banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 13:04

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 694 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 05 Mar 2019, 13:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
Jest fa brani kao da mu je rodjwni ...

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2019, 13:49 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Dec 2011, 00:36
Postovi: 15
mirdza je napisao:
Ne razumijemo se izgleda. Pohvalio sam majstora koji ti je ugradio sistem i njegov nacin mapiranja. Ovaj dio sa pljuvanjem:
sbbkbb je napisao:
Mislim da nije baš fino psovati i pljuvati majstora na osnovu gornjeg zaključka.

je vezan za sve polupriucene koji tvrde da "to tako mora". Ingerencija na motoru nakon koje svijetli chceck engine je pogresna i tu nema nikakvog opravdanja.



Sad se razumijemo.

Svako dobro i ne zamjeri...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2019, 18:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
goxon je napisao:
Jest fa brani kao da mu je rodjwni ...
Imam osjecaj da ga zna citav zivot :)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2019, 19:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
I tebi se ucinilo isto?

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2019, 19:45 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Malo samoreklamiranja, to se tolerise... :lol:

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2019, 20:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
goxon je napisao:
I tebi se ucinilo isto?
Samo sam cekao da neko kaze da ne budem prvi :)
Al sve ok, jesti se mora
Btw na temu, sto se ta lambda ne ubije ako je zbog nje "provjeri motor"

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2019, 00:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
meni ne smeta, nek se reklamira, al brate reci otvoreno sta i kako

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2019, 07:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3814
Hoce li i stub bazdariti


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2019, 10:40 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Dec 2011, 00:36
Postovi: 15
Vidite momci, ja od auto plina 'ljeba ne jedem ali se nadam da ću sada bar da uštedim koju marku.

Vozio sam dugo dizelaša koji je još pred kućom parkiran. Takođe imam i benzinca koji ide na prodaju. Tri auta mi nisu potrebna.
Čitajući ovaj forum i još neke druge našao sam dovoljno informacija oko ugradnje plina da mogu, bar se nadam, da donesem ispravnu odluku i dobar izbor.
Jutros kupio i PP aparat sad mi fali samo LPG naljepnica koju sam zaboravio i ja sam postao sretni vlasnik prvog vlastitog vozila na plin.

O plinu nisam do prije petnaest dana nikada u životu razmišljao jer kao što rekoh 9 godina vozim dizelaša.
Da sam prije 9 godina bio pametan i kupio benzinca pa ubacio LPG do sada sam mogao da uštedim jedan solidan polovan auto ali šta je tu je.
Pregazio sam sa jednim autom 120000 pa sad koga zanima neka računa koliko sam mogao da uštedim. A kako rekoh posjedujem uvjek dva vozila.

Što se tiče ovog foruma zahvaljujem svima koji su mi pomogli oko auto plina svojim pisanjem i ako toga nisu svjesni.
E sad ima uvjek kao i svagdje i šuplje priče palamuđenja i slično ali nema veze svako probere šta mu treba.
Što se mene tiče ja sam tu za svakog ko želi da me vidi i popriča oči u oči.
Na neosnovane provokacije nemam komentar i ne želim da gubim vrijeme na to.
Takođe tako sam vaspitan da ne pljujem po ljudima i ne provociram osobe koje ne poznajem.

Ako neko ima nekakvih pitanja su sam...

Kada naguram 10-20 hiljada km ili proguram bar koji rezervoar plina pisaću ovdje o potrošnji.

Pozdrav svima i još jednom hvala za pomoć...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2019, 11:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
Super, hajd razmjenicemo iskustva nakon par rezervoara. Evo ja vec 4g vozim na plin, al ne znam kakve dizne, kontrolere i ostalo imam. Kakvu potrosnju ocekujes? 10-12?

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2019, 12:14 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Dec 2011, 00:36
Postovi: 15
goxon je napisao:
Super, hajd razmjenicemo iskustva nakon par rezervoara. Evo ja vec 4g vozim na plin, al ne znam kakve dizne, kontrolere i ostalo imam. Kakvu potrosnju ocekujes? 10-12?


Nisam siguran šta da očekujem vezano za potrošnju.
Pitao sam majstora koliko bi trebalo više plina da potroši u odnosu na benzin.
Majstor kaže ako je sve dobro podešeno i ako je motor zdrav 3-4% više plina. Opet to zavisi i od kvaliteta plina tako da ostaje da se vidi.
Problem je što sam ja prešao sa ovim autom tek 500km i nisam testirao potrošnju benzina pa nemam sa čim da uporedim.
Prema informacijama koje sam pronašao na netu potrošnja ide do 7-10l benzina. Ja očekujem moje vožnje oko 8,5l benzina. Plina 9.5-10l ali da bude i višenije strašno.
Možda je to previše ambiciozno ali vidjećemo. U suštini koliko god da bude trošio plina ja sam na svaki litar dobar 1KM tako da se ne opterećujem. Dosta kolega u firmi vozi na plin i svi su zadovoljni.

Pozdrav...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2019, 12:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
Menj u BL ide 10-12, ubise nas ove guzve zzbog kruznog kod DC

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Apr 2019, 08:23 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Dec 2011, 00:36
Postovi: 15
Da ispunim obećanje...

Nakon na plinu pređenih skoro 1087km uglavnom u lokalu i tri sipanja plina ukupne zapremine 87,78l matematika kaže sledeće:
Potrošnja plina 8,07l/100km.
E sada ima tu i nešto benzina potrošenog. Nisam tačno mjerio ali prema procjeni to je negdje između 25-30KM ili 12-14l. Recimo neka je 13l.
Ukupno sam prešao 1158km za dati period od čega na plin otpada 1087km a preostalih 71km sam vozio čisto na benzin jer sam čekao da mi nestane plina prije novog sipanja.
Ukupno utrošeno pogonskog gorva LPG+benzin je cca 101l na 1158km. Prosjek je 8,72l/100km.
Ako uzmemo da je ista potrošnja plin/benzin onda sam na ovih 71km potrošio oko 6,1l benzina.
Ako je ukupno utrošeno 13l benzina kada to umanjimo za ovih 6,1l izađe 6,9l benzina na kombinovanoj plin/benzin vožnji.
Ako to podjelimo na 1087km to mu dođe oko 0,56l/100km. To malo podiže potrošnju na 8,63l/100km LPG+benzin.

Finansijski gledano mene gorivo na 100km po trenutnim cijenama 1.05KM/l za LPG i 2,2KM/l za benzin košta 8,47KM za LPG + 1,23KM za benzin. Suma sumarum 9,7KM/100km
Da sam vozio čisto na benzin izašlo bi me sa istom prosječnom potrošnjom od 8,63l/100km 18,98KM/100km što znači 9,28KM uštede na svakih pređenih 100km.
To znači da ću ja na pređenih 11000km otplatiti svoje ulaganje u ugradnju plina koje me koštalo 1000KM.

Možda sam u žurbi negdje fulao u kalukacijama pa ako primjetite ispravićemo.

Pozdrav svima...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Apr 2019, 10:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
A sta podrazumjevas u lokalu?
Koje auto, koji motor?

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Apr 2019, 10:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9294
Kako se zovu oni u Bihacu sto ugradjuju plin? Cini mi se da sam negdje nekad gledao i sajt, ali se ne mogu sjetiti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Apr 2019, 13:02 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Dec 2011, 00:36
Postovi: 15
Ja živim na selu i veliki procenat vožnje otpada na upali prevezi se nekih 5-6km i ugasi. Ograničenje brzine do 60km/h. Nije kao u gradu na semaforima ali ipak ima dosta kreni stani i sl.
Znači dosta vožnje po ruralnim predjelu na manjim rastojanjima. Malo je tu neke vožnje na otvorenom sa prosječnom brzinom od 80km/h ili više.
Auto puta na ovih 1100km nisam ni vidio. U susštini potrošnje se uklapa u neko moje predviđanje. Kada budem išao negdje dalje tipa HR, SLO, Srbija probaću da ispratim i da prenesem.
Ostalo vezano za auto, motor i sl. sam pisao u prethodnim porukaa ali evo opet. Zafira, 1,9ccm, 103kW, 2007g. Masa vozila je oko 1500kg.

Ti iz Bihaća se zovu AutoServis NUNI. Imate na internetu podatke.
Ja nisam išao u Bihać i nisam se pokajao.
Mogao sam kod ovog majstora da završim sve za 850KM. Ja sam tražio bolju opremu pa sam platio 150KM više i ne žalim. 100KM sam već uštedio na plinu.
Gdje sam radio i šta sam ugradio piše u mojim prethodnim porukama koga zanima da se ne ponavljam.

Pozdrav svima...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Apr 2019, 15:22 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2010, 22:09
Postovi: 543
Lokacija: BL/DE
jtzm,benzincina od 140ks trosi 8l pilna,mozda u nekom sf filmu :lol: :lol: :lol:

_________________
If size doesn't matter, how come I'm so popular?:-))


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Apr 2019, 17:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9294
Nick, prilicno si dosadan sa tim komentarima o potrosnji.

Dobio sam kontakt za ova u Bihacu, hvala!
Za takvo auto - mislim na snagu, se isplati ugraditi nesto kvalitetnije. Ja imam bibi koji ne planiram nesto dugo zadržati kod sebe, a i nije neka masina, pa mi se ne isplati davati pare na nesto skuplje ako ce i jeftinije izdrzati 2 godine bez problema.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Apr 2019, 17:30 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Dec 2011, 00:36
Postovi: 15
Ne vidim neki razlog za kojekakve podjebancije od pojedinih članova foruma.
Ja nisam tu da nešto izmišljam i lažem niti imam previše vremena da visim na forumima sa opštom tematikom. Nisam klinac od 15-20 godina.
Tema mi je bila interesantna i korisna u datom momentu i ja želim da bar malo pomognem konkretnim informacijama i da na taj način vratim svoj dug zajednici.
Bilo bi fino da se članovi koji ne mogu da doprinesu temi bar uzdrže od pisanja komentara koji nikom nisu od koristi.

Blaf77 molim te da kada budeš imao info o cijeni u Bihaću istu objaviš ovdje na forumu. Ja ih nisam zvao jer mi je to daleko za ići a i čeka se na red navodno. Takođe svaki servis i sl mora se u Bihać itd...
Ja sam već napisao gdje šta i pošto u prethodnim porukama. Moj je plan da auto ostane kod mene bar 7 godina koliko traje atest tako da malo više para nije problem.

Pozdrav...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Apr 2019, 17:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9294
Zvao sam ih danas da pitam ali ne javi se niko na broj sa sajta. Sa proslim plinom dugo nisam imao nikakvih problema, pa kontam bilo bi i ovo ok. A za servis - ima ih i ovde dovoljno, isplati mi se platiti ovde, ne moram ici u Bihac. Nece ni oni dzaba raditi.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 694 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Rider on the storm i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs