banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 22:12

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 351 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 28 Maj 2020, 21:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4195
Lokacija: Little Rock, Arkansas
danijell je napisao:
A u susretu sa autom, ugrozićeš sebe. Ili nekoga ako te pokuša izbjeći kada iskočiš. Recimo to na kružnom. Taj koji je prvi da uđe, odjednom se ti pojavljuješ i ulaziš prvi. Pa onda pričaj kako si imao prostora da prođeš. kako je logično da prvi prođeš. Kako se tako u Milanu vozi. Dok te mlati nekom alatkom...
Oh, inžinjer saobraćaja, nisam te prepoznao, imam i ja alatku za mlaćenje, ali ti mlatiš praznu slamu, ja neću da ugrozim nikoga, a ni sebe, ni na kružnom, ni drugdje, previše detaljno si razmotrio scenario ulaska u kružni, kao da ulazim raketom u stratosferu.
I neću da "iskačem" (citiram te) nigdje, nisam zec jebote.
Je li se može argumentovano pisati na ovom forumu ili ste svi protiv dvotočkaša jer ste tako u mogućnosti?
Jebem te Banjaluko od šahta jabuko, stvarno smo (ste) divljaci.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Maj 2020, 22:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8732
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Rider on the storm je napisao:
Ne znam, ti mi kaži ako si upućen u zakon. A i boli me kita.
Ja nisam motorist, nego skuterist, po zakonu i u saobraćajnoj je to moped (do 50 cc), tj. bicikl sa pomoćnim motorom.
De facto i de jure nisam motorno vozilo (dobro, jesam, ali skoro da nisam jer sam bicikl sa pomoćnim motorom, što dođe na isto).
Ali jesam očekivao ljubomorne komentare automobilista koji naravno maksimalno poštuju zakon i nikad ga ne krše, ali nađu manu meni koji sam nagazio i/ili pregazio punu liniju bez ikakvih posljedica.
Danijele, živ ti bio 100 godina, skuter je težak 85 kila, ja sam težak 95 kila, je li misliš da ozbiljno ugrožavam nekoga?
Hajde ne kaki.
Pusti zakon, ovako se vozi dvotočkaši u iole većoj priprčini nego što je Banjaluka.
Ovako voze i policijski motociklisti (vidio sam hiljadu puta kako se provlače) i to je sasvim normalno.
Hoćeš li Lukaču prijaviti što su njegovi moto-murjaci nagazili punu liniju i provlačili se?

Fahrudin i Faruk ukradoše 10 miliona na respiratorima, Dodik i rajčuga kradu svako malo, ali ja sam najveći problem, jer sam prekršio neko glupo pravilo koje u praksi ne pije vode.
Klasika na ovom forumu, ljubomorne duše mogu da ga puše, vi samo sjedite u koloni i spaljujte gorivo, a ja ću do banke, pošte, marketa, posla na efikasnom prevoznom sredstvu.


Tako bi onda trebao da rezonuje svaki vozač mv....boli ga kita za motoriste i skuteriste.
Lukačevi mogu i smiju da rade šta hoće ako hoće.....ja baš i nisam primjetio policajce na motoru da krše zakon, što opet ne znače da ne krše.

Kakve veze imaju Faruk ,Fahrudin, Dodik sa temom...

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Maj 2020, 22:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8732
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Rider on the storm je napisao:
@Danijel

Nisam sa Romanije nego sa mrkonjičko-šipovačke oblasti (it doesn't give me any advantage over some random Romanija peasant, does it?).
Ne znam zašto se više hvatate tog snimka sa seljankama, ja sam kriv de jure, dakle, priznajem to, ali one NISU POGLEDALE LIJEVO PRI PRELASKU pješačkog.
To je neshvatljivo zdravoj logici, to je kao da hodaš gradom sa povezom preko očiju i kontaš hoćeš li upasti u šaht ili će te neko pokupiti.
Trebao sam bolje reagovati, ali zaboravi na to, ja sam samo biciklist sa pomoćnim motorom, nisam neki baja, i nemoj teoretisati o saobraćaju, ti si IT stručnjak, hvataj se svog posla, a ja ću da vozim onako kako mislim da priliči situaciji.

Umetnik je napisao:
Реално возачи аутомобила немају неки завидни ниво респекта према двоточкашима

Ja sam imao nekoliko nezgodnih situacija, ali puno više pozitivnih, vidim da mnogi čekaju da prođem, a i ja tako redovno propuštam uključenja sa sporednih ulica.
Nije ovo ciganski BG pa da vlada haos od saobraćaja, ima budala, ali manje, može se fino dvotočkariti, na početku sam bio previše plašljiv i oprezan ali sam vremenom navikao.



Nisu pogledale....TAČNO. Ti si jači od pješaka i trebaš da paziš na njih....

ALI ima i onaj član zakona koji kaže da ti NISI prilagodio brzinu skutera uslovima i stanju na putu .....usput popio si i sjeo da voziš.

Još nešto.....produžio si kao da se ništa nije desilo, bez da si se vratio i pitao kako je mlada dama....to više govori o tebi.

I zato prestani srati o pripizdini Banja Luci, ako ti ne valja u pripizdini ti se vrati u Strojice, Mujdžiće, Gerzovo , Šipovo ili recimo Mrkonjić .....

Sve najbolje ti želim.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Maj 2020, 22:33 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Aj sad malo spustite loptu. :) Nešto mi govori da je Rider opet popio i da će se sutra kajati.
Na koga me to podsjeća... Lepi Mićo, jesi to ti? :lol:

Ja ne volim da se provlačim između dvije kolone vozila, osim ako nema baš puno prostora između.
Nema šanse da ću se provlačiti između vozila u pokretu.

Ukoliko odlučim da se provučem ili da obićem kolonu, onda to radim koračnom brzinom i sa maksimalnim oprezom, obraćajući pažnju i na štop svjetla i na žmigavce...
Jbg, ne želim belaj zbog takve gluposti... :)

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Maj 2020, 23:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:48
Postovi: 1539
Plus bi mogao da ogrebeš Vespu ili nečije autu u provlačenju. :D. Ni ja ne volim provlačenje, osim u situacijama plus 30C, stojim na užarenom asfaltu a kazaljka temperature ide gore.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Maj 2020, 08:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9281
Evo malo provlacenja u UK

https://9gag.com/gag/a43YW0Z


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Maj 2020, 08:48 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Slika

:lol: :lol: :lol:

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Maj 2020, 17:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
super je decko odvezao. ali, sta ako ga neko ne primjeti i stisne uz drugo vozilo ili slicno

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2020, 12:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4195
Lokacija: Little Rock, Arkansas
motozeljo je napisao:
Sve najbolje ti želim.
I ja tebi, nego banovali me na 24 sata zbog 'sovanja pa ti ne mogoh odgovoriti.
Inače trolujem malo, iz BL sam, ali nebitno, nemoj se pecati na trolovanje, vidiš da sam nepovezano lupao čisto bezveze pa nećemo dalje. :)
Castra je napisao:
Aj sad malo spustite loptu. :) Nešto mi govori da je Rider opet popio i da će se sutra kajati.
Na koga me to podsjeća... Lepi Mićo, jesi to ti? :lol:
Kakav, a Milan je bez konkurencije po tom pitanju.
I vratite Milana na forum da zajedno trolujemo, ok dosta oftopika. :D

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jun 2020, 09:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5201
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
Suma sumarum...idiota na sve strane. Nije bitno vozi li auto ili motor.

Priovlacim se nekad i to jedino ako kolona stoji. Sa desne strane nikada ali bas nikada. Ne provlaci se nikada ako ima manje od 6-7 auta.
Prilikom provlacenja ne turiram da bih bio faca. Kad turiras mozes samo prepasti nekoga i izazvati pogresnu reakciju.

Razlog provlacenju nije samo u zurbi, vrucini ili sl. Jako puno motociklista bude povrijedjeno ili izgubi zivot, na zacelju kolone.
Znate i sami da su danas svi na telefonu dok voze. Imate bezbroj klipova, na YT, gdje motoristi bivaju oboreni kada stoje na kraju kolone.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2020, 19:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:48
Postovi: 1539
Evo, danas zamalo da pokupim glupsona na nekakvom motoru, još i cura sa njim. Pokušavam da se uključim desno na glavnu cestu sa mosta kod bazena u Šeheru ili S.Toplicama, a desne strane turira mamlaz na motoru. Taman krenuo da se uključim, a on me obilazi sa iste te desne strane (bio je iza mene, krenuo kad i ja da se uključi). :angry4: Da ga nisam uočio, završili bi oboje preko ograde zajedno sa motorom.
Vozim i sam skuter, ali se ne pravim pametan i obilazim gdje mi je ćejf. Maksimalno se trudim da ispoštujem ostale učesnike.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2020, 19:32 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 03 Okt 2005, 01:56
Postovi: 155
Danas kršim zakon, automobilom na tranzitu vozim oko 80 km/h, par automobila oko mene, približno istom brzinom vozimo. Uočavam motociklistu iza sebe i pustam gas na 70 da napravim odstojanje od auta ispred. Motociklista nonsalantno radi lane splitting, tj. slalom između nekoliko automobila i primjecujem da vozači automobila cimaju malo u stranu tek kad je motociklista prošao (za dlaku, da napomenem) što znači da ih je iznenadio i uplašio. Nakon 15ak sekundi eto novog moto-šabana i radi isti potez. Kako je ovo uređeno zakonom? Apsolutno se ne razumijem u motocikle ali meni koji automobil vozim prilično agresivno je ovo danas izgledalo baš preriskantno. Ili griješim?
Kod nas ljudi vole autima da voze bliže srednjoj liniji i nerijetko prelaze u drugu traku jer izgube fokus, tipkaju mobilni, traže nešto. Ne kotam ludost vozača motora ali ovo danas je baš gusto bilo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2020, 19:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:48
Postovi: 1539
Kad završi na ledjima onda, će raditi kod hirurga ''splitting''. Ne kontam ja nikako te mozgove.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2020, 22:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Колико знам, дозвољено је ако физички има простора и ако то ради дозвољеном брзином. Овдје претпостављам да су возили брже, тако да је прекршај.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jul 2020, 13:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5201
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
Kod nas nije dozvoljen lane splitting. U Srbiji su skoro dozvolili ali ima caka kada se smije a kada ne.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jul 2020, 16:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Ако је дозвољено претицање, дозвољен је и лејн сплитинг. Не свугдје, само гдје је испрекидана црта, алк дозвољено је.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jul 2020, 20:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5201
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
Grijesis.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jul 2020, 23:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Што? Једино ако је у закону дефинисан line splitting и да је забрањен. Ако нема помена о њему, онда то фактички спада у домен претицања, јер моториста тада заправо претиче.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jul 2020, 12:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8732
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Ako radi između automobila lane splitting i time pretiče automobile i sa lijeve i sa desne strane(ako se motorista provlači između auta) onda je to prekršaj.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jul 2020, 15:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Хм, ако постоје 2 траке, моториста вози у десној и скрене благо улијево да би се провукао између двије траке, он у принципу само претиче ауте из траке у којој је већ био, дакле са лијеве стране претиче колону из десне траке, што је у реду. :dontknow: Немам појма како би се то по закону тачно тумачило.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 351 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs