoji pola sata i duže (preko noći, na poslu itd). Inače pali baš brzo jbg. Probao sam da vozim na plin pa pri kraju "parkiram" na benzin i malo proturiram i to - ista stvar, vergla ko blesav. Gubim živce polako :D

_________________
http://www.studiosaycheese.com www.facebook.com/saycheesebch


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2018, 01:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4195
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Nisam profesionalac, ali to djeluje normalno za plin.
5 sekundi verglanja nije puno, 10 sekundi već ne valja za anlaser (njem. anlassen, prim. aut.).

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2018, 05:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
auto uvijek pali na benzin, ne bi trebao toliko da vergla. i cim postigne zadovoljavajucu temperaturu prebacuje na plin. koje vozilo je u pitanju?

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2018, 05:48 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2013, 16:31
Postovi: 1172
Lokacija: Banja Luka
Rider on the storm je napisao:
Nisam profesionalac, ali to djeluje normalno za plin.
5 sekundi verglanja nije puno, 10 sekundi već ne valja za anlaser (njem. anlassen, prim. aut.).

Nisam ni ja profi, ali radim dugi niz godina na masinama, (istina, dizelasi su u pitanju) i mogu sa sigurnoscu da tvrdim to da 5 sekundi verglanja sigurno nije dobar znak za bilo koju vrstu motora. Motor ima po klipovima raspored paljenja. Ako je za tih pet sekundi napravio nekoliko desetina obrtaja a nije se ni "javio" onda je problem ocigledan. Pusti stopericu izbroj i verglaj. Vidjeces koliko je tih pet sekundi "dugacko" za anlaser.
Dakle, situacija je ta, da ovdje motor ima problem sa plinom, dok benzin pali bez frke. Sto dovodi do toga da treba pregledati plinske instalacije.
Gore nije navedeno, ni kad je ugradjen sistem, koja oprema, odrzavanje itd.

GTK_Marko je napisao:
I to samo kad odstoji pola sata i duže (preko noći, na poslu itd). Inače pali baš brzo jbg.

Ovo nekome moze da zvuci glupo, ali ima neke logike. Neki materijali znaju reagovati na temperaturne razlike, tipa, mesing- bakar (cjevcice i metal u cjelini itd) bla-bla, da ne razglabam, znate valjda fiziku iz osnovne.
Postoji razlicita oprema za plin koja se ugradjuje, sto se da vidjeti po cijenama. Pa cak i kad ugradis najskuplju opremu, ne znaci da neces imati odredjenih problema.
Kreni sistemom eliminacije, sa plinom sa ja ne bih igrao, otidji i pregledaj plinsku instalaciju. Ocigledno je da motor nema veze sa tim, ako vec na benzinu nemas taj problem.

Da se odmah ogradim, nemam pojma koji je auto u pitanju, kakva oprema i ostalo. Ali zelim pomoci.
Slicno sam ja imao sa svojim "zapreznim vozilom na plin" :lol: pa mi je jedan stari mehanicar objasnio neke stvari. Davno bilo, ali...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2018, 07:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Auto uvijek pali na benzin. Jedino ako ti nije neka teška greška na plinskim instalacijama. Posjeti majstora koji ti je radio. Ako ne znaš kome se obratiti, evo broj majstora koji meni radi. Momak prva liga.
Kos :+387 66 178 777


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2018, 08:02 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
GTK_Marko je napisao:
Pitanje za iskusnije plinaše. Na benzin sve radi kako treba, pali normalno itd. Kada vozim na plin, auto dugo vergla pri paljenju (4-5 sekundi). I to samo kad odstoji pola sata i duže (preko noći, na poslu itd). Inače pali baš brzo jbg. Probao sam da vozim na plin pa pri kraju "parkiram" na benzin i malo proturiram i to - ista stvar, vergla ko blesav. Gubim živce polako :D
Pališ na plin? To se ne radi. Može ali ne preporučuje se. Ja sam imao Oper korsu, '87.sa plinom, motor sa karburatorom i najprimitivniju plinsku instalaciju u njemu i taj auto godinama nije vidio benzina, palio ko mina i zimi i ljeti. Al ti motori su imali razvodnik paljenja na kome se to moglo podesiti. Ovi noviji motori i modernije plinske instalacije zahtijevaju paljenje na benzin.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2018, 09:03 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2013, 16:31
Postovi: 1172
Lokacija: Banja Luka
Pošteni Srda je napisao:
Auto uvijek pali na benzin. Jedino ako ti nije neka teška greška na plinskim instalacijama. Posjeti majstora koji ti je radio.

_зока je napisao:
Pališ na plin? To se ne radi. Može ali ne preporučuje se. Ja sam imao Oper korsu, '87.sa plinom, motor sa karburatorom i najprimitivniju plinsku instalaciju u njemu i taj auto godinama nije vidio benzina, palio ko mina i zimi i ljeti. Al ti motori su imali razvodnik paljenja na kome se to moglo podesiti. Ovi noviji motori i modernije plinske instalacije zahtijevaju paljenje na benzin.


Da, ovo je ispravno...
Zato sam izostavio ovu pricu, jer nemam pojma sta vozi covjek. I da, izbjegavaj ga paliti na plin.
Pali na benzin, i prebacuj na plin kad motor postigne radnu temp. (oko 80 stepeni)
:)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2018, 09:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9280
Nisam ja razumio da on pali na plin, nije to rekao.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2018, 09:42 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2013, 16:31
Postovi: 1172
Lokacija: Banja Luka
Nisam ni ja skont'o na prvu, ali covjek kaze:
GTK_Marko je napisao:
Na benzin sve radi kako treba, pali normalno itd. Kada vozim na plin, auto dugo vergla pri paljenju (4-5 sekundi). I to samo kad odstoji pola sata i duže (preko noći, na poslu itd).


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 692 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs